Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

nastraszylyscie mnie z tym mandatem. co powinnam teraz zrobic zeby juz nie roslo? ja dzis tylko na chwile bo mala marudzi od rana, a zaraz wybieram sie do colegu. odezwe sie pozniej 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, ja juz po wizytach u lekarzy :) Zaraz bede zdawac sprawozdanie, ale najpierw - DZIEKI za staniecie za mna murem :D Z pomaranczowymi to zawsze taki klopot, ze nie wiadomo czy to ta sama sie czepia w wielu postaciach czy rozne. jak ja bym chciala zreszta, zeby ktoras z nich rozumiala o czym sie pisze, i nie dopisywala sobie historii...Gdzie ja kiedy pisalam zle slowo o lekarzach w Polsce????? No pisalam, ze antybiotykami lecza. Bo lecza. To juz nie wolno stwierdzac faktow???? A ze na glupote jestem zajadla, to fakt. I na unikanie konfrontacji tez jestem zajadla. I jesczze na pare innych rzeczy :p A wracajac do nas :) Flyfly - pisz jak tam Synek, fruwa, czy dalej sie kreci? Najwazniejsze ze mu sie podoba! A z tym synkiem znajomych to mnie lekko przerazilas...Patrze w przyszlosc optymistycznie, i mam nadzieje ze sie uda przekonac Mieszka ze rodzenstwo to fajna sprawa, ale przeciez gwarancji zadnej nie ma :( No nic, miejmy nadzieje, ze sie nie zrazi. Nam przynajmniej powrot do pieluch nie grozi, bo ciagle w nich jestesmy :D Boje sie za to domagania sie o cyca :( Miska, co tam u Ciebie, jak wizyta??? Ja mam termin wyznaczony na 21.12- powiedzieli mi ze w DZIEN po cesarce moge wyjsc do domu, jesli bym chciala - po prostu szok - ale chyba sie nie skusze jednak...Poczekam do wigilii, ktora przygotuje maz :D Mialam tez nadprogramowe USG, Mala rozwija sie konkursowo, nawet mnie zachecali ze ma mala glowke, wiec jakby co bede miec latwiej, ale tez chyab nie skorzystam :D. A swedzenie niestety jest i to jest coraz gorsze, mimo tego ze proby watrobowe w normie, tylko fosfataza zasadowa wysoko ponad, ale ponoc w ciazy moze byc. Dostalam masc na swedzenie no i zobaczymy, jak codziennie bede miec takie jazdy jak dzisiaj w nocy, to pojde zebrac o termin cc wczesniejszy o miesiac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz to juz chyba niewiele mozesz Malgorzatka- jak Ci przyjdzie mandat, to jesli zaplacisz w ciagu pierwszych 2 tyg kosztuje 50L, jak miesiaca, to 100L, a jak przeciagniesz to dopiero zaczynaja sie jazdy. Nie wydaje mi sie zeby udalo Ci sie zaplacic cc jeszcze teraz, na drugi czy trzeci dzien po, ale moze warto poszukac kontaktu do CC office, i sie dowiedziec czy jest taka mozliwosc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, spadam bo E ma szczepionke o 14! pozniej wpadne. Szanta - mur za toba z przyjamnoscia trzymam i bede :-) pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanta, Mamacia Ewelinki ma racje \"mur za Tobą\"! Moja wiazyta nie doszła dziś do skutku bo szpital który sobie wybrałam jest w remoncie. Miał być otwarty 2 mce temu, a dziś moj lekarz powiedział że znów przełożyli termin. Mam nadzieje że zdąrza do porodu. Jakoś na dniach bedę sie widzieć z ordynatorem to dam znaka jak, co i kiedy. Piszesz że w dzień po cesarce cie wypuszczą? Szok! Nieżle, u nas minimum to 5 dni, przeważnie 5-7 dni, dlatego pewnie potną mnie wcześniej niż ciebie. A tak wogóle to czemu będziesz miała cesarkę, tak chciałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Szanta w sam raz na wigilie cwana bestia z Ciebie:):) Swieta z malym czlowieczkiem bardzo mile bardzo:): Asia na co szczepisz mala teraz ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co