Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość julia...8
dziekuje wszytskim za zyczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lollibelly.............25.07.2008...40..Northampton..... ...Lennox/Max? nowa08............03.08.2008...23.....Londyn....córcia.. ...Zuzanna agnieszka75......06.08.2008....30...Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvena4-Gosia....08.08.2008...38...Basingstoke..chlopak. .Alexander Julka...............15.08.2008....24.....Londyn......... ..... ............. Gosia1302.........18/08/08......33.....Londyn/Croydon... ...?.......? natusia22.........28.08.2008....34.....Londyn.....córcia ....Nikola asiunia876........15.09.2008.....21.....Derby......... ..... ?...........? onyx1..............18.09.2008......32....Ealing.......Ma ksymilian Mikolaj mama Eli...........02.10.2008.....30.....WGC........???.........? ?? monika820227....15.10.2008.....28.....Londyn..........?. ...............? Asanna.............11.11.2008.....24......Wood Green.......corcia......? mala79.............14.11.2008.....23......Londyn....corc ia.............? Patinka26.........30.11.2008.....20......Cheltenham..cor ka.....Olivia Katelka25.........06.12.2008r....17....Cheshunt.......?? ?.......????? Salma...............10.12.2008.....8.......Leicester.... .......? ...........? Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczka .....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.. .. Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synuś... ....Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....corcia .......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......synek... .Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n....Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin...synek ...Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k....Tymon Felicity001.....18/05....4070.....Chesterfield.......syn ek.....Filip Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek ....Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ... .Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek...Olivier monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa.............07.07.2008....3,056kg....Thornton Heath..córka....Ola Rokita1988...10/07...3525g....Bedford...corka...Amelia Aneta-s.....14/07.......3925g....slough.....Jessica Julia...8............19.07.2008...4140g...Telford....... .Nikola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewuszki. dlugo sie nie odzywalam lecz musialam sie pozbierac i wszystko poukladac. mielismy strasznyn lot ale musialam zacjowac spokoj ze wzgledu na dzidzie. u mnie wszystko ok dzidzius kopie. mam duzo zaleglosci i bede musiala dlugo siedziec przy kompie. mam nadzieje ze u Was jest wszystko ok z brzuszkami. nie mam jeszcze neta w domu i korzystam u brata. pozdrawiam Was goraco i trzymajcie sie zdrowo i zycze wytralosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pontifex_maximus
ja mieszkam w szkocji. tydzien temu dowiedzialam sie ze jestem w ciazy. mam wizyte u dodkyora w przyszly poniedzialek. Moze powiecie jak to tu wyglada na poczatku? slyszalam opinie ze niezabardzo przejmuja sie w pierwszym trymestrze ciazy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arvena ja chodze z wielkim bebnem od 6 miesiaca,wczesniej nie wygladal tak nienaturalnie wielko:) a co do rozstepow to po porzedniej ciazy mam tyle ze zwyczajnie nie mam miejsca na nowe heh czyli gorzej juz nie bedzie.moze faktycznie urodzisz wczesniej ale mnie juz nie wyprzedzisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Eli masz racje walcz i wyklocaj sie. Naprawde ja tez non stop uzeram sie z takim chamstwem i olewajacym traktowaniem, ze