Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Wesola Ewo to najprowdopodobniej czop hmmmm czasami potrafi juz schodzic nawet 2 tygodnie przed porodem czasem oznacza ,ze wielki dzien nadchodzi juz niedlugo. Wszystko jest tak u kazdej kobitki inaczej ,ze ciezko powiedziec,ale u Ciebie juz po terminie to tylko czekac na dobre wiadomosci. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny troche mnie pocieszyłyscie:) tak sobie mysle że z tymi porodami to jest tak że zalezy gdzie się na kogo trafi pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala Li - komputerowcy tu zyja jak u pana boga za piecem :) Tylko zyczyc Wam zeby maz znalazl prace w branzy! Ulus, Ewa - zycze Wam zeby to juz bylo dzis, a nie oszukancze objawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szanta - dzięki za słowa otuchy - trochę się boję tego wyjazdu i planowania powiększenia rodziny na obczyźnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala_Li, tak jak twoja stopka mowi ;) i jeszcze: home is where your heart is ;) powodzenia dla meza! A jakiej ty bys szukala pracy? alez jestem ciekawska ;) Ulus, trzymamy kciuki! Madzik, Agnieszka jak brzuszki? 😘 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem Architektem krajobrazu...ale wątpie żeby w UK uznali moje wykształcenie...tam jest zupełnie inny system...mają III -V stopień Landscape designer ...nie wiem czy będą respektować mój dyplom...ale poszukam jakiegoś zajęcia napewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E - moj brzuszek caly czas jest na swoim miejscu niestety ale od dwoch dni odchodzi mi czop takze moze cos z tego bedzie. Tylko kiedy?....ja chce juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala_Li, bardzo ciekawy zawod masz! Powinni uznac twoje dyplomy, czemu nie? i powinnas dostac prace w landscape design - tyle parkow w Londynie! Albo w prywatnym sectorze, i nawet dobre pieniazki powinny to byc - moglabys nawet walsna firme zalozyc i robig garden landscaping! Tu naprawde jest duzo mozliwosci jak masz talent! Ja nie mam, to w biurze siedze :o Agnieszko, przyjdzie ten cudny moment! a teraz odpoczywaj jak najwiecej bo spanie to bedzie zakazane slowo przez jakies dobre kilka nastepnych miesiecy! ja juz od 7 mies. nie spie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E - będę się starać o prace w zawodzie...nie wiem chyba mało w siebie wierzę bo w Polsce nie udało mi się załapać do żadnej firmy projektującej...a raczej nikt nie dał mi nawet szansy chodź dzwoniłam, wysyłałam CV...:O jestem 3 lata po studiach i nie pracuje w swojej branży niestety a projektuję dorywczo z doskoku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala_Li, najlepiej to juz zaciagaj kontakty i informacje o firmach projektujacych, moze to tak wyjsc ze nie twoj maz a ty bedziesz ta z praca ;) a wiecie juz gdzie w Anglii chcecie zamieszkac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala-Li dacie rade na pewno. Mysle nawet, ze tutaj latwiej bedzie Ci znalezc prace w zawodzie. Mamo E 🌻 juz mnie strasznie meczy ten moj brzuszek. Wesola Ewo, Agnieszko Wam przynajmniej czop odchodzi - to juz jakis objaw! A ja 6 dni po terminie i nic!!! Dzisiaj rano do mych drzwi zapukala polozna i tak sie ucieszylam na jej widok. Niestety okazalo sie, ze zaszla pomylka, bo ona moze zrobic stretch and sweep of membrane dopiero 7 dni po terminie!!! Chyba nigdy w zyciu nie bylam tak zniecierpliwiona i