Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość julia...8
POPRAWIAM karolinkaa_j....30.04.08...40......Borehamwood....... .?.............? Monika2......07.05.2008...38.......Coventry............. ?.... .........? Felicity001....9.05.2008...38......Sheffield.........syn ek .......Filip Maja2008.....16.05.2008...37.....Londyn...........synek ....Tymon mona7712.....26.05.2008...36......Coventry.....córeczka. .....Julia Monika.stansted....22.06.08...27...stansted.....synek... ..Oscar Aneta_s.......07.07.2008...23....Slough...........corka. ......Jessica Borowa.......12.07.2008....28....Londyn/Croydon......... ..córka... Julia...8.........13.07.2008....29........Telford........?...........Oliwia/Olivier arvena4-Gosia...08.08.2008....26....Basingstoke....chlop ak..... Julka..........15.08.2008....24.....Londyn.............. ............. agnieszka75..18.08.2008...22...Ash, Surrey.....synek Gosia1302....18/08/08...33.....Londyn/Croydon......?.... .....? natusia22.....28.08.2008...19.....Londyn..............? ..........? asiunia876....15.09.2008....21.....Derby................ ?............? mama Eli..........06.10.2008..18..WGC................?........... ....? monika820227...15.10.2008..15...Londyn..........?....... ..........? Asanna............11.11.2008..12..Wood Green.......?...........? Katelka25........?????????2008...??? ...Cheshunt.......???.........???? Salma..............10.12.2008...8..Leicester...........? ...........? Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corci a.......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczk a.....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.... Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synu ś.......Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....co rcia.......Zuzia joaska78...........17/02.....3500......Bedford.......syn ek....Staś elenasss...............03.03...........4000............L eicester.....syn....Bartuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia...8
Mam nadzieje, ze dobrze zrobilam z ta tabela i nikogo nie obcielam... Na MA nalezy wyslac papiery po jak zacznie Ci sie 25 tydzien ciazy, w job center dadza ci z papierami tabelke... Gdybys miala problemy z MA to pytaj,,, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia...8
poprawa wypowiedzi Na MA wysylamy jak zacznie sie 25 tydzien ciazy, nie wiem czemu wskoczylo mi tam po --------sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale glupki przeczytalam na stronie i dzwonie do nich, to najpierw skierowali mnei do lini dla invalidow, a potem koles tam mi powiedzial ze jednak nie bo ja invalidka nie jestem, to duzo mi nie powiedzial bo ja to tez wiem :) no i zadzwnilam znowu na ten numer i podalam swoje detali itp itd, a on do meni ze jeszcze nei moge, a ja do niego ze wiem ze nie moge, tylko na stronie piszecie cos innego, ze jesli nie zrobie tego jakos na czas to moge stracic czesc peniedzy co mi sie naleza, mowie losiowi ze chce po prostu miec wszystko gotowe i przygotowane. no to przesla mi papiery do domu i wogole. ehhhhh, oni nie wiedza sami o co tam chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale na szczescie przypomnialo mi sie ze mam taki servis w pracy co dzwonie i oni mi wszykto mowia ajak mi nie wystarcza to zalatwiaja wszystko dla mnei itp itd, wiec moze zadzwonie do nich i niech mi tlumacza i poweidza jakie jeszcze rzeczy moge dostac :) bo wiem ze dostane na pewnoe child benefit bo kazdy dostaje, ale moze jakies jeszcze benefity dostane, pracuje tu juz prawie 4 lata wiec place podatki i uwazam ze czemu mam nie wykorzystac jak najwiecej, przez te pol roku co bede siedziec w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BORÓWA
Szalejecie dziewczynki, ja nie nadążam z czytaniem was a zaglądam tu często - az myślę ze jestem ulazeżniona tzw. f.kafeteriomania:))), bo nie ma dnia zebym nie zajrzala! Fajnie przybywa też nas. Julia...8 bedziemy razem rodzic chyba nie?Milutko ze tu zajrzłaś bo juz czulam sie taka samotna A wiesz Assanna ze ja naprawde juz nie widze swoich stóp!myślalam ze to jeszcze troche do tego a tu niespodzianka.Oj duża jestem. Ale paznokcie udalo mi sie pomalować, nie powiem ze bez przedziwnych pozycji ale udalo się Mamo Eli nie przejmuj sie , moja mala wychodzi na to ze ciągle głoduje(a wcale zle nie wygląda),bo co otworze lodowke to słyszę "daj!!!" i nie ma ratunku, uwielbia jeść masło paluszkami.Myślisz ze to może zaszkodzić?Chyba nie, widac tego jej brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BORÓWA
