Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość kalcia64
i nalezy sie okruszku tylko na dzieci narodzone o work tax kredit moga sie starac osoby po 25 roku zycia jesli nie maja dzieci to musza przepracowywac minimum 30 h tyg po najnizszej krajowej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Mama E.Zaczynam sie juz troszke denerwowac,wiem,ze to normalny objaw i w zwiazku z tym mialabym kilka pytan do Ciebie,jezeli nie masz nic przeciwko temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64
podstawa otrzymania jakich kolwiek benefitow jest legalna praca na papierze posiadanie HOME OFFICE I NIN.- national insurance number.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64
Mamus M jak narazie do tej pory wytrzymalam bez papierosa mam nadzieje ze wytrzymam do konca dnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
Kalcia- tamte benefity tez dostaje.Wczesniej napisalam , ze na przyklad mam Child Benefit. Najlepsze bylo to jak dostalismy Famili Tax Credit, ze policzyli nam na dwoje dzieci tzn 2x Aleksandra hahhaha. Ale zwrocilismy im uwage , ze sie pomylili. Chyba ktos czytac nie umial , ze mamy 1 dziecko a nie dwoje.Zreszta wszystkie dokumenty na to wskazywaly, ze jest 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
Okruch- aby dostac Child Benefit musisz isc do Revenue wziasc broszurke, wypelnic je i wyslac na wskazany adres.Przynajmniej jedno z was tez powinno miec Insurans Number.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie prawda jest że trzeba byc małzenstwem by dostac zasiłki od państwa ja nie byłam męzatką, mam dziecko z pierwszego małżenstwa a mimo wszystko moj partner i ja dostalismy wszelkie możliwe zasiłki.A dodam jeszcze że tylko moj partner(teraz juz mą) pracuje legalnie bo ja nigdy nie pracowałam,a wszystkie papiery ktore były potrzebne składalismy w socjalu i tam nam bardzo pomogli się z tym wszystkim uporac,tu jesli sie zyje razem to para jest traktowana jak małżeństwo slub nie jest potrzebny by cokolwiek na dziecko dostac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64
Sork Mado nie doczytalam siedze na necie podczas pracy ale juz po dzisiaj wyjadkow wczesniej .Jak sie czujesz dalej tak dobrze jak wczesniej.Widac ci juz brzuszek bo ja mam poczatek trzeciego w przyszlym tygodniu a juz widac nie wiem ale moze to dlatego ze to moja trzecia ciaza ogolnie to moze troche opuchlam jak narazie, ale w swoje ciuchy jeszcze sie mieszcze ale teraz wole raczej luzne rzeczy.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64
A kto powiedzial w tej calej rozmowie na temat dodatkow na dzieci ze trzeba droga Anastazjo? Rozmawialysmy na ten temat odnoszac sie do przykladu Mady. A slowo partner moze miec dwojakie znaczenie. Anglia to tolerancyjny kraj i konkubinaty - czyli zwiaski partnerskie a nie malzenskie sa tu traktowana jako legalne nie to co w naszej polsce niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jakos nie przyszło mi do głowy że tu moga sie wypowiadac i opisywac swoje doświadczenia tylko wybrani sory ze sie odezwałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64
ja zrozumialam ze z naszej rozmowy wczesniejszej wyszlo tak ze nie naleza sie benefity osoba nie zyjacym zwiasku malzenskim a ty poprostu chcialas zaznaczyc te ze tak mozna inaczej odebralam twoja wypowiedz sorki i nie mialam zamiaru zeby to wyszlo ze jestem nie mila dla ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
Anastazja- masz racje , ze tu kazdy dostanie benefity czy jest sie w zwiazku malzenskim czy tez nie. Ale mi chodzi o konkretny przypadek moich znajomych, ze nie dostali zadnych benefitow, nawet na dziecko. Wydaje mi sie, ze to moze przez to , ze nie maja moze stazu potrzebnego do otrzymania tych dodatkow ale przeciez Child Benafit nalezy sie kazdemu dziecku. Wiec nie rozumiem tej sytuacji dlaczego nic nie maja. Moze ktoras z was bedzie sie orientowala dla czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
Kalcia- co do twojego pytania, otoz od paru dni szybko sie mecze ale chyba przez ta paskudna pogode. Poza tym to teraz zaczynam 8tc i nadal mieszcze sie w swoje spodnie ale cos mi sie wydaje, ze niedlugo trzeba bedzie kupic nowe. Brzuszek po malu sie zaczyna pokazywac. W porownaniu z 1sza ciaza to wydaje mi sie za szybko ale wtedy tez wazylam prawie 10 kg mniej. Wogole wkurza mnie to w UK , ze juz na samym poczatku nie sprawdza dokladnie ktory to tydzien przez badanie bata hcg lub USG.Tylko na podstawie nie pojawienia sie miesiaczki i testu. Przynajmniej czlowiek bylby bardziej pewny i spokojniejszy. Poza tym to wczoraj wieczorem jak nigdy to mialam wielka ochote na polskie paczki i rogaliki maslane hahhahaha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Child Benafit nalezy sie przeciez kazdemu kto legalnie pracuje,więc może oni cos w papierach zle powypełniali,doradz im żeby zwrócili sie o pomoc do socjalu,niech powiedza ze potrzebują pomocy w wypełnieniu dokumentów,nam naprawde duzo pomogli,dzieki nim wyciagnelismy wszystko co sie dało:) a co skoro sie nalerzy to dlaczego nie brac co nie?:P a moze poprostu musza jeszcze poczekac,bo na to troszke sie czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesik, Anastazjo nie odchodz!!!! burza w szklance wody, male nieporozumienie ;) Mada nie rozumiem czemu tak cie denerwuje to ze tu nie robia tych badan bata hcg, czemu bylabys spokojniejsza? Czy bylaby to wielka roznica gdyby odkryli ze jestes w 7tc a nie w 8tc? Asik, mam nadzieje ze skontaktowalas sie ze Sztefka bo ona na pewno lepsze zrodlo informacji ode mnie - ja WX szpital widzialam malo razy ;) i porod tez byl nietypowy. Ciekawe kiedy dojda jakies nowiny od Ulus, Madzik, Agnieszki i Wesolej Ewy... oby wszystko dobrze Kala, mam nadzieje ze dzisiaj to poczatek nie palacej Kali :) trzymam kciuki i jak narazie to jestem bardzo dumna z ciebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anastazjo, przepraszam z gory ale nie zgadzam sie z twoim podejsciem - nalezