Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość agnieszka26
Smutny komentarz? - heh a bo nie chca mnie umowic na usg a ja sie boje, ze moja dzidzia bedzie ogromna i nie dam rady sama urodzic. Pierwsze moje dziecko bylo dosc spore wiec mam powody do obaw. No i w dodatku wykryli u mnie anemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka - jej, to niewesolo, nie dziwie Ci sie ze nastroj pod psem :( A co mowia na to ze dzidzia moze byc za duza dla Ciebie? tak po prostu tylko ze sobie poradzisz? Wspolczuje :( Marta - wybacz, przoczylam Twoj post jakos :( Nie martw sie, na pewno nie przeoczysz tego ze sie zacznie, a dojechac tez zdazysz. To tylko w opowiesciach porody trwaja tyle co przejazd taksowka do szpitala...Bedzie dobrze, na pewno! Mama E - cos ty, jaki instynkt...Ja sprzatam jak bardzo musze (nie mowie oczywiscie o codziennym ogarnieciu mieszkania), nawet jak mnie ochota najdzie na generalne porzadki, to wole sie zwinac w ksiazka na kanapie :) Szybko przechodzi :) Ale tez slyszalam, ze cos takiego wystepuje, tylko zalozylam, ze widocznie ja calkiem nie mam inklinacji w tym kierunku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no szanta, jak ty nie mialas to juz sie normalna czuje :) Agnieszko, jesli polozna ci powiedziala ze dziecko za duze dla ciebie to domagaj sie spodkania z lekarzem! Wiem ze czasami tutaj trudno o to ale jak im sie zakorzeniujesz w klinice to lekarz cie zbada i moze rzeczywiscie USG potrzebne bedzie. Ale jak polozna nic nie mowila to czemu myslisz ze to dzidzio tez duze bedzie? Pierwszy porod naturalny mialas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka26
Nic nie mowia i tego sie wlasnie obawiam. Mam nadzieje, ze moje przeczucia sa bledne i ze dzidzia bedzie w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka26
Pierwszy porod odbyl sie silami natury. Wtedy mialam robione usg na 5 dni przed porodem i niby waga dziecka byla odpowiednia (3600), ale gdy synus pojawil sie na swiecie okazalo sie, ze wazy 4500 a wzrostu mial 58 cm. Porod byl dosc ciezki.Polozne straszyly mnie, ze kolejne dzieci zazwyczaj rodza sie wieksze, chociaz nie zawsze i jak sie przekonalam drugi synus byl o kilogram mniejszy. Ale teraz to brzusio mam takie duze, ze ledwo siegam do stop no i w dodatku wszyscy sie pytaja czy jestem pewna ze to tylko jedno dziecko a nie parka. No i co ja mam sobie myslec??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka - jak bylam w cizay z Mieszkiem, to brzuchol mialam OLBRZYMI. Lekarz na USG byl ciezko zaskoczony, ze dziecko jest normalnej wielkosci, bo podejrzewal male sloniatko. Ale rzeczywiscie Maly sie urodzil 3400g, wiec idealnie w srednia, a ja mialam po protu tyle wod plodowych... Moze teraz u Ciebie jest tak samo? Zreszta przy kolejnych ciazach brzuch jest ogolnie wiekszy, ja tez teraz na poczatku bylam przekonana ze bedzie parka, bo skoro w 3 miesiacu mialam juz rzetelna pilke zamiast lekkiego zaokraglenia, no to co sobie mialam myslec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka26
Szanta - dzieki za slowa otuchy. Wiesz moze masz racje musze sie wziasc w garsc i myslec, ze bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka26
... a i tak sie boje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszko, dwa razy juz przez to przeszlas i wszystko dobrze sie zawsze skonczylo. Zobaczysz, i tym razem wszystko bedzie ok! Wiem ze duzo zlego sie muwi o tutejszej sluzbie zdrowia, ale w przypadkach kiedy jest jakies ryzyko oni bardzo szybko i skutecznie dzialaja. Ja skonczylam na cesarce ktora odbyla sie pol godziny po podjeciu decyzji. A i sprzet medyczny jest to jeden z najlepszych na swiecie, nie boj sie :) A gdzie bedziesz rodzic, w ktorym szpitalu? Sztefka, nie, blogu to nigdy nie zalozylam, nie wiem kiedy czas bym miala. No i teraz tez, staralam zalozyc stronke Ewelinki ale jeszcze nie skonczylam ;) ale zerknij sobie jak bys chciala: http://www.totsites.com/tot/evelyn A tak wogole to dobrze ze leniuchujesz, po potem to juz tylko slodkie wspomnienia ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E - sliczna dziewuszka :) ja tez sobie podgladnelam, a co :) I rzeczywiscie z mamusi niezla laska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj oj, dzieki za ta laske ale uwiez szanta, z dobrej strony zdjecie robione :) daleko mi, oh daleko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka26
