Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewkomanka

Soczewki kontaktowe - prawdy i mity o nich!!!Wpisujcie!!!

Polecane posty

witam :) ja swoja przygodę z soczewkami zaczęłam jakieś 8 lat temu. wiele z nimi przeszłam :) z zakładaniem i ściąganiem najmniejszego problemu nie mam, bo moge sobie bez problemu wsadzić palca w oko i nic mi nie jest. przed jednym tylko chce przestrzec. aby dać oku odpocząć. u mnie doszło do ubytku oka, do zapalenia spojówek i rogówek. a bardziej po ludzku... miałam oczy czerwone jak mak i ubytek w miejscu, gdzie całymi dniami leżała soczewka... i nie ważne czy soczewka pozwala oddychać, czy nie. to zawsze jest obce ciało w oku i trzeba uważać. ja w końcu, po latach dojrzałam do tego, aby nosić okulary. poszłam, zrobiłam i teraz szczerze mówiąc częściej chodzę w brylach niż w soczewkach. wygodniej. jeden ruch i okularki na nosie :) poza tym, to szczerze mówiąc boję sie nosic non stop znowu soczewki, bo boję się znów tego bólu. a był okropny. bolała cała gałka oczna. w srodku. tak wiec uważajcie i dajcie czasem oczom odpocząć pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mijeczka
Byłam wlaśnie na stronce cibavision.pl żeby kolorki oblukać :) Ładny ten grey, ale na moim kolorze oczek to chyba nie będzie widoczny :( Muszę wybrać coś intensywniejszego abo PURE HAZEL albo Freshlooki , ale nie jednodniówki, choć tutaj kusi mnie ten cień do powiek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mijeczka
to jeszcze raz ja :) chcialam zapytać jeszcze o cenę tych kolorowych jednodniowych Freshlooków bo nie znalazłam tego n stronie Ciby ;/ ktos wie ile kosztują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coli_coli
Jestem uźytkowniczką soczewek od 3 lat i nie wyobraźam sobie teraz przejścia na okulary, musiałabym rezygnować ze zbyt wielu rzeczy, które uwielbiam, min. nurkowania i fitnessu :) W okularach nie miałam tych możliwości i teraz nadrabiam. Mam moje ulubione jednodniowe Dailies, w których zapominam zupełnie o mojej wadzie :) A wy tak macie? Co do soczewek do ciąłego noszenia , to jeszcze nigdy takich nie nosiłam, ale może kiedyś się skusze, jak będę miała jakąś nadprogramową gotówe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ogryzeczek
Na temat soczewek i pazurków - ja pisałam o zdejmowaniu, bo z zakładaniem nie ma problemów;) I chciałam się pochwalić, że kupiłam sobie o2optix, które wiele osób tu polecało. Jeszcze nie wypróbowałam, ale jak to zrobię, to zaraz napiszę jak mi się je nosi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okularnica *-*
ja mam pytanie co do tej krzywizny:) 8,3 czy 8,7 jaka jest meidzy nimi roznica?! moze powiem jak mi pani dobierala soczewki... zbadala oczy.. zakrzala d oszuflady i mowi: no tak, mam tu takie soczewki miesieczne (taa.. acuvue advance), no.. 8,3 moze byc.. no to zakladamy... no i na tej karteluszce ktora od niej dostalam dopisala BC 8,3... no ale neidawno bylam kupic sobie nast opakowanie, i panie u optyka akurat ich nie mialy, polecily mi jakies inne- pytam, czy mozna tak, skoro mam przepisane acuvue?- wczesniej u innego mi nie chcieli innych sprzedac- a one, ze tak ,wazne zeby tylko moc sie zgadzala i one daly mi 8,7. ja zadnej roznicy nie doczulam.. tzn chyba.. bo ogolnie nie ejstem zadowolona z tych soczewek, ktore mi sprzedaly, ponsoze pare h i w prawym oku zaczynam ja czuc, pdoejrzewam ,ze to wina materialu z jakiego sa- jedna po jakis 2 tyg noszenia po prostu mi sie przedarla.. no mniejsza z tym, chodzi o te krzywizne- o co chodzi? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boginka22
A ja chciałam zapytać czy na solarium można chodzić w soczewkach? mam niby nawilzajace Dailies, ale wiecie, różnie to bywa, niby normalnie jak chodzę, to wszystko ok, nawet w pomieszczeniach z dymem i na plaży w te lipcowe upały, ale solarka to trochę co innego. a wiecie, to sa jednodniówki i nie wiem , czy mogę je zdjąć przed solarka a potem znowu założyć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boginka22
