Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

przynajmniej nie sa regularne ale jak cos sie naprawde zacznie dziac to napewno pojde prosto do szpitala..... ile to zmartwien i lękow przez ta ciaze...a moja mama mowi ze teraz juz zawsze tak bedzie... ze juz zawsze sie bede bala o dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz tak mam ze sie boje o malego co by bylo gdybym np teraz gdzies wyszla i wogole czy czasem nie zaslabne itp dlatego ciagle prawie siedze w domu i jak juz gdzies wychodze to albo z kims albo do lekarza na kotrole co niestety tez sama .....Aneczka moja mama tez mi teraz to powatrza i lepiej dmuchac na zimne niz by mialo sie cos nie tak stac :(...moze powinnas juz isc do szpitala powinni cos ci dac do domu ja tez wiele razy dostawalam :) powodzenia aneczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina82
JA NIE MAM ZADNYCH DOLEGLIWOśCI ANI OBJAWóW CIążY JESTEM DOPIERO W 10 TYGODNIU NO JUZ CHYBA 11 ALE NIC ZADNYCH OBJAWóW CZASEM SIę MARTWIłAM CZEGO NIE MAM.ALE TO CHYBA DOBRZE.żadnych mdłości senności omdleń kiedy brzuszek mi sie pojawi wtedy odczuje bo teraz sie czuje jakbym nie byla w ciazy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karina masz sie dobrze ja cala prawie ciaze przechodzilam strasznie ciezko :(:(:( ale naszczescie mi przeszlo :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camillee
karina, ja jestem dopieor w piatym tygodniu, ale tez sie czxuje swiietnie :) oby tak dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeczywiscie szczesciara jestes ja dobrze sie czulam dopiero w 2 trymestrze... w 3 juz mnie zaczelo lapac zmeczenie dalej tak mam az do teraz, jeszcze tylko porod i koniec :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Dziewczyny, czy Wy jestescie pewne z tym SSMG? bo ja wyczytalam, ze to moga dostac osoby, ktore juz biora WTC, ale w zwiazku z jakas niepoelnosprawnoscia. Moze, moje informacje sa bledne, wiec jesli ktoras z Was wie cos z doswiadzczenia-dajcie znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wyczytalam w tych ulotkach to wystarczy jeden z tych tax credit\'ów zeby dostac SSMG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camillee
okruch, nawet jesli nie jestes pewna to skladajnpapiery, najwyzej ci odmowia. albo przedzwon do job center i sie zapytaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
Moje drogie ciezarne!!! Sure Start Maternity Grand dostaje kazda kobieta ktora urodzila w Anglii i ona lub jej maz maja working tax credit lub child tax credit!!! Sprawdzone informacja bo ja dostalam(URODZILAM 18.01.2007)!!! mozesz dostac odmowe ale piszcie az do skutku az dadza bo musz dac gdyz sie nalezy!!!🌼 pozdrawiam!!! POWODZONKA!!!🌼🌼🌼 Gawit co u Ciebie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Dzieki, Ulus-wszystko jasne. Skladam papiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. Ja tak tylko na chwilke. Camillee!!! Dziękuję za szybką odpowiedź - przydała się u lekarza. Więc erosion (nadzerka) to termin znany tutaj i powiedziano mi, że mam się tym nie martwić, ale o terminie whites - uplawy - pani doktor nie slyszala :-\\ Ciekawe...przecież to ich słowo, ale widocznie nie używają. Ja też sprawdzałam w słowniku internetowym i nie tylko ale nic mi nie znalazło. Jeszcze raz stokrotne dzięki 🌼 Flowerska Tobie także dzięki bo w tym słowniku znalazłam wszystko - i to w wielu wersjach że tak się wyrażę. Rewelka! Niestety po wizycie już ale i tak na przyszłość się przyda!!! Dziękuję 🌼 No i mam kolejny problem - dostalam od mojej poloznej karte na bezplatnego dentyste i na leki bazplatne. Nie mam jednak NHS number - kazała mi wyrobić. Ale jak...???? Jak to się załatwia dziewczyny i gdzie? Bo z moimi zębami to już masakra a kasy za dużo na dentystę to nie mam. Pomóżcie proszę. Jej...ciągle u mnie coś nie tak... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camillee
kaska0110, ja ten numer zalatwilam tak: poszlam do najblizszej orzychodni, powiedzialam ze mieszkam w poblizu i ze chcialabym sie zarejesytrowac. babeczka dlaa mi karte rejestracyjna i informacje ogolne o przychodni. wypelnilam papier i jej oddalam, po ok 2 tygodniach dostalam papier do domu, ze juz naleze do tej przychodni, przydzielili mi ten numer i mojego doktora. to wszystko, mam nadzieje ze u ciebie bedzie rownie latwo :) co powiedzial lekarz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camillee
