Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Czesc dziewczyny!! Fanka deszczu gratuluje!!z ta sluzbą zdrowia to jest roznie,powiem ci ze jesli ja mialabym dostep do Polskiego ginekologa to napewno poszlabym sie zbadac tam chociaz z 2 razy ale raczej w pozniejszym okresie ciazy 6,7,8 miesiac.Czy to twoja pierwsza ciaza?pytam bo ja w swojej pierwszej ciazy mieszkajac jeszcze w Polsce mialam ciaze zagrozona gdyz od konca 6 miesiaca zaczela sie skracac w dosc szybkim tepie szyjka macicy co grozilo przedwczesnym porodem i musialam lezec 2 miesiace w szpitalu.Myslalam niedawno o tym ze gdybym byla tu w tamtym okresie ciazy to niewiem jak by sie to skonczylo bo nawet bym nie wiedziala ze mam rozwarcie i taka szyjke, bo nie mialam zadnych objawow.Ale to nie znaczy ze ty bedziesz miala ten sam problem:-)u ciebie moze byc wszystko ok:-) Tak jak dziewczyny mowia to jest twoj wybor,ale ja jednak bym ci proponowala w pozniejszym okresie ciazy jednak pojsc sie przebadac dopochwowo jesli nie u Polskiego gina to wywalcz u Anglika,ja wywalczylam takie badanie w Szkocji bo tu muieszkam ale co sie nameczylam aby takie badanie miec to glowa boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny naprodtuje Was troszeczkę, olej z wiesiołka nie przyspiesza nadejścia porodu ale go ulatwia, a konkretnie to uelastycznia szyjke macicy. Ale trzeba go zacząc brac jednak sporo wcześniej przed terminem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Eli to bedzie pewnie weekendowy chlopak!!!:-)pobiegaj jeszcze dzis po tych schodach to moze mu sie zachce wyjsc w piatkową noc:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z mojego babystrology wynika ze zostalo mi rowne 100dni:-)a opiero co robilam test ciazowy ale ten czas tu leci w Polsce pewnie by mi sie dluzylo a tu dopiero co byl poniedzialek a juz piatek dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam ochoty na zadne schody. wczoraj zdychalam po spacerze do miasta. "uhetalam" sie jak kon zaprzegowy i co? moze pozniej troche mi przejdzie i sie nawroce na te schody, ale na razie strajk. nie chce to niech siedzi. i tak je wyciagna by monday. leniwiec jeden, nie zdziwie sie jak sie urodzi w niedziele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki dziewczyny, ale zla jestem niemilosiernie. a tesciowie, niestety, jeszcze dolewaja oliwy do ognia gadkami pt. trzeba-bylo-przyjechac-pozniej... 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamoEli alez masz chumorek!to na pocieszenie🌼 kamila26 wez nie mow o tym ze czas szybko leci!nie wiem czego tu tak jest,kurcze juz prawie polowa pazdziernika szok,zaraz przygotowania do swiat...a po swietach termin tuz tuz!nam wczoraj znajomi powiedzieli,ze my to pewnie jeszcze jedno bedziemy miec:(ja tam tabletki od razu bede wolac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Brzuchatki: Oleniga............27.09.2008.....41....Cambridge.....ch yba Mikołaj?! mama Eli..........02.10.2008.....41....WGC........???.......... ....? ?? monika820227...15.10.2008.....28.....Londyn..........?. .............? ania 3..............25.10.2008.....31....Boston.....synek....... .Dawid magdzikm.........27.10.2008.....31....Redditch...synek.. . .Maksymilian aniapud............29.10.2008.....37....Enfield......syn ek.......Kubuś Jola25..............31.10.2008.....37....St Albans...chyba córka..Hania kamila_black......04.11.2008.....36....Hatfield...chyba córka...Blanka mala79.............08.11.2008.....36.....Londyn....corc ia.............? Asanna..............11.11.2008.....35.....Wood Green.......corcia......? Gosiulka24.........15.11.2008.....34.....CROYDON...synek ....Adas??... lorinka..............19.11.2008.....32.....blackpool...c or eczka.....Zuzia? Krakersik81.........22.11.2008.....33....Menchester...có r k a.....Zuzia Patinka26...........30.11.2008.....31....Cheltenham..cor ka.....Olivia Katelka25...........06.12.2008r....32....Cheshunt....... ? ?? ??.......????? Salma................10.12.2008......8.....Leicester.... .......? ...........? iwwa***..............14.12.2008......27....londyn....... .. corcia...........? Kamila26............18.01.2009......25....Inverness..... .. ? ...............? anecia1702.........19.03.2009......17.....Melton........ .....?.............? mi83.................24.03.2009.......16....Leicester... . .......?............? bes...................25.04.2009.......12....Swindon.... .. .................... mala21..............25.04.2009.......12....Hounslow..... .................... Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850......Banbury...coreczka........... ..Olenka Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczka .....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.. .. Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synuś... ....Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....corcia .......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......synek... .Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n....Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin...synek ...Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k....Tymon Felicity001.....18/05....4070.....Chesterfield.......syn ek.....Filip Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek ....Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ... .Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek...Olivier monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa........07.07.2008....3,056kg....Thornton Heath..córka....Ola Rokita1988...10/07...3525g....Bedford........corka...... ........Amelia Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. ..........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia.... .Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. .........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... ..Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke..chlopak. ..Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1............02.09.2008....2900.....London..Maksymil ian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek .. ..Kubuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no ja bym juz im powrotny kupila bilet,no pieknie twoja wina!!!nie przejmuj sie kochana,zajmij sie czyms co lubisz(oprocz siedzenia na kafeterii)A tak wogole to nie masz zaco przepraszac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie.. wystarczy pospac do 10 i full czasu na nadrobienie czytania Mamo Eli, będzie dobrze, naprawdę, zobacz jak biedna Oleniga musiała długo walczyc.. ale dała rade, ty desz dasz, my jesteśmy z toba i w ciebie wierzymy!!! Pamiętaj o tym aj i jeszcze teściowe... jak masz ochote to niech cie mąż do mnie przywiezie, pojęczymy razem Ja za to mam coraz silniejsze bóle w nocy, myśle, że nie skurczowe. Po prostu boli mocno podbrzusze jakbym okres miała :( Ta noc była wyjątkowo ciężka i bolesna :( Fanko deszczu.. gratuluje, ale powiem, że to twoje podejście jest przesadne! To, że ktoś miał złe doświadczenia, nie oznacza, że ty teraz się machniesz na prywatne leczenie. O ile nie jesteś naprawde forsiasta to cie nie będzie na to stac. Nie ma tu opieki ginekologicznej w ciąży, to fakt, ale są midwife, czyli położne i wiele z nich robi bardzo dobra robote. Ja np mam już taką starsza, prowadzi też zajęcia szkoł rodzenia, super kobitka. Ja też pojechałam raz dodatkowo do ginekologa w 30 tyg/c w Polsce, tak rutynowo. Ale na twoim miejscu, po prostu podjełabym ich opiekę ciążową i tyle, żeby potem nie było niespodzianek.... Ania ale masz pyszności, ja robię bułki w piekarniku na 2 śniadanie (bo o 7 musiałam coś wszamac i wróciłam spac z mężęm) Anecia znasz to... \"i nie wódź nas na pokuszenie\"..........:D Kamila26 masz studniówke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w hiszpanii meza siostra byla w ciazy i tam rodzila tez nie ma lekarza tylko polozne u nich nazywaja sie matrony heh!ja byl tez chetnie byla zbadana okolo 6tc przez ginekologa,ale to tylko dlatego,ze obawiam sie przedwczesnego porodu,ktory mi juz grozil we wczsniejszej ciazy. kamila_b juz nie bede!:):p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Eli nic sie nie stresuj a jak cie wkur...tesciowie to im nagadaj co ci slina na jezyk przyniesie ja tak robie ze swoimi. A jak bedzie niedzielny chlopak to sie nie martw az taki leniuch nie bedzie bo moja Nikola tez jest z Niedzieli i ma duzo energii w sobie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi o wychowywanie dzieci w anglii???eeetam to zalezy od rodzica!a nie od kraju,co oni mysla,ze polska jest lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakersik81
