Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sawa

ilość brzuszków?

Polecane posty

Dziś właśnie zaczełam ćwiczyć brzuszki. Zrobiłam ich 60 (4 razy po 15). Zastanawiam się czy to wystarczająco jak na początek żeby schudnąć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bettys
Wystarczy lecz by zobaczyć efekty trzeba ćwiczyć długo około miesiaca na pierwsze efekty trzeba czekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki :) No zalezy mi żeby schudnąć tak na wakacje więc do tego lipca czy sierpnia jest jeszcze troszke czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no już coś gdzieś czytałam o niej ale perspektywa zwiększania ilości powtórzeń codziennie jakos mi nie leży.. ja wole tak kilka dni poćwiczyć stałą ilość a dopiero potem troszke zwiększyć :) A poza tym jakoś sama nie wiem... nei musze mieć \"kaloryfera\", chcę tylko zrzucić sadełko a jak juz je zrzuce (o ile w ogóle :) ) to dopiero wtedy bede bawiła się w kształtowanie mięśni :) Ale bardzo dziękuje za zainteresowanie i link :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a o szostce weidera
masz przeciez topic ponizej - na tym samaym forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepsze jest to
a ja szukam 8 min na brzuch ma ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajnik.
wydaje mi sie ze tluszczyku nie zrzucisz brzuszkami - tylko wzmocnisz miesnie brzucha, znam osobe ktora dosc dlugo robila ponad 200 dziennie i tluszczu nie ubylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to jak w takim razie sie pozbyć tłuszczyku z brzucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek kwiatek kwietak
A co robisz przed tymi brzuszkami??mam na myśli ile trwa twoja rozgrzewka, jak ona wyglada, za jakie partie mięśni sie potem bierzesz i ile trwa cały ten trening?? Bo chyba zdajesz sobie sprawę, że robienie samych brzuszków nic ci nie da...Mięśnie zaczynaja pracować dopiero po upływie 25-30 minut !! Dlatego bardzo wazna jest rozgrzewka, wręcz najważniejsza!! Możesz sobie ściągną 8 min abs streech i zrobić dwie serie po 8 min rozgrzewki i wówczas przechodzić do ćwiczeń na brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majjjja
a ja mam pytanie czy na zrzucenie brzucha i boczkow jest dobra bieznia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiara
Ja sobie zaczelam ćwiczyc i tak k 2 tygodni już ćwiczę..rozgrzewam się ok 10-15 minut dośc enericznym tańcem..po prostu żeby się troszkę zmęczyć ..a potem przechodze do ćwiczonek..robię 5 serii po 10 razy brzuszki(mam do tego dobry sprzęcik--ułatwia robienie brzuszków) potem skośne też pare razy,na ramiona też ciężarkami ćwicze--ale Ciebie to akurat brzuszki interesują,więc nie będę pisala jak wygladają moję ćwiczenia z dokladnościa;-)..wiem,że na'oponki'dobre jest np..stań plecami do ściany i się 'odbijaj' o nią rękami,raz z jednej strony potem z drugiej..natomiast sadełko na brzuchu -klasyczne brzuszki ale robić je powoli kilka serii nie zachłannie..odpoczywając po każdej serii ,pijąc wodę przed każda kolejną..i dokladnie..w tedy dobrze zaczną pracować mięsnie a nie zsapiesz się niepotrzebnie a to i tak zbytnio nic nie da;-) noi..stopniowo jak się już przyzwyczają mieśnie do pracy zwiekszać ilośc brzuszkow..dokladnie i powoli na drugi dzień poczujesz jakie masz zakwasy..w tedy będziesz czula,że mięsnie zaczynają pracowac..a zakwasy miną po kolejnych ćwiczonkach;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiara
Aha i jeszcze coś;-) własnie dovbrze napisalaś wcześniej,że wolisz większać sobie ilośc brzuszkow stopniowo--ja też tak robię..nie o to chodzi żebyś się katowała robiąc 400 brzuszkow na raz:-)Ćwiczenia należy robić dokladnie a nie liczy się ilośc ,zobaczysz ,że jak będziesz robila dokaldnie i nie za szybko ,to się szybciej zmęczysz i szybciej będziesz czula 'palenie' niż jakbyś zrobila migiem te 400 brzuszkow..robiąc tak poszulabyś ,że mięsnie pracują jakbyś zrobila z 80 brzuszkow..a jak ćwiczysz powoli czujesz już pracę mięsni k 3 seri..przynajmniej ja tak mam..i wczoraj sobie zwiększylam np..nie robie już 10 razy..tylko 12:-)..mam nadzieje,że do czerwca zniejszy się obdow pasa chociaż o 3 centymetry;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiara
i sory za literówki...;-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatek --> przed brzuszkami ćwicze nóżki, ale to takie ćwiczenie na czworaka i cała jestem wycieńczona a najbardziej to nogi i ręce mi odpadają. No a potem jak juz ochłonę to brzuszki. Czasami to w ogóle oddzielam jedno od drugiego żeby te cwiczenia jakoś sobie rozłożyć w ciągu dnia a nie że np. (może ostro przesadze ale to ułatwi zobrazowanie tego co chce napisać) od rana siedze albo leże na kanapie i nic nie robie a na wieczór ćwicze intensywnie za cały dzien. Innymi słowy jakiejś konkretnej rozgrzewki nie robie bo... no bo to właściwie juz rozmowa na inny temat ale mam zaczątki astmy wysiłkowej i jak robie całą serię wymachów nogami to potem mam świszczący oddech a czasem jak przesadze do oddechu nie moge złapać :-/ No ale to juz inny problem którego tutaj nie bede rozstrzygac :) A trening trwa tyle ile ćwiczenia czyli.. na nóżki 4 serie po 16 razy a brzuszków 4 serie po 15 :) Kiara --> no ja już swego czasu ćwiczyłam brzuszki ale tak troche mało konsekwentnie ale póki co nie mam zakwasów po brzuszkach, więc sama nie wiem.. może jak nie mam zakwasów to znak że za mało powtórzeń robie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja swego czasu 1000 robiłam. 400 normalnie i po 300 na każdy bok na skośne mięśnie, a teraz nie chce mi się liczyć :D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek kwiatek kwietak
sawa--------> jesli się nie pogniewasz, że ingeruje w twój trening, to dorzucę swoje 3 grosze do twojego postu :) W wakacje, przez bite 3 m-ce, ćwiczyłam 4,5 razy w tygodniu. Głównie były to brzuszki. Leżałam na kalimacie, ćwiczyłam i liczyłam ile brzuszków zrobię. Chciałam robić jak najwięcej, bo wtedy myslałam, że im więcej tym lepiej...Ale myliłam się :(Efektów nie było widac :( Mój chłopak namówił mnie, żebym poszła sobie chociaż raz na fitness i zobaczyła jak wygląda poprawny trening. Poszłam...zamurowało mnie...Okazało się, że wszystko robiłam źle. Fitness na tyle mi się spodobał, że biegam na zajęcia do klubu na 2 godziny tygodniowo. Dzieki temu wiem, jak ćwiczyc w domu, i co ciekawe- ćwiczenie w domu daje mi teraz jakies efekty:)widoczne efekty :):) Zatem proponuję : 1. rozgrzewka - 10 minut - typu rozciąganie nóg, rąk, skręty tułowia, szyi, wymachy nóg, schyły ciała dotykając dłońmi podłogi, lewej nogi, prawej itp 2. twoje nóżki - to, co napisałaś :) nie wiem jak długo to robisz, ale przydałoby się, żeby te nóżki trwały minimum 10 minut poćwiczyłaś już 20 minut-teraz twoje ciało jest nagrzane, mięśnie zaczynają intensywniej pracować, zatem czas na 3. brzuszki-wykonuj tyle serii, ile sobie zaplanowałaś 4. rozciąganie - 5 minut, wdechy, wydechy, stanie na jednej nodze podtrzymując zgietą noge przy posladkach, żeby