hejka, czy ktoś może mi pomóc ??? jak jest z tymi soczewkami i solarium? czasami noszę równieź miesięczne wiec płyn i pojmnik mam, pytanie tylko czy dzienne soczewki mogę zdjąć a potem założyć je znowu? Ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balthuska
Jak już koniecznie musisz iść na solarkę, to nie idź w soczewkach, po prostu założ je po wyjściu i masz problem z głowy, a w soczewkach raczej bym się nie opalała. Ile kosztują jednodniowe Dailies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryzelducha
Nosze ACUVE2 Johnson&johnson. Podobno 2 tygodniowe, u nas sprzedają jako miesięczne a ja je noszę 3 mce bez zdejmowania. Zapominam :D Mój okulista mnie nienawidzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aqata20
Jak to jest z tymi ACUVUE ADVANCE - można w nich spać? Moja okulistka twierdzi, że nie wolno. A w instrukcji raz pisze, że służą do noszenia przedłużonego, a pod koniec w rozdziale pt "czego nie można robić" drukowanymi literami" NIGDY nie spij w soczewkach". Jak to w końcu jest? Koleżanka mówiła mi, że chodzi tylko o to, żeby nie nosić dłużej niż 12h...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ogryzeczek
W Acuvue można się czasem przespać. Ale ja tego nie preferuję. A tak w ogóle, to soczewki do dziennego noszenia można używać do 20 godz dziennie, bo 4 godziny powinny leżeć w płynie co najmniej;) Solarka+soczewki - niby pisze, że należy zdjąć soczewki, ale ja to szczerze mówiąc olewam. Do Pani, która nosi Acuvue 3 miechy... gratuluję odwagi... i dziwię się, że się nie niszczą. Ja je mogłam najdłużej 3 tyg nosić, bo matowiały:/ być może od tuszu, ale to jakieś przegięcie jest. Bausche tak nie mają! No i a propos tuszu+soczewek - używa któraś z Was Volume Shocking Loreal'a? Nie matowieją Wam soczewki przy tuszowaniu nim rzęs?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemcio
Witam! Jestem użytkownikiem soczewek od ok.10latek, dlatego też postanowiłem podzielić się wrażeniami z ich użytkowania :) Na początku używałem soczewek miesięcznych firmy Johnson & Johnson. Najpierw były to Acuvue, pózniej Acuvue 2. Zakładały się zdecydowanie najlepiej ze wszystkich mi znanych soczewek. Nie sklejały się. Jednak moje oko nie mogło się przyzwyczaić do ich obecności przez całe 4 lata ich użytkowania. Po prostu czułem ich obecność. Po dwóch tygodniach wyrzucałam je do śmieci, bo noszenie ich stawało się bardzo nieprzyjemne. O spaniu w nich nie było nawet mowy. Pózniej zdecydowałem się na soczewki miesięczne Bausch & Lomb (Comforty i Softlens 66). Zakładada się je zdecydowanie gorzej, bo są jakby bardziej miekkie od innych. Byłem z nich jednak bardzo zadowolony. Czasami zdarzało mi się spać jedną nockę w nich i nic poza mgiełka następnego dnia po przebudzeniu nic się nie działo. Obecnie używam soczewek Pure Vision firmy Bausch & Lomb. Podobno można je nosić do 30 dni bez zdejmowania na noc. Najdłużej nosiłem je tydzień, bo wolę oszczędzać wzrok i nic się nie działo. Wręcz odwrotnie, po przespaniu pierwszej nocki w nich na drugi dzień nie czuć ich już w ogóle (jakby oko się przyzwyczaiło). Są zdecydowanie najlepsze ze wszystkich, które używałem ponieważ oko w nich naprawdę oddycha. Co do płynów, to używałem kilku rodzajów. Ostatnio przerzuciłem sie na płyn Renu, który spowodował w połączeniu z soczewkami Pure Vision, że widziałem jakby przez mgłe. Trafiłem do lekarza- diagnoza, zapalenie spojówki oraz zakaz używania wszystkich płynów poza Opti- Free firmy Alcon z powodu uczulenia na nie. Może dlatego moje oko czuje się lepiej na drugi dzień po założeniu soczewek. Co do widzenia przez mgłę, to wystraszyłem się troszkę tym (lekarze nie wiedzą dlaczego w sumie się pojawiła), dlatego zwiększyłem higienę ich zakładania. Zawsze