Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wystraszynka

resekcja korzenia zeba

Polecane posty

Gość srodek wybielajacy
tez na długo nie pomoze no rok! ja mam dwie jedynki martwe i co rok, dwa zmieniam wypełnienie i je wybielam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystraszynka
Co to jest za srodek , to jakas specjalna plomba ? tez bym nie chciała czarnej dwójeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystraszynka
u mnie ceny wahaja sie miedzy 400 a 550 na razie mam poczekac z resekcja (pewnie i tak mnie nie ominie ), dostałam dwa zastrzyki do zeba z jakiegos leku homeopatycznego (o zesz jak bolało) ciut lepiej jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badu
powiem, nie słyszałam o tych zastrzykach,hm,moze akurat pomogą,pozdrawiam,zdrowia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość resekcja ...
mam pytanie, własnie jestem po resekcji i mam jedna watpliwość, dlaczego mam zszytą górną wargez dziąsłami ?? bo mi sie to wydaje bezsensu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam i to 2 zęby na raz....było strasznie, ale myśle że poprostu trafiłam na mało delikatną panią chirurg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kodzusik 1
Ja własnie wrućiłem z takiego zabiegu kosztował mnie 250 zł trwał 45 minut w chwili obecnej nic nie czuje bo jestem pod znieczuleniem ale niewiem jak bedzie za kilkadziesiat minuy Sam zabieg jest bez bolesny ale nieprzyjemny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joint
Jestem dzien po zabiegu resekcji górnej 1 i 2, dwa zeby na raz. Nic nie bolalo! Po zastrzyku 5 minut czekalem na działanie znieczulenia, zama robota 5 minut trwala razem z szyciem. Chyba trafilem na dobrego chirurga. Troche spuchłem, twarz mam teraz jak mis Yogi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanłówka
hej.. dzis miałam ten zabieg.. przerazające było to wiercenie słyszałam w środku mojej głowy, ale nie bolało :) należy mysleć o czymś przyjemnym i jesli ktoś ma nerwice: wyobraź sobie ze leżysz na plaży :D mysle ze w przypadku zęda jednokorzeniowego zabieg jest krótszy.. moj trwał 45 min. siódemka u góry ;/ na kilka dni antybiotyk i po kzyku!! powodzenia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lingua
Witam, Wlasnie jestem po resekcji korzenia zeba.... Przeszlam przez leczenie kanalowe, nacinanie w celu usuniecia infekcji, ale byly to nieksuteczne proby i resekcja stala sie konieczna. Sam zabieg jest niebolesny, jednak z chwila, gdy przestaje dzialac znieczulenie - zaczyna sie prawdziwy bol... "Placzka" (przeszlam wiele medycznych zabiegow) nie jestem, ale wczoraj wracalam do domu z lzami w oczach. Dzis jestem spuchnieta i zyje na tabletkach przeciwbolowych, lodzie i antybiotykach. Przede mna jeszcze sciagniecie szwow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lingua
Do RETOOOP... Wyrwanie to latwa i bezpieczne rowziazanie, ale stwarza nowy klopot - estetyka, wstawienie nowego zeba, korona.. NOWE KOSZTY... itd. Ja kiedys wyrwalam zeba ze wzgledow finansowych (biedne studenckie zycie za granica gdzie leczenie kanalowe jest strasznie drogie!!!), ale teraz zaluje... Czasem jednak ekstracja zeba jest jedynym wyjsciem i tylko Ty i dentysta moga o tym zadecydowac. Porozmawiaj z dentystami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja miałam
Absolutnie nic nie bolało,po zabiegu raz wzięłam srodek przeciwbólowy.Całe leczenie około 600zł,ale rozłożyło siew czasie:) Robiłam u dentysty specjalizującego sie w ekstremalnych przypadkach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja miałam