A co do latania w póżnej ciąży to zależy od przewoznika, z tego co pamietam Wizzair bierze ciężarne do 34tyg, a inni to jakos tak wcześniej już brać nie chcą no i konieczne jest to zaświadczenie od lekarz o braku przeciwskazan.Ale pierwsza rzecz to trzeba sprawdzić przewoznika. Ja osobiście nie latałam tak pózno ale mialam zamiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borowka przypomnialo mi sie jak znajomej corka jadla piasek:) naprawde bylo to komiczne nie mogla z niej spuszczac oka w piaskownicy bo wcinala go garsciami:) takze nie wiem czy to dokladnie tak jest ze jak dziecko cos je to tego mu brakuje:) ale kto wie...:) buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiatm ponownie :) dziewczyny z tego co ja sie orientuje to wizzair do 34 a ryanair do 36 tyg ciazy bierze ale wymagaja pampiery a tak z innej beczki to jak i gdzie ten caly child benefit i sure maternity start sie zalatwia bo ja to chyba niedoiformowana jestem :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wejdzi na stronke direct.gov.uk i tam wszystko napisane ja bede aplikowac o co tylko bede mogla, doszlam do wwniosku ze naplacilam sie podatkow i wogole wiec przez 6 miesiecy moge cos pobierac wiecej, zwlaszcza ze w sumie to malo wychodzi i miesieczeni MA i jak wogole za to rpzezyc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o, widac ze pogoda taka mniej spacerowa i sie tu pelno od razu zrobilo :) nie wiem czy nie panikuje, ale chyba brzuch mam za nisko. czy powinnam isc do lekarza? drugi scan mam dopiero za 3 tygodnie, wiec moglabym skoczyc do gp, ale boje sie, ze uslysze, ze to sprawa indywidualna itd. poza tym wszystko jest w miare ok, zaczynam jutro 20 tc, brzuch pobolewa od poczatku ciazy ale jest w miare ok. a propos tego 20 tygodnia - wyprawialyscie jakies , , hihi :) ??? ale mi sie chce spaaacc... pozdrowienia dla wszystkich zapracowanych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o, wycielo mi slowa "polowinki" i "polmetek" a propos 20 tygodnia... :( moze teraz wejdzie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BORÓWA
Wiesz Maja są rzeczy na które można pozwolic i sa na które nie, na jedzenie piasku to pewnie każdy rozumie ale takie masełko śmietankowe? Mój bratanek jadł ziemie garściami z doniczek, tez dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wejdzi na stronke direct.gov.uk i tam wszystko napisane ja bede aplikowac o co tylko bede mogla, doszlam do wwniosku ze naplacilam sie podatkow i wogole wiec przez 6 miesiecy moge cos pobierac wiecej, zwlaszcza ze w sumie to malo wychodzi i miesieczeni MA i jak wogole za to rpzezyc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieciaki to tez dziwne rzeczy jedza :) ale tak chyba testuja wszystko czego nie znaja wsadzaja prosto do buzi :) niestety nikt nie jest w stanie ich upilnowac :) onyx, jan ie obchodzilam, podobno studniowke sie obchodzi znaczy jak sto dni do konca zostaje, ja chyba za dwa dni bede miala :) ale w sumie kazdy dzien tydzien mozna swietowac hihi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arvena, ja tez tak mysle, ze kazda okazja jest dobra zeby swietowac, hehe :) ale sto dni przed to byla studniowka :) a polowinki czy polmetek to sie robilo w polowie szkoly albo studiow. co oznacza ze w 20 tygodniu, nie? tylko ja jutro chcialam mecz obejrzec, ale mezowi moge zrobic ciasto zeby mu uswiadomic ze czas plynie i juz polowa ciazy za nami... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny u mnie to taki problem ze w wiekszosci mi nie przysluguje bo maz na pelen etat pracuje tylko ze kurcze teraz to o jedna wyplate mniej a to duzo zmienia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
borowa, moja mama jak byla dzieckiem ponoc gustowala w tynku ze scian.dodam tylko ze babcia swoich dzieci nie glodzila :D. moje dziecko natomiast nie uznaje czekolady za to zelki jadla by garsciami. a maslo to chyba dlatego ze lekko slonawe i fajnie sie po paluszkach babrze. ide ogladac film i nastawie chleb. na razie dziewuszki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Mama Eli zapodaj przepis na chleb bo mam taka specjalna maszyne do jego pieczenia ale jeszcze w zyciu nie robilam powiedz jak to sie robi,dzieki Ps. Ja ponoc lubilam szczegolnie jak byly urodziny i bylo duzo ludzi i caly stol zastawiony to skradalam sie pod stol i wynurzalam sie nagle lebkiem i z calej sily dmuchalam w popielniczki,uwielbialam czuc smak petow na twarzy zlizywalam go ZANIM MNIE ZLAPALI,och mamus cos Ty ze mna miala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