staranie wypłukuję pojemniczek oraz soczewki. Przy ich zakładaniu staram się aby nie było na nich pyłków, dlatego używam osobnego specjalnego ręczniczka po umyciu rąk. Tak więc podsumowując mogę polecić zdecydowanie soczewki o większym współczynniku DK takie jak Pure Vision, ponieważ oko w nich naprawdę oddycha oraz można smiało nie zdejmować ich przez kilka dni. Pozdrawiam wszystkich użytkowników soczeweczek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie wmawiali okulisci panstwowi ze szpitala-umieralni na weigla we wroclawiu ze mozna nosic dopiero jak soczy przestana \"rosnac\" czyli po21roku zycia.wiec sie meczylam z postepujaca wada do -11 i z denkami.potem poszlam do normalnego okulisty i mnie oswiecil ze mozna zawsze(mialam kilkanascie lat).to byl najszczesliwszy dzien w moim zyciu.tylko ze sie troche nie poznawalam w lustrach:P a najsmieszniejszy tekst wywalila mi kolezanka dziwiac sie ze w soczewkach mozna biegac o_0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwolennikaczka soczewek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolka111
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ogryzeczek
Opiszę, tak jak wcześniej obiecałam, wrażenia na temat O2optix w porównaniu do Acuvue Advance. Otóż porównanie to wypada na plus dla tych pierwszych. Co prawda nosiłam je dopiero jeden dzień, jednak różnica jest znaczna. Pracuję teraz na nocki i w Acuvue w ogóle bałam się chodzić do pracy w nich, bo bardzo ciężko znosiły używanie ich ok. 21, a co dopiero o 3-4 w nocy. Widziałam jak przez mgłę, a także przesuwały mi się po całym oku. Bardzo niewygodne i nieprzyjemne uczucie. Do tego dochodziło "czucie" ich po kilku godzinach użytkowania. Jeśli chodzi o O2optix nie było tego typu problemu. Żadnego przesuwania się soczewek, widzenia jak przez mgłę ani nieprzyjemnego szczypania czy swędzenia. Jednym słowem - wielki plus! Mam nadzieję, że nie będzie mi także dokuczało matowienie soczewek, które pojawiało się po 1,5 tyg użytkowania Acuvue. Jedyny problem z optixami (jak na razie) to to, że pojawiło się u mnie zaczerwienienie oczu dziś rano. Nie wiem czemu, ale na szczęście już znikneło;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lun_ka
Przeczytałam kilka stron waszych wypowiedzi i szczerze mówiąc zaczynają mnie jeszcze bardziej kusić soczeweki..teraz noszę okulary, ale muszę przyznać, że w wielu rzeczach mnie ograniczają...np na fitnesie, dlatego głównie chce wykupić soczewki - jakie najlepiej? czytałam pozytywne opinie o o2optix - jaka jest cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Balerina24
Soczewki są duuuużo lepsze i wygodniejsze od okularów - jak masz możliwość zmiany to zmieniaj i nawet się nie zastanawiaj !!! szczególnie w lecie i zimie soczewy są niezastąpione - w lato bo można normalnie pływać i nurkować, z zimę, bo można jeżdzić na nartach heja!!! ja zawsze kupuję jednodniówki dailies, nawilżające, z cieniutkiego tworzywa zrobione, cena 79 za 30 sztuk, a komfort duży-zakładasz, a wieczorem wywalasz :D żyć nie umierać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwinete
Zgodzę się, że jednodniowe soczewki są bardzo wygodne, ale równie wygodne są miesięczne. Jeżeli odpowiednio dobierzesz soczewki to będziesz bardzo zadowolona. Co do o2optix - cena 149 zl , ale to też pewnie zależy u jakiego optyka, ale soczewki faktycznie b.dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noszaca soczewki
Tez nosze o2 otix-super soczewki, super sprawa i jaka wygoda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi jak to jest z tymi o2optix. Tam jest rozmiar uniwersalny i tak wszystkim pasują? Dla mnie to wazne, bo noszę inna moc soczewek na jednym oku i inna na drugim. Musiałabym kupic 2 pudełka i jeżeli byłyby nietrafione,to szkoda pieniędzy. Próbowałam J&J acuve, ale przy zdejmowaniu zawsze mi sie zlepiały i po 2 tygodniach straciły fason i bardzo uwierały podczas noszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ogryzeczek
