Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

moze po weekendzie jednak odzyje? czy wszystkie przestarszylysmy sie szkodliwosci internetu w ciazy, tak zawziecie propagowanej na glownym topiku ? :) Nie bojcie sie dziewczyny, jak raz na jakis czas zajrzycie nic sie nie stanie :) Mam wyniki prob watrobowych - enzymy lekko podniesione, ale to sie zdarza w ciazy...Czyli swedzi mnie z nerwow. Jutro konsultant w szpitalu mnie wysmieje, ale co tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szanta a bile acids w porzadku? To swietnie :) nie sadze zebys ze swoja wiedza dala sie komukolwiek wysmiac :) dzis jak moj mezus zaczal zadawac lekarzowi pytania to ten sie spytal czy on przypadkiem tez nie jest lekarzem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, oni nie przepadaja za takimi co za duzo wiedza....Jak Bila to jeszcze nie wiem, bo od nas wysylaja do Winchester, i na wyniki czeka sie ok. tygodnia. Wiec mam nadzije ze jutro sie dowiem, i mam nadzieje ze w porzadku... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale wam topik spadl
nieladnie. gdzie jestescie ciezarne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie,spadl i to strasznie. Dlatego zeby go troszke ozywic zadam moze delikatnie glupiutkie pytanko i jezeli ktos ma ochote to prosze sie nie krepowac i odpowiadac ;-). Czy ktoras z Was cwiczy w domu przed porodem? Slyszalam ze to bardzo pomaga przy porodzie jezeli wykonywalo sie zestawy cwiczen dla ciezarnych. Wiem ze w Polsce w szkolach rodzenia to sie glmnastykuja a tu wykladaja tylko teorie :o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikianglia
Hej dziewczyny...jestem tu nowa..i nieciezarna jeszcze:( Mam do was pytanko, czy ktoras z Was miala problemy z zajscie w ciaze i leczyla sie tu w Anglii? Konkretnie chodzi mi o to jaki jest dostep do lekarzy i badan w tym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikiangli - pamietam ze przewijal sie juz ten temat na tym topiku gdzies. Tyle pamietam ze kieruja tam po trzecim poronieniu. Glupota oczywiscie. Madzik ja na pewno wiem ze miesnie kegla cwiczyc trzeba. Ja tam troszke cwiczylam ale za malo. Z tego same korzysci sa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak tak o miesnie kegla to dbac trzeba ;-). Tylko co tu robic jak tluszczyk sie odklada a miesnie posluszenstwa odmawiaja (szczegolnie przy wstawaniu z pozycji lezacej lub siedzacej :-))) ). Jestem w 31 tyg a juz na siebie patrzec nie moge. A tu dopiero poczatek prawdziwego tycia :-(. Spacerki spacerkami a na basen za daleko-uroki mieszkania na wsi ;-). No nic moze w koncu przekonam sie do nudnych \"bioderka w gore, bioderka w dol\" znalezionych w necie :o. Buzka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik - ja cwicze!!!! Ciezko jest znalezc zajecia dla ciezarnych tu, bywa joga i czasem aquanatal, ale cwiczyc warto i trzeba. Ja sie w domu nie umiem sama zmobilizowac, wiec chodze na pilates, joge, body balance i aqua - tzn nie na wszystko na raz tylko na co mi sie uda dotrzec!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Witam Was! Zgadzam sie, ze miesnie Kegla trzeba cwiczyc, moga sie przydac jeszcze :-) U mnie za 3 dni koniec 32 tc. Choc przytylam (11kg), lubie swoja nowa sylwetke. I brzuszek tez lubie. Nawet trzesace sie udziska. A co tam. A wy dziewczyny ile przytylyscie - tylko nie krecic mi tutaj! Przed ciaza bylam bardzo sprawna fizycznie, silne miesnie brzucha i nog, ale teraz, kiedy nawet wstawanie z krzesla powoduje spinanie sie brzucha, boje sie cwiczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna - dobrze ze sie pojawilas, juz sie zaczynalam martwic co z Toba!!! O powrot do formy sie nie martw, na pewno znajdziesz na to czas jak sie maluszek urodzi :) A teraz raczej techniki relaksacyjne i medytacja, no, miesnie