zdesperowana! Myslalam, ze uczepie sie jej uniformu i jej nie wypuszcze!!! Ja chce juz!!! Kostki mam tak spuchniete, ze rozamiarem przypominaja kolana a stopy w klapki mi sie nie mieszcza - komicznie to wyglada. Troche boje sie o malego bo prawie sie nie rusza - od czasu do czasu tylko przepchnie leniwie nozke/raczke z jednej strony brzucha na druga. Wiem, ze ma malo miejsca ale zeby spac caly dzien :-(. Sztefka trzymaj sie! Wszystko bedzie dobrze, zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik, a gdzie ma sie ta kruszynka wypierac w taka pogode? :) Cierpliwosci moja droga, bo jak juz to sie stanie to nie bedziesz miala nawet czasu myslec! Wykorzystuj te ostatnie chwile i poczytaj jakas fajowa ksiazke (jesli lubisz) - ja to do reki ksiazki nie wzielam do chwili powrotu do pracy :) Wieeeelkie caluski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nareszcie udalo mi sie znalezc dentyste niedaleko od domu. Moze jeszcze przez dwa miesiace cos podlecze. W zasadzie myslalam, ze wszystko jest ok, a tu bol z niczego. Tak czytam Was uz na wybiegu prawie i mysle jak ja zachowam spokoj jak bede tuz przed, nie mowiac ze zaraz po dacie porodu. Trzymajcie sie kobietki. Wyspijcie sie dobrze tak jak wam radzila zuzanna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to dobry pomysl. Dostalam ostatnio od brata \"Diabel ubiera sie u Prady\". Slyszalam, ze film niezly ale mysle, ze warto najpierw ksiazke przeczytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flowerska, wiesz jakie straszne problemy mi sie porobily z zebami poprzez ciaze i karmienie piersia? Kobitki uwazajcie na zabki!!! Ja nie mam bardzo mocnych zebow i przez to ze rozwijajacy sie plod i potem pobor wapna przez Myszke z mojego mleka to mam teraz duzo do cerowania w paszczy! i bole! A wszystkie zeby byly super wyleczone przed zajsciem w ciaze. Czyli, rada - dostarczajcie duzo wapna dla organizmu! przysiegam ze moje problemy to nie przez to ze taaaak duzo slodyczy i czekoladki jadlam/jem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala_Li, no to widzisz jakie juz wielkie mozliwosci macie! Nieograniczone geograficznie! glowa do gory! Przyjezdzajcie! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
Witacjie brzuszki i mamusie z dzidziusiami. U was tez jest taka straszna pogoda,tylko wieje i wieje.Ja teraz czuje sie nie za dobrze tzn przezadzilam troche z zawartoscia zakupow, po prostu byly a ciezkie, a droga do domu w tym wietrze tez nie byla latwa no i na dodatek byl ze mna moj prawie 3 letni ogonek, ktory ciagle chcial na rece. Zreszta od czasu kiedy powiedzielismy Oli, ze za jakis czas bedzie dzidzius w domu to ona zaczela dziwnie sie zachowywac-tak mi sie wydaje. Zaczela sie piescic jak cos mowi, jak ktos mowi o dzidzi to ona twierdzi ze to tylko jej dzidzia i ze nie odda nikomu itp.Czy to jest normalne zachowanie w jej wieku? Wiem , ze moge liczyc na wasze odpowiedzi.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik24 - to nieprawda, ze membrane moga zrobic dopiero 7 dni po a ja jestem tego przykladem i mialam ja robiona akurat w dzien na ktory mialam wyznaczony termin porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64
