Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewkomanka

Soczewki kontaktowe - prawdy i mity o nich!!!Wpisujcie!!!

Polecane posty

Gość pytaajacyy
jak sie wymiawia 'O2optix'???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gąska 20
a ile kosztują soczewki kolorowe....bardzo chcialabym zakupic sobie jakies w kolorze brązowym :-) i czy mozna kupic tylko 1 pare??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albina
ja zwykłe Freshlooki kupowałam za 80 zł , ale w małym saloniki optycznym, może w takich jak Vision Express są tańsze trochę, popytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albina
Do koniak czy brandy: spokojnie możesz sobie założyć soczewki na basen!!! :D Tylko lepiej na basen kupić jednodniowe i wywalić od razu po wyjściu z wody , żeby żadna bakteria nie została na soczewce i potem , żeby kłopotu z oczami nie było. Jeżeli chcesz nurkować, to koniecznie założ okulary pływackie, jeżeli tylko pływać, to poradzisz sobie bez nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewkomanka
Mi kilka razy zdarzyło się pływać w soczewkach, raz nawet nurkowałam i jeszcze żyję więc nie jest to takie straszne. Miałam wtedy miesięczne soczewki, które po wyjściu z wody od razu włożyłam do pojemniczka z płynem pielęgnacyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewkomanka
widze, że tematy odnośnie soczewek, trochę się wyczerpały :( Ja chciałam jeszcze zapuścić temat odnośnie soczewek i paznokci. Macie problemy z zakładaniem soczewek mając długie paznokcie? Ja mam krótkie paznokcie więc problemów nie miałam , a jak jest przy długich paznokciach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonka p
Hello hello ja mam długie paznokcie, noszę soczewki od listopda 2005 i nie mam problemu ze zdejmowaniem i zakładaniem soczewek. Ale przyznam że na początku jednak trzeba mieć krótkie pazurki-nim się dojdzie do wprawy, bo i naczej można sobie oczko wydziobać hi hi. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonka p
Acha, mam pytanie: czy pogorszył się Wam wzrok od kiedy zaczęliście nosić soczewki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewkomanka
Ja nie mam problemow z wada wzroku, tzn jest caly czas stała, nie zwiększa się , no i nie słyszałam żeby od soczewek pogarszał się wzrok?? możesz coś więcej o tym napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościuwa
Moja wada to -6,5 i -5,5 na soczewkach. Bardzo długo nie mogłam się zdecydowac na ten krok ale gdy dostałam kupon na darmową parę to z niego skorzystałam. Nie wyobrażam sobie teraz byc w okularach. Przy gotowaniu mi nic nie paruje a i zimą nie ma problemów z zaparowanymi szkłami. Kupuję po całym opakowaniu bo tak mam taniej i zwykle dostaję jakieś gratisy: mały płyn lub maskę na oczy itp. Pozdrawiam wszystkie soczewianki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewkomanka
Dlatego właśnie uważam , że soczewki są wygodniejsze od okularów, ja nie znosiłam jak w zime snieg moczył mi szkła a potem wszystko parowało :/ Spicie w soczewkach? Ja przyznam się , że ostatnio coraz częściej mi się to zdarza w O2optix i zyję, więc chyba częściej będę to praktykowała, tylko wtedy skraca się czas noszenia soczewkek, ale wygodne jest to rozwiązanie - szczególnie na imprezach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość androidka
ja miałam kiedyś takie soczewki Night and Day i przez miesiąc można było w nich spać. Zdejmowałam je od czasu do czasu, żeby oko odetchnęło, ale moja psiapsióła chodzi w nich non-stop przez 30 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelinka01
to ja się dołączę do wątku - jak uważacie czy to, że mimo noszenia soczewek trzeba mieć dodatkową parę okularów to głupota wymyślana przez optyków czy prawda??? Bo ja na przykład mam wadę -1.0 i noszę na codzień soczewki optixy , ale czasem ich nie zakłądam a z okularów i tak nie korzystam i leżą nawet nie wiem gdzie. W każdym razie od ponad roku (odkąd mam soczewki) ani razu nie założyłam okularów - to po co mi one????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaquilline
no nie sądzę, żeby z tymi okularami to mit był. Ja noszę soczewki których wcale nie wyjmuję - te Niht&Day, ale jak coś się dzieje z okiem to przecież muszę widzieć, jak je wyjmę. Może przy wadzie minus 1 to się tego nie czuje, ale przy większych na 100% trzeba mieć okulary w zapasie. ja bez okularów nie wyjeżdżam nawet na urlop nigdzie, zawsze biorę na wszelki wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwolnij orke ..
ja nosilam I-weary ... bylam zadowolona, nic mi sie nie dzialo- tylko mialam ogromny problem z zalozeniem ...czasem po kilka razy mi sie nie udawalo ...i to ni ena popczatku ale stale...chyba mam niewielkie "rozwarcie " powiek i ciezko mi je otworzyc ... przedluzalam noszenie o ok tydzien..... czasami przyklejaly sie mocno, jak oko wyschlo i nie mpoglam zdjac ale generalnie problemow ze zdejmowaniem nie mialam a plyny jakie wam sluza? -- ja lubilam Opti free ...lagodny nie szczypal ... teraz nosze okulary...jednak taniej i mam ladnie dobrane wiec mi sie podobaja i nie ma tej meki zakladania ... no i : nie robie sobie zmarszczek na oku od ciaglego wyciagania skory pod oczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra rada.