nie daj wyrwać zęba,to ostateczność,zmień dentystę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja miałam
do retoop Miałam naprawiany ząb po leczeniu kanałowym,wszystko było wyczyszczone i ponownie wypełnione,wiec niech dentystka nie mówi,ze sie nie da.3 lata minęły i jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lingua
DO "Ja Mialam" Pytanie z ciekawosci jesli mozesz/chcesz opowiedziec.... ile mialas szwow? Mialas cyste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lingua
Do Retooop, Slyszalam o przypadkach poprawiania leczenia kanalowgo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość retooop
juz nie wiem gdzie isc, naprawde... ta do ktorej poszlam -myslalam, ze pomoze... a ona ota ogonem odwrocila, teraz mi sie jeszcze odlamal ten zab nie hcciala nawet zywicy zrobic zeby zakleic... ale tak to jest, biedna jestem to mozna tylko wyrwac... a ja moge dac pol wypolaty, ale chce specjaliste, ktory nbaprawde pomoze, wiem ze wtrwanie to osatecznosc, ale nie wiem gdzie isc, by mi pomogli... najlepiej wyrwac i spokoj... kiedys mi 6wyrwali, stan ropny, ryczalam na fotelu, bolalo 3dni, koszmar... i tak sie dentystka upierala, ze to ten obok boli a nie ten co ja mowie... ale nie dalam sobie kitu wcisnac ,pecha mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja miałam
nie miałam cysty,tylko został źle wypełniony podczas leczenia kanałowego/u innego dentysty/ i zaczął sie psuć od dołu.Nie miałam wcale zakładanych szwów,do dzisiaj nie wiem jak go wyciął/jakos sie nie interesowałam/,ale zrobił to naprawdę extra:).Brałam tylko krótko jakieś leki i płukałam ,ale nie pamiętam czym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lingua
Retoop -wspolczuje CI z calego serca... przeszlam wiele z zebami i naprawde wspolczuje Ci. Nie daj sie zbyc, idz do specjalisty i postaraj sie o splacanie w ratach... Powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość retooop
dzieki lingua, zaebym na takiego trafila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicolaczek
mnie chyba to czeka tzn tak powiedzial lekarz ale w licpu wiec nie wiem czy to jeszcze da sie zrobic... strasznie sie boje co mi powie ale umowilam sie na wizyte, jak mi jednak powie ze trzeba wyrwac bo stan zapalny jest juz za duzy to sie chyba potne - wprawdzie to szostka na dole ale ja mam dopiero 24 lata!!! :/ przeciez nie jestem jakas babcia !!! :/ oczywiscie tez dbam o zeby i to bardzo bo mam na ich punkcie fiola, ale nie jestem dentystka i nie mam rentgena w oczach wiec skad moglam wiedziec ze moja poprzednia dentystka zle mi tego zeba przeleczyla kanalowo???? :/:/:/ no juz mi lepiej musialam sie gdzies wygadac :). mam jescze takie pytanie : czy jesli tego zeba w polowie prawie nie ma bo sie odlamal to da sie mimo wszystko cos z nim zrobic jakos nadbudowac czy cos???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicolaczek
acha nie boje sie bolu wszystko wytrzymam moge nawet gryzc sciany przez pare dni tylko zeby cos sie dalo z tym zrobic tzn zeby nie trzeba bylo tego zeba wyrwac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eltomo
wlasnie jestem po takiej resekcji sam zabieg dosc hardcorowy trwal okolo 1.30 min, bezbolesny ale bardzo nieprzyjemny... W poznaniu w klinice Polident u pana Krzysztofa Sidorowicza zaplacilem za to 380 zl z wypelnieniem i wszystkim... Jestem 3 dni po zabiegu i w zasadzie nie puchnie i nie boli! Dlaczego nie radze wyrywac, bo po pierwsze w moim przypadku byla to gorna 2 i pan doktor powiedzial ze zawsze z tego korzenia mozna koronke zrobic bo jest dlugi i wyjdzie to ladniej i taniej niz implant. Jezeli zmiany sa duze tak jak w moim przypadku bylo, to samo wyrwanie zeba by nic nie dalo ponieważ zmiany trzebaby było leczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eltomo
