Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mazzy

Jaką książkę właśnie czytasz??? Jakich pisarzy/rki lubisz???

Polecane posty

Kły i pazury a ja żegnam bo już skończyłam i teraz czytam Pianistkę:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anus mundi Cień wiatru
i Władca much. Polecam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga125
ksiazka bardzo godna polecenia to Bezsennosc w Tokio Marcina Burczkowskiego.Autor opoisuje w niej pobyt w japoni.Mozna sie dowiedziec naprawde wiele ciekawych rzeczy o tym kraju.ksiazka jest napisana z humorem i nie moge sie od niej oderwac.goraca polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eustachy Rylski - \"Warunek\" Rita Monaldi Francesco Sorti - \"Imprimatur\" Simon Beckett - \"Chemia śmierci\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pabeu
Ja właśnie czytam "Duchy ze Sleath" James'a Herbert'a. Alistair MacLean, Marcin Bruczkowski ;), Terry Goodkind, Tolkien, Stephen King.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja obecnie czytam \"Przygody dobrego wojaka Szwejka! \"ojca Chrzestnego\" zamiezam zacząc czytac juz po raz kolejny-oglądałam ostatnio film i czuje bardzo duży niedosty! pozatym Cook, Brown, Salvatore, King....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czytał ktoś może ,,Grek Zorba\'\'? bo właśnie ostatnio było film i nathchnęło mnie to do przeczytania książki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Pułapki\" Amandy Quick włańśie skończyłam- romansidlo ale fajne:) Normalnie to Chmielewska, Christie, Niziurski i \"Harry Potter\" ;) Pozdroski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"czerwone i czarne\" dawno skonczone... \"silmarillion\" dalej sie ciagnieeeee :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dolly Haze
Zygmunt Freud "Wstęp do psychoanalizy". Okladka mu odpada:) Poza tym poleca "Lolitę" Nabokova. Pierwszy raz przeczytałam, jak miałam lat 14 i od tamtego czasu sie nie znudziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam \"Jedenaście minut\" Paolo Coelho \"Bidul\"-nie pamietam autora \"SS Przestroga Historii\" Guido Knopp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeniesienie
16:22 KSIĄŻNICZKA Jakie książki zaliczyli byście do Waszych ulubionych. Które wpłynęły na Wasze życie, wywarły na Was największe wrażenie, o których nigdy nie zapomnicie. Jakie w/g ksiązki są najpiękniejsze? Ja uwielbiam wszystkie ksiązki E-E Schimtt`a włącznie z najnowszą "Małe zbrodnie mazeńskie", ksiązki niezwykle mądre, przejmujące pisane z niesamowitym humorem. Potem J. Bucay "Pozwól, ze ci opowiem, bajki, które nauczyły mnie jak zyć" - polecam... I "Mojry" M. sobola - brak mi słów - poprostu reawlacja!!!! Na koniec moje "biblie" "Przebudzenie " De Mello i "Faust" Goethego. A może ktoś czytał którąś z tych książek??? 16:23 NakreciarzPL Panorama Firm. 16:24 zochaaaa "człowiek i otocznienie" oraz "stawy, rzeki i jeziora" Orzeł Biały ma sandały...i dlatego jest wspaniały...bardzo go kochamy i radosne nowiny dla niego mamy... Orle Biały!!! Czy wiesz ze Polska Rzeczpospolita ma budowę niejednolitą ?! serce mi bije...nektar życia pije...serce mam otwarte... www.totalny-odlot.blog.onet.pl 16:26 Carlos Ruiz "Cień wiatru" 16:28 e-w-e-l-i-n-k-a egipcjanin sinuhe mika waltari,i uwielbiam dostojewskiego, wszystkie jego ksiazki 16:30 Tak Dostojewski szczególnie Zapiski z martwego domu i Idiota 16:31 moherowy beret jadzi Jack London "Martin Eden" http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2956121 16:31 Remarque 16:32 Mikołaj Kopernik " O obrotach sfer niebieskich" - polecam w oryginale (po łacinie) 16:41 Lena 20 "Anna Karenina", "Martin Eden", "Wichrowe wzgórza", to książki z których korzystam pisząc prezentację maturalną. Poza tym podoba mi się tak zjechana i nieakceptowalna Samotność w sieci. Książka dzięki której zafascynowałam się dziedziną psychologii to Zbrodnia i kara. Poza tym lubię Przedwiośnie mimo, że to lektura szkolna. "Mężczyźni są szalenie nielogiczni - twierdzą, że wszystkie kobiety są takie same. Lecz to nie przeszkadza im ciągle je zmieniać." 16:43 Rebelia "Pachnidło" Suskind'a /"pieprzyć" to moje ulubione słowo/ 17:22 mozarella Cien wiatru Carlosa Ruiza Zafona 17:36 Kły i Pazury Kolejność dowolna: 1. Sto lat samotności Marqueza 2. Dom dzienny, dom nocny Tokarczuk 3. Idiota Dostojewskiego 4. Czarodziejska Góra Manna 5. Ulissess Joyce`a 6. W poszukiwaniu straconego czasu Prousta 7. Moskwa Pietuszki Jerofiejewa 8. Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca Erenburga 9. Dukla Stasiuka 10. Mikołajek i... 18:04 Mruczkaa saga o wiedźminie, "Narrenturm" i "Boży wojownicy" Sapkowskiego" jezioro ma Twój zapach i Twój smak... czuję to gdy tylko zanurzam w nim twarz... 18:52 Jekaterinka Wszyscy tak ambitnie , a zwyczajnie nikt? Ja ostatnio pochłaniam Douglasa Adamsa i mam wrażenie , że uratował mi życie. Najlepsze lekarstwo na jesienna depresje- u mnie się jeszcze wlecze . 18:57 nauzykaa Marquez : Sto Lat Samotnosci, Milosc w czasach zarazy Dostojewski: Zbrodnia i kara, Wspomnienia z domu umarlych Tolstoj Lew: Wojna i pokoj, Hadzi Murat Szalamow: wszystko Lautreamont: Piesni Maldolora Lem: Szpital przemienienia, Pamietnik znaleziony w wannie London: Martin Eden Solzenicyn: Oddzial chorych na raka mniej wiecej najpiekniejsze ksiazki napisz wiecej jak sobie przypomne! I wish for peace between the races someday we shall all be one why ight yourself this one's called rectify there's something coming to the surface there's fire all around but this is an Illusion I've seen better days than this one I've seen better hights than this one tension is rebuilding something's got to give someday we shall all be one Jesus Christ we're nice 18:58 wilde moje - to "Mały książę" Exuperry "Folwark Zwierzęcy" Orwell - także znany "Zespoły napięć" Wisniewski każda inna miłość jednak wszystkiego nie przezwycięża 19:06 egzaltowana idiotka proszę w 10 zdaniach uzasadnić wybór powyższych pozycji,skoro sie silicie ,to wysilcie sie jeszcze 19:10 Kły i Pazury To lecimy z tą Rosją i ZSRR, oj stworzyli oni kawał pięknej literatury: - Archipelag Gułag Sołżenicyna - Cichy Don Szołochowa - My Zamiatina - Jak hartowała się stal Ostrowskiego - Bracia Karamazow Dostojewskiego - Czechowa chyba wszystko - wiersze Jesienina - wiersze Wysockiego - wiersze Majakowskiego A do tego francuska Pani Bovary 19:16 cosma Truman Capote - Śniadanie u Tiffany`ego . i ostatnia przeczytana Coelho , tak pięknie mówiąca o zwycięstwie miłości cielesnej nad duchową: Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam... 19:19 Kły i Pazury Nia da się w dziesięciu zdaniach uzasadnić wyboru. Kocham literaturę rosyjską, bo czytając ją jestem targana nienawiścią i miłością, złością i radością, cierpieniem i spokojem, bo czuję każde uczucie, które wyraża autor, bo czuję bohatera, choćby to był lud roboczy z powieści produkcyjnej czy żyjące namiętnościami bohaterki Wi śniowego sadu. Bo ta literatura jest prawdziwa. Tak jak prawdziwe są dla mnie bohaterki Domu dziennego, a miejsca opisane w powieści znam na pamięć w rzeczywistości. Czy Sto lat samotności, która dla mnie na szczęście trwała tylko 4 czy 5 lat. 19:20 foleta quo vadis-zakochalam sie w tej książce ponad 20lat temu,i czytam ją kilka razy w roku.Wszystkie tytuły Joanny Chmielewskiej-najlepsze lekarstwo na deszczowe dni jak dla mnie. kocham i jestem kochana-życie jest piękne 19:23 egzaltowana idiotka Kły i Pazury-szacunek 19:48 ksenofaryna Ponad wszystko jest Puzo, Steinbeck, Nabokov, Przybyszewski, Płatonow, Mickiewicz, Pilch, Remarque, Cortazar i Camus. Oi! 19:52 czytkasia a jest jeszcze nowa ksiazka Erica- emanuela schmita Ewaneglie według Pncjusz Piłata, tez ciekawe 20:57 dla mnie... "pachnidło" suskienda, "Dżuma" Camusa 21:05 Etnofil Jacques Heers - "Święta głupców i karnawały". Jules Michelet - "Czarownica". Nigel Barley - "Niewinny antropolog" J. S. Bystroń - "Tematy, które mi odradzano" 21:19 Ostatnie zdanie nieboszczyka Lesio, i wiele innych J.Chmielewskiej 21:22 Następujące książki I OTRZE BÓG WSZELKE ŁZĘ - Armata ZAPISKI Z NOCNYCH DYŻURÓW - Baczak ROZMOWY O ŚMIERCI I UMIERANIU - Kubler Ross ODDZIAŁ CHORYCH NA RAKA - Sołżenicyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeniesienie
tego francuska Pani Bovary 19:16 cosma Truman Capote - Śniadanie u Tiffany`ego . i ostatnia przeczytana Coelho , tak pięknie mówiąca o zwycięstwie miłości cielesnej nad duchową: Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam... 19:19 Kły i Pazury Nia da się w dziesięciu zdaniach uzasadnić wyboru. Kocham literaturę rosyjską, bo czytając ją jestem targana nienawiścią i miłością, złością i radością, cierpieniem i spokojem, bo czuję każde uczucie, które wyraża autor, bo czuję bohatera, choćby to był lud roboczy z powieści produkcyjnej czy żyjące namiętnościami bohaterki Wi śniowego sadu. Bo ta literatura jest prawdziwa. Tak jak prawdziwe są dla mnie bohaterki Domu dziennego, a miejsca opisane w powieści znam na pamięć w rzeczywistości. Czy Sto lat samotności, która dla mnie na szczęście trwała tylko 4 czy 5 lat. 19:20 foleta quo vadis-zakochalam sie w tej książce ponad 20lat temu,i czytam ją kilka razy w roku.Wszystkie tytuły Joanny Chmielewskiej-najlepsze lekarstwo na deszczowe dni jak dla mnie. kocham i jestem kochana-życie jest piękne 19:23 egzaltowana idiotka Kły i Pazury-szacunek 19:43 książeczka mieszkaniowa 19:48 ksenofaryna Ponad wszystko jest Puzo, Steinbeck, Nabokov, Przybyszewski, Płatonow, Mickiewicz, Pilch, Remarque, Cortazar i Camus. Oi! 19:52 czytkasia a jest jeszcze nowa ksiazka Erica- emanuela schmita Ewaneglie według Pncjusz Piłata, tez ciekawe 20:57 dla mnie... "pachnidło" suskienda, "Dżuma" Camusa 21:05 Etnofil Jacques Heers - "Święta głupców i karnawały". Jules Michelet - "Czarownica". Nigel Barley - "Niewinny antropolog" J. S. Bystroń - "Tematy, które mi odradzano" 21:19 Ostatnie zdanie nieboszczyka Lesio, i wiele innych J.Chmielewskiej 21:22 Następujące książki I OTRZE BÓG WSZELKE ŁZĘ - Armata ZAPISKI Z NOCNYCH DYŻURÓW - Baczak ROZMOWY O ŚMIERCI I UMIERANIU - Kubler Ross ODDZIAŁ CHORYCH NA RAKA - Sołżenicyn 21:28 Władysław Stanisław Reymont C H Ł O P I - Boże, ile w tej książce jest piękna..... 21:29 Cortazara Sołzenicyna Wańkowicza, Sartre'a , jeszce Noce i dnie,Kubus Puchatek, Alicja w Kraibnie czarow 21:39 Enia1 Jedenaście minut i Zahir- P. Coelho, Niebiańska przepowiednia Jamesa Redfielda, Wezwanie do miłości- de Mello, Śmiertelni nieśmiertelni - Kena Wilbera 21:45 usmieszka Fatima. Nehmt mir alles, aber nicht mein Kind - biografia - czytalam po niemiecku, swietna, polecam!!! 22:00 Żabka " Saga o Ludzach Lodu " - Margrit Sandemo vgrvbtrebvyteybvvytrbybr 02:20 Marica cień wiatru - carlos ruiz zafon . absolutna rewelacja !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od wczoraj czytam ,,Pustelnie parmenska\'\' Stendhala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam \" Mężczyzne w brązowym garniturze\" Agathy Christie )(uwielbiam te staroświeckie zwroty i mistrzowsko uknute intrygi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlaśnie czytam Imie Twoje Nurowskiej ,a juz czeka O Tokarczuk -Ostatnie historie ,nie mam chyba ulubionego pisarza ,tzn raczej mam ale wielu ,lubie literature faktu ,\"pochłaniam \" wszystko co napisał Jerzy Krasicki, polecam np Spojrzeć poza widnokrąg ;Długa podróż ;i Kapuściński ,Beatka Pawlak ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość draco
wzięło mnie na lekturowe klimaty (chyba wreszcie dorosłam :) ): skończyłam Odyseję, teraz Pieśń o Rolandzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W jesienne wieczory zaczęłam czytać dwie pozycje jedną lekką, do poduszki ;) która mnie pochłonie i pozwoli zapomnieć o bożym świecie i teraz jestem na etapie wyboru drugiej poważniejszej. Trafiłam na interncie na całkiem ciekawą pozycję "Z pamiętnika psychoanalityka": http://www.goneta.net/sklep/product_info.php?cPath=31&products_id=69 Opowiada o chorobach różnych dusz , czytał ktoś może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przebrnełam przez "Żmiję" Sapkowskiego i jak go lubię, tak ta ksiażka mu nie wyszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zan zan Zan
Bardzo często zaglądam do mojej ulubionej księgarni: http://tnijurl.com/8f99186fdf2b/ zawsze "najnowsze" nowości, atrakcyjne ceny i bogaty wybór. Prawie zawsze coś fajnego dla siebie znajdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie zaczelam wczoraj BEZSENNOSC S.King. wczoraj skonczylam Pachnidlo, na poczatku troche mnie nudzila, od polowy zaczelo dopiero sie cos dziac,ale ogolnie warto przeczytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×