Ja kupiłam na allegro optixy za 80 zł:P coccinella -> ja na Twoim miejscu poszłabym najpierw do okulisty... On Ci najlepiej dobierze soczewki, a my na forum niestety nie jesteśmy w stanie powiedzieć Ci czy te soczewki będą dla Ciebie dobre. O ile wiem, to rozmiar uniwersalny nie koniecznie musi każdemu pasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lun_ka
Czytałam o tych o2optix na stronie Ciby Vision i chyba się na nie zdecyduje tak na początek :) a później przetestuje kolorowe Freshlooki, bo zawsze marzyłam o niebieskich oczach :D a tam są takie śliczne kolorki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sanida
coccinella: optixy nie mają jakich dziwact przy dłuższym noszeniu. Do tego zostały zrobione. Żadnych nieprzyjemnych wrażeń przy dłuższym noszeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryfka1
No dziewczynki, to ja chyba pobiłam rekord, bo soczewki noszę już 15 lat. Po pierwsze pojechałam do Krakowa( mieszkam w centrum) bo w moim niewielkim mieście to mało kto w ogóle wiedział co to jest. Były to soczewki twarde, ddo noszenia których trzeba było przyzwyczajać się po troszku przez kilkanaście dni. Przypominały giętki plastik i przy pierwszym założeniu piekielnie kłuły w oczach. Teraz już od lat noszę soczewki Bausch&lomb ale chyba pora je wymienić na któreś z tych "oddychających" , o których piszecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus0505
podziwiam ludzi ktorzy sciagja po 16 godinach prawidlowe noszenei soczewek to 8 godzin nei dluzej!! to bardzo meczy oczy i mzona nabawic sie zapalenei spojowek i uszkodzic rogowke w ten sposob itp.odradzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewciaaaa
przeczytałam cały topik i musze wam opowiedziec jak to było ze mną nosiłam soczewki przez ok. 1,5 roku b&l soft lens toric , prawe oczko czuło sie świetnie i nigdy nie czuło soczewki nawet po 16 godzinach noszenia, natomiast lewe...tragedia, ciagle czułam soczewke, musiałam ja "nastawiac" w prawidłowe miejsce, ciagle dłubałam w tym oku bo ją czułam. Poszłam do okulistki mojej, dziwiła sie bo jak twierdziła powinno byc dobrze, wymieniła na johnsony acue... i tragedia cała upaćkana bya, oko mnie szczypało po 4 godzinach, aa tak swoją droga to w tych softach tez na lewym oku robił mi sie olbrzymi pas śluzu,osadów czy tam, czegos i nic nie widziałam bo była cała biała. nie wiem czemu tak jest, ze prawe oko super a lewe nawala. w koncu skonczyło sie to tak, ze nie nosze soczewek od 4 miesiecy i czuje sie tragicznie w okularach!!!! ide we wrzesniu na wizyte do innego doktorka i mam nadzieje,ze mi dobierze jakies super soczeweczki. O optixach, ktore tak chwalicie nie ma mowy bo nie ma ich na astygmatyzn:( dodam, ze zazywam tabletki anty, czy moze tak byc ze one powoduja ze na lewym oku takie wielkie osady powstaja? wydawało mi sie ze jakby to przez nie to byłyby na obu oczkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ogryzeczek
agus0505 -> nie rozśmieszaj mnie. Nie wiem kto Ci to powiedział, ale to jest śmieszne. 8 godzin:/ Wiadomo, że należy się starać, aby jak najkrócej używać soczewek, ale kto powiedział, że 8 godzin to max? To jest jakaś głupota. Na instrukcji do soczewek do dziennego noszenia jest napisane, że soczewki powinny leżeć w płynie przynajmniej 4 godziny. Więc maksymalnie można je nosić 20 godzin dziennie. A zapalenia spojówek można się nabawić nawet nosząc je krócej niż te Twoje 8 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukrecjaaa
Nie należy przedłużać terminu ważnośći soczewek, ale co do noszenia w ciągu dnia, to już indywidualna sprawa> Ja mam np. nawilżające jedodniowe soczewki dailies i na tyle dobrze moje oczy je tolerują, że zdejmuje je po ok 12 godzinach, a czasami dłużej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×