Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mazzy

Jaką książkę właśnie czytasz??? Jakich pisarzy/rki lubisz???

Polecane posty

Gość gość
Pogrzebany życie autor:A. Eskens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rekiny wojny - Guy Lawson - świetna, trzymająca w napięciu historia o przemycie broni, Bliskim wschodzie i złych facetach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie czytam "Wstęp do psychoanalizy" Freuda, ale to ciężka lektura. Z pisarzy bardziej "przystępnych" polecam Schmitta, Cobena i Dana Browna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zastanawiałam się jakie książki zabrać ze sobą na bezludną wyspę jakbym mogła tylko 3 wybrać. I wybrałam te ulubione ale i chyba różnorodnie by było: S. Plath,, Szklany klosz'', S. Lem,, Dzienniki gwiazdowe'', M. Dąbrowska,, Noce i dnie''. Kurcze jeszcze może ,,droga do SF''-opowiadania - ale to by było już 4. Co do Plath to fascynuje mnie jej osoba od lat , zbierałam wszystko co udało mi się dostać. Nie było tego dużo żyła krótko, bardziej mnie interesuje jej proza, w sumie to tylko jedna minipowieść, kilkadziesiąt opowiadań i dzienniki . Poezji mało czytam ogólnie. dualna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy tak ktoś ma ale ja kiedy ,,nie mam głowy'', chcę się zrelaksować , to czytam bajki z dzieciństwa i książki dla młodzieży . Te najczęściej wałkowane to ,,Muminki'', ,, Pan Kleks'', Klechdy polskie( nie mam). Interesuje mnie jak żyła młodzież w latach 70 - tych w naszym pięknym kraju ale też i wcześniej. Świetną podróżą do przeszłości są książki H. Ożogowskiej, ale też pierwsze M. Musierowicz. dualna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kocham Mervyna Peake i wyrzuciłam ostatnio 750 zł na jego książki i ksiazki o nim na amazonie lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie znałam go wcześniej, a widzę, że jego książki są z gatunku fantastyki, a bardzo ją lubię. Możesz polecić jakiś tytuł na początek? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak? Ja średnio. Tak samo jak nie lubiłam Ani z Zielonego Wzgórza, a za to koleżanki się w tym zaczytywały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czytam właśnie "Słowiańscy królowie Lechii" a przymierzam się później do kolejnych pozycji Bukowskiego :) www.100club.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aktualnie czytam książkę "Ludzie na drzewach". Nie jest to łatwa powieść, ponieważ jest tam temat m.in. molestowania, o które zostaje oskarżony jeden z bohaterów. Stawiane są tutaj trudne pytania, lecz czasem warto przeczytać również coś takiego, żeby mieć obraz na wiele spraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamela4
Jak wyżej, też "Ludzie na drzewach", mocna rzecz, na maxa wciągajaca, poruszająca.. warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim numerem jeden wsrod autorow jest Jonathan Carroll. zaczelam go czytac majac 13 lat, mam 27 i ciagle wracam do jego ksiazek. poza tym uwielbiam 'Mistrza i Malgorzate', 'Rok 1984' i thrillery Deana Koontza. teraz czytam "to" Kinga, ale srednio mi idzie. wole Koontza niz Kinga jakos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brownie90
Jak większość pisze wyżej - polecam również "Małe życie" i "Ludzi na drzewach". Niesamowicie poruszające powieści, nie żałuję, że przeczytałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak normalnie lubie klasykę, Stendhal, Bułgakow, Hugo, Prus.... autorzy współcześni to Eric Emmanuel Schmidt, Sebastian Faulks. Dużo książek i autorów lubię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz czytam właśnie "Szybciej, wyżej, dalej", Jack Ewing. Stwierdziłam że chcę tym razem przeczytać cos innego niż jakiś romans z kiermasza taniej książki, znalazłam więc to. Taki sobie "detektyw" biznesowy, jestem przerażona jakie ogromne afery się kręci w biznesie i jak się oszukuje ludzi na dużą skale...... otwiera oczy na wiele rzeczy, polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynaa3
Sunflower115 to ta o aferze Volkswagena? Słyszałam o niej, mówisz ze warto? Lubię takie historie, ze ktos tam coś ukrywa, ze są przekręty, że potem coś wychodzi na jaw. Tzn oczywiscie nie lubie takich rzeczy w zreczywistosci, ale jak już coś sie takeigo zdrazy to lubię poczytać jaka byłą droga dochodzeniea do prawdy, w tym sensie. Ja teraz czytam nowego Krajewskiego, jego czytam wszystko jak leci, wiec z rozpędu i tę. Poza tym czytam tez wszystko Kapuścińskiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martynaa3 warto, warto! Ja w ogóle nie wiedziałam nic nie to że o aferze, a nawet nie kojarzyłam historii Volkswagena, nie wiedziałam nawet że była to firma nazistowska O_O Więc polecam, szczególnie jeżeli wszystkie info z książki będą dla ciebie nowością ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paradoksal
Czytam Szybciej Wyżej Dalej tak jak poprzedniczki z tego co widze :D Pewnie czytamy to samo bo przed chwilą wyszło a temat gorący :DD Dużo o Volkswagenie jako o koncernie nie marce i nie tylko dla samochodziarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika T
ja raz na jakis czas lubie siegnac po ksiazke oparta na faktach.. tak jak poruszaja mnie biografie (karen blixen np), dobra jest tez i aferze dieslowej Volkswagena Jacka Ewinga (to akurat bardzo biezacy temat i aktualny), polecam tez "i bede zyc" , historia lekarki walczacej na biegunie z rakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłopak polecił mi właśnie "Szybciej, wyżej, dalej" Ewinga, mówiąc, że jest bardzo dobra, nawet jak ktoś nie koniecznie interesuje się motoryzacją. Mam też w kolejce do przeczytania książkę Masy, "Masa o życiu świadka koronnego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasia
o dzieki! wlasnie szukalam czegos takiego dla brata, moze na mikolajki.. swoja droga, wczoraj sledzilam proces, niezla afera!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Zaczytana
Szymon Hołownia Instrukcja obsługi solniczki, fajne felietony, Szybciej wyzej dalej o aferze dieslowej, mocno szokująca i ciekawa, a przede mną biografia Karen Blixen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×