Mado kochana to calkiem mozliwe ale przynajmniej to twoja corcia ma pozytywne objawy ja mowi ze to jej dzidzia to dobrze gozej jak by bylo na odwrot.Umnie bylo podobnie ale starszy dopiero zaczol sie zachowywac jak niedpieszczony kiedy brzuch byl widoczny ale po porodzie przeszlo mu dobrze odgrywal role starszego brata we wszystkim co robilam przy maluch chcial mi pomagac i to bylo tez meczce czasami ale lepiej tak niz jak od znajomej babel prubowal lekko siostrzyczke poddusic podusia. Pamietaj ja uswiadamiac mowic co sie z toba dzieje pozwol jej uczestniczyc w nadejsciu jej rodzenstwa nawet mozesz jej pokazywac zdjecia z usg. Potem jak juz dzidzius bedzie moze ci pomagac w szykowaniu kapieli w podawaniu ubranek i takie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada- wydaje mi sie , ze to normalne zachowanie. Moj synek mial 2 i pol roku kiedy urodzil sie jego braciszek i zachowywal sie bardzo podobnie jak twoja corcia. Balam sie, ze bedzie zazdrosny bo nie bede miala juz tyle czasu dla niego a on wrecz przeciwnie bardzo mi pomagal. Podawal mi pieluszki, pomagal przy kapieli, itd. Jeju jakie to bylo slodkie. Takze nie martw sie zachowaniem dziecka, zobaczysz jakiego bedziesz miala pomocnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz Agnieszka to wszystko zalezy od regionu Anglii, w ktorym mieszkasz. U Zuzanny robili to dokladnie piatego dnia po terminie a u mnie maja zasade, ze dnia siodmego. Tak samo roznie jest z prowadzeniem ciazy - w jednej czesci kraju prowadzi tylko lekarz GP, w innych GP + polozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A rzeczywiscie zapomnialam. Ale tak jest. Moze nawet co przychodnia to inne zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko nie wiem jaka to roznica dzien szosty czy siodmy. Jak juz do mnie dzisiaj zawitala to przeciez mogla mi to zrobic. Zasady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
Bardzo dziekuje za odpowiedz na moje pytanie. Az kamien spadl mi z serca bo naprawde myslalam , ze cos nie tak. To jak tak pozniej bedzie sie zachowywala jak dzidzia juz bedzie to naprawde bede miala mala pomocnice.Jeszcze raz dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny dzieki wam za rade; tez utwierdzilam sie w tym zeby poleciec do Polski. wiec lece na poczatku lutego bo to bedzie moj 12 tydzien zrobie sobie USg i test Pappa. potem tutaj bede miec to ich usg i test potrojny (chociaz polozna mi mowila ze robia Pappa ale kto to ich wie, wiele razy juz sie przekonalam ze tu niedouczeni sa). wlasnie dzisiaj zadzwonili od GP ze moje wyniki hormonow tarczycy sa 0.2 czyli tak jak mialam w Pl w grudniu i ze mam sie zglosic na powtorne za 3 miesiace. hehe a mi moja gin mowila ze jak ft3 i ft4 wyjda zle to trzeba sie szybko leczyc. w poniedzialek ide odebrac wszystkie wyniki to sobie sama sprawdze. ale moj GP to niedouczony bubek:)ma pecha ze ja duzo wiem zawsze jak do niego idzie wiec sie wije jak piskorz przy kazdym moim pytaniu; musze go zmienic tylko nie chce wpasc z deszczu pod rynne. co do tlumaczenia Szanta to problem z agencjami jest taki ze nie mozna sie do nich dodzwonic i placa malo bo biora lwia czesc. ja glownie robie tlumaczenia pisemne techniczne, chemiczne i medyczne w obu kombinacjach jezykowych Pol/Eng i Eng/Pol i paradoksalnie glownie dla USA:)))) nie jest latwo dostac duzo zlecen bo teraz biora tlumaczy z Polski ktorzy godza sie na niskie stawki a ja ponizej moich nie schodze - tak wiec to jest moje zajecie uboczne. Ogolnie kwalifikacji nie trzeba miec, chociaz by sie przydaly , musisz miec tylko doskonala znajomosc jezyka:) pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