az przykro. \'Oni\' traktuja nas fatalnie, fakt wiekszosc ma problemy jezykowa i mysla sobie ze moga po nas jezdzic i nasz szmacic. Ale na zczescie nadziewaja sie tez na takich co potrafia walczyc i wyklocic sie o swoje. Nie mozna im odpuszczac. Za te 20f preciez mozesz sobie jakas przyjemnosc sprawic. Arvena4 no z dokumentami bylo nie najgorzej, czekalam 6 tyg na paszport i oczywiscie przy odbiorze narobilam rabanu, bo PAN ODDZWIERNY kazal mi stac znow kolejce, a ialo byc inaczej. Pytalam przy skladaniu dokumentow, Wiec zrobilam awanture i troche go zwyzywalam. Twierdzil ze jest pracownikiem BOR-u, ale zbyt malo inteligentny byl. To w jaki sposob przyjmowani sa petenci jest skandaliczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolibelly nie mow hop :) jeszcze wszystko moze sie zdazyc :) a co do wielkosci brzucha to mi tez od razu zaczal rosnac pilka lekarska taka :) wszyscy mysleli ze ja niedlugo rodze a dopiero 6 miesiac byl :) no musz epoptrzec, najgorzej jest to ze my niemieszkamy w londynie i trzeba bedize wyprawe robic!!! a po odbior to musza obydwoje rodzice tez byc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lollibelly a potem widac tak bardzo te rozstepy?>??? czy jakos sie mniejszaja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety, nie chce ci robic nadziei ze nie. ja wygladam jak tygrysica.troche tylko bledna i sa takie srebrzyste jakby a nie czerwone pregi jak na poczatku. ja mam naprawde okropne, doslownie jeden kolo drugiego a na bokach to niektore rekordowe grubosci malego palca!! to zalezy od rozciagliwosci skory.ja mam widocznie mala + przytylam 30 kilo w 4 miesiace w pierwszej ciazy :) Ty masz narazie tylko 2 wiec kremuj koniecznie zeby wiecej sie tego cholerstwa nie porobilo bo potem naprawde zostaja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arvena4 po odbior moze byc jedno z rodzicow z dowodem osobistym tylko- na szczescie. Tak, trzeba sie dziewczynki smarowac. Ja od samego poczatku nie rozstawalam sie z balsamem z masla kakaowego i tego specjalnego oleju i nie mam ani jednego rozstepu wogole. Tylko troche przy karmieniu na piersiach mi sie porobily. A przytylam 20kg prawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja smaruje sie od poczatku a ten balsam z masla kakaowego palmers czy cos to nie moge zapachu zniesc, normalnie na wymioty mnie zbiera. mi sie zrobilo na jednym cycku 3 malutkie krski ale nie czerwone tylko jakies nie wiadomojakie i na wewn str ud, bo spuchlyy mi nogi jak galaretka wlacznei ze stapami i to bardzo wczesnie. ale najwazniejsze ze mam w mezu oparcie bo inaczej bym sie zalamala :) pytanko WAZNE jaki materac polecacie dla dziecka?????? do lozeczka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arvena4- jest tez ten sam balsam ale bezzapachowy. Ja tez mialam oparcie w moim narzeczonym, pociesznie nazywal mnie foczka. A teraz wszystko wrocilo do normy i jest jak dawniej- prawie, bo wiecej czasu poswiecam synkowi a nie jemu ;-) ale tak juz kolej rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello!! ja tylko na sekundke potrzebuje porady-- mam problem z laktacja tzn. mam za malo mleka (coraz mniej) pomimo czestego przystawiania i picia wody w duzych ilosciach, nie wiem co mam robic mala nie chce butelki denerwuje sie strasznie jak jej daje mleko modyfikowane poradzcie mi cos prosze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do laktacji to ja nie pomoge :( niestety :( karolinah mnie moj maz jak mam nogi bardziej spuchniete, a zwlaszcza stopy to frodo mnie nazywa bo takie kulfony jak oni mieli w tym wladcy pierscieni, dobrze tylko ze nie takie owlosione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lollybelly, arvena