Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewkomanka

Soczewki kontaktowe - prawdy i mity o nich!!!Wpisujcie!!!

Polecane posty

Gość solipka
Mam pytanie - jestem okularnicą, zamierzam przejść na soczewki, przynajmniej na kilka razy w tygodniu , bo zapisałam się na sztuki walki, jakie soczewki możecie mi polecić? Bardzo proszę o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie powiedziala okulistka w Anglii, ze nie powinno sie soczewek nosic dluzej niz 8 godzin, ale ja i tak nosze 15-16 godzin, bo nienawidze okularow!!! A soczewki juz mam od 10 lat teraz Acuvue Surevue :) Zadnych problemow do tej pory, odpukac!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_90
Mnie moj okulista mówi ze soczewki pownno sie nosci max 8-10 godzin. Ale ja i tak nosze dłuzej ;p Ponad dwanascie... Jednak gdy mam ja nao czas 14 albo luzej zaczynaj mnie piec i bolez i po prostu musze zdjac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jotka_a
Ja też noszę więcej niż 10 godzin, mam jednodniowe Dailies i szkoda mi je wyrzucać po 8 godzinach, szczególnie jeśli nie mam żadnych dolegliwości, zazwyczaj wkładam je rano o 8 i zdejmuje ok 23 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solipka
Z tego co napisałyście wnioskuję, że dla mnie dobre byłyby jednodniowe, skoro chce nosić soczewki tylko kilka razy w tygodniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gloria_victis
Mi najbardziej odpowiadają miesięczne o2optix, soczewki są naprawdę wygodne, nie mam żadnych dolegliwości , a spędzam sporo czasu przed monitorem :/ nie zakraplam nawet kropli, może to dzięki dużej przepuszczalności tlenu w tych soczewkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) od przyszłego miesiąca zaczynam opakowanie soczewek miesięcznych IWear,czy ktoś mógłby mi pomóc?Pytanie brzmi : jak mam rozpoznać,jak je zakładac? obecnie mam toryczne i one mają nadruk \"12b\" bo własciwej stronie,wiecie co mam na myśli :P czy te IWeary też tak mają? Bo jak już otworze opakowanie to bedę musiała założyć,a chciałąbym to dobrze zrobić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokoszkaa
Ja używał tych iwear, nie mają one niestety zadnego nadruku, jeśli chodzi o miesięczne. Tez na początku nie mogłam dojsc do ładu jak je założyć, okulistka i tłumaczyła że jak sie jej przyglądniesz prawidłowo powoinna przypominać pół kuli, a gdy jest nieprawidłowo przypomina tależ bo ba brzegi wywinięte jak talez głeboki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie miesięczne. kurcze,teraz toryczne,które mam na oczach mają dwa nadruki,a tamte nie mają..podzieliłyby się równo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mach
witam mam pytanie ktora strona prawidlowo powinno sie zakladac soczewki firmy bausch and lomb ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mach
od gory zaczynajac B&L i na dole taka eska znaczy s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze,to nie wiem,bo ja mam \"122\" i \"12b\"...porównaj kształty..tj jak talerzyk-źle,jak głęboki talerz- dobrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mach
ok dzieki, to chyba latwiejszy sposob bo po tym nadruku to niezle sie trzeba wpatrywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ogryzeczek
Ja owe "nadruki" znam tylko z opowiadań i książeczek, które dostałam od okulistki. Na własne oczy nigdy nie widziałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, mam pytanko w sprawie płynów, czy w ogóle różnią się od siebie. Używam Opti free kupuje głównie na allegro ale sporo tam też innych tańszych np Eyeye i właśnie nie wiem czy skusić sie na inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LGB
tez używam obecnie opti free, wcześnie był nieszczęsny renu...dla mnie niczym one się nie różnią...wazne jest aby ich nie mieszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ogryzeczek