tam, praca nie zajac, nie ucieknie :) Miska -CC mam, bo poprzednio skonczylo sie w ten sposob, z braku postepu porodu - no i moglam sobie wybrac czy wole cc czy sprobowac sn. Przy czym jesli przez 12 godzin nie udalo by sie urodzic (tylko nie wiem od czego te 12h liczone) to i tak cc. Moglam sobie tez wybrac dzisiaj czy wole 21 czy 27, bo z definicji robiliby 24, dokladnie na tydzien przed EDD. Wiec stwierdzilam, ze co tam, niech juz bedzie sloneczko z nami na swieta :) A z tym szpitalem to niezla sprawa, rzeczywiscie lepiej zeby zdazyli skonczyc remont...Ja mialam troche podobnie za pierwszym razem, klinika w ktorej chcialam rodzic byla w remoncie przez ostatnie trzy tygodnie grudnia, a ja termin na Sylwestra oczywiscie (tak lubie :D). Wiec byly nerwy, plany awaryjne itp, ale na szczescie Maly zaczekal do 3 stycznia :) I jak Wojtek zadzwonil o 4 rano czy sa juz otwarci, bo mi wlasnei wody odeszly, to sie okazalo ze 2 godziny wczesniej skonczyli sprzatac po malarzach... Mama Ewelinki - mam nadzieje ze klucie ulgowo Ci przejdzie, i nie bedzie wilekij rozpaczy. Mala juz kojarzy ze przychodnia to takie miejsce gdzie sie najpierw ladnie usmiechaja a potem robia krzywde? Bo Mieszko wyczail niestety dosc szybko...Na szczescie wszystkie szczepionki z pneumokokami wlacznie mamy juz za soba, wiec przez najblizesz dwa lata spokoj :) Moze zapomni?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj miska ciasto mowisz Ja bardzo chetnie:):) Czekaj kurcze ,a moja dieta :(:(HMMMMMM ja sie nigdy chyba tych kilogramow nie pozbede😭 Kawusie to Ja tez lubie:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojjj Fiyfly, na zimę zawsze warto mieć troszkę ciałka...bo i cieplej. Na wiosne wszystkie bedziemy sie starac dojść do swojej wagi. A tak w tajemnicy to od 12 lat zajmuje sie fitnessem i z przyjemnością pomogę wam przepalić to co zbedne. To jak?.....wstawiam wodę na kawusie:-):-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, Miska, Ty to jestes uniwersalna, i kawa, i ciacho, i fitness - JEJ!!! Ja za wszystkimi trzema szaleje!!! A co dokladnie trenujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie fitness, prowadze zajęcia aerobicu, TBC, Body Bar itd poza tym lubię ustalać treningi siłowe i diety. Teraz zostają mi tylko te ostatnie, musze dużo leżec i wyglądam jak.....kulka! Czeka mnie dużo pracy nad sobą, ale teraz najwazniejsza jest córusia. Jem dużo ale wartościowych rzeczy i wcale sie nie przejmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cicone
Witam MAMUSIE 🌼 mam troche utrudniona mozliwosc zagladania do was bo do 5pm.jestem sama z maluchami . Ale jakos dam rade :)tescie mi wyjechali i teraz na zmiane z mezem dogladamy pociech nie musze pisac że jak jedno spi to drugie placze i tak caly czas :) uroki mam blizniaków:):) a co do maluchow : juz przytyly sa faldeczki ( i nie dziwota bo apetycik dopisuje :) ) ja zato mamruch jak na sali gimnastycznej :) sklon ,noszenie ,przewijanie hihi:) ale za nic bym tego nie oddala :) Kobitki mam pytanko czy ktoras z was karmi butelka i jakie mleko polecacie bo mojego pokarmu juz niedlugo na ich dwoje nie wystarczy chyba i troche sie martwie :( a co do odchudzania kochane popatrzcie jak rodowite angielki wygladaja nie majac jeszcze dzieci :) a wszystkie kompleksy mina :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Cicone, niestety nie doradze Ci z mlekiem dla dzidziusiów, bo wszystko dopiero przede mną. A co do Angielek - masz racje, choć wygląd to nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cicone