się rozciągnąć To tyle z mojej strony :) Aha-bardzo dobrym sposobem na robienie brzuszków w dużej ilości jest...postanowienie sobie, że np będę wykonywała brzuszki przez całą moja ulubiona piosenkę-dobrze by było, żeby ta piosenka trwała przynajmniej z 5:30, 6 minut:) wówczas nie liczymy brzuszków, nie zamartwiamy się, że jeszcze tyle mamy do zrobienia, tylko po prostu słuchamy naszej pioseneczki i ćwiczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no z tą muzyką to faktycznie dobry pomysł :) Ale ta rozgrzewka ehh..... po 20 minutach to ja już nie bede miała siły na nic... wiem że tak być raczej nie powinno ale ja wolę sciśle określone ilościowo powtórzenia, bo wtedy wiem że np. zrobie 20 i mam spokój.. im szybciej je zrobie tym szybciej bede miała to z głowy... takie podejście mam dlatego ze ja nigdy nie lubiłam i nie lubie i nie będę lubic ćwiczeń :P Jedynym wyjątkiem by były jakieś zajęcia połączone z tańcem i muzyką ale na to niestety nie mam kasy i czasu bo nawet gdybym miała kase to mogłabym tylko 1 w tygodniu chodzić a to już bardziej sie opłaci poćwiczyć codziennie w domciu :) Postanowiłam teraz że może chociaż spróbuje tych \"szóstek\" co ostatnio popularne sa na forum :) Tylko że te ćw, 5 takie jakieś zakręcone jest no i przedewszystkim jest na czas co mi w ogóle nie odpowiada, ale inne są oki tylko że jakoś jak zwykle chyba robie coś źle bo mnie po tym brzuch nic a nic nie boli ale za to kark strasznie aż po ćwiczeniach musze oprzeć głowe bo mnie bardzo boli :-/ No ale póki co moje \"nóżki\" robie choć w ich trakcie ledwo dycham no i chyba jeszcze brzuszki porobie póki na początku jest mało powtórzeń w tej \"szóstce\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek kwiatek kwietak
wiesz co?? to może ściągnij sobie jeszcze na dokładkę jakieś ćwiczonka, żebys je ogladała i ćwiczyła :) wtedy fajnie się ćwiczy-czas leci, a ty się wsłuchujesz w muzyczkę i nawet nie wiesz kiedy 30 minut ćwiczeń masz juz za sobą :) a ćwiczy się wspaniale, kiedy kobieta prowadząca ma wspaniłe ciałko, umięsnionyc brzuszek-mnie to cholernie motywuje :) tak samo było z fitnessem-poszłam tam pierwszy raz i jak zobaczyłam swoją prowadząco to zapranęłam mieć takie ciało jak ona:) Jestem na jak najlepszej drodze :):) Przed chwila skończyłam 35 minutowy trening :) i teraz mięśnie brucha i pośladków dają o sobie znać :P 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale co mam na przykład ściągnąć bo ja nigdy żadnych filmików z ćwiczeniami nie sciągalam i nie wiem nawet jakie są ok. A tak w ogóle to nie wiem jak ja mam ćwiczyć i oglądać jednoczesnie na kompie film skoro ćwiczę na podłodze i ledwo co widzę monitor bo mam troche ciasno w pokoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek kwiatek kwietak
:) też miałam taki problem, bo mam ciasno w pokoju :( ale jak ściągnęłam sobie filmiki, to ogladałam je po kilka razy zanim zaczęłam do nich ćwiczyć :) i wtedy spogladałam jak osoba prowadząca napina brzuch, jak oddycha, jak ma założone dłonie itp. Ja mam ściągnięte i gorąco polecam : 1.8min abs stretch - rozgrzewka 2.8min abs buns - pośladki 3.8 min abs brzuch jesli masz program do ściąganie filmików, to wpisz sobie "8 min abs" wyskoczą ci wówczas różne mozliwości, właśnie typu brzuch, posladki, ramiona itp, po angielsku. http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3221845 a tutaj są powklejane linki do ściągania różnorakich ćwiczeń, ale nie wiem czy one są nadal aktualne do ściągnięcia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, dzięki :) A swoją drogą.. ciekawe kiedy mi się znudzą te cwiczenia wszystkie.. Chociaż z dietą też mówiłam że długo nie pociągne a jakos się trzymam... no może nie z surowa dietą ale takie podstawy nadal trzymam więc moze i choć odrobinę ćwiczeń i sie uda utrzymać. No ale żeby nie zapeszac to póki co zaczynam ćwiczenia i się niczym nie zrażam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość handerk
