Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewkomanka

Soczewki kontaktowe - prawdy i mity o nich!!!Wpisujcie!!!

Polecane posty

Gość JORDAN 23
aaa myślałem że masz toryczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soczewkowa głowa
do londa77 - ja polecam o2optix, większy komfort widzenia przy długim noszeniu. Do pielęgnacji o2optix każdy płyn soczewkowy będzie ok, możesz kupić Solo-care Aqua Ciba Vision (zalecany przez producenta), ale możesz też inny do Aniuitka - Acuvue Johnsona są 2-tygodniowe, może je przenaszasz? niektórzy mogą je nosić nawet miesiąc ale nie każdy niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy wdutygodniowe. Zawsze prosze o miesięczne. Jeśli tak mówisz to musze spytać optyka o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to prawda
ze Acuvue sa 2-tygodniowe. ale czesto optycy sprzedaja je wlsanie jako miesieczne. ja tez kiedys myslalam, ze sa miesieczne, bo jakotakie mi je sprzedawano i dosyc dlugo je nosilam. dopiero kiedys przypadkowo przeczytalam, ze sa 2-tygodniowe. juz ich nie kupuje przez dlugi czas, chyba z 3 lata nosilam 3-miesiueczne B&L, ale nie bylam z nich do konca zadowolona, a ostatnio zacely mi preszkadzac coraz bardziej, dlatego zmienilam je na o2optix, sa swietne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze to chyba się musze przejść do tego optyka. Ale nie wiem czy mogę je zamienić tak bez wizyty u lekarza? Acuve są za 46 zł a na droższe będzie kiepsko znaleźć kaskę. Ja chodzę w nich miesiąc a nawet jak zapomnę kupić to ponad. Wszystko jest w porządku oprócz tego że trochę przeszkadza na oku i swędzi w rogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to prawda
jesli ci przeszkadza, to chyba nie jest w pozadku. ja moich soczewek w ogole nie czuje na oku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneela
Soczewki nie mogą przeszkadzać w oku, no chyba że je źle nałożyłaś, to rozumiem, ale w innym przypadku nie ma mowy. Co do 2 tygodniówek to rzeczywiście troszkę je dzieczyno przenosisz:) Ja mam miesięczne o2optix, ale mam powiedziane, że raz w tygodniu muszę je wyjąć i przemyć. No ale dzięki temu przez miesiąc noszę bezpiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aneela
to znaczy, ze nosisz je przez miesiac bez przerwy dniem i noca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneela
No nie. Przecież napisałam, że muszę je raz w tygodniu wyjąć i namoczyć w płynie. Najlepiej na całą noc, choć niektórzy moczą je 24h a inni przez godzinę. Ale nie noszę ich cały miesiąc nonstop. Noszę je przez tydzień nonstop potem na "chwilę" wyjmuję potem znowu zakładam (te same) . I tak przez miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii
aneela a jakie Ty nosisz soczewki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneela
o2 optix - miesięczne 0,5 i 1,0. Na stronie producent pisze, że "do noszenia do 6 nocy". No i ja właśnie 7 dnia je wyjmuje i przemywam. Wszystko cacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ogryzeczek
Ja przez kilka lat nosiłam Baush&Lomb 3-miesięczne. Dobrze mi się nosiło, ale okulistka powiedziała, że nie są one zbyt dobre i przydałoby się je zmienić na miesięczne. Najpierw miałam Soft Lens 66. Okropne były - spadały mi same z oka, niewygodne. Podobno dlatego, że za duże były. Teraz mam (od 1,5 tyg) J&J Acuvue Advance. I co ciekawe - sprzedała mi je okulistka jako miesięczne! Kiedy zobaczyłam w internecie, że są to soczewki 2-tygodniowe bardzo mnie to zaskoczyło... Do tego dziś rano zauważyłam, że jakiś osad mi się zrobił na jednej z soczewek. Płukałam i płukałam i nie zlazło:/ Teraz soczewki leżą w pojemniczku... A najgorsze jest to, że nie mam pojęcia co to za dziwny osad. A widzę jak przez mgłę. Myślałam, że może się "wytarła" soczewka, ale czy to nie za szybko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka77
Ja noszę soczewki od 2 miesięcy. Wcześniej męczyłam się z okularami:( teraz wiem że soczewki to super wynalazek i nigdy bym nie wróciła do okularów. Noszę soczewki 2optix miesięczne i mam pytanko, czy ważność soczewek kończy się po miesiącu od dnia otwarcia opakowania, czy może jak w ciągu miesiąca będę nosić przykładowo 10 dni soczewki to mogę sobie doliczyć 20 dni, mimo że miesiąc już minął?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liczy sie od otwarcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii
Ogryzeczek...> a props soft lens66, to też miała takie same odczucia, ja nie mogłam ich na oko założyć, bo dwóch latach chodzenia w soczewkach, horror. teraz chodzę w PUREVISION Bauscha i polecam, sa na prawdę bardzo dobre pod każdym względem. Dziwne co Ci się stało z tą soczewką, może jakaś wadliwa Ci się trafiła, ja czasmi z miesiecznymi miałam, że tylko ze 3 tygodnie pochodziłam i pekła, ale to był sporadyczny przypadek. Pure Vision można spokojnie nosić nawet 1,5 miesiąca choć są miesięczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii
Myszka...> soczewki np. Bauscha( miesięczne) można nosić dłużej niż tylko 1 miesiąc, jak czujesz się w nich dobrze po miesiącu i nie sa uszkodzone, to można, tak mi okulistka powiedziała. Tych co Ty nosisz nie używałam, także nie wiem, no ale myślę że te 2 tygodnie, to spokojnie mogą przeleżyć dłużej w płynie i powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amarant
Soczewek raczej staraj się nie nosić za długo. Ogólnie przy o2optix przyjęte jest, że ich ważność to miesiąc od otwarcia. Lepiej nie przedłużać tego terminu i trzymać się miesięcznego okresu ważności. Dotyczy to wszystkich soczewek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi, mimo, ze nosze ostatnio soczewki po 4-5 godzin, wysychaja oczy :O najgorsze jest to, ze jak wysychaja i zamyka sie oczy to potem sa jakby zamglone. do okulisty czas sie wybrac :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyszynka
Aniunitka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość londa77
Hej mam pytanko jaki płyn pielęgnacyjny polecacie do soczewek optix2o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ogryzeczek
"czy na solarium można opalac sie w soczewkach?" Kiedy czytałam w solarium o środkach ostrożności, pisało żeby zdjąć soczewki o ile się nie mylę. Jednak ja opalałam się w nich i nic mi się nie stało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amarant
londa77 - do o2 optix ja używam płyn tego smageo producenta czyli Solo Care Aqua. Dziła nic się nie dzieje wszystko wygląda ok. Możesz używać do o2optix do kolorwych Freshlookó miesięcznych, hulaj dusza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) nosze soczewki od 5 i pol roku. Zawsze byly to Acuvue lub Acuvue 2, nie mialam do nich zastrzezen. Ostatnio w Vision Express wcisnieto mi szesciopak iWear, sa jak dla mnie o wiele gorsze. Zauwazylam, ze przesuwaja sie na oku, jesli przez dluzszy czas mam oczy zamkniete, a jak nie daj boze jeszcze potre powieki, to pozniej soczewki szukam na oku pare minut. Johnsony trzymaly sie bardzo dobrze. Nosze soczewki przez caly czas, kiedy nie spie - czasem po 20 godzin. Raz przez pomylke w nich zasnelam - nic sie nie stalo, ale nastepnego dnia rano od razu zdjelam. Raz na pare miesiecy robie sobie kilkudniowa przerwe na okulary. Strasznie to sie wydaje niewygodne, ale moze tak bezpieczniej... Co do zakladania, to ja, mimo ze uzywam soczewek od wielu lat, musze odchylic obie powieki, wtedy nakladam te meduzke bezposrednio na teczowke, patrzac na wszystko w lustro drugim okiem. Zdejmuje soczewke, zsuwajac ja palcem do wewnetrznego kacika oka, wtedy ona sama sie marszczy i latwo ja wyjac. Generalnie uwazam soczewki za jeden z najcudowniejszych wynalazkow na ziemi. To juz by komputerow moglo predzej nie byc. To rewelacyjne uczucie - wszystko dokladnie widziec. Teraz jestem przyzwyczajona, ale po paru dniach noszenia okularow - roznica jest ogromna. Pozdrawiam wszystkich soczewkowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wanda zona niemca
Nie wiem jak to jest z acuvue, ale ja przy Dailies mam też dosyć podobny sposób. Z tym, ze ja nie nakładam bezpośrednio na soczewkę, tylko patrzę z byka na lutro:) i nakłądam na białko pod soczewką. Potem patrzę w dół zamykam oko i po sprawie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka77
A ja mam jeszcze jedno pytanko:) tym razem dotyczące płynu. Ostatnio kupiłam płyn AMO COMPLETE Moisture Plus 360 ml. Na opakowaniu jest napisane, że butelkę należy wyrzucić po upływie 90 dni od chwili otwarcia opakowania. Myślę, że tego płynu nie zużyję wciągu 3 miesięcy, ponieważ nie noszę soczewek codziennie (robię sobie krótkie przerwy kiedy nie pracuję). Czy wy trzymacie się tych zaleceń, czy raczej mam się tym nie przejmować i używać płynu np. przez 4 miesiące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wlasnie
mnie sie wydaje, ze nawet, gdybym nosila soczewki codziennie, to nuie zuzylabym tego plynu przez 3 miesiace. a wyrzucac nie bede!! troche to za droge, zeby polowe plynu wyrzucac ja wiec wyrzucam dopiero pusta butelke, az sie skonczy, nue zwracajac uwagi na to, ze juz minely 3 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka77
Dokładnie, szkoda wyrzucać kase:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii
miesiąc dłużej przytrzymać płyn po otwarciu, to chyba jeszcze można, no ale dłużej to nie polecam, szczególnie jak się ma wrażliwe oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ogryzeczek
Myszko, ja mam ten sam płyn i mam zamiar się go pozbyć przed upływem 3 miesięcy, bo jest do kitu przy moich soczewkach. Ale gdyby nie to pewnie trzymałabym go aż by się nie skończył:) A tak w ogóle, to trochę to jest dziwne, że ten płyn jest tak krótko ważny. Inne mają dłuższy okres ważności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×