Mama Ewelinki- naprawde wielkie dzieki za pocieszenie, musze wkoncu wlaczyc pozytywne myslenie hm... tak wlasnie tak. Rodzic bede w Doncaster.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Agnieszko, to juz dobry poczatek :D Niestety nie znam szpitali w Doncaster ale na pewno nie sa one gorsze niz te w Londynie (a na pewno czysciejsze!) :) Glowa do gory! Wiesz juz plec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka26
No tym razem to prawdopodobnie dziewczynka. Pani, ktora przeprowadzala badanie stwierdzila, ze nie widzi pisiola ale nie moze dac 100% gwarancji na core. Zreszta niewazne byle cale i zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim! Ale tu sie ruch zrobil, az milo :-). Zuzanna mialam tu jeszcze wczoraj zajrzec ale dosc wczesnie ale padlam jak betka. Wiesz chcialabym zobaczyc co z tego calego zamieszania wyniknie wiec chyba bede walczyc (ale nie dla kasy bo w to nie wierze). Finansowo rade dajemy bo innego wyjscia nie mamy :-) . Da sie wyzyc z jednej wyplaty, czasami lepiej czasami gorzej ale zawsze do przodu. Agnieszko niestety nie wiem gdzie moglabys zrobic prywatne USG ale nie przejmuj sie wszystko bedzie ok. Jezeli dzieciatko byloby ogromne to napewno polozna by to odkryla i skierowala na dodatkowy scan. Piekna mamusiu slicznej Ewelinki :-) mnie to wszyscy chca wmowic ze jestem nesty ale ja jakos tego nie odczuwam. Wczoraj zagonilam tatusia do zmontowania mebelka i poukladalam w nim rzeczy dzidzi. To chyba nie za duzo jak przez caly dzien, a wszyscy mi tu mowia ze ja to juz pewnie za dwa tygodnie urodze :O. Chyba jaja sobie ze mnie robia a ja sie dam nabierac :-(. Zuzanna ty nie strasz ze to juz :D :D.... a powiedz tak szczerze...torba do szpitala to juz spakowana? ;-) Ja caly czas o tym mysle ale sie boje ze moj szkrabek pomysli ze skoro mama juz gotowa na \"show\" to mozna zaczynac :D. Szanta jak ja zazdroszcze ci ze ty znasz juz date i godzine 🌻. Buziaki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik, nie ty jedna mi zazdroscisz, a ja mam mieszane uczucia (tzn nie tego ze znam date i godzine). Ale pomysl sobie, nic nie chroni mnie przed tym, ze zacznie sie wczesniej. A ja jestem w TOTALNYM proszku. Juz nawet nie o torbie mowie, ale koszule nocne porodowo/karmiace mam gleboko spakowane na strychu w przepastnej torbie. Gdyby sie zaczelo wczesniej, Wojtek bedzie musial wszystko galopem w tesco czy cholera wie gdzie kupowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik 🌻 ja tez torbe prawie na ostatnia chwile pakowalam ale teraz wiem ze nastepnym razem to juz na poczatku ciazy przygotowana bede miala. bo pamiec moja w zaawansowanej ciazy nie najlepsza byla i moj Lukasz potem nie wiedzial co i jak i chociaz dobrze ze majtki jednorazowki mialam bo jak nie to z golym tylkiem bym po szpitalu chodzila ;) A majtki jednorazowki to polecam! Bardzo wygodne na te pierwsze dni kiedy wszystko jeszcze z pupci leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Ewelinki - skojarzylo mi sie z majtkami jednorazowymi - wiesz moze jakich podkladow tutaj sie uzywa na pierwsze dni po porodzie? W Polsce sa takie wielgachne pieluchy Bella, swietnie mi sie sprawdzily ostatnio, ale moze nie bede ich musiala sciagac? Doradz cos, prosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanta, sprawdz w mothercare te ich branzy. Co prawda one wszystkie wielkie i niewygodne a te szpitalne to z lat \'50, taaakie grube! Boots tez ma, ja uzywalam te super maxi i jakos sie sprawdzily. http://www.mothercare.com/invt/ln8046&bklist=icat,4,shop,shomaternitybasics,mathospitalbag ide pisac do mothercare ze mi musza zaplacic za cala ta reklame :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje ze majtki jednorazowki zakupione!!! :D Ktos mi je polecil i juz sa ;-) tylko pewnie w niewystarczajacej ilosci :-( . Z golym tylkiem po szpitalu :D :D :D jestem ciekawa jaka reakcje by to wywolalo ale sprawdzac osobiscie tez by mi sie nie usmiechalo ;-). Ja tak po troszeczku gromadze niezbedne rzeczy ale zamiast pakowac to wszystko do torby to tylko stosy reklamowek ukladam (a torba 2 centymetry obok ;-P ). Szanta w sumie racja, wszystkie na jednym wozku jedziemy 🌻 . A wlasnie te koszule do karmienia zdaja egzamin? Jezeli tak to gdzie najlepiej kupowac? Widzialam w Mothercare i tylko tam, gdzie moge jeszcze poszukac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik, bardziej kobiece w www.bloomingmarvellous.co.uk i www.jojomamanbebe.co.uk ale ja i tak nie milam sil czuc sie kobieco ;) A latem to byly takie upaly ze spalam jak najlzej i tych koszul nie nauzywalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E - (wybacz, tak naprawde jest krocej :D) - wlasnie mialam spytac, czy mothercare wie jaka im swietna reklame robisz :) Najbardziej mi zalezalo na twojej osobistej opinii, ogladne sobei bootsa i zobaczymy (te pieluchy o ktorych pisalam sa gigantyczne, ale przydaly sie...) Madzik- ja kupilam takie zwykle koszule bawelniane, proste do kolan, z glebokim rozcieciem z przodu (zapinanym na guziczki :p). nie iwem jakie widzialac w MC, ale dziewczyna z oddzialu miala taka z rozcieciami po bokach na piersi, i strasznie narzekala, ze musi je caly czas przytrzymywac, bo czy karmi czy nie, cycki wychodza :) jak widac, nie tylko golym tylkiem mozna swiecic w szpitalu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Madzik - takie sa realia - to juz za kilka tygodni! I wiesz, nie sugeruj sie data wyliczona ze skanu - ta miesiaczkowa jest poprawna. Torby nie mam spakowanej - strasznie by mnie denerwowala - ale rzeczy do zabrania sa prawie w komplecie. Wlasnie przypomnialas mi o gatkach jednorazowych i podkladach. Koszule kupilam w Ethel Austin z guzikami z przodu - nie chicialam typowej dla karmiacej z powodu o ktorym napisala Szanta. Do kupienia mam jeszcze stanik i wklady do stanika. Z laktatorem sie wstrzymam na razie. Nie mam instynktu wicia gniazda tylko poczucie, ze to i tamto trzeba zrobic bo to juz w krotce. ....a do szpitala spakuje nie torbe tylko walizke, albo nawet dwie :-) Piszcie dziewczeta piszcie, zajrze wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szukalam w E. Austin i chyba slepa jestem bo zadnej na guziczki nie znalazlam, albo sklep mamy tak dobrze zaopatrzony :-( . Ale dzieki za cynk, bede tam czesciej zagladac 🌻. Mowisz ze ta data miesiaczkowa jest bardziej poprawna, buuuuu ;-(. Ja sie troche sugerowalam tym ze moje cykle trwaly mniej wiecej po 37 dni i taka sobie nadzieje zrobilam ze do nastepnego roku dotrwam. No coz dzieci sie rodza kiedy one chca ;-). A tak w ogole to najwazniejsze jest tylko to zeby byly zdrowe. Szanta w MC widzialam takie rozpinane na guziczki tylko cena mi sie nie spodobala :O .Ale dobrze ze ostrzegasz przed innym krojem i wynikajacymi z niego niebezpieczenstwami :D. 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka26
Dziewczyny pomozcie bo teraz to juz sie pogubilam. Do szpitala to musi byc koszula czy moga byc pizamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik, ja swoje kupowalam na kleparzu w Krakowie, jedna chyba ze 20 zl mnie kosztowala :) Taki szyk :) W ogole nie sa specjalne dla ciezarnych, tylko po prostu zwykle proste bawelniane koszule nocne, z rozcieciem z przodu. Nie wiem nawet czy w Polsce mozna jakies markowe kupic do porodu i do karmienia - a stwierdzilam ze sa spore szanse ze i tak beda jednorazowego uzytku, no to o co sie bic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Madzik, zeczywiscie masz dlugie cykle. A polozna Cie o to pytala czy wyliczyla sobie na podstawie 28-dniowego? A ja ostanie 30 min stalam przed lustrem i ogladalam swoj brzuch - w pracy dziewczyny powiedzialy, ze mi sie obizyl!????????????? I po przygladnieciu sie sobie, tez mi sie tak wydaje. I wydaje mi sie ze czuje nawet wiekszy napor na spojenie lonowe. Nie za szybko? To koniec 35tc. A jesli tak rzeczywiscie jest, to ciekawe ile jeszcze pociagne. Sa jakies zasady czy jak zwykle - co kobieta to przypadek? A Madzik, odnosnie koszul - zalezy od dostawy, regularnie tam zachodz. Za swoja zaplacilam 8funtow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×