welcome to my world :D. bebzolek mam ogromny :). przybralam malo na wadzebo w poprzedniej ciazy 12 kg a w drugiej do tej pory 6,5. nie mniej jednak nie uchronilo mnie to przed rozstepami :( . smarowalam sie i smaruje zajadle co rano i czasem w ciagu dnia jak swedzi, a i tak pojawil mi sie \"wianuszek\" wokol pepka jak bylam pierwszy raz ciazy. arvena, niestety rozstepy sa na zawsze :D:D:D. Aneta sprobuj piwa karmi, serio, lub pol szklanki normalnego. dzialalo na moja kuzynke ja nie mialam takiego problemu. pamietam jednak ze jak wypilam kiedys piwko z tesciem po wieczornym karmieniu to pozniej mialam \"potop\" w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry, a raczejh dobry wieczór już :) Aneta znalazlam cos takiego na Twoj problem, troche czytania ale moze warto Skad wiem ze dziecko dostaje wystarczajaco mleka? Mowi sie ze potrzeba mleka przez niemowle oraz wyprodukowanie tego mleka przez matke to jedno z najbardziej perfekcyjnych przykladow prawa popytu i podazy. Nie ma nic magicznego w produkcji wystarczajacej ilosci mleka aby zaspokoic potrzeby dziecka, nie jest to trudne jesli rozumie sie jak dziala podaz mleka (patrz temat: produkcja mleka) i co moze ja zaklocic. W pierwszych dniach dziecko bedzie mialo tylko jedna lub dwie mokre pieluszki na dobe, i taka jest norma. Potem mozna miec pewnosc ze dziecko otrzymuje wystarczajaco duzo mleka jesli: -ma 5 do 6 mokrych jednorazowych pieluszek I robi 2-5 kupek na dzien, nie otrzymujac niczego oprocz mleka matki (wazne: u dzieci starszych niz 5-6 tygodni norma sa kupki nawet raz na tydzien, oznacza to tylko ze dziecko bardzo dobrze wchlania pokarm matki I nie ma potrzeby sztucznie pomagac dziecku w oddaniu stolca) -przybiera przecietnie 113-227 gram na tydzien, lub 453-906 gram na miesiac w ciagu pierwszych 3-4 miesiecy zycia. Miedzy 4 a 6 miesiacem zycia sredni przybor wagi na tydzien to okolo 85-142 gram, miedzy 6 a 12 miesiacem zycia okolo 42-85 gramow na tydzien Niestety lekarze ignoruja te wiedze na temat przyboru wagi u dzieci karmionych wylacznie piersia i czesto nakazuja dokarmianie dzieci przybierajacych nawet 700 gram miesiecznie. Wazne jest wiec abysmy sami byli swiadomi ile nasze dziecko powinno przybierac. Pamietajmy ze wage dziecka nalezy liczyc od wagi spadkowej, to znaczy wagi do najnizszej wagi do ktorej dziecko spadlo po porodzie (dzieci prawie zawsze traca ok 5-7% wagi po porodzie, wazne jest aby odzyskaly wage urodzeniowa w ciagu 3 tygodni od porodu). Stad dopuszczalna jest sytuacja gdzie dziecko z waga urodzeniowa 4000g (na siatce centylowej 75 centyl) wazylo 4160g po niecalych 4 tygodniach od porodu (na siatce centylowej spadek na 25 centyl). Odpowiednie kroki nalezaloby poczynic gdyby do tego czasu dziecko nie przekroczylo wagi 4000g I spadlo ponizej 25 centyla na siatce (podany przyklad to przybor wagi dziecka autorki artykulu, w wieku 9 miesiecy dziecko wrocilo na 75 centyl). -w ciagu pierwszych 6 miesiecy wzrost w dlugosci dziecka powinien osiagnac mniej wiecej 2.5 cm na miesiac, a wzrost objetosci glowy okolo 1.25 cm na miesiac -dziecko ssie czesto I okazuje ze jest najedzone. Wiekszosc noworodkow ssie co 2-3 godziny, lub 8-12 razy na dobe. To jest srednia tylko I niektore dzieci beda jadly czesciej badz rzadziej. -dziecko wyglada zdrowo, ma ‘kolorki’, ‘wypelnia sie’, jest zywe I reaguje, z dobrym napieciem miesni (La Leche League International. 