sluchajcie jak sie dobrze z okulista dogadaciet wam sprzeda soczewki bo cenie hurtowej wszystko zelzey od was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valentina.
tez mialam na poczatku problem z zakladaniem soczewek, ale teraz doszlam z tym do perfekcji i potrofie to zrobic nawet bez lusterka. najprostszy sposob to: u osob praworecznych, trzymamy soczewke na palcu wskazujacym prawej reki, srodkowym palcem tej samej reki odchylamy dolna powieke, palcem wskazujacym lewej reki odchylamy gorna powieke i wkladamy soczewke centralnie na teczowke. co do zdejmowania to najlepszy sposob jaki opracowalam wyglada tak: odchylamy dolna powieke, patrzymy w gore, przesuwamy palcem wskazujacym soczewke do dolu az sie zmarszczy i wtedy metoda szczypniecia wyciagamy z oka, powodzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gingerkas
Ja to samo z zakładaniem: - soczewka na wskazujący palec prawej ręki, wysuszony!! - odciągam dolną powiekę lekko - patrzę lekko w górę - nakładam soczewkę na białko ale koniecznie tak, żeby zachodziła na tęczówkę, jeśli nie zachodzi to przesówam ją na tęczówkę - puszczam dół powieki - delikatnie zamykam oko i patrze we wszystkie strony, jeśli soczewka się źle ułoży to naciskam zamkniętą powiekę palcem żeby się ułożyła Noszę Dailies z AquaRelease więc one są lekko trudniejsze do zakłądania niż inne, bo nie mają znacznika lewa prawa i trzeba się przyjrzeć czy talerzyk jest dobrze wygięty. Z drugiej strony one są za to wygodne bardzo bo cieniuteńkie są i łatwo się zdejmują też na koniec dnia, coś za coś :) Ale jak teraz poczytałam Was to te o2optix wydają się niezłe? I iwear też muszę spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pernambucano
Twój sposób na zakłądanie jest identyczny jak mój z tym że ja nie patrzę w dół, ale reszta toczka w toczkę! Pewnie byłyśmy u tego samego lekarza:) A co do dailiesów to też je noszę i rzeczywiście nakłada się je z początku trochę trudniej niż np o2 optix. Są jednodniówkami w związku z tym są bardzo cienkie i trzeba z obchodzić się bardzo dokładnie. Ale za to w ogóle ich nie czuć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Valerie5
A ja chciałam bardzo wszystkich przestrzec przed kupowaniem soczewek w sklepach internetowych! Piszę tu, żeby było na zawsze w tych mitach i prawdach. Myślałam najpierw, że mnie ostrzega okulistka bo ma w tym jakiś interes ale pytałam już 3 różnych okulistów i każdy to samo mówi! Kupować soczewki tylko u optyków! Bo te z netu mogą być: 1. przeterminowane 2. nie z Polski 3. niedokładnie takie jak się zamawiało etc. No i NAJWAŻNIEJSZE: nie kupować byle jakich soczewek, bo znamy wadę swojego wzroku! Muszą być dobrane przez okulistę! Ja na przykład mam zapisane na kartce że mogę nosić konkretne soczewki z konkretną krzywizną i mocą i do tego się stosuję a nie do promocji w salonach :) Chociaż jak ostatnio mi do moich przy zakupie dodali 2 gratis to specjalnie nie marudziłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanie do dziewczyn z soczewkami torycznymi - czy odczucia z ich noszenia sa inne od zwyklych? ja teraz nosze optix - bardzo dobre ale nie widze dobrze blisko bo mam astygmatyzm i ide dzis jedna zminic na soflens toric czy kmfort noszenia jest inny? co do plynow - ktore poilecacie dla mnie opti free jest swietny natomisat dostalam maly plyn b&L nowy z kompleksem nawilzajacy i jest totalna porazka klei sie w dotyku, widzenie mi sie pogorszylo i caly czas czulam soczewki - a ze wtedy mnialam soczewki po rocznej przerwie po raz pierwszy wiec myslalam ze mi szkla nie podeszly zmianilam plyn i spokoj niesty nie widze dobrze przy czytaniu i przy komputerze dlatego zamowilam soczewki toryczne - dzis ide do okulisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytek
marcy napisz koniecznie o doswiadczeniach ze szklami torycznymi bardzo mnie to interesuje gdyz chyba mnie tez to czeka, w tej chwili nosze zwykle szkla na" - "ze wzgledu na mala wade astygmatyzmu (a spora na dal) ale chcialabym zrobic prawo jazdy wiec chyba musze zmienic szkla na mocniejsze, no wlasnie mam pytanie, do tej pory spotykalam sie z tym ze okulisci przepisuja szkla kontaktowe z troche mniejsza wada niz mam w rzeczywistosci(podobno tak trzeba tj. ze szkla nigdy idealnie nie pokryja wady), jak jest wiec z jazda samochodem czy mozna prowadzic w szklach kontaktowych?????? bardzo sie martwie ze nie, bo mam spore minusy.... pozdrawiam wszystkich uzytkownikow kontaktow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas664