nicolaczek nic się nie bój ja miałem diagnozę postawiona w listopadzie 2005 roku a poszedlem w lutym 2007 i mi to zrobili :) Kazdy dzien zwloki jest w sumie bez sensu bo ci sie wieksze zmiany robia i sam zabieg bedzie przez to dluzszy i wiecej bedzie czyszczenia co jest najgorsze w tym wszystkim, bo samo ciecie korzenia to nic bo nawet tego nie czujesz! Najbardziej nieprzyjemne jest jak ci czyszcza :( Wrrrrrrrr jak sie ciesze ze mam to za soba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenak28
Ja jestem 4 dni po resekcji gornej jedynki. Zabieg trwal 20 minut i byl bezbolesny jednak malo przyjemny. Mam tez zszyta gorna warge z dziaslami. Czy to sie nie zrosnie???????? Mam nadzieje ze nie bo mi krzywy usmiech sie zostanie :( Jednak bardziej martwi mnie to, ze lekarz powiedzial ze mam duzy zanik kosci i nie wiadomo czy ten zab da sie uratowac.Czy ktos mial taki problem??? Czy ta kosc sie odbudowywuje????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żeby już nikt nie musiał doczekać się wstrętnej resekcji, zapraszam do t. \"Higiena jamy ustnej\" , \"Zasady dietetyczne\", \"Hartowanie\" na poniższej www

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokofazer
Witam resekowanych. Dzis rano przerzylem resekcje 1 i 2. No wiec zabieg niby jest bez bolesny ale strasznie nie przyjemny nawet gorzej. Zalozyli mi 5 szwow. Zaraz po wyjsciu z gabinetu zaczelo mnie strasznie bolec ale ketoprom mi pomogl. po 1 tabletce zero bolu. Po okolo godzinie zauwazylem ze rana mi dosyc mocno krwawi wiec wrocilem i dostalem jeszcze 5 szwow gratis! (oczywiscie ze znieczuleniem). Najwazniejszy jest dobry chirurg i nigdy Kobieta !!! Pozdrawiam i zycze zdrowych zebow !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joint
Hej. Resekcje miałem w listopadzie a teraz byłem na kontroli i okazało sie ze wszystko w porządku, nic mnie nie boli tylko jeszcze dziąsło w miejscu szycia jest słabo unerwione. Lekarz powiedział ze to kwestia czasu i czucie powinno wrócić do normy. Następna wizyta za pół roku. Spoko jest! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irije
czy ktos, kto juz przeszedl to pomyslnie i wie, ze juz jest okey, odczuwal jakikolwiek dyskomfort w kilka miesiecy po zabiegu?jakie objawy moga wskazywac ze nie wszystko jest tak jak powinno?jakie sa w ogole rokowania po takim zabiegu?prosze pomozcie...ja mialam robiony zabieg 2 miesiace temu, ale mialam duzy ubytek w kosci, teraz gdy jestem przeziebona troche mi ten zab dretwieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja się boję.....
Czy ktos moze mi pomoc? mam skierowanie na ten zabieg, jestem w trakcie "przygotowywania kanalu. Mam strasznego stracha;(.... i do tego nerwa! Po pierwsze ten nieszczesny zab to gorna dwojka- w ktorej od miesiaca mam dziurke zakitowana bialym "czyms".Nie moge sie usmiechac i wygladam po prostu potwornie.Po drugie na skier. mam napisane :przygotowac korzen bez wypelnienia" czy ktos wie co to znaczy?? czy podczas resekcji zaplombuja mi ta dwojke czy bede chodzic z dziurka?ktos wie???I po trzecie jak dlugo sie na to czeka bo jeszcze nie wiem, i dlaczego w przychodni przyszpitalnej mam za to zaplacic 250 zl?czy ten zabieg nie jest refundowany?Bardzo prosze o odp na ktorekolwiek z pytan.Dzieki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×