Dzień dobry kobietki co za noc jakoś dziwnie mnie brzuch bolał i spać nie mogłam , ale na szczęście już przeszło nie wiem co to było , ale to chyba te skurcze przepowiadające się zaczynają . mamo Eli szkoda mi ciebie ,ale na pewno humorek się poprawi pomyśl ze już nie długo będziesz tulić swoje maleństwo w ramionach . Ciekawe jak tam Oleniga już na pewno jest w domku z maleństwem może się do nas odezwie bidulka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udalo mi sie wyslac wszystkich z domu, zabiore sie za jakies sprzatanie i moze pranko male wstawie ;) Monika2 ja tez bardzo dziekuje za kawke i \"wesoly autobus\" :D milo bylo, jak zawsze :) szkoda tylko ze tak daleko mieszkasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila_Black, dzieki za zaproszenie :) jesli jeszcze ktos cos wspomni u mnie w domu na temat mego przeterminowania, lub zapyta czy sie zaczelo jak zmienie wyraz twarzy lub spojze na brzuch to na pewno skorzystam ;) kupie po drodze wielkie ciacho i razem bedziemy sie nim opychac i zaraze Cie swoim maruda day :D borowka, az mnie za gardlo scisnelo jak przeczytalam Twego pierwszego posta... dziekuje. tak w ogóle to dzieki Wam wszystkim dziewczyny 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiula24
siemka! No normalnie w szoku jestem,za piatym spotkaniem wreeeeeeeszcie doprosilam sie antiD !i to z wizyta domowa!powiedzialam ze wole zeby przyszla do mnie mimo ze mieszkam doslownie 4 minutki od przychodni,heh,nic mnie to nie obchodzi,ja i tak sie za duzo razy do nich fatygowalam na darmo.Dzisiaj mam dzien "lenia szlafrokowego",z domu sie nie rusze! Jak ja juz bym chciala zeby moja mama przyleciala(tesciowa tez by chciala,ale niestety mieszkanko za male i ich obydwoch nie pomieszcze,a moze to na szczescie,bo jej pobyt by mnie draznil i ona o tym wie). mamo***eli trzymam kciuki,nie denerwuj sie,wygon tesciow na zakupy ,bedziesz miala spokoj,ktory ci teraz potrzebny. No i narobily mi dziewuszki ochoty na sernik,az sprawdzilam na mapie gdzie ta piekarnia(mialam plan zeby chlopa wyslac) no ale za daleko:-(obejde sie smakiem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka1981
Czessc dziewouszki MamoEli a moze wlasnie sie zdenerwuj jeszcze bardziej nakrzycz na wszystkich to zaczniesz rodzic ja sie poklucilam z moim lubym i za chwile mialam skurcze co 10 minut heh Trzymam kciuki buziole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak cicho to tu tylko w nocy jest :) Zrobiłam spaghetti bolognaise i zaraz będę podawac, bo moi właśnie wrócili ze spacerku do parku. Ech znów mnie kręgosłup boli, a wcale dużo nie stałam.. i pomyślec, że tak będzie już do konca ;/ optymizm...optymizm... optymizm...szukam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki:) ja właśnie wróciłam z siostrą z centrum. oglądnęła sobie trochę londyn bo pierwszy raz i mega zakupy zrobiła. jestem tak padnięta, że masakra. jak już wracałyśmy to miałam zdrętwiałe wewnętrzne strony ud i już przez głowę mi zaczęło mi przechodzić, że jeszcze trochę pochodzę i zacznę rodzić. teraz to tylko myju i spanko. mamo***Eli nie przejmuj się teściami, jak coś to mów, że malutkiemu u ciebie jest dobrze i widocznie jeszcze nie chce ich widzieć. nie przejmuj się takim gadaniem bo szkoda twoich nerw:D uciekam się położyć bo padam. jak nie usnę to jeszcze do was zajrzę. buziole kobitki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wypilam herbatke a mam jeszcze jedna w planach, wiesiolka. nawet bylam w pobliskiej (b. dobrej) restauracji indyjskiej i wzielam sobie tandoori