Pewnie, że się różnią. Ja np kupiłam kiedyś (jak musiałam kupić coś innego niż Renu) płyn firmy Amo (czy jakoś tak). I był to niestety niezbyt szczęśliwy zakup, ponieważ komfort noszenia soczewek zmniejszył się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam pytanie
jak często powinno się wymieniać pojemniczek na soczewki? Ostatnio kupiłam sobie płyn do soczewek o dość dużej pojemności i nie było w nim pojemniczka... Czy w ogóle są one do kupienia odrębnie bez płynu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ogryzeczek
Co nowa para soczewek powinno się zmieniać. Czyli zmieniasz soczewki i razem z nimi pojemnik. Można dostać ów pojemniczek. W internecie w jednym ze sklepów z soczewkami widziałam. 5 zł kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milkamal
Bardzo ważne, o czym nikt mi nie powiedział!!!! Nie wolno latać samolotem w soczewkach!!!! Ja przypłaci.łam to zapaleniem spojówe i wylewem w oku, okropność. Latamy tylko w okularach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wildstar
ja mam pytanko bylam na dopasowaniu szkiel kontaktowych OL -1,75 OP- 2,75 w okularach mam 1,5 i 2,5 zastanawiam sie czy tamta kobieta sie nei pomylila ;/ acha i czy chodzicie do kontroli bo ja bylam tylko na dopasowaniu a potem kupilam szkla miesieczne nosze szkla neiregularnei ale ciagle boje sie ze 'cos zlapie' i boje sie uzywac soczekwi regularnei kilka lat be zprzerwy i jeszce jedno jak to jest z tymi miesiecznymi szklami slyszlam rozne opinie ze mozna nosic 2 tygodnie dzin i noc albo do miesiaca ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnio przeszlamz okularow na soczewki miesieczne. po 2 tygodniach probnych dostalam je na stale. okulista doradzil noszenie 8-12 godzin dziennie. w 3cim miesiacu noszenia wzrok mi sie gwaltownie pogorszyl wiec poszlam na kontrole i okulista zmienil mi soczewki ze zwyklych na hydrozelowe, gdyz powodem pogorszenia wzroku bylo wysychanie soczewek. hydrozelowe zas sa z lepszego materialu i nie wysychaja tak latwo. na razie jest OK. >>>>milkamal kto powiedzial ze nie wolno latac samolotem w soczewkach? ja lecialam juz 2 razy i nic mi nie bylo. mysle ze jest to sprawa indywidualna dla kazdego. ja nie odczuwalam zadnych dolegliwosci. >>>>willdstar dlugosc noszenia soczewek zalezy od ich rodzaju. sa takie ktore nosisz 1 dzien i wyrzucasz, sa takie ktore nosisz miesiac i wyjmujesz na noc oraz takie ktore mozna nosic non stop przez miesiac i rowniez w nich spac. ja mam teraz te ostatnie chociaz okulista nie polecal mi spania w nich nagminnie z tego wzgledu ze mam zbyt malo skladnika nawilzajacego w lzach i moga wysychac. dodam ze mieszkam w Anglii i nie orientuje sie czy takie same szkla sa dostepne w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssamantaa
hej1 musze sie wybrac na badanie wzroku i zmienic sobie soczewki. Jak bede szła na te badanie komputerowe to mam iśc bez soczewek, bo tam chyba nie bdede miała warunków żeby je ściagac. Jak to jest???????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssamantaa
może jednak ktos odpowie na moje pytanie????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Garnkotluk...
ja mam za soba laserowa operacje na dowje oczu,minelo dwa lata,zadnych problemow,okularki tylko do czytania,zyc nie umierac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ogryzeczek
ssamantaa >>> ja zawsze chodze w soczewkach i mam warunki żeby je zdjąć. Zawsze możesz wziąć ze sobą pojemniczek na soczewki. Wtedy nie będziesz miała na pewno żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssamanta
Ogryzeczek, no poszłam bez ale faktycznie były warunki zeby je zdjac. nic nastepnym razedm pójde w soczewkach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gałganek
Mam do Was pytanie: mam wadę -1 ale do tego aytygmatyzm. Nie wiecie ile droższe są takie soczewki od tych zwykłych i na ile wystarczaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×