Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Berga

prawie 3 latka i bardzo malo mowi

Polecane posty

Gość Berga

hejka,moj syn Victor ma prawie 3 latka i bardzo slabo mowi,kilka wyrazow,zna ktos taki przypadek?? POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponoc_
Hanka Bielicka miała 3 lata jak zaczęła mówic :) także .. nie przjemuj sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berga
dzieki,musze dalej czekac....:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berga
mysle,ze jest leniwy :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój synek ma 3,5 od dwóch miesięcy chodzi do przedszkola i zaczął się rozkręcać. Po polsku mówi kilka słów, reszta to onomatopeje i dużo po \"chińsku\" - chodzimy do logopedy i czekam na efekty. Znam przypadki, szczególnie chłopców że zaczeli mówić wszystko w wielu 4-5 lat. Trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berga
moj przeszedl badania mozgu,i wszystkie inne niezbedne,wszystko jest okey,rozumie ,jak sie do niego mowi,rozmawiamy w dwoch jezykach,ale jak ma cos powiedziec to mowi,nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berga
do logopedy nie ozemy jeszcze isc bo to noc nam nie da,logopea pomoze nam ,gdy on bedzie mial problemy z wymowa,ale tak bardzo bym chciala uslyszec od niego te slowa,mama daj mi pic,albo cos podobnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój synek też prawie
nie mówł. Dopiero logopeda odkryła, ze nie mówi bo...nie musi! Wszyscy doskonale rozumieli jego pomruki, co wiecej starali się wyprzedzac jego życzenia. Dwa tygodnie udawania, ze nie rozumiem sprawiły, że syn nagle zamiast uzywania 3 słow, zaczął komunikowac się przy pomocy pełnych zdan wielokrotnie złożonych !:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój synek też prawie
W Waszej rodzinie rozmawiacie w 2 językach? Trzeba było od razu mówić! To normalne. Etapy (mniej wiecej) rozumie ale nie mówi mówi ale miesza słowa z obu języków mówi 2 językami Uszy do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berga
pomruki albo krzyki naszego malego urwisa wszyscy rozumiemy,rodzina mojego meza nie jest gadatliwa:-))bardzo pozno zaczeli mowic,podejrzewam,ze odziedziczyl za nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berga
niektore wyrazy powtarza po niemiecku(maz Niemiec)a ja z nim naturalnie rozmawiam po Polsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sz.Z
einstein nie odzywal sie do piatego roku zycia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111
zdarzaja sie takie przypadki,ze dziecko zaczyna późno mówic kilka dni temu był program na dwójce,własnie o wadach mowy ,nie wiem czy ogladałas,ciekawe rzeczy mówili, zawsze lepiej skonsultowac sie z logopedą,zeby wylkuczył jakąs wadę niż czekac i później żałowac, ze sie nic nie robiło w tym kierunku jak był na to czas ,wiele przypadków wymaga pracy z logopeda juz od najmłodszych lat, po co sie zastanawiać,lepiej sie upewnic ,ze wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczytaj o ORM
Opóźniony Rozwój Mowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berga
ale te krzyki,nieiedy idzie do glowy dostac :-(((a niekiedy jest zabawnie,jak cosik chce powiedziec a tu .....nie idzie :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berga
111,niestety nie mam dwojki,nie mieszkam w Polsce, ale na interku poszukam cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berga
mieszkam w Niemczech i tu lekarze panikuja za wczasu,a wiec mial badania wszystkie jakie tylko mogl miec,a do logopedy nie ma co isc,jak on jeszcze mowic nie moze,logopeda jest od wymowy a nie od nie mowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berga
dzieciak byl tak spanikowany jak mu te kable na glowe zakladali,szok,wyc sie chcialo,wiedzialam,ze nie ma zadnej wody w glowie,ale zrobilam to co bylo sluszne,zrobilam to co moglam zrobic,a teraz musze czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111
a może u dzieci dwujezycznych to normalne zjawisko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berga
nie mam pojecia,jedni mowia tak drudzy mowia tak,ja juz sama nie wiem kogo mam sluchac. Ide za glosem serca....i wierze w to,ze wszystko bedzie oki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nic dziwnego