kegla mozesz cwiczyc :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie mialam nic przeciwko przybraniu na wadze w ciazy ale jak spojrzalam na siebie w lustrze dzisiaj rano to sie przerazilam. Malo tego bedac jeszcze troche zaspana jakos krzywo usiadlam na sedesik i nie wiem jak ja to zrobilam ale zlamalam deske klozetowa :-). Mozecie sobie tylko wyobrazic uszczypliwe komentarze mojej drugiej polowy. Teraz sie z tego smieje ale rano byl placz. Chociaz zawsze mialam tendencje do tycia raczej udawalo mi sie trzymac figure. A sport uwielbiam. Najgorsze jest to ze ja nigdy nie potrafilam wolno chodzic,zawsze biegiem : na wyklady biegiem,na piwo biegiem ;-),kumpele nie mogly za mna zdazyc a mnie wolne chodzenie meczylo.A teraz sapie,dysze, kolki mnie lapia, o jenki co to bedzie :-0 ??? Szanta ja Ciebie normalnie podziwiam! Tyle energii w Tobie ze szok. A i przez to zycie masz ciekawsze.Ja tez tak chce!!!! Skad Ty to bierzesz, przyznaj sie ;-) !!! Az normalnie wywolujesz u mnie pozytywne myslenie :-) . Super!!! Zuzanna chcialabym byc szczera ale nie mam w domu wagi - wiem ogromny brak w wyposazeniu ciezarnej :o. Czuje ze mam wiecej niz 11kg na plusie i obstawiam cos kolo +15kg :-( ,a to moj 31 tydzien, zalamka. Brzuszek mi sie podoba ale uda i tylek...no comment. Mama pociesza ze ona w obu ciazach +20 pare i po 3 miesiacach po porodzie ani sladu a nawet mniej ale czy tak bedzie w moim przypadku. Mam ogromna nadzieje!!! Oj ale tego duzo wyszlo.Juz uciekam. Pozdrowionka i papatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik - juz wczesniej pisalam Zuzannie, ze z ta moja energia to jakas jedna wielka sciema :) Nie wiem czemu wychodzi ze jestem hiperaktywna, ja po prostu nie mam wyjscia - same zreszta zobaczycie w drugiej ciazy :) Pozytyw jest na pewno taki, ze w nocy spie jak kamien, bo poprzednio pol drugiego trynestru i caly trzeci przewracalam sie z boku na bok i nie moglam zasnac :D Ja tez zawsze biegalam, zamiast chodzic, i teraz lekko mnie wkurza, ze ledwei przyspiesze kroku, to brzuch twardnieje i pobolewa, wie trzeba statecznie, pomalutku, noga za noga...I koniecznie musze znalezc jakies dobrze rozciagajace zajecia (chyba sie jednak przeprosze z joga, ktorej zasadniczo nie cierpie), bo wieczorem wszystkie miesnie pospinane i bola :( A sama sie za rozciaganie nie wezme, nie ma mowy, mojej energii wlasnej wystarcza mi mniej wiecej na rzucenie zewloka na kanape i wlaczenie Friendsow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny. Czy moglybyscie mi napisac jak wyglada pierwsze sotkanie z polozną? Jakie pyatania zadaje itp. I czy pierwsze USG w 12 tyg.jest dowcipne czy przez brzuch? Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Toni, moje pierwsze usg nie bylo wykonane przez polozna tylko przez technika tej maszyny, a dowcipne bylo bo mala, wtedy tylko 13to tygodniwa, nie chciala sie ruszyc i szyjki jej nie mogli zlapac, no to facet naciskal troche na brzuszek a ja wylam bo naciskal na pecherz i o malo sie nie posikalam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki mama ewelinki za odpowiedz, ja jestem dopiero w 5 tygodniu cąży, bylam u lekarza to tylko zmietzyl mi cisnienie i powiedzial, zebym sie zglosila okolo 12 tyg na USG. A teraz tak dlugo czekać? Myślisz,że powinnam sie udać do polski? Czy zaufac tutajszej sluzbie zdrowia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toni, rozne rzeczy sie slyszy o NHS. Ja mialam dosyc dobre doswiadzenie. W czasie ciazy nie bylam badana dopochwowo (jedynie dwa dni po terminie) i mialam tylko dwa usg, w 13tym i w 22im tygodniu. Jesli sie dobrze czujesz, nie masz jakis dziwnyh boli i z cisnieniem wszystko w porzadku to ja bym sie nie przejmowala na twoim miejscu, szczegulnie teraz na samym poczatku. Spokoj i pogoda ducha