Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Marianka - co to za szpital???? Opieka standardowo wyglada tak, ze jest dzielona miedzy GP i polozna, od 12 tygodnia wizyty raz w miesiacu, przy pierwszej wizycie dostajesz ksiazke ciazy i numery czynne 24/7 pod ktore mozna dzwonic gdyby sie cokolwiek dzialo. Fakt jest faktem, ze na wszelki wypadek badac Ci skracania szyjki nie beda, ale jak dostaniesz skurczy w 20 tyg to co najmniej wyladujesz w szpitalu na obserwacji! Ciaza jest rzeczywiscie traktowana jako zjawisko fizjologiczne, nikt hormonow w pierwszysm trymestrze ciazy nie podaje (to wlasnei chyba o to chodzilo z tym tekstem\"jak masz poronic to poronic\", przyznaje ze jest brutalny i powinna raczej zachowac takie teksty dla siebie....), ale jak po pierwszym trymestrze cokolwiek sie dzieje, bardzo powaznie sie zajmuja ciezarna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudik
czesc dziewczyny, jestem w 9 tygodniu ciazy i mieszkam w londynie i mam male pytanko, czy zna ktoras z was jakiegos fajnego polskiego ginekologa w Londynie ?? i moze go polecic bylam umowiona z dr Kisielem ale znalazlam opinie dziewczyn ktore go odradzaja, wiec zrezygnowalam z wizyty. Jesli ktores z was slyszaly o jakims dobrym lekarzu to prosze o wskazowki i namiary. Z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiec moja opieka sie nazywa gp shared care czy jakos tak...i mam co miesiac chodzic do mojego gp zamiast do poloznej...taka niby lepsza opieka....a szpital o ktorym pisalam to royal hospital w belfascie. co do hormonow to wiem bo juz sobie je z polski sciagalam...a co do badan szyjki to mnie to przeraza....moje doswiadczenia z pierwszej ciazy nie sa mile i wiem czym grozi niewydolnosc szyjki....jak mi sie nie uda znalesc tu jakiejs opcji jej badania to chyba wroce do plski...jeszcze nie wiem....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marianka - nie wiem czy dobrze robisz wybierajac GP zamiast poloznej, mnie sie wydaje ze o ciazy to akurat one wiedza sporo wiecej. jak by cokolwiek bylo nie tak (odpukac) to polozna Cie bedzie i tak kierowac do lekarza poloznika...Zreszta sama zobaczysz, kogo wolisz, bo moze akurat Twoj GP sie zna dobrze na ciazy (choc ja na takiego jesczze nie trafilam)...Moze uda Ci sie znalezc jakichs polskich specjalistow w Belfascie, inaczej nie widze tego badania szyjki w ogole, jesli nie bedzie zadnych innych niepokojacych objawow. A jak bylo poprzednio? Skad wiedzialas ze Ci sie szyjka skraca? Zupelnie bezobjawowo sie podzialo, czy mialas jakies bole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szanta ja chcialam opieke poloznej ale mi nie dali wyboru tylko odgornie przypisali gp i juz! jak sie zapytalam czemu bo ja wole polozna to mi powiedzieli ze tak bedzie lepiej....hmmmm jakos w to nie wierze... a co do tego skracania szyjki to tego sie nie czuje...ja dodatkowo dostalam skurczy...normalnie taki przedwczesny porod ....i te skurcze to juz czulam! ale jest swiatelko w tunelu:) dzis zadzwonila do mnie moja gp i mi zalatwila wizyte w szpitalu u konsultanta i od niego bedzie zalezalo czy mnie skieruje na badania szyjki! bo jak sie okazuje to oni to robia ale nie chetnie...wiadomo wszystko sie o kase rozbija....mam nadieje ze uda mi sie go przekonac zeby mi te badania zalecil:) trzymajcie kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
...sek w tym, ze lekarz kierujac na niestandardowe badanie musi je uzasadnic. A uzasadnienie, ze pacjentce sie wydaje ze....... no nie brzmi powaznie, choc powaznego tematu dotyczy. W dodatku klopoty z poprzednia ciaza mialas w POlsce a nie tutaj......i nie ma na to dokumentacji. Piszesz, ze skracanie szyjki nastepowalo wraz ze skurczami - zapewniam Cie, ze nikt takiej sytuacji nie zignoruje, jak juz bedzie miala miejsce - czego nie zycze oczywiscie. Moze niepotrzebnie sie zadreczasz, a dmuchac na zimne tu sie nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonia26
czesc agatka26 ja tez jestem w ciazy w 6 tyg.ale co jakis czas mnie pobolewa brzuch w czwartek mam pierwsza wizyte i tez miieszkam w Brighton pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata jest juz w Polsce, znajdziesz ja na grudniowkach, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka26