dziewczyny, do ktorego miesiaca pracowalyscie? w ktorym miesiacu dostalyscie zwolnienie lekarskie'?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny: kaska: o ten numer zwyczjanie zapytaj w swojej przychodni w recepcji... sksro jestes zarejestrowana to powinni oni go miec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Czesc brzuszki! U mnie piekna pogoda, a u Was? Cammile, ja pracowalam tylko przez dwa miesiace, ale dostalam zwolnienie, bo mialam prace w srodkach chemicznych Moj pracodawca powiedzial, ze nie sa to warunki szkodliwe, wiec musialam sie jakos ratowac.Ale podobno ogolnie nie jest latwo dostac zwolnienie. Ostatnio polozna zapytala mnie ile czasu juz nie pracuje. Jak jej powiedzialam, ze szesc miesiecy, to asystentka nazwala mnie "miss lazy". Nie bylo to mile... A ja mam sajgon w domu. Niespodziewanie zjawil sie pan do wymiany bojlera i bedzie tu siedzial do wieczora. A ja mam brudne gary, balagan w domu i w ogole istny chaos, bo wczoraj wreszcie przyszly paczki z Polski.Uwielbiam ta angielska kulture...mogl dac znac, ze przyjdzie chociaz pol godziny wczesniej! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camillee
okruch tez slyszalam ze nie jest latwo dostac zwolnienie. ja chcialabym pradcowac, bo w domu bym nie wysiedziala, tym bardziej ze do pracy mam blisko i prace bardzo lubie :) chcialabym pojsc na zwolnienie tak z miesiac przed terminem, zeby juz sie z brzuchem nie meczyc. jak to mozna zalatwic? jak tobie sie udalo??? wspolczuje zalezosci od angola i balaganu w domu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
hej dziewczyny! jutro jedziemy na drugi scan i juz nie moge sie doczekac bo jak dzidzia nie bedzie za bardzo brykac to bedziemy wiedziec czy synek czy coreczka :-) dzisiaj w nocy az z tego wszystkiego nie moglam spac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dzwieczyny :) jak sie ciesze ze znalazlam cos co mnie dotyczy... wczoraj dowiedzial sie ze jestem w ciazy,zrobilam test ale termin @ mam dopiero na piatek wiec troche sie boje ze za wczesniej sie ciesze :( mieszkam juz od 10 miesiecy w Anglii. Jestem mezatka z 7-miesiecznym stazem :) Fajnie ze jestescie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camillee
czesc slonko :) w jakiej czesci anglii jestes? ja te dopiero tydzien temu sie dowiedzialam o ciazy :) witaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Witaj Slonko. Cammille, juz 11tyg. przed rozwiazaniem mozesz sie starac o Statutory Matrenity Pay lub o Maternity Allowance (zalezy co Ci sie bedzie nalezalo). Obydwa dodatki bedziesz dostawac przez 39 tygodni od momentu, kiedy pojdziesz na zwolnienie, wiec teoretycznie im pozniej pojdziesz tym lepiej dla Ciebie (jesli chodzi o finanse).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kohannah
Witam ciezaroweczki ! Wyskoczylam sobie rano raniusienko na zakupy do polskich sklepow , w koncu swieta sie zblizaja i trzeba co nieoc ugotowac ... kupilam boczus i kielbasek roznych po trochu i chrzan i cwikle i zurek ... mmmm pycha ... A teraz chwila dla mnie heh , przed kompem jak zwykle ... Widze ze byl poruszany temat tego kto jak dlugo pracoal ... ja pracowalam do poczatku 9 miesiaca ciazy , znaczy przeszlam na macierzynski dopiero niedawno , teraz konczy sie moj 2 tydzien n a urlopie . Mialam bardzo fajna prace , w dziale bielizny w H&M Knighstbridge w Londynie ( znaczy nadal ja mam , bo jestem na urlopie a nie na zwolnieniu ) . Mialam cisze i spokoj moglam caly czas siedziec w fitting roomie a dziewczyny z ktorymi pracowalam byly bardzo wyrozumiale , wiec nie martwilam sie w sumie o nic . Ciesze sie ogromnie , ze moglam chodzic do pracy tak dlugo , bno w domciu chyba bym oszalala przed TV i kompem . No i jadla bym na okraglo heh . A tak to codzien musialam sie ubrac , umalowac i pojechac do pracy , spotykalam sie z ludzmi i mialam troche rozrywki heh. Musze tez przyznac , ze to tylko i wylacznie dzieki temu ze moja ciaza przebiega bez jakichkolwiek ( tfu tfu ) kaplikacji i utrudnien. Czuje sie swietnie i zdrowo ... dlatego zdecydowalam sie pracowac tak dlugo ... A teraz siedze w domciu juz 2 tydzien i czekam swiat ... termin mam na 20 kwietnia ( czyli tuz tuz ) ale prosze trzymajcie kciuki zeby nic si eprzed swietami nie wydarzylo ... koniecznie musze donosic chocby do 12 kwietnia , bo chce pojechac jeszcze po moja mame na lotnisko 11 kwietnia . A jak tam wsze ciaze ? Jak sie czujecie ? I jak reaguje wasz organizm na Malenstwo w srodku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camillee