OJEJ B orowa to Ty z tym chlebkiem cudujesz przepraszam wyslij mi przepisa na email prosze i dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba nie mialam takich zachcianeg, zeby tynk ze sciany jesc :0 ale ziemie moze dzieci potrzebuje czegos co tam jest :0 bo przeciez grunt to zdrowie :):) karolina-j a co ci nie przysluguje???? wszystkim przysluguje i koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arvena4 gdyby tak tylko bylo to bylo by fajnie zeby dostac becikowe musisz jakies tam benefity pobierac a zeby pobierac te benefity to musisz spelnic odpowiednie warunki a mi sie wydaje ze ja tych warunkow nie spelniam ale nigdy nie mow nigdy hehe jezeli dzidzia sie nie zdecyduje do jutra wyjsc i bede sie czula w miare dobrze to wybiore sie do lokalnego job centre i niech oni mi powiedza czy sie kwalifikuje czy nie a jak tak to niech mi pomoga z ubieganiem sie o nie w koncuy od czegos tam sa nio nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
ja robie chlebek recznie:) nie mam maszyny wiec naginam fizycznie hahaha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Dobranoc sliczne brzuszki i szczesliwe mamuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
czesc wielorybki! borowa, katelka i inne powtorne mamusie czy wy tez inaczej odczuwacie ruchy plodu w tej ciazy? niby czuje jak sie przewraca ale jeszcze nie dostalam ani kopa ani lokcia.Ela byla bardzo aktywna od 16 tygodnia (dostalamraz takiego kopniaka az podskoczylam na kanapie :D) a "nr 2" jest wciaz na etapie przewracania sie. troche sie martwie chociaz wiem ze kazda ciaza jest inna. a jak to jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia...8
Witam wszystkie piekne, atrakcyjne kobitki w ciazy i te po tez! Zgadza sie, kazda ciaza jest inna. Ja z moja pierwsza ciaza odczuwalam ruchy pozno, ok.22 tyg. a teraz zaczelam mojego skarba odczuwac juz od 15 tyg... polozna sie smiala, ze to niemozliwe,,, ze za wczesnie,, a ja czulam! Teraz tez ma dni aktywnosci i dni kiedy sie nie rusza,, mysle ze wszystko jest dobrze u ciebie,, Ja po aktywnym dniu pracy,klade sie na plecach i laskocze brzuszek, wtedy zawsze mi odpowiada! Nie martw sie dzidzia Ci jeszcze nie raz dolozy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do benefitow i wogole. ja sobie zaplanowalam tak ze bede skladac podanie o jak najwiecej, o becikowe tez, bo podanie moza zlozyc do 3 miesiecy po porodzie , a w tym czasie juz sie cos bediz otrzymywac na bank. jak nie przyznaja to trudno sprobowac zawsze mozna. ja tak uwazam. mi sie pewnie nie bedzie nalezalo ale co mi szkodzi, wyslac papiery. wszystko mnei boli dziewczyny. nie wyobrazam sobie siebie w 9 tym miesiacu!!!!!!!!! ehhhh zobaczymy ja ruchy poczulam jak mi lecial 20ty tydzien a potem zdalam sobie sprawe ze juz wczesniej takie smyrania i wogole czulam ale nie bylam pewna :) dziewczyny jak i jakie wy chleby pieczecie o co tu chodzi?? karolinkaa_j a pewnie od czego oni sa!!!!! idz do job centre i niech ci pomagaja!!!! chociaz po wczorajszej rozmowie znimi przez tel, to zwatpilam oni sami nie wiedza o co chodzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
arvena tez sie dzis podle czuje wiec "welcome to my world" :(. ja pieke chleb recznie tzn. bardzo tradycyjny polski jak ktoras chce przepis to mowcie, nie zalezy mi na zabieraniu tajemnicy do grobu hahaha. arvena zapomnialam Ci wczoraj odpisac na temat wagi. nie ludz sie ze wyjdziesz ze szpitala w ciuchach sprzed ciazy. ja wyszlam w tym w czym przyszlam. zrzucanie wagi to temat indywidualny. mi dojscie do moich 55 kilo zajelo ok 4 miesiecy przy karmieniu piersia ( w ciazy przytylam 12 kilo, 2 kilo wiecej niz zalecal moj poloznik w Polsce). przed zajsciem w druga ciaze wazylam 59 kilo bo po odstawieniu malej od piersi (w 17 miesiacu jej zycia!!!) zaczelam tyc bo jadlam tyle co podczas karmienia czyli o 300 kalorii za duzo. tak wiec zrzucenie wagi po urodzeniu dziecka to jedno a utrzymanie jej pozniej to drugie. nie martw sie na zapas bo to nie pomaga, pamietaj ze stres powoduje nadmierne wydzielanie insuliny a co za tym idzie wzniecanie apetytu :) wiem ze slowa meza nie trafiaja do Ciebie bo myslisz ze to tylko slowa pocieszenia a nie prawda. uwierz mu bo ma racje!!! jestes tylko w ciazy a to jest stan przejsciowy!!! glowa do gory!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
a z tymi benefitami to nie ma nic " na bank".moja sasiadka (angielka z reszta) zalila mi sie ze jej mala ma juz 8 miesiecy a ona jeszcze walczy o child benefit nie wspominajac o tax credit. mi poszlo dosc gladko tylko maternity grant nie dostalam bo mi sie nie nalezal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×