1997.The Womanly Art of Breastfeeding. Agencja Wydawnicza Plume, Penguin Group:USA, s. 138) Niepokojące objawy Matki czasem martwia sie ze nie maja wystarczajaco pokarmu, kiedy czesto ilosc mleka nie jest problemem. Jesli dziecko przybiera na wadze wedlug danych podanych wyzej, nie ma powodu do zmartwienia jesli: -dziecko ssie czesto. Chec czestego ssania nie oznacza ze dziecko jest glodne! Wiele dzieci ma silna potrzebe ssania i kontaktu z matka. Mleko ludzkie trawi sie szybciej niz sztuczne, stad dziecko karmione piersia ssie czesciej. Nie porownuj zwyczajow, zachowania oraz przyboru wagi z dziecmi kolezanek, kazde dziecko jest inne! -dziecko nagle zwieksza czestosc/dlugosc karmien. Czesto dzieci ktore byly raczej spiace w pierwszych dniach, ‘budza’ sie nagle I chca wiecej I czesciej ssac. Dzieci czesto przechodza rowniez przez tzw. skoki wzrostowe (okolo 3, 6 i 12 tygodnia zycia), w tym czasie dzieci domagaja sie czestszych I dluzszych karmien aby ‘zamowic’ wiecej mleka na swoje rosnace potrzeby. -dziecko nagle skraca czas karmien do okolo 5-10 min na jednej piersi. Z czasem dzieci doskonala sie w technice ssania stad szybciej I efektywniej oprozniaja piers. To tylko signal ze nasze dziecko rozwija sie I rosnie! -dziecko jest marudne, placze przy piersi, szarpie sie. To moze byc spowodowane zwyczajnie zlym samopoczuciem dziecka, kolka, tym ze mleko splywa zbyt wolno lub zbyt szybko, przyczyn moze byc wiele ale nie oznacza to ze jest glodne. Okresy ‘marudzenia’ zwykle nasilaja sie popoludniami. -piersi nie przeciekaja – wyciekanie pokarmu z piersi nie ma zwiazku z tym jaka ilosc mleka matka produkuje, zwykle piersi przestaja cieknac kiedy laktacja sie stabilizuje, czasem jednak ciekna caly czas, badz w ogole od samego poczatku. -piersi nagle wydaja sie puste – tak sie dzieje kiedy produkcja mleka dostosowuje sie do potrzeb dziecka I poczatkowe nabrzmienie piersi spowodowane zwiekszonym ukrwieniem ustepuje Nastepujace czynniki moga spowodowac spadek produkcji mleka: -dokarmianie, podanie nawet malych ilosci mleka sztucznego lub innego napoju (wody, herbatki) moze zaklocic podaz mleka u matki. Dodatkowe plyny sprawiaja ze dziecko czuje sie pelne przez co dluzej wytrzyma bez posilku, a co za tym idzie zmniejsza sie czas jaki dziecko ssie piers powodujac zmniejszenie produkcji mleka. Im wiecej dokarmimy, tym mniej mleka matka wyprodukuje -smoczki butelkowe moga doprowadzic do tego ze dziecko nie bedzie chcialo ssac piersi, bo inaczej ssie przez smoczek a inaczej z piersi. Ssanie przez smoczek nie wymaga od dziecka wiele wysilku, podczas gdy ssanie piersi wymaga pracy wielu miesni. -smoczki, jesli zbyt czesto stosowane, moga zmniejszyc ilosc czasu jaka dziecko ssie piers -kapturki silikonowe zaklocaja impulsy dostarczane do mozgu, normalnie pochodzace od bezposredniego ssania piersi przez niemowle. Stad splyw mleka jest wolniejszy a co za tym idzie wplywa to negatywnie na produkcje mleka stad jesli mozliwe unikajmy kapturkow. Jesli jednak tak sie stanie, mozna odzwyczaic dziecko od kapturkow stopniowo odcinajac po 1mm kapturka az ‘zniknie’. -Karmienie o stalych porach. Tylko karmienie na zadanie moze zapewnic wlasciwa produkcje mleka -Spiace dziecko, dodatkowo malo mokrych pieluszek w ciagu dnia, maly przybor wagi, dziecko powinno byc budzone regularnie do karmien, zachecane do karmienia co 2 godziny. Mozna w trakcie karmienia, jesli dziecko przysnie na piersi, zmienic piers, i powtorzyc czynnosc. Nalezy w takich przypadkach pilnowac aby dziecko ssalo z obu piersi przynajmiej dwukrotnie podczas calego karmienia. Zmiana pieluszki rowniez pomaga obudzic dziecko. -Skracanie przez matke czasu karmienia – moze sprawic ze dziecko napije sie glownie mleka pierwszego o mniejszej zawartosci tluszczu. Wazne jest aby pozwolic dziecku zdecydowac kiedy ma dosc. Jednak niekonczace sie karmienia moga swiadczyc o tym ze dziecko zle lapie piers I wymagaja pracy nad technika ssania. -Podawanie tylko jednej piersi przy karmieniu ‘aby druga piers mogla odpoczac’, jesli pracujesz nad zwiekszeniem laktacji zawsze podawaj obie piersi przy karmieniu, w normalnych sytuacjach podaj druga piers jesli dziecko chce. (La Leche League International. 