Oj TAK gimnastyka pelna geba:) maz tez nie przytomny wstaje bo wnocy mi pomaga bo do 5 jestem sama ale teras szczesliwie spia :) wiec ide odsapnac na kanapie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc. placz przy kluciu byl i to jaki! zdradliwa pani pielegniarka! Ewelinka jeszcze nie wykapowala ze przychodnia to placz ❤️ ale na nastepne 6 miesiecy mamy spokoj - dzisiaj druga szczepionke pneumokokow dostalysmy. Po szczepionce poszlysmy sie zwazyc, tzn Myszka nie ja bo dla mnie to nie ma takiej wagi duzej ;-) no i mala przez ostatnie dwa tygodnie nagle nic na wadze nie przybrala, czy to normalne? dotychczas przybierala 250 gr tygodniowo. mozliwe ze nie chce przerosnac Adasia bo to tak nie wypada kobietce ;-) Misia, no to fajnie, ja juz sie zapisuje do wirtualnej gym! i na ciacho tez sie dam namowic ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość henk1
Witaj Sisi, Moje kondolécje z powodu wyboru kraju pobytu. Po zauroczeniu po latach przyjdzie koszmar,TO jest najgorsze posuniécie w twoim zyciu,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cicone Ja karmie malego SMA WHITE nie wiem ile maja Twoje dzieciaczki ,ale jest tez SMA GOLD na poczatek .Maly nie mial jakikolwiek problemow po tym mleczku ,a doradzila polozna. Powiem wam ,ze ja nie mialam mleka wcale w piersiach od poczatku co Ja sie na walczylam laktatorami to moje i nic sahara . Potem jak cos sie zaczelo pojawiac mam na mysli kropelki po jakis 2 tygodniach to zapalenie piersi i przepalenie pokarmu :( W mojej rodzinie kobitki nie karmily piersia wlasnie z tego powodu:( No to sie pozalilam😭 Asia ,a te szczepionki to jakies dodatkowe ??????Szanta ty tez szczepilas pisalas o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia co do wagi nie masz sie co marwic moga byc takie miesiace ,ze waga stanie :) Moze kobitka chce jednak byc mniejsza troszke od Adasia teraz ma narzeczonego to juz dba o siebie:)Popatzr jak juz wczesnie zaczyna:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flyfly, nie uwierzysz! jak tylko otworzylam fotke to Ewelinka sie usmiechnela i arrrrhhhhhhaaaa powiedziala!!!! ❤️ A z ta waga to powinnam wziazc z malej przyklad ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flyfly, sorka, przegapilam twojego posta - szczepionki przeciwko pneumakokom sa doradzane jako obowiazkowe od jakis dwoch trzech miesiecy, wczesniej byly dostepne ale tylko dla starszych dzieci. Evie miala piersza miesiac temu i dzisiaj druga i narazie ostatnia. Pneumakoki sa odpowiedzialne za choroby/zapalenia drog oddechowych, zapalenia opon mozgowych i ..... no szanta, ty to o wiele lepiej powiesz bo ja to ciemnota w tych sprawach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmmm to ja musze sie dowiedziec wszystkiego w przychodni. Mysmy sie zastanawiali z mezem ,ale widze ,ze wy dajecie hmmmm musze pomyslec bo my wyjezdzamy na ponad miesiac do POlski jak to w czasie rozlozyc. Jedziecie Asia do Polski na swieta czy zostajecie tutaj????? Szanta kurcze zostaje nie ma co swieta z nowym malenstwem:):)Swietny prezent pod choinke:):) No to Ja teraz moge spokojnie sie polozyc spac juz chyba taka pogoda mnie dobija😭 Sloneczko niech wraca. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo, Miska, TBC to lubie :) W ogole lubie takie bardziej intensywne cwiczenia, tu w klubie do ktorego sie zapisalam jest kilka roznych body combat i body pump, juz sie nie moge doczekac :) Ale poki co to moge sobie tylko pomarzyc, teraz nawet po jodze czuje sie lekko ponaciagana (hm, w sumie slusznie?...) - zastanawiam sie czy to nie to slynne poluznienie wiezadel w ciazy, ale naprawde staram sie nie przesadzac i cwiczyc ostroznie???? To mysle ze gdybys chciala zaczac tutaj pracowac, to powinnas spokojnie znalezc cos w branzy, tu jest pelno klubow sportowych i fitness (choc po mlodym pokoleniu nie widac, ze wiedza o tym...) Flyfly - znam ten bol :( Mnie rozhulanie laktacji zajelo dobre 5 tygodni, w tym 3 zapalenia piersi :( A jak sie juz udalo, musialam mlodego odstawic bo mial nietolerancje laktozy, aaaaaaa. Teraz tez sie przygotowuje psychicznie na walke, kurcze jak zazdroszcze kobitkom, ktore trzeciego dnia maja nawal pokarmu, a potem tydzien trwa dopasowanie rytmu mamy i dziecka :( Ale nie poradze Ci co do mieszanki, bo my testowalismy w Polsce, a sa lekko inne, mysle ze powinna byc HA na wszelki wypadek - tak sie przynajmniej w Polsce zaleca, ale nie zdziwie sie jak sie okaze ze tu w ogole cos takiego jak HA nie wystepuje. A co do pomaranczowych - co jest cholera, sezon polowan na Polki za granica rozpoczety???? Tej sie nawet nie chcialo przejrzec topiku, tylko z pierwszej strony odpisuje, czysty kretynizm. Myslicie ze ma to zwiazek z wyborami????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do pneumokokow - widze ze startuje z pozycji ekspertki, niekonieczie i zasluzenie, ale sie postaram ;) - sa to bakterie wywolujace zapalenia pluc, ale z powiklan zdarzaja sie niestety rowniez zapalenia opon mozgowych. Ktore w przypadku wersji bakteryjnej sa szczegolnie niebezpieczne (moga byc tez wirusowe), powiklania - ciezkie uposledzenia i smierc. Zdarza sie to niezwykle rzadko (zapalenie opon m.) ale ryzyko jest takie wlasnie. Wiec na pewno warto zaszczepic, w Polsce teraz tez jest kampania promujaca to szczepienie, tylko ze trzeba wykaslac chyba 300 zl, a tu bardzo przyjemnie szczepia za darmo (oj znowu sie narazam...). Drugie szczepienie przeciwko zapaleniu opon mozgowych, tez obowiazkowe tutaj, a w Polsce nawet nie wiem czy dostepne, to przeciw meningokokom, czyli bakterion wywolujacym specyficznie juz zapalenia opon mozgowych. Niestety z tego co wiem w Anglii wcale nie takie rzadkie, wiec na to tez koniecznie trzeba zaszczepic, w kalendarzu jest jakos kolo 3 miesiaca chyba, nie jestem pewna, bo my nadrabialismy po przyjezdzie tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No te mamy juz za soba szczepienia poszlo bez klopotow myslalam ,ze cos dodatkowego dawalyscie dzieciaczkom . Spadam ide spac nie ma co w nocnego marka sie zamieniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mamusie! Jak ja Wam zazdroszcze ze macie te swoje pociechy. Ja tez juz bym chciala a tu jeszcze 8 tygodni!! Chociaz jak czytam o tych wszystkich szczepionkach brrrrrr :o. Gratuluje odwagi Mamo Ewelinki bo ja to bym chyba uciekla :-( (cos czuje ze tatus bedzie z synkiem na szczepienia biegal ;-) ) Szanta chyba wiem o co chodzi pomaranczowej durnocie :D ( a raczej co sobie ubzdurala). Na poprzedniej stronie zastanawialas sie czy ona i Studenka medycyny, ktora wczesniej probowala tu bruzdzic, to moze ta sama osoba. Nazwalas ja \"lekarka\" a ze czytac kobieta nie umie (bede powtarzac do znudzenia ;-) ) to bzdury wypisuje ze na tym topiku pluje sie na polska sluzbe zdrowia. Nie ma sie wiec czym przejmowac mozna jedynie ubolewac nad glupota ludzka. Malgorzatka mysl pozytywnie, moze mandat nie przyjdzie, trzymam kciuki. Pozdrawiam wszystkie mamusie i ich slodkie malenstwa 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×