Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewkomanka

Soczewki kontaktowe - prawdy i mity o nich!!!Wpisujcie!!!

Polecane posty

Hey. Czytam i czytam i nie chce mi się wierzyc - czemu tyle osób narzeka na B&L? Ja używam ich już chyba od 7 lat i nigdy nic mi się z nimi nie stało (poza tym że jedną wyrzuciłam za okno przez pomyłkę :P:P:P) Nigdy mi się nie posklejały - bo jeśli czuję że mam wysuszone oczy po całym dniu to najpierw wkraplam odrobine plynu do oka. I zawsze je myje płynem i przechowuje normalnie rozpłaszczone w pojemniczku :) Zakłądają się najlepiej ze wszystkich jakie miałam i ze zdejmowaniem nie miałam nigdy problemów. Natomiast J&J już nigdy nie wezmę, nawrt w promocji. Po pierwwsze - podarły mi się SAME na oku - zaczęło mnie coś cisnąć i jak zdjęłam soczewkę to okazało się że brakuje jej kawałka z boku :/ Fatalnie się zakładały - nie chciały się ułożyć na palcu nie przyklejając sie w całości do niego... Zdjąć też nie mogłam, bo jakieś takie śliskie i miękkie były że nie chciały się kompletnie odkleić od oka... Teraz skusiłąm się na kolorowe CibaVision Softcolors, ale sa jakby grubsze i z innego materiału, i mimo ze rozmiar jet odpowiedający mojemu normalnemu w Bauschach to jakoś mam wrażenie że się odklejają dołem albo nie wiem co, ale nie czuję się w nich dobrze niestety. Choć efekt jest super i czasem na kilka godzin je zakładam, żeby zabłysnąć spojrzeniem :) Ogólnie nie mam żadnych problemów z soczewkami, mogę je nosić od rana do nocy nawet w czasie alergii. Nie nosze gdy jestem chora, bo nei należy. Płynów używałam różnych i szczerze mówiąc nie widzę miedzy nimi różnicy - wszystke działąly dobreze (Renu, Alcon/taki zielony/, terazjakiś nowy SEE L\'EAU /monovision/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do lekarzy - teżspotkałam się z tym że państwowi okuliści nie przepisują soczewek i są niemili dla \"soczewkowców\" Lepiej iść do przywatnego, bo przy pierwszej wizycie i tak zwykle się dostaje parę gratis, a i tak wzrok przecież trzeba zbadać, ale nie robi się tego codziennnie:) Zapomniałam dodać,że pływam w soczewkach, ale z okularami. Ni mam soczewek jednodniowych, tylko 3-mies, i nic mi się nie dzieje po pływaniu w basenie. Mam dość dobre okularki i nie przeciekają mi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soczewkowa głowa
Hej - te Sofcolors Focusy są grubsze. Jak chcesz Bausche z czymś porównywać to raczej z o2optix albo Dailies (zwykłe focusy też są grubsze). Ja też do Bauschy żadnych zastrzeżeń nie mam i nie wiem czemu ludzie narzekają. Za Acuvue nie przepadam jakoś Johnson mnie w ogóle nie podchodzi, ale dobre opinie o tych najnowszych Moist słyszę, że tak samo dobre jak Dailies. :) WIęc z soczewkami to co komu podchodzi chyba :) Najważniejsze to żeby mieć dobrane przez porządnego okulistę, szlag mnie tarfia jak czytam, że jakiemuś sie nie chciało sprawdzić po godzinie czy soczewka dobrze na oku leży !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyneczka
no co do jednodniowych to te moisty dorównują w sumie dailiesom (też extra nawilżane), ale za to są droższe. Dostałam jedną parę na badaniu u lekarza i naprawdę nosiło się je sympatycznie, chciałam sobie nawet kupić, ale jeżeli mam zapłacić 30 PLN więcej za to samo co mam w Dailies to raczej pasuję i wracam do moich Dailisków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laloona
No i som jeszcze jednodniowe kolorowe, ale to już maksymalnie wypasiona sprawa. Soczeweczki są śliczne i możesz sobie codziennie inne nosić. Piękna sprawa. Wyglądam jak jakaś królewna, no może nos trochę nie ten:), ale reszta po prostu wszystko się zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość udinia
Jak to jednodniowe kolorowe? NIe rozumiem, czy ktoś mnie to wytłumaczy ?:) To znaczy, ze nosi sie je ....? Jak? A one są w jakich kolorach? Są np czerwone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowe soczewki
JEDNODNIOWE KOLOROWE - to tak samo jak zwykłe jednodniowe tyle że są barwione na różne kolory. Chodzi o to, że wyjmujesz soczewkę z opakowania a wieczorem po dniu noszenia ją wyrzucasz. Lepiej niż miesięczne bo kolorowe rzadko kiedy się codziennie do pracy nosi, raczej na imprezy etc. W wakacje też. A kolory są: - niebieskie i odcienie - zielone i odcienie - turkusowe etc, Jesli chodzi o dziwaczne soczewki np. z wzorami, czerwone etc,. to są na zamówienie robione i dość drogie: http://www.wild-eyes.pl/ - tu masz takie odjechane soczewki do pooglądania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociczkaaa
Pewnie za takie ze wzorkami typu kocie oczy to trzeba trochę kasy wybulić :) A że powstały kolorowe soczewki jednodniowe to nie wiedziałam :) Jakie to? Ja nosiłam swego czasu kolorowe Freshlooki , miały odjechane kolory - za to je lubiłam :) Ale też w turkusowych oczach chodzić przez miesiąc...a jednodniowe to co innego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość londa77
Mam dwa pytanka: Które z soczewek są lepsze O2Optix czy Acuvue Advance with hydraclear? Ktoś ma porównanie? I jeszcze jedno: Jaki płyn pielęgnacyjny jest naj dla soczewek optix? dziekuję z góry za pomoc Londa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JORDAN 23
Hey wszystkim !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JORDAN 23
o jaaaa cie....chyba sie zbytnio pośpieszyłem, dziewczyny z astygmatyzmem?? TULA, SMERFETKA, też mosze soczewki włąsnie na tą wade wzroku,,,,,ehhh tylko że ja musze zamawiać jedną parę, na cały rok koszt coś około 700 zł a i tak nie noisze 12 miesiecy tylko 10 góra, póżniej zachodzą mgła po prostu nie da rady w nich chodzić, nosze roczne z tego wzgledu ze mam lewe oko....holernie zrypane, mam +0,75 i -2,75 cylidnra i dlatego musze zamawiać....holeraa że tez nie ma miesięcznych na ta moją wade....;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie! ja musiałam kupić po 6 sztuk, a po trzech miesiacach czuję,ze są coraz bardziej do kitu ! (niegramatycznie,ale co tam :P) i ten mały wybór..ile produkuje sie soczewek torycznych? chyba tylko dwie firmy...a o kolorowych to moge zapomniec :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JORDAN 23
ZgADZa sie, mam nadzieje ze bedzie sie to rozwijać i więcej firm , będzie robić te soczewki ;D cÓŻ teraz nie pozostaje mi jak jedynie czekać na moJE NOWE....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najśmieszniejsze jest to,że zanim kupiłamtoryczne dostałam takie jednorazówki- sferyczne..i nie było mi w nich jakoś gorzej niż w torycznych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JORDAN 23
pamiętam, jak ja pierwszy raz ubierałem bodajże J&J o boshe niezły tragizm, męczarnia itd... Niewiem jakty ale ja mam ze musze wycelowac odpowiednio na oko..Boshee o jak inaczje sie założy to calkiem inne widzenie....!!!! Kurde nie ma to jak jedna soczewka roczna, musisz uważac jak ...jaaaa obchodzić sie jak z jajkiem...po prostu....nie nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JORDAN 23
no ale co tu zrobic.... juz dość mam biegania w okularach, grając w kosza, albo noge...Kurde juz nawet nie pamietam ile rozwaliłem oprawek..masakra Dlatego tak potrzeben są soczewki przynmajmniej dla mnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii
Już z jakiś rok noszę noszę soeczewki PUREVISION Bauscha, są bardzo dobre, polecam je. Wcześniej też mi opowiadały FOCUS VISITINT bauscha. Natomiat z jakimiś J&J to był niewypał, no i SOFTLENS66 Bauscha w ogóle mi nie pasowały. chodzę w soczewkach około 4 lat, także moje oczy są już przyzwyczajone do nich, no ale nie ma co ukrywać, że nadal czasem mam dni, że dużo gorzej się w nich czuję, czasem uwierają, no ale ogólnie wybrażam sobie noszenia okularów na codzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie wrócę do okularów- chociaż są dni,kiedy soczewka na lewym oku bardzo mnie uwiera i wtedy ściągam je wcześniej..marze o takich soczewkach,których nie będę czuć w ogóle :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii
Tula a jakie nosisz soczewki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie czasem uwiera n aprawym i swędzi nie wiem czemu. Jest czysta. Nosze mięsięczne Acuve.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje też są miesięczne i oczywiście też są czyste kiedy je wkładam...eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii
aha, no masz skomplikowaną wadę, współczuję. długo już nosisz soczewki? ja to już bardzo nie zwracam uwagi jak coś mnie uwiera, no chyba, że mnie mocno uwiera, a to zazwyczaj jest jak mi jakis włosek, czy jakis pyłek na nie podejdzie. ja mam zwykłą krótkowzroczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noszę od 29 marca- na razie trzy miesiace,hmmm,to raczej mało. ale mam nadzieje,ze jak skoncz mi sie te soczewki,lekarka doradzi mi jakies inne. chcialabym np. kupic po jednej sztuce innej firmy (mam rozne wady w oczkach) i porównac,a nie znów kuować jednorazowo zapas na pół roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii
no tak wyprobuj różne. mi lekarka pierwszy rodzaj świetnie dobrała. nosisz je dość krótko także powinnaś się przyzwyczaić. te soflenses toric, to Bauscha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nosze soczewki BL
chyba z 4 albo 5 lat i jestem bardzo zadowolona. Nosze 3 miesieczne i nigdy nie miałam z nimi problemu. Czasem zdażało misię spać w soczewkach ..albo raz zabrakołomi płynu i musiałam je zostawic w zwykłej wodzie:Dale to tylko raz i nic mi nie było hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak Bauscha. w ogóle jest strasznie mało soczewek torycznych :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii
wiesz te mi softlenses 66 w ogóle nie pasowały, miała wrażenie, że są za bardzo miękkie, zbyt płynne, po 3 latach chodzenia w soczewkach, miałam trudności z ich zakładaniem. może Tobie też ten rodzaj nie pasuje. te co ja nosze podobno są najnowszym produktem Bauscha, no i to czuć powiem szczerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JORDAN 23
anii jaką masz wade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii
mam zwykłą krótkowzroczność, no ale sporą -3,75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×