king prawn curry na wynos. okazalo sie ze tak przywyklam do ciapkowej kuchni ze bylo za lagodne :D dosypywalam chilli po przyniesieniu do domu :D:D:D jutro wezme cos ostrzejszego ;) zostaje jeszcze sex wieczorkiem i jak nic nie bedzie sie dzialo do jutra to bede lazic po tych cholernych schodach. ogolnie to moi tesciowie sa ok, tylko ja chodze podminowana i sie czepiam. ciekawe jak tam oleniguś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama eli-nie zalamuj sie, ja chodzilam 10dni po terminie a na koncu maly tak szybko i niespodziewanie wyszedl🌼 oleniga ogroooooooooomne gratulacje🌼 dla calej rodzinki🌼 a u mnie tak sobie, maly lepiej ale u mnie zle, od dwoch dni czuje sie gorzej, bardziej krwawie i wszystko boli, dostalam dzis antybiotyk w razie infekcji ale nie wiem czy to cos pomoze bo mi normalnie wychodzi pewna czesc od szyjki na zewnatrz, i to barzo boli a jak chodze to juz katastrofa, czuje jakby mialo mi za chwile wszystko wypasc-polozna to widziala i twierdzi ze sie podniesie ale ja jestem zalamana i obawiam sie ze nie, chyba za duzo dzwigalam po porodzie-wiecie moze cos o takim przypadku-beznadziejnym jak ja? brak slow, pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo eli, zapraszam na tour po agencjach wynajmu mieszkan poprzedzonych awantura o niezabukowanie na scan - w moim przypadku zadzialalo!!! :) a tak powaznie to warcz na nich, tlucz naczynia i rob wszystko na co masz ochote... w koncu teraz masz wymowke! ja sobie nie zalowalam, hehe :)) powaznie - mi w szpitalu pomoglo chodzenie, lazilam jak pingwin i przytulalam sie do drzwi w czasie skurczow, ale to musialo wygladac, facetka sapiaca pod kazdymi drzwiami na patologii ciazy... :)) krakersik - niestety nie pamietam ile tych majtek mialam, na pewno 3 pary luzem i 5 w pudeleczku, zostaly mi 2 pary bo szybko przeszlam na bawelniane, glowy sobie nie dam uciac... fanka deszczu-gratuluje ciazy! zobaczysz, nie jest tu tak zle... :) na poczatku bylam zszokowana angielskim podejsciem do ciazy, szczegolnie, ze na poczatku strasznie brzuch mnie bolal jak przy okresie a poprzednio poronilam. mam natomoast bardzo zle doswiadczenia z polskimi ginekologami (wprawdzie w polsce, ale nie szukalam tutaj). uwazam, ze w wielu przypadkach wykozystuja sytuacje i sieja panike, zeby zarobic dodatkowe pieniadze na badaniach itp. to moje doswiadczenia i moich znajomych, nie generalizuje, ale bylybym ostrozna. moim 2 kolezankom ten sam ginio w szpitalu w warszawie wmawial, ze zobaczyl na usg, jakoby ich dzieci-plody mialy dodatkowa zylke w nerce, co grozi jej usunieciem zaraz po urodzeniu itp. dziwne, ze pozniej sie okazalo, ze wszystko jest w porzadku i tylko gabinet zarobil na nich po pare tysiecy zlotych za badania... :( ciekawe jak te znieczulenia roznie dzialaja - ja rodzilam na samym gas and air, bo mieli mi wstrzyknac jakis zastrzyk w zyle i babka sie przeklula chyba na wylot, siniora mialam od dloni do lokcia, no i powiedzieli, ze nie sa w stanie okreslic ile weszlo, wiec nic nie dostane. ale ja bylam w euforii, nawet pytalam midwife\'y gdzie mozna kupic ten gas&air na wlasne potrzeby, hehe. ale epidural mi proponowali, tylko mi dobrze szlo i nie chcialam pogorszyc sprawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdae - nie zalamuj sie, ja tez nie najlepiej wygladam z dolnymi rejonami, ale cierpliwie czekam na poprawe :)) najgorzej jest rzeczywiscie jak nosisz ciezary. ja sie w ciazy nauczylam i teraz bez skrepowania sie wysluguje mezem, jesli jest w poblizu. a jak pecherz? ja po porodzie musialam go cwiczyc zeby doszedl do siebie :) tego reklamy nie pokazuja, co nie, dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! mamo Eli.. wciąż w 2paku.. leniwiec, to moze w niedzielę sie urodzi:-P choc 13 to tez fajna data.. magdae- nie martw się, wszystko się unormuje.. tylko rzeczywiscie staraj się unikac cięzarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..no, to do milego:).. muszę przygotować się do jutrzejszych lekcji. PA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×