1997.The Womanly Art of Breastfeeding. Agencja Wydawnicza Plume, Penguin Group:USA, s. 140) Jak zwiekszyc laktacje? -karm jak najczesciej, im czesciej I efektywniej piers bedzie oprozniana, tym wieksza bedzie produkcja mleka -podawaj obie piersi przy karmieniu, pilnujac jednak aby dziecko najpierw dobrze oproznilo pierwsza piers zanim podasz druga -zrob sobie 2-3 dni ‘wakacji’, czyli poloz sie z dzieckiem do lozka I nie rob nic poza odpoczywaniem, karmieniem I jedzeniem! -Unikaj podawania butelki I smoczka -Podawaj dziecku tylko twoje mleko, z piersi, nie podawaj zadnych innych plynow -Odpoczywaj, relaks jest bardzo wazny jesli chcemy zwiekszyc produkcje mleka, pij duzo, jedz regularnie -Skorzystaj z pomocy laktatora, dodatkowo stymulujac piersi po kazdym karmieniu przez okolo 3-5 minut, nawet jesli mleko juz nie leci. Najbardziej efektywne sa duze elektryczne laktatory szpitalne, mozna je wypozyczyc. Mozemy rowniez stosowac zwykly laktator elektryczny lub reczny -Mozemy rowniez pic ziola mlekopedne (Herbapol), lub herbatki z kopru wloskiego, mozna zazywac kapsulki z ziarnami kopru o nazwie Fenugreek -Warto karmic w nocy, miedzy 1 a 5, kiedy poziom prolaktyny jest najwyzszy, wtedy mozemy efektywniej zwiekszyc produkcje mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja słyszałam,że na pobudzenie produkcji mleka jest dobre mleko sojowe.Sama je piję, bo po krowim Czarek dostał krostek na twarzy podobnych do tych od skazy białkowej, więc sojowe (ohyda), ale na brak pokarmu nie mogę narzekać. Aneta_s - spróbuj, nic nie tracisz a może pomóc :) Rozstępy: Ja uważam,że na to nie ma rady, jak mają być to będą i żadne kremy nie pomogą.Skłonność do rozstępów lub jej brak może być dziedziczne.Sama przytyłam w ciąży 31kg (pochwalę się,że 24kg mam już zrzucone), niczym się nie smarowałam i nie mam ani jednego rozstępu.Moja mam też nie miała rozstępów (4 dzieci).Oczywiście smarowanie się kremami nie zaszkodzi,bo dzidzia wyciąga z organizmu matki wszystko co najlepsze.W ciąży się niczym nie smarowałam i teraz moja skóra ma kryzys, jest sucha, paznokcie łamliwe, włosy wypadają i do tego mam tę okropną wysypkę na ramionach.Lekarz powiedział,że to po ciąży i trzeba czekać aż samo zejdzie i nie DRAPAĆ. Dziś Czarek nie dał koncertu płaczu (i chyba już nie da).Jak cudownie :):).Jestem najszczęśliwsza na świecie, bo poza tym wieczornym marudzeniem to jest takim słodkim stworzonkiem. FAJNIE BYĆ MAMĄ. Byłam w niedzielę na carboot sale.Kupiłam kilka reklamówek ciuszków dziecięcych, głownie Next, po 50pensów lub po funcie za sztukę, różnych rozmiarów.Na rzeczach dla takich małych dzieci w ogóle nie widać śladów używania, wyglądają jak nowe.Na jednej bluzeczce jest napisane: If you think I\'m handsome, you should see my dad.(Jeśli myślisz,że jestem przystojny, powinieneś zobaczyć mojego tatę). Fajne nie;).Ale zdecydowanie większy wybór jest w ubrankach dla dziewczynek niż dla chłopców, nie tylko na wyprzedażach, ale normalnie w sklepach. Jutro jak pogoda pozwoli idziemy na maliny do pobliskiego lasu.Już nie mogę się doczekać, bo my z mężem jesteśmy ;leśni ludzie\' i chcemy tym lasem Czarka zarazić. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dora24
