Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Wstałam ale dalej bez humoru i pogoda też jest do d... :( Nie wiem czemu to tak się przeciąga ale musi byc tego jakiś powód... moze wezmę się za to prasowanie i ubiorę łóżeczko malucha bo narazie jest wszystko powkładane do niego w opakowaniach jeszcze... poruszam się trochę to może jego też coś ruszy... miłego dnia dziewczyny zajrzę później...może mi się poprawi :o pa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak Aneciu niby tak, ale potem to juz będzie chroniczny syf bo nie będę miała czasu na sprzątanie, hehe Jak ty sobie dajesz rade z dwójką dzieci i jeszcze ciążą, ja cie podziwiam kobieto :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eeee tam dasz rade,nie musisz miec zawsze pozmywane i idealnie posprzatane mi teraz maz pomaga zawsze w poniedzialki sprzata dokladnie ja tylko tyle co poodkurzam,na dole i w kuchni pozamiatam i umyje podlogi,a on gore,myje lazienke,kurze porzadni powyciera,pomagacz jest,ale musi,a obiady to sama wole ugotowac,bo nie lubie tych gotowych,za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah no i zmywa karzdy po sobie,ja tyle co jeszcze gary dodatkowo,maz tylko nieraz,starszy syn swoj pokoj tez sam sprzata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy robicie jakieś potrawy wcześniej i zamrażacie, żeby były po powrocie z porodu? Dużo takich porad wczędzie czytam jeśli chodzi o przygotowania do porodu, ale nie mam coś weny na takie gotowanie, a zresztą nie wiem co mogłabym tak wcześniej przyżądzić, z drugiej strony wiem, że potem będzie kiepsko z czasem żeby codziennie coś gotować, a mąż to raczej chętny do krojenia i mieszania, niż do poważniejszego kucharzenia. Może krokiety zrobić albo gołąbki, robiłyście tak,albo macie taki zamiar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie poprasuj teraz bo pozniej to czasu na to nie bedzie,pomalutku troszke teraz troszke pozniej:)dasz rade;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz robic,ale np.jesli bedziesz karmila piersia to krokietow nie podjesz golabkow tez bo kapusta,pierogi ale raczej bez cebuli bo zmienia smak pokarmu i dziecko moze nie chciec ssac,takze powaznie przemysl bo wyjdzie na to ze ty nnie masz co jesc i bedziesz tylko dla siebie gotowac,smazone tez odpada bo nie bardzo mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam sama bylam bo maz w anglii i ja z starszym w domku jak urodzilam to gotowalam,wlasnie mialam ten lezaczek o ktorym dziewczyny pisaly bralam malego do kuchni i gotowalam i jakos byl czas;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola 25 to jest bardzo dobry pomysl, tez o tym czytalam ale mialam lenia i gdyby nie to ze maz przygotowywal obiady dzien wczesniej to nie wiem. mozesz zrobic golabki, pierogi, krokiety, leczo i bigos. mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierogów nie chce mi się lepić, będę kupować, a z kapustnych potrwa to chyba jednak zrezygnuję, bo nie ma sensu dziecka od razu narażać na wzdęcia, ale może jakieś leczo tak jak piszesz lollibelly, albo krokiety z pieczarkami i mięsem. Szkoda, że do mnie nikt raczej nie przyjedzie, a mamine jedzonko by się przydało. No cóż, jakoś pewnie się zorganizuje i będę gotować z maluchem w kuchni, tak jak inne mamy sobie radzą biorąc dziecko w leżaczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki wam za odp. Szczesliwe Brzuchatki: Oleniga............27.09.2008.....38....Cambridge.....ch y ba Mikołaj?! mama Eli..........02.10.2008.....40....WGC........???.......... ....? ?? Asanna............11.11.2008.....29.....Wood Green.......corcia......? monika820227...15.10.2008.....28.....Londyn..........?. .............? ania 3..............25.10.2008.....31....Boston.....synek....... .Dawid magdzikm.........27.10.2008.....31....Redditch....synek ....Maksymilian aniapud............29.10.2008.....32....Enfield......syn ek.......Kubuś Jola25..............31.10.2008.....34....St Albans..........?..............? kamila_black......04.11.2008.....32....Hatfield...chyba córka...Blanka mala79.............08.11.2008.....35.....Londyn....corc ia.............? lorinka.............19.11.2008.....32.....blackpool...co reczka.....Zuzia? Krakersik81.......22.11.2008......30....Menchester...cór k a......Zuzia Patinka26.........30.11.2008......31....Cheltenham..cor ka.....Olivia Katelka25.........06.12.2008r.....29....Cheshunt.......? ?? ??.......????? Salma..............10.12.2008......8......Leicester.... .......? ...........? iwwa***............14.12.2008......27....londyn......... . .corcia...........? Kamila26..........18.01.2009......24....Inverness....... ? ...............? anecia1702.......19.03.2009......17.....Melton........ .....?.............? Mi83...............24.03.2009.......15....Leicester.... .......?............? Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850......Banbury...coreczka........... ..Olenka Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczka .....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.. .. Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synuś... ....Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....corcia .......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......synek... .Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n....Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin...synek ...Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k....Tymon Felicity001.....18/05....4070.....Chesterfield.......syn ek.....Filip Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek ....Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ... .Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek...Olivier monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa........07.07.2008....3,056kg....Thornton Heath..córka....Ola Rokita1988...10/07...3525g....Bedford........corka...... ........Amelia Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. ..........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia.... .Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. .........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... ..Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke..chlopak. ..Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1............02.09.2008....2900.....London..Maksymil ian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek .. . ..Kubuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jola25 leczo to swietny pomysl!krokiety bez kapusty tez,najwyzej sobie delikatnie podsmazysz,ja juz w szpitalu zostalam poczestowana nalesnikiem z serem lekko scietym:)i nic malemu nie bylo,pozniej jakiejs zupki dla siebie jeszcze i daj w sloik,i do lodowki,bo tu szybko wyjdziesz ze szpitala,i mozesz byc obolala to przyda ci sie jedzonko,albo ewentualnie maz ci ta zupke podgrzeje i przywiezie na szpital.rosolku na przyklad:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie rozumiem dlaczego w Polsce tak uparcie rozpowszechniane jest ograniczanie diety karmiącej. Naprawde niewiele to ma wspolnego ze zdrowiem dziecka, rozumiem jeżeli dziecko ma silne uczulenie albo rzeczywiście cos dziecku przeszkadza w naszej diecie, ale tak na zapas rezygnowac z polowy rzeczy ktore normalnie sie je??Dziewczyny nie ograniczajcie sie do dziwacznych diet bo to nie ma sensu, dziecko potrzebuje wwszystkiego. Okaże sie w praktyce czy cos rzeczywiscie muy nie sluzy ele to jest rzdkośc. znam nie jedna osobe, ktora katowala sie w ten sposo z zadnym skutkim dla dziecka, bo to lekarz zakazal, bo to znajoma poradzila itp. pewnie teraz skrzyczycie mnie co niektore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nikt Cię nie skrzyczy :) dużo czytałam, że tak naprawdę nie trzeba z niczego rezygnować, ale jak już przez wiele lat się w domu słyszy, żeby nie jeść czekolady bo może dziecko uczulić, czy owoców cytrusowych, albo brokuł i kalafiora bo wzdymie dziecko, to trudno to sobie z głowy wybić. Myślę, że można po prostu powoli wszystko jeść i ewentualnie obserwować dziecko jak reaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka mozna jesc wszystko ale nie smazone tylko pieczone,a pozniej stopniowo wprowadzac smazone,karzde dziecko jest inne ja zapomnialam sie i zjadlam pierogi ruskie i tam byla cebula i moj maly nie chcial przez tydzien piersi,malo brakowalo a wyladowal by w szpitalu bo butli tez nie chcial!a mial zaledwie 2tyg,polozzna mi dopiero powiedziala,ze po cebuli i po czosnku pokarm zmienia smak i dziecko moze nie chciec piersi!smazone lekko zaczelam wprowadzac ok 2miesiaca dziecka i mialy kolki,ale dawalam te na wzdecia i jakos to bylo,no nie mow mi ze jesz kapuste kiszona albi taka i dziecku nic nie jest!bo ja to okolo 7miesiaca zaczelam jesc i moje beczaly!karzdy robi co chce zreszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak najbardziej Jola, ja nawet nie wprowadzalam tego powoli, jadlam to co zwykle, smazone, kapuste, groch, cytrusy , no wszystko po prostu. I obie cory ni e robily z tego probl. wlasnie tak jesr jakpiszesz o pokoleń byly u nas te zakazy i teraz trudno jest je wyplenic. Siostra ktora jest w Polsce, starsza,pare dni po porodzie, jak dowiedziala sie ze za raz zabieram za grochowke byla oburzona i od razu podala mi liste czego to ona nie jadla. Ale przecież dzu=iecko potrzebuje mleka pełnowartościowego a nie jakichś "siuśkow"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka ja nie krzycze bron boze🌼 przesadzac tez nie mozna,ostatnio smialam sie w polskim sklepie bo dziewczyna nie kupila bulki ze sliwka a tam chyba z pol jej bylo,bo dziecko karmi i nie moze!!!to przesada,ja np po miesiacu nektarynki wcinalam,a niby pestkowe,maly jeczal,ale nic zlego po 1mu nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nbo to borowka tylko pozazdroscic,ze ci dzieci problemow nie robily,moje niestety mialy kolke i raczej diety przestrzegalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojej siostry maluch miał AZS i ona musiała zrezygnowac z bardzo wielu rzeczy.. nie wiedząc jeszcze o alergii starała się miec odpowiednia diete inna kumpela też z pierwszym dzieckiem, która urodziła w czerwcu też jej dziecko miało problemy i ledwo co mogła jesc. Są pewne produkty, które moga wywołac alergie. Moj tata jest laryngologiem, ja sama miałam przeboje z alergiami przez wiele lat i tego naprawde nie można bagatelizowac. Warto wiedziec, czego unikac przez jakiś krótki okres, bo dziecko ma bardzo wrażliwy żołądek na początku i z tym borówko musisz się zgodzic. Mleko z piersi to to co je kobieta, wiec warto po prostu obserwowac reakcje dziecka po karmieniach, skóre i kupki.... Znalazłam tu pare zdań na ten temat. http://twoj-niemowlaczek.com.pl/karm_piersia.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala21
dziewczyny mam pytanie dostalam dzzis papiery ze szpitala ze mam wyznaczona wizyte na 9 musze tam zadzwonic i potwierdzic ze przyjde??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak kamila obserwujesz i widzisz czy to naprawde szkodzi, i wtedy odstawiasz ale nie od razu! Dobra, spadam do kuchni. milego weekendu zyczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie Alicja, nie musisz :) chyba ze prosza Cie o to w liscie. zazwyczaj jednak prosza o zawiadomienie ich jesli nie odpowiada Ci podany przez nich termin. podekscytowana? :D zaloze sie ze tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja poprasowałam i poukładalam wszystko w torbie dla malucha jeszcze raz... mąż wrócił wcześniej więc ubraliśmy już łóżeczko... wszystko stoi i czeka... mały ciśnie w dół że jacie kręce i zały czas boli jak na okres... tylko że to mnie nie rusza bo cały czas tak jest... umęczyłam sie jak dzik aż się zgrzałam :o czekam...może to pomoże...:) ja już dawno mam zamrożone mielone i chyba zjem je bo coś nic się nie dzieje ;) Połozna na szkole rodzenia mówiła, ze można jeść wszystko tylko z umiarem... trzeba jednak uważać na smażone rzeczy... a ja coś sobie coś skubnę i pooglądam TV... no i poczekam... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala21
troszke sie boje ale ciesze sie ze w koncu dostalam ten list bo niewiem zupelnie nic co sie tam w srodku dzieje i zrobia mi jakies badania to bede bardziej spokojna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w poprzedniej ciazy nie przygotowywalam jedzenia na zapas bo nie mialam miejsca w zamrazarce ( tak to jest jak sie dzieli dom). moj maz swietnie sobie dawal rade w kuchni. poznal na przyklad kuchnie wschodu czyli sloiczki z kuchnia indyjska ;):D ja zaczelam gotowac po ok 4-5 dniach i to takie szybkie rzeczy, albo takie ktore nie wymagaly nadzoru :) teraz ma ukochana mamusie wiec jestem pod tym wzgledem spokojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczeta,witam was po dluuuugiej przerwie nawet nie chce wiedziec ile stron mam do nadrobienia:) a my chorujemy tzn Julka-przeziebila sie strasznie i dostala takiego kataru ze we wtorek wzywalismy lekarza do domu(w przychodni nas nie przyjeli bo dziecko nie ma peselu-debile)Julka dostala kropelki do noska,Cebion i czopki i juz jest duuuzo lepiej.aha jeszcze konska dawke Vigantolu bo ma b.duze ciemiaczko jak na swoj wiek i lekarz kazal isc z nia do kontroli w kierunku krzywicy za 3 tyg.byl w szoku jak mu powiedzialam ze w Anglii nie podaje sie dzieciom witD3. A jak bylam ostatni raz u lekarza w Anglii i u HV i mowilam im ze mi sie jej ciemiaczko nie podoba to mi palanty jak zwykle powiedzialy ze jest normalne i mam nie podawac witD3. pozdrawiam was,buziole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, że zamówiłam sobie cebion i wit D z Polski, bo jednak najbliższe miesiące będą wymagać uzupełniania diety dziecka w te witaminy, a tu pewnie nic nie dadzą jakby coś się działo! Mamo***Eli Ty to masz fajnie, mama Ci ugotuje, zawsze lepiej smakuje jak ktoś coś przygotuje, a poza tym czasem to już się nie chce gotować i chętnie czeka się tylko na gotowe, czasem szkoda mi, że nie mieszkamy w Polsce bo chętnie jeździłabym do mam na obiady i ciasta, mniam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×