to najlepsze teraz dla dzieciatka. Tylko jedno, ja dostalam wezwnie na moje pierwsze usg - dowiedz sie czy ty tez dostaniesz list ze szpitala albo czy inaczej? Gdzie mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mieszkam w Grays i narazie sie dobrze czuję, nie mam zadnych niepokojących objawow chyba tylko jeden ale ten dobry,ze cycki mam juz jak arbuzy dzis musialam zakupić nowe biustonosze hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tony, i jeszcze wieksze beda!!!! ;-) moja mala ma juz piec miesiecy a mysle ze mi jeszcze cyce wyciaga tym ssaniem ;-) Najwazniejsze ze sie dobrze czujesz! W kazdym razie jak tylko myslisz ze cos nie tak idz odrazu do szpitala, nie do pogotowia tylko od razu na wydzal macierzynski. Kopanie zaczyna sie dopiero ok. 4 i poj miesiecy i wczesniej to trudno czuc dzieciatko. Pamietam ze raz (w ok 3 miesiecy) tez bieglam do szpitala zeby mi dali posluchac bicia serduszka bo bardzo zly sen w nocy mialam ;-) Ale jak sie dobrze czujesz to dobry znak! Good luck!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za dobre slowa, rodzić będę tutaj. A Ty rodzilaś tutaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ja rodzilam tutaj i to nie w tm szpitalu co pierwsze badania mialam bo sie w miedzyczasie przeprowadzilismy. Nie wiem jak to w szpitaly w Grays ale tu to moglam rodzic w super nowoczesnym pokoju i w wodzie, tyle tylko ze okazalo sie ze cesarskie musialam miec ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toni, uciekam bo musze kompa zwolnic ;-) no i troche pospac - no tak, spij jak najwiecej bo po urodzeniu to juz sie w zyciu nie wyspisz ;-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za dobre slowa i cenne rady, bede tu teraz częściej zaglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i gratuluje. Polozna pyta glownie o przebyte choroby,dolegliwosci, czy palisz/pijesz jezeli tak to ile :D,czy bierzesz jakies leki,narkotyki, historie chorob w rodzinie... z reszta wejdz sobie na strone http://www.preg.info/pages/notes0203.pdf Dostaniesz taka ksiazeczke po tym jak polozna ja wypelni i bedziesz musiala zabierac ja ze soba na kazda wizyte. Ja zostalam tez zasypana kupa ulotek i literatura do poduszki typu \"znieczulenie podczas porodu\" ;-) . Mnie tez do tej pory nic zlego ze strony NHS nie spotkalo (odpukac x3) i nie narzekam. Ja pierwszy scan mialam juz w 5 tygodniu ale to tylko dlatego ze plamilam. Podeszli do sprawy bardzo fachowo i nastepnego dnia rano wyslano mnie na USG (przez brzusio). Na szczescie wszystko bylo ok. Mysle ze Toba tez sie dobrze tutaj zajma. Aha i tak jak Mama Ewelinki pisala powinnas dostac list ze szpitala z data i godzina USG. Zycze powodzonka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję bardzo, strasznie wszystkiego sie boję tym bardziej,ze moj angielski w tej dziedzinie pozostawia wiele do zyczenia. Coraz częściej zastanawiam sie nad lotem do polski bo pierwsze USG bedę miala dopiero po nowym roku (z obliczen tak wychodzi no i oczywiście jeżeli będzie wszystko ok) . Może znacie jakieś stronki w języku ang. gdzie moglabym podszkolić slownictwo ang w dzidzinie ciąza i poród?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonia26
Czesc dziewczyny jestem w 4 tyg. ciazy ale nie najlepiej sie czuje moze ktoras z przyszlych mam cos mi przyblizy odnosnie ciazy w Wielkiej Brytani mieszkam w Brighton i czeka mnie pierwsz wizyta u lekarza piorwszego kontaktu do uslyszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonia26
Czesc dziewczyny jestem w 4 tyg. ciazy ale nie najlepiej sie czuje moze ktoras z przyszlych mam cos mi przyblizy odnosnie ciazy w Wielkiej Brytani mieszkam w Brighton i czeka mnie pierwsz wizyta u lekarza piorwszego kontaktu do uslyszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×