witam wszystkie mamuski i te jeszcze niedoszle minelo juz tyle czasu od narodzin mojego synka az w sumie 8 m-cy nawet niewiem jak ten czas tak szybko minol! jestem szczesliwa ze moj chlop(bo jest troszeczke wypasiony)tak szybko rosnie rzadko juz jestem na tym forum ale uwierzcie mi ze nie mam czasu na spedzania przed kompem chociaz moj synek jest bardzo spokojny ale obowiazki wzywaja! postaram sie czesciej wypowiadac na forum bo sama przesiedzialam na nim chyba z 6 miesiecy z ciekawoscia jak to jest? pozdrowienia dla wszystkich mamus ktore kiedys mi tez pomagaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia...8
Witam . Moja Nikolcia jak na razie to istny aniolek, spi, je, budzi sie co 3 godz. dostaje cyca , polezy troszke i zasypia. Na poczatku wogole nie chciala mi spac w nocy, ciagle chciala cyca a dzis tak pieknie spala. Nadal nie moge sie na nia napatrzec. Ja rowniez w niedziele przy ladnej pogodzie wybieram sie na carbot, wczesniej pokupowalam juz ubranka ale na chlopca,, nie mam zadnych rozowych ciuszkow. Dzis oblece nexta , matalan i mother world. Co do karbotow to polecam, mozna kupic piekne ciuszki, wogole nie zniszczone. Ja rowniez mam rozstepy, mimo iz wczesniej stosowalam cala ciaze kremz aventu. Dziewuszki ,ktore karmia mam pytanie: Czy wy tez ciagle czujecie sie glodne????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! witam w ten \"piekny\" , angielski poranek. juz u Was pada czy dopiero sie zanosi? jak tam samopoczucia brzuchatek i nowych mam? musze sie wam pochwalic ze moja dama od tygodnia wytrwale uzywa nocnika :) . troche pozno sie na to zdecydowala, ale milo ze sie w koncu udalo przekonac uparciucha, ze sikanie do nocnika nie jest \"niu niu\" :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! dziekuje bardzo za rady napewno sie dostosuje i z tego co wyczytalam w artykule od borowki to nie mam problemu z mlekiem :) mala poprostu chce cyca dzis bede tylko odpoczywac i pic duzo wody :) mala jak do tej pory spi cala noc :) czasem musze ja budzic na karmienie. W dzien podziwia swiat i uwielbia spac na racfzkach u mamy :) Moj R poszedl pierwszy dzien do pracy od porodu i troche sie martwie jak ja sobie poradze i smutno mi ze go juz nie ma. Uciekam bo mala sie wlasnie obudzilam Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mi to juz w zadnej pozycji nie jest wygodnie i ta cherna zgaga, a migdaly tylko pomagaja, a juz normalnie rzygam nimi!!!!!!! o boze ile o tej laktqacji trzeba wiedziec, chyba nei spamietam nigdy tego :( Monika2 no to ladniutko schudlas juz :) dobrze idzie :) ale podobno nawet jak sie karmi to wlasnie ze duzo sie je i wogole dziecko wysysa co najlepsze z matki wraz z mlekiem. zgadzam sie chlopcy sa dyskryminowani!!!!!!!!!!! na prawde zawsze jest taki malutki dzial dla chlopcow a dla dziewczynek to ogromny, a potem sie dizwia ze baby same dziewczynki chca miec!!!! :) jak bylismy na carboot to moj mi nie pozwala nic kupowac jakas manie ma, nic nie moge dla dziecka kupic tam. ale w nexcie to z 40 funciorow wydalam!!! i tyle nakupowalam superanckich ciuszkow za grosze. a poza tym rano bylo co innego a potme po poludniu bylo co innego oni ciagle dokladaja jakies inne ciuszki, rozne, wiec warto zajsc kilka razy :) a jak sie dobrze popatrzy to taniej niz w primarku wychodzi tweraz wnexcie na wyprzedazy. w matalanie tezx jest wyprzedaz ale ja mam za daleko a pozatym nie mam juz kasy na wydawanie a wczorja byly u mnie kolezanki z pracy, normalnie strasznie milo mi sie zrobilo, a pracuje tam tylko pol roku, i dostalam mate do przewijania z zyrafa, i reczniczek z kaptutkiem z zyrafa i komplecik spioszki body czapeczka i kocyk taki z mothercare wszystko. i jakis koles z pracy przekazal dla mnei koperte z 10 funtami. w mojej poprzedniej pracy to nawet jak odchodizlam to mi szef dowidznia nie powiedzial, ja na niego nawet nie spojrzalam