chłopcy z reguły później zaczynają mówić i często się zdarza, że dopiero po 3-cim roku życia zaczynają mówić więc chyba wszystko jest ok z Twoim synkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieci dwujęzyczne
z reguły mówią później, z prostej przyczyny muszą opanować dwa języki i je ze soba połaczyć :) No i chłopcy tez czsem mówią później ale to nie jest regułą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam co piszesz bo sama caly czas sie zastanawiam co to bedzie z moim synkiem (jeszcze w drodze). Maz Fin, w pracy rozmawiam po finsku ale w domu jakos poreczniej po angielsku. Z dzieckiem chce rozmawiac po polsku i martwie sie czy to wszystko nie przerosnie malego. Ale znam wiele takich przypadkow i jakos daja rade a dzieciaki mowia w dwoch jezykach plynnie w wieku 5 lat :) http://forum.2p.pl/read.php?f=47&i=16&t=16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj synek tez ma prawie 3 lata i mowi tylko kilka wyrazow. ale rozwija sie normalnie i rozumie az za duzo. nie ma sie czym przejmowac. taki jego urok. jak zaczeni to nie przetsanie. jesli w domu uzywa sie dwoch jezykow jest to tym bardzoej naturalne, ze dziecko zaczyna pozniej mowic, ale za to od razu w dwoch jezykach. znam wiele takich przypadkow. pracowalam w takich rodzinach. naprawde, nie ma sie co stresowac, szkoda czasu na latanie po lekarzach i meczenie dziecka. przyjdzie na niego czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mama opiekuje sie dzieckiem LOGOPEDY ktory to chlopiec ma 3,5 roku i prawie nie mowi, heheh, i nikt ie tym nie przejmuje zbyt, po prostu nie jego czas. moja Gabrysia dopiero w wieku 2,5 roku zaczela cos mowic. Nie sa to jescze pelne zdania,(chociaz owszem, zdazaja sie) ale z dnia na dzien lapie coraz wiecej. I oby tak dalej. Mysle ze mozeszz byc spokojna, moze po prostu jescze mu chwile potrzeba zeby sie odblokowac ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BERGA
dzieki za odpowiedzi,mam nadzieje,ze jak moj Victor pojdzie do przedszkola to bedzie tez inaczej,jak bedzie mial kontakt z innymi dziecmi,nastepny problem to,ze robi jesszcze w pampery,to mnie tez przeraza,nie chce usiasc na nocniczek,ani na deske,specjalnie dla niego kupiona,ja nie wiem,jak to zrobic.Z pierwszym synkiem Philipem nie mialam ,zadnego problemu,mogl mowic,mogl robic na nocnik,sam wstawal w nocy a ten jakis dziwny,mowie do mojego meza,ze mamy malego ufoludka:-))czasem jest to bardzo zabawne.Ale obiecalismy sobie,ze nie bede dzieciaka maltretowac lekarzami,ktorzy nie maja to i to zielonego pojecia,bo najlepiej ja znam moje dziecko ,a nie lekarz moze wystawic mi opinie po 10-cio minutowej wizycie!!!BASTA!!to mnie tylko irytuje,kazda mama zna najlepiej swoje dziecko a nie nikt inny!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BERGA
Padlinko,widze,ze masz termin porodu na 27 ssierpnia,ojej to wszystko,jeszcze prze Toba,mam nadzieje,ze dobrze znosisz ciaze,to jet najpiekniejszy czas byc w ciazy,czuc ruchy i glaskac bebsonek,ja w Twoim wieku mialam juz synka,mial3 latka,chcialam byc zawze mloda mama,a nie jak te stare niemry maja tylko w glowie,bzdury zwane kariera a potem za pieniadze kupuja dzieci bo na swoje sa za stare.Zycze Ci duzo szczescia z Twoim malenstwem,duzo milosci i troski.Magdalena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KlaraMerc
mój Błażej w styczniu kończy 3 lata i też nie mówi, chodzi do przedszkola ale w grupie jest najmłodszy ( jest ze stycznia i dałałam go rocznikiem, rok wcześniej ) dzieci z grupy mówią wszystko i o wszystkim, o on tylko daj, pić, iśćl, mama, tata, baja, baba , konik i dużo po swojemu a jeszcze więcej na gesty , żadnych zdań ! Za to ruchowo ...istny szatan przy tym jest bardzo mądry , cwany i ma bardzo ciężki charakter a jaki uparciuch.Wszyscy wokół mnie pocieszają i mówią że przyjdzie i czas na niego ! Dyrektorka z przeczkola powiedziała, że zaczekamy jeszcze pół roku bo dzieci do 3.5 roku się nie diagnozuje bo do tego czasu wszystkie narządy odpowiedzialne za mowę się rozwijają !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moj siostrzeniec ma 15
i gada jak najety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×