Witam!!Wrocilam do domu! Jestem 5 dzien po terminie i wrocilam ze szpitala! zbadali mnie(mocz i cisnienie nic wiecej) i "zamieszali mi we wnetrzu" to chyba byla ta membrana sweeping(cos takiego mowila polozna ze ruszy mi wodu płodowe).W ciągu 48 godzin ma sie cos zaczac.jak nie to 17.01 ide juz do szpitala na wywołanie!! Jak narazie to po tej ingerencji chyba zaczal mi odchodzic czop plodowy bo do tej pory mialam uplawy galaretowate biale lub zielonkawe a teraz mam brazowe!OBY SIE ZACZEŁO-najgorzej jak wszystcy dzwonia do Ciebie i mowia"jeszcze nie urodzilas to zrob cos","kiedy ty urodzisz-juz po terminie??!!PORAZKA!!!! Jakby to bylo zalezne ode mnie!probowalam wszystkiego i nie dalo rezultatu!Ja juz bym chciala ale co-na moich checiach sie konczy!! Madzi24-wiem co czujesz bo ja jestem prawie tak ja ty po terminie i nie moge sie doczekac.i jak zauwazylas wczesniej zrobili mi te membrane a jestm 5 dzien po terminie wydaje mi sie ze co przychodnia to obyczaj, bo u mnie w Luton moje kolezanki z innych przychodni mialy np. robione wiecej badan krwi i USG oraz inny wyklaz co mialy zabrac do szpitala mimo ze mamy skierowanie do tego samego szpitala! Jesli chodzi o twoja opuchlizne-nie chce Cie straszyc ale to nie jest dobry znak-moze ona byc spowodowana zatruciem ciazowym zwlaszcza ze jestes po terminie(mozesz uszkodzic nerki)!oni tu to bagatelizuja ale to nie dobrze ani dla Ciebie ani dla dziecka!!:(pij duzo i jeszcze wiecje siusiaj bo moze ci sie woda zatrzymywac w organizmie.najlepiej zebys wypila szklaneczke piwka bo on jest moczopedny i w ten sposob przeczyszcza i udraznia nerki!Z twoimi objawami(opuchlizna) i po terminie 3 dni moja kolezanka miala robiona cesarke!!!!!! UWAZAJ NA SIEBIE-podnos nogi do gory i duzo pij moze wtedy opuchlizna zejdzie! Mama E-dziekuje za kciuki ale dalej nic moze cos w ciagu 48h sie zmieni!!!:) Agnieszka26-jak samopoczucie po membranie??pomoglo Ci cos??ja mialam ja robiona dzis 5 dzien po terminie i mam teraz upalwy brazowe! tak w gruncie rzeczy to nie wiem czy to byla ta membrana?!napisze co mi zrobili-lekarka wsadzila mi palce i okraznymi ruchani "zamieszala(uciskala cos)"pare razy i powiedziala ze w ciagu 14 h lub 48h moze sie cos zaczac-truche to bolalo-czy to to co ty mialas robione??????!! Wesoła.ewa-ja taka galaretowata wydzieline mialam miesiac przed terminem i do dzisiaj do zabiegu mialam caly czas (5 dzien po terminie).Lecz trudno to uogolniac kazda z nas przechodzi ciaze inaczej i ma inne objawy!!Trzymam kciuki za Ciebie abys urodzila jak najszybciej i nie czekala tyle co ja i Madzik24 bo to jest naprawde meczoce!! POZDRAWIAM WSZYSTKIE MAMY TE po terminie:) i te oczekujace terminu porodu!!papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64
Dziewczynki juz wrocilam od lekarza tam bylo ok mometami nie rozumialam lekarza bo mam zawsze szczescie trafic na jakiegos azjate.Wypisal formularz wyznaczyl mi date porodu na 06.09.2007 zbadal mi brzuch i to wszystko. Potem w rejestracji dostalam jakas teczke z arkuszem z jakimis kartani i ulodkami.No i co teraz dostalam numer od midwife,pani poinformowala mnie ze polozna przyjmuje w kazdy poniedzialek.Czy wyscie sie rejestrowaly telefonicznie czy osobiscie bo w przychodni gdzie jestem zapisana to midwife przyjmuje na miejscu.Jestem zla bo mialam troche dzisiaj problem z dogadaniem gdzie jak gdzie ale u lekarza to mam tak zawsze:( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×