tez. kurcze fajnie poszlabym na maliny do lasu, ale moj mazn ie ma czasu na spacery i zajety jest remontem, i musi skonczyc sypialnie w tym tygodniu koniecznie, bo moze juz niemiec sily zaciskac nog :) a te rozstepy to na kniec na rzbuchu mi si ezrobily tak strasnzie nisko, jak brzuch mi opadl, trudno. smaruje dalej zeby wioiecej nie bylo. po prostu moje dizecko juz za ciezkie jest :) mamo eli gratuluje postepu z nocnikiem :) Aneta a ile czasu twoj R byl z toba w domu??? Moj zamierza wziac tylko tydzien a u niego ma ze ma 100 % platne anie 117 okolo. ale moja mama bedize juz od 1go sierpnai nna jakis czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. W Coventry bardzo ciepło i pochmurnie.Mam nadzieję,że nie lunie, bo i tak idę do lasu.Parzaków zrobię z malinami. ja po porodzie nie chciałam nikogo do pomocy ani gości też nie.Bałam się że będą mi mówić co i jak mam przy dziecku robić, albo krytykować,że sobie nie radzę.Ale moja mam okazała się super pod tym względem, bo nie doradza, jak nie pytam, a jak się Czarkiem zajmuje to według moich metod :). Teściowe przylatują w sierpniu na tydzień to szkołę wychowywania dzieci od teściowej dostanę, mam to już ale przez telefon ;).Dobrze,że to tylko tydzień.Poza tym moja teściowa pali, więc i tak długo bez papierosów nie wytrzyma, obiecała na tydzień rzucić! Julia8 - po porodzie czułam głód prawie cały czas[ i jadłam i mimo to chudłam], ale to dlatego,że jadłam tylko gotowane a ja lubię dobrze i smacznie zjeść, więc tamto jedzenie mi nie smakowało.Tak do końca to nie by \"\'żywy\" głód, tylko potrzeba zjedzenia \"normalnie\".Ale Ty się nie ograniczaj, przy karmieniu piersią organizm sam wie ile Ci potrzeba. Arvena - z tym odchudzaniem to ciężko jest na koniec kilka ostatnich kilogramów zrzucić, teraz to coraz bardziej odczuwam.Karmię cycem, więc żadne diety nie wchodzą w grę, tylko ruch pozostaje, więc spaceruję :).Jestem dobrej myśli.Jak się Czarek trochę usamodzielni z jedzenie to siadam na rower, bo na razie bez mamy ani rusz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Rozumiem, ze zadna z Was nie miala problemow ze szwami? Bo pytalam, ale nikt mi nie odpisal:( Jutro jade z moja kruszynka do szpitala na podcinanie jezyczka, musze sie psychicznie przygotowac na to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rokita jak to podcinanie jezyczka??? przy takim maluchu juz wiedza ze trzeba??? co do szwow to powiem ci jak urodze, ale wydaje mi sie ze jak jakies problemy i powiedzieli ci to to normalnie powinnas do spzitala i cos poprawic czy cokolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech... maliny, poziomki, jagody i grzybki...mozna pomarzyc.W takim Londku czlowiek skazany na te bezsmakowe z supermarketu i 4sciany, ewentualnie ogrod, park. Fajnie wam dziewczyny ze macie lasek niedaleko, tez bym se skoczyla. powiedzcie mi tylko czy tytaj maliny tez sa slodkie i pachnące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam znów, Ja już z malinobrania - już jest po sezonie, bo nazbierałam tylko 3 garście.Owoce same z krzaków spadają i są przedojrzałe, ale słodkie i pachną malinowo.Teraz czekam na jeżyny, tego to na pęczki wszędzie pełno i lada moment będą.W zeszłym roku zrobiłam kilkanaście słoiczków konfitury jeżynowej.Pycha z lodami waniliowymi :) Pogoda w Coventry daje w kość.Jest pochmurnie, ale tak gorąco i duszno,że nic nie robiąc pot się leje po plecach. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asanna ma sie dobrze. dzis miala wpasc do mnie na kawke ale cos jej nie widac wiec pewnie nie ma biedna czasu, wciaz pracuje. nadal nie ma netu, ale obiecala sie poprawic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×