Cześć mam 14 Lat Bym Mi ktos powiedział ile dziennie powinienem cwiczyć jaka dieta by mniec kaloryfer?? Mam wzrostu 172 cm w pasie 76 ;/... Dzieki za odpowiedz z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tytanowy
Ja mam 14 lat i mam kaloryfer robie prawie codzienie po 50... ale nie mam tluszczu tylko mam dużą ilosc skury na brzuchu i niewiem jak zrobic zeby to znikneło!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lakus
Witam jestem na tym forum pierwszy raz ale poczytałem troche i z tych wypowiedzi wynika ze wszystko robie nie tak jak powinienem mam 16 lat i chciałbym miec widoczny ,,kaloryfer'.' Mięsnie brzucha mam dosyć silne lecz ten tłuszcz wszystko demaskuje nie wiem co mam zrobić zeby sie go pozbyć. Co dziennie staram sie robić 4 serie po 15 spięć. regularnie od 3 miesięcy chodze na siłownie lecz diety zadnej nie stosuje (strasznym jestem leniem i lubie pojeść) Czy jest ktos kto mogłby mi polecic jakąś diete?? Naj chętniej do wakacji chciałbym mieć kaloryfer jesli mi pomozecie bede wielce wdzięczny:D:D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lakus
Dodam jeszcze ze mam 173 cm wzrostu i 67 kg wagi:):(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuszkami jedynie wzmocnicie
miesnie brzucha, ale nie spalicie tluszczu z tej partii ciała. Rower albo bieganie. Moj chlopak biegajac zrzucił brzuszek - własnie tluszcz,w ok 3-4 meisiace schudl cos kolo 12 kg, z tym, ze nie zalował sobie az tak bardzo słodyczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lakus
I ile razy tygodniowo biegał??? Czas tez miał ograniczony czy na ilość??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lakus - w Twoim wieku nie powinno być problemu z oponami na brzuchu.. dużo tego tłuszczu do spalenia masz? mój chłopak też do wakacji zamierza mieć kaloryfer hahaha :P i też biega, ok 4 razy w tyg po 30-40 min (poczytaj o \"systemie\" HIIT - myslę, że to dobra opcja przy bieganiu, wg badań skuteczniejsza niż normalnie bieganie przez godzinę), biega w pasie neoprenowym na brzuchu no i zobaczymy co z tego będzie.. ;) nie ma co męczyć brzuszki, one najwyżej troszkę ujęrnią mięśnie i kilka cm zejdzie z obwodu, ale tłuszcz pozostanie. Autorko - przejrzałam kilka Twoich wypowiedzi tu. jeśli myślisz, ze od kilku ćwiczonek ujędrnisz (bo chyba nie muszę pisać o chudnięciu żadnym) to się rozczarujesz.. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lakus
Osz lol ile twoj chłopak biega????????? 30 min:O:O Ja maxymalnie biegam po 15 min i to jest niezły wycisk dla mnie i dla moich płuc, bo jestem alergikiem ale nie bardzo mnie to ogranicza wiec sie tym nie przejmuje:D:D Ale strasznie denerwuje mnie tez tłuszcz na klacie bo juz od 3 miesiecy chodze na siłownie i mam co nie co w klatce lecz nic z tego nie mam oprucz siły bo tłuszczyk wszystko maskuje to samo z brzuchem;/;/ Ale nie mam go tak wiele w pasie mam okolo 55cm:):) Ja tam sie nie znam ale na moje oko z tego jest jakies 5 cm warstwy tłyszczu i ni chu''ja z tym zrobic;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×