Ja mam astygmatyzm, cylindry i sporą wade czy ja także mogę sobie zakupic soczewki czy raczej jest to niemozliwe pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest to mozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katie bell
ja noszę Focus Toric włąśnie - czy komfort noszenia jest taki jak przy o2optix to nie wiem niestety bo tych nie nosiłam, ale Focusy są wygodne, no i nie wygląda się jak z denkiem od butelki w okularach. Niestety nie można w nich spać - słyszałam że w o2optix można? i pewnie nie można tak długo w ciągu dnia chodzić w nich jak w o2optix, bo nie mają aż takie prepuzczalności tlenu. Mam nadzieję, że kiedyś zrobią o2optix toryczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katie bell
a - jak chcecie coś wiedzieś o torycznych to napiszę bo już noszę długo i chyba dużo wiem, bo jestem maniaczką czytania instrukcji i innych zdrowotnych prikazów. W każdym razie - tak - zdecydowanie dla osób z astygmantyzmem się soczewki nadają i komfort widzenia jest IMHO nie porównywalny z okularami (na korzyść soczewek oczywiście hihi) - nie ma się tego rozmycia przy krawędziach (no bo krawędi nie ma) i jest pole widzenia duże więc nie kręci się w głowie. generalnie ja się czułąm jakby mi kto wzrok przywrócił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gregorija
To ja bardzo poproszę o więcej info o soczewkach dla astygmatyków - jak oni do soczewek te cylindry dodają? i jak mam poprosić okulistę, mam podać cylinder jaki mam i moce i mi da takie soczewki jak trzeba? i jak to jest jak się ma różne moce i różne cylindry na każdym oku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ----Valerie5 ----
Piszesz :, cytuję : "Kupować soczewki tylko u optyków! Bo te z netu mogą być: 1. przeterminowane 2. nie z Polski 3. niedokładnie takie jak się zamawiało etc." BZDURA!!! AD.1 jaki sklep internetowy sprzedawałby przeterminowane????, zawsze data waznosci jest na opakowaniu i na soczewkach!!Sklepy inetrnetowe z soczewkami zakladają optycy ktorzy sprzedają je rowniez przez ineternet. Ja np. nie kupuje ze sklepow inetrnetowych tylko z ALLEGRO duzo taniej niz u optyka, a takiej samej jakosci. Ad.2 nei z polski - no i co w zwiazku z tym??!! Bo nie rozumiem, co z tego ze bylyby nei z Polski?wiem ze wiele osob kupuje soczewki w Irlandii np. gdyz sa tam tansze a pozniej sprzedaje nie kryjac sie z tym skad pochodza. ;) A poza tym gdybys pojechała za granicę i przypuszczalnie nie wziela ze soba zapasowych soczewek to wracalabys do Polski po nie? Bo jak piszesz nie z Polski - to zło ! Ad.3 "niedokładnie takie jak się zamawiało" - żeby nie dopuscic do takliej sytuacji trzeba podac wszytskie parametry - to wszytsko , wiadomo ze pomylki sie zdarzaja ale to w kazdej sytuacji ;) OpTYK zawzse POWIE KUPUJCIE TYLKO U mnie, ja u optyków nie kupuje, ale mneijsza o to, wkurza mnie jak ktos nie majac pojecia wypisuje takei bzdury, "nie z polski", "przeterminowane"..etc - no ludzie żenada...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja co do soczewek torycznych :) to moje pierwsze soczewki i nie bardzo mam porównanie,ale jednak mam :D bo wcześniej miałam 3 pary jednodniowych Dailesów (nie wiem czy dobrze piszę :P),dostałam tak na próbę z salona, na studniówkę i w ogóle :P w każdym razie moje spostrzeżenia : 1. są mniejsze od SoftLenses Toric,jakie teraz mam 2. ściąganie to męka! ale pewnie dlatego,że kompletnie nie miałam wprawy :P jednak za pierwszym ściągnaniem torycznym od razu się na palsuzek przeniosły :P 3.ceny pominę ;) toryczne są duuużo droższe.. 4. musze przyznać,że toryczne lepiej mi się na oku ulożyły i nie ruszają się..bo tamte się same z siebie przesuwały :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Valerie5
Hej - no wiec mnie tak okuliści mówili właśnie kilka razy. Te z zagranicy soczewki czasem mają inne parametry niż te z Polski. Ale głównie i przede wszystkim oni chyba przestrzegają przed tym, żeby sobie ludzie nie kupowali soczewek tak na gębę, bez przymierzania, badań okulistycznych etc. Takiech pierwszych soczewek. Być może jest tak jak mówisz, ale ja się jednak tych okulistów będę słuchac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×