Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewkomanka

Soczewki kontaktowe - prawdy i mity o nich!!!Wpisujcie!!!

Polecane posty

Gość szyszynka
no ja tez mam teraz nawet fresh looki ale o tych krzywiznach nic nie wiem mamkolor szmaragdowy bodajze ale kurcze sa za duze mam srednie a powinnam miec raczej male

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I-weary to rzeczywiście soczewki, które można kupić w Vision Express :) Jak już wcześniej pisałam są to moje pierwsze szkła, więc nie mogę ich porównać z żadnymi innymi, ale jak na razie nie narzekam na nie. Nie mam problemów ani z zakładaniem, ani ze zdejmowaniem, ani nawet z konserwacją ;) Noszę je od kilku do kilkunastu godzin dziennie (w zależności od liczby wykładów) i są bardzo wygodne. Kupiłam 3 pary miesięczne w promocji i zapłaciłam za nie 110zł, więc chyba nie tak drogo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liczebniczka---> hehe:P sferyczne są dla osób z którko i dalekowzrocznością, a toryczne dla takich z astygmatyzmem,czyli o ile się orientuję, cylindrami zawartymi jakby w wadzie ;) jeszcze są bodajże progresywne,ale to chyba już dla starszych ludzi,takie do czytania małych literek w książkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedys nosilam J&J miesieczne, ale po jakims czasie przerzucilam sie na 3-miesieczne Bausha. Ale Baushe rzeczywiscie przez pierwsze kilka dni sklejaja sie przy zdejmowaniu. Kiedys nawet jedna soczewka przy probie rozklejenia po prostu mi pekla. Strasznie zla wtedy bylam, bo nosilam ja tylko jeden dzien, a nie jest to przeciez tania rzecz. Nie wiecie moze, czy istnieja jeszcze jakies inne soczewki 3-miesieczne oprocz Bausha? Kiedys pytalam u optyka, to powiedzial, ze innych soczewek tego typu nie ma. A ja do konca nie jestem z nich zadowolona, wlasnie przez to, ze sie sklejaja. Co do dlugosci noszenia, to miesieczne zawsze nosilam tydzien dluzej, a 3-miesieczne ok. 2 do 4 tygodni, zalezy od tego, czy jeszcze dobrze przez nie widze i czy nie czuje ich w oku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apsikkk
hej, ja nosze soczewki od.... 8 lat :) mam wade -2 i -2.5 nosze soczewki bausha próbowałam kiedyś innych ale te są najlepsze i nie wiem czemu Wam się sklejają ja przez tyle lat nie zauważyłam tego efektu. Nosiłam tez kolorowe soczewki zielone i jakieś turkusowe ale praktyczne na moich brązowo zielonych oczach nie było nic widać - a marzą mi się takie typowo turkusowe mocne aaaaaa!! Teraz nosze od tygodnia jedna soczewke bo druga mi wpadła do umywalki a zamówiłam sobie soczewki z netu i czekam az mi przyjdą...ale spoko widze wsjo i w ogóle jest oki :) a co do długości noszenia to ja zawsze przedłużam :) a noszeod rana czasem do ...rana pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korytko
ja tez nosze o 5 lat Bauscha i jak dla mnie sa najlepsze. J&J miałam kiedys miesieczne a po 2 tyg juz nie dałam rady ich nosic bo łzy ciurkiem mi z oczu leciały. Teraz nosze zielone visiony,turkusowe mi sie nie podobały a na niebieskie mam uczulenie-pojecia nie mam czemu. I tez zawsze przedłużam noszenie soczewek o jakieś 2 tyg narazie jest oki. Ale spać to ja juz w nich nigdy nie bedę-raz to zrobiłam i potem tydzień cały żałowalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzikbzik
Noszę soczewki od dwóch lat, teraz zamierzam przeżucić się na jednodniowe , bo w lato wygodniej, szczególnie na wyjazdach, albo podczas sportów - zakładam i wywalam, no i jeszcze na basen można chodzić w jednodniowych. Myślicie ,że można stosować takie jednodniowe soczewki więcej niż jeden dzień? Możecie mi jakieś polecić? MOja znajoma Dailies nosi i jest zadowolona, a ja chciałabym jeszcze z jakimiś innymi porównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alisse
Jeżeli jest już temat soczewek , to chciałabym zapytać co to jest ta suchość oka, bo widziałam kiedyś gdzieś post na ten temat - suchość oka i soczewki czy niedotlenienie i soczewki? Jaka jest różnica i czym to się objawia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kimka 23 vel 24
mam pytanie czy któraś z was używała soczewek kolorowych Ciba vision Color Blends??? mają takie fajne czarne obwudkie, następnie wybrany kolor a w srodku wokół źrenicy jest kolor pomarańczowy czy są lepsze od acuvue color????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kimka 23 vel 24
bardzo prosze o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioseneczka
Ja uzywałam freshlooków Colorblands , mi bardzo pasowały :) Mają duży wybór kolorystyczny i nadają się do zmiany ciemnych tęczówek - ja mam piwne oczy i mimo tego udało mi sie zmienić ich barwe na granatowy , mi się bardzo podobało. Tych drugich nie miałam, bo pani u optyka powiedziała, że jeżeli kolorowe to tylko freshlooki, bo dają najwyraźniejszy efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolorówka
Freshlooki są w ślicznych kolorach, jest tego cała masa, ale niestety trzeba je zazwyczaj zamawiać :/ i ja akurat mam plato czyli mogę sobue po 2 kupować :))) są czaderskie!!! ja noszę mocne kolory, teraz chcę orechowe, ale zawsze noszę te smzargdowe i te niebiesko-zielone, obłęd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolorówka
a co do Acuvue - są tez fajne, bo są niektóe jednorazowe i to jest ich niezła opcja, że nie trzeba niszczyć całych, ale jeśli chodzi o kolory to zdecydowanie Freshlooki - Acuvue niestety są lekko "mętne" :/ nie mają takich intensywnych kolorów, a jeśli są mocniejsze to z kolei są strasznie sztuczne. Piękne są Freshlook Dimensions - mnie optyk pozwolił po prostu pozakłądać różne za pierwszym razem a teraz co miech kupuję inne :) Teraz mam włosy na rudo mocno zrobione więc pasują zielone i dlatego te orzechowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniak czy brandy
A jak jest z noszeniem soczewek na basenie? Czy naprawde one nie wyplyna, nawet jak sie nie ma okularkow? Mnie najbardziej moja wada przeszkadza wlasnie w takich \"wodnych\" sytuacjach- basen, park wodny. Soczewek tam nie nosze, bo boje sie ze wyplyna, a bez okularow nic nie widze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasica-to-ja
na basenie trzeba założyć okularki do pływania. I moja okulistka mówi, że do pływania brać jednorazowe, które się wyrzuca po użyciu, bo w wodzie są różne bakterie które mogą sobie pod soczewką znaleźć niezłe mieszkanie. Tych bakterii może nawet nie usunąć ten płyn do przemywania soczewek więc lepiej nie rysykować i użyć jednorazowych i wyrzuć potem. Jeśli bez okularków założysz soczewki to możesz też na luzie pływać i nurkować, ale pod wodą nie otwieraj oczy bo popłyną ci w siną daaaaaaaaaaaaaaaaal :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniak czy brandy
Dzieki za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość billa
Do bzikbzik: Z jednodniowych to Ciba ma na pewno robi Dailiesy, ale innych nie kojarze, kurde nawet wpisałam w wyszukiwarce "soczewki jednodniowe" i tylko Dailies mi wyskoczyły , ale chyba J&J ma też jednodniwoe, poszukaj dobrze. Co do dailies - to są mięciutkie i bardzo nawilżone więc łatwo "wskakują " na oko, dla początkujących są suuuper, bo z zakładaniem nie ma większych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarówka29
A jak jest z soczewkami i ciążą? Czy ktoś z was orientuje się może czy w czasie ciąży można nosić soczewki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewkomanka
Można nosić soczewki w ciąży, tylko może być to nieco utrudnione zadanie, bo w czasie ciąży zmieniają się właściwości filmu łzowego w oku, może obniżyć się i można mieć uczucie suchości w oku. Wówczas mogą pomóc sztuczne łzy lub nawilżające soczewki o których tutaj pisałyśmy, ewentualnie soczewki z bardzo dużą przepuszczalnością tlenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć ! Ja przez 4 lata nosiłam B&L 3 miesieczne , ale nie byłam z nich wogle zadowolona. Bardzo szybko mi wysychały na oku ,często musiałam ściągać soczewki po paru godzinach. Od miesiąca używam J&J Acuve Advance I JESTEM z nich bardzo zadowolona ! Wogle nie mam suchego oka ,soczewke nosze nawet ponad 12 godzin!I czuję się rewelacyjnie, jednak są to soczewki dwutygodniowe i koszt miesięczny to okolo 80 zł. Wolałabym nosic miesięczne , które kosztuja o połowe mniej. I tak chciałabym spróbowac J&J Surevue ! Może ktoś je nosi? I napisze mi czy sa dobre? tzn czy mają dużo przepuszczaloność tlenu i czy oko jest w nich dobrze nawilzone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od kilku lat uzywam Bausch&Lomb. Nie zostały mi zaproponowane inne, ale jestem z tych zadowolona, i nie zamierzam ich zmieniać. Mam astygmatyzm ;/ chciałabym spróbować tych kolorowych soczewek... ale powiedzcie mi jak wygląda ich cena? Czy są o wiele droższe od zwykłych? Kiedyś słyszałam od koleżanki że przy stosowaniu soczewek nie można używać antykoncpecji hormonalnej... czy to prawda? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smerfetka87-------> B&L SoftLens(es) (nie pamiętam,jak się pisze :P) 66 Toric? ja właśnie takie mam, tez na astygmatyzm ;/ powiedz mi,jak długo je nosisz jednorazowo? bo ja już po 7 godzinach zaczynam czuć je na oku,i najdalej po 10 od włożenia je wejmuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyna o brązowych oczach