Czesc wszystkim ciezarnym! Obecnie jestem w 32 tygodniu ciazy i chcialabym sie dowiedziec czegos na temat tutejszych porodow. Troche sie boje a moj angielski jest nieciekawy. Bede wdzieczna za jakiekolwiek informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Agnieszka, do porodu przysluguje Ci tlumacz, ale chyba lepiej isc z zaprzyjazniona kolezanka? Zawsze to jakos bardziej swobodnie...A gdzie mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Agnieszka! Ja tez jestem w 32 tygodniu, termin na 06 stycznia - no chyba ze prezent pod choinke dostane. A masz wizyty u angielskiej poloznej czy korzystasz z porad polskiego lek. ginekologa? Mysle ze z porozumieniem podczas porodu nie powinnas miec problemu tym bardziej jak Szanta napisala moze Ci towazyszyc bliska, lepiej znajaca jezyk osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka26
Mam za soba juz dwa porody ale to bylo w Polsce a tu napewno jest inaczej. Do szpitala wybieram sie razem z mezem a jego angielski jest gorszy od mojego ale coz jakos to chyba bedzie, co?? Chcialam sie tylko dowiedziec jak to jest tutaj. Mieszkam w malej miejscowosci niedaleko Sheffield.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka26
A na badania itp. chodze do angielskiej poloznej i jakos sobie radze a tu gdzie mieszkam nie ma polskiego ginekologa. Termin mam na 10 stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka ja tez spod Sheffield!!! Mala wioska miedzy Sheffield a Barnsley (blizej drugiego) jezeli kojazysz. Jak dogadujesz sie z polozna to na bank bedzie dobrze!!! Gdzie zamierzasz rodzic, jezeli mozna wiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka26
Madzik24 Fajnie, ze mieszkamy niedaleko siebie a moze uda sie nam kiedys pogadac przy kawce? Rodzic bede w Doncaster, podobno tam jest najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka, niestety, nie znam zadnego polskiego ginekologa w Anglii...Sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia29
witam wszystkie przyszłe mamy mam pytanko jeśli ostatniA miesiączke miałam 21.10 to czas już na test? jakoś niewyrażnie się czuje ale boję się rozczarowania . z góry dziękuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanna30
zrob test w dzien spodziewanej miesiaczki. Powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanna30
...z samego rana, kiedy mocz jest stezony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie wszystkie brzuchatki sie pochowaly???? Cisza glucha od dobrego tygodnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka26
A co tu taka cisza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztefka - nie wiem gdzie pracujesz, ale jesli masz umowe o prace, to te 5 dni sick leave bez zwolnienia od lekarza naleza Ci sie jak psu zupa, oni po prostu tak maja, do 5 dni dzwonisz i mowisz: jestem chora, i juz. nie mam pojecia jak to dziala jak sie jest na kontrakcie albo na umowe z agencja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka26
Zgadzam sie z szanta, tylko ze te 5 dni beda bezplatne niestety. Mialam kiedys ten sam problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
...nawet jezeli doktor wypisze sick notes, to pierwsze 3 dni sa bezplatne (jezeli w kontrakcie masz o statutory sick pay). ...sztefka- polskie ciezarowki w Anglii :-) a na topicu cisza, bo dziewczyny zadaja po pytanku i znikaja zamiast dzielic sie wrazeniami. Anusia29 - i co test wykazal? No i zobaczymy, czy sie odezwie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
...a ja popralam dzisiaj ciuszki dla swojego nienarodzonego. I ciekawa rzecz - do pralki wsadzilam m.in 8 tyci skarpetek, a wyciagnelam 7...? I co wy na to? Tylko nie piszcie, ze nie umiem liczyc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka26
zuzanna30 - niepowiem, ze nie umiesz liczyc pewnia pralka zjadla ci jedna skarpetke, ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna, Ty uwazaj dziewczyno co do pralki wkladasz w takim razie! Straszliwie zarloczna bestia :( Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa katar mnie wykonczy Przyznam szczerze, ze nie wiem dokladnie czy za te sick leave placa czy nie, z wrodzona sobie niefrasobliwoscia po prostu nie przychodze do prcay jak sie zle czuje ...Ale u nas wsztystko jest na slowo honoru i piekne oczy, wiec mam nadzieje ze mi jednak zaplaca. I moge sie Wam pochwalic - udalo mi sie wywalczyc SMP!!!! Ha!!!!! Trwalo to ze dwa miesiace co prawda, ale w koncu przyznali, ze jednak mi sie nalezy, dla mnie bomba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podczytuje Was dziewczyny, nawet jesli Ewelinka bedzie miala juz 6 miesiecy w przyszlym tygodniu ❤️ - moj sick leave jest platny czyli zalezy od kontraktu. Szanta, a czemu SMP mial ci sie nie nalezec? pozdrowienia dla brzuszatek i powodzenia na scanach. ah te lakome pralki - mnie sie tak dzieje ze skarpetkami mojego meza, a one przeciez w wiekszosci dziurawe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×