okruch, jaka jest rznica miedzy Statutory Matrenity Pay a Maternity Allowance??? czy to znaczy ze jesli na miesiac przed termin przestane pracowac to juz wtedy liczy mi sie macierzynski?? a co ze zwolnieniem?> nie moge wziac zwolnienia lekarskiego do porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Faktycznie, w domu mozna oszalec, ale jak sie mialo taka prace jak ja, to lepiej nic nie robic. Ja sie czuje swietnie, juz przestalam tak przybierac na wadze, jak dwa miesiace temu, wiec jest Ok.Brzuch rosnie, male kopie jak oszalale, wyprawka juz prawie kupiona, wiec zostaja dwa dlugie miesiace oczekiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camillee
kohannah, a ty jak zalatwilas ze dopiero pozniej mialas macierzynski? a co bylo wczesniej? i kto ci placil? pracodawca cy rzad??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Camille, do konca nie jestem pewna. Wlasciwie, mozna wziac chorobowe (maxymalnie chyba szesc miesiecy), ale to bedzie jakies 300funtow miesiecznie.A SMP i MA musisz wziac chyba do trzech miesiecy po porodzie. Dokladnie Ci nie powiem, bo sama jeszcze nie dostalam MA (do konca kwietnia jestem na chorobowym). Wiem, ze SMP i MA to jest w sumie to samo (chyba SMP jest lepiej platne), rozni sie tylko tym, kto je wyplaca. W kazdym razie mozesz wejsc na strone jobcentre i tam bedzie wszystko kawa na lawe-co, komu i kiedy sie nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camillee
dzieki okruch :) rozumiem ze oba to sa macierynskie, tylko jedno wyplaca pracodawca a drugie job centre. dobrze mysle? wiesz juz jaka plec bedziesz miala??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kohannah
Kochane ! Statuory Maternity Pay placi mi pracodawca przez 39 tygodni ( bo przepracowalam conajmniej 2 latka z jedna firma i taka jest ogolnie zasada - dla tych ktorzy nie przepracowali z dana firma dwoch lat to jest chyba ok 26 tygodni platnego Maternity Leave ) , moglam juz wziasc Maternity leave od konca stycznia ( wg. mojej due date ) , wiec dla kazdej z was bedzie ot inna data , ogolnie to chyba jest jakos 11 tygodni przed spodziewanym porodem . Wiec jesli masz ochote , albo ci sie nie chce juz pracowac , albo masz problemy zdrowotne to mozesz odejsc na maternity Leave juz te 11 tyg. przed due date ( ale potem , oczywiscie o tyle krocej bedziesz a Malenstwem ) . Nie martwilam sie o nic , wszystko zalatwilo H&M ja tylko otrzymuje papiery i teraz pay slips do domu i tyle . Placa mi 90% mioch zarobkow . Miesiecznie na konto , normalnie tak jak to bylo kiedy pracowalam . Jesli ktoras z was nie pracowalal legalnie to bedzie otrzymywac od Rzadu Maternity Allowance , ale w tym to juz si enie orientuje niestety . mam nadzieje ze choc troch erozjasnilam sprawe , jeszcze jakies pytania ? mam nadzieje ze dam rade odpowiedzziec heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kohannah
Jesli chodzi o chorobowe zwolnienie podczas ciazy to sprawa tez jest zakrecona ... Jelsli ju zpodasz pracodawcy date kiedy chcesz odejsc na Maternity Leave to niestety nie masz prawa wziasc chorobowego zwiazanego z ciaza ( no chyba ze dasz rtade im udowodnic ze to nie jest zwiazane z ciaza ) przez ostatnie 4 tygodnie pracy. Czyli teoretycznie ostatni miesiac pracy nie mozesz chorowac na nic zwiazanego z ciaza ... bo moga automatycznie wlaczyc ci platnnosci jak na Maternity Leave i wysla cie na urlop macierzynski kiedy oni zadecyduja a nie kiedy ty postanowilas ze odchhodzisz . Oczywiscie wczesniej przed tymi ostatnimi 4 tyg. mozesz wyskorzystywac ciaze i chorowac ( prawdziwie czy urojenie heh ) ile dasz rade wcisnac klamstw pracodawcy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×