Witam! Ja równiez nosze soczewki kontaktowe.W sumie nie tak długo jak poprzedniczki ale juz ok 3 miesiecy.Najpierw mialam Bauscha, ale niestety sobie ich nie zachwalałam. Być może moje oko było zbyt wrażliwe.Obecnie nosze O2 Optix i uważam,że są super soczewki!W ogole ich nie czuć na oku, procz tego super sie je ściąga i nakłada i można, tak jak juz ktoś o tym wspominał w nich spać. Wiec polecam.Pozdrawiam osoby noszące soczewki kontaktowe:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soczewkomanka
Hej dziewczyny, co do soczewek i pigułek antykoncepcyjnych - można nosić soczewki i brać pigułki, tylko tutaj znowu pojawia się mały problem. Pigułki antykoncepcyjne zmniejszają ilość śluzu więc oko staje się nieco suche (ale tez nie we wszystkich przypadkach) Wtedy albo pomagają kropelki (sztuczne łzy) albo właśnie soczewki nawilżające, albo z wysoką przepuszczalnośćią tlenu. Warto spróbować na początek sztucznych łez, a jeżeli okaże się konieczne , to wtedy kupic takie soczewki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thinelka
to ja wrzucę o jednym micie: że soczewek nie można na nartach czy desce używać jak się nie ma gogli :) ja zjeżdżałam w soczewkach na desce i miałam prawie cały czas gogle zsunięte na głowę i NIC nie przeszkadza. Fakt, że było ładnie, bez wiatru i bez śniegu padającego, no i ja jeżdzę bardzo powoli ale w każdym razie - spokojnie można jeździć bez gogli :)))) POLECAM soczewki jednodniowe na nartki - są najlepsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endi
Hej mam do Was pytanie czy termin waznosci soczewek liczycie od otwarcia opakowania czy ilosci załozeń? optycy mówią ze liczy sie od otwarcia ale przeciez wiadomo dlaczego tak mówia...........natomiast sporo osób robi tak jak ja np miesięczne nosi przez kilka miesiecy w zaleznosci ile razy sie je załozyło a jak jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tula -----------> Tak zgadza sie te same SofLens 66. Ja noszę je calutki dzien np. czasem nawet od 7:00 rano do 5 rano ;) Czasem ale to rzadko odczuwam jakoś uwieranie. Ale to naprawde rzadko. Często zdarza mi się że daną soczewke nosze przez czas dluzszy niz miesiac... wymieniam kiedy już czuje doskwieranie w oku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewkomanka
Ja zawsze licze od otwarcia pudełeczka z soczewkami :) ale faktycznie jak nie zakładam ich np. przez 3 dni, to potem doliczam sobie te dni i wydłużam nieco termin noszenia, ale nie przesadzam, bo to też nie jestr dobre. Słyszałam , że niektórzy noszą soczewki miesięczne o połowe dłużej niż powinno się nosić, uważam że jest to trochę niemądre :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilusia
-----> Smerfetka87 Cena kolorowych Freshlooków - 79 zł za parę soczewek, tyle płaciłam za Colorblands , ale są jeszcze inne Freshlooki , o innych właściwościach i ceny są różne np. Softcolors kosztują chyba więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xRay
Witam, widzę , że tu same kobiety , chyba będę rodzynkiem :) Noszę soczewki od 7 lat, na początku było cięzko, bo soczewki były drogie i dosyć niewygodne. Na szczęście od tamtej pory dużo się zmieniło :D Po pierwsze jest masa soczewek , jest wybór, każde soczewki maja inne funkcje. Właściwie dobierasz sobie soczewki pod siebie, indywidualnie, w zależnośći do czego potrzebujemy. Teraz stosuję zamiennie z okularami , dlatego postanowiłem kupić jednodniowe, nazywam je "soczewkami do zadań specjalnych" bo używam ich podczas wizyty na basenie, gry w tenisa , ostatnio też jazdy na nartach. Osobiście uważam , że soczewki są naprawdę dobrym rozwiązaniem i jeżeli nie chcesz całkowicie rezygnowąć z okularów, to warto chociaż spróbować z jednodniowymi.Ja płacę 79 zł za 30 sztuk, w salonie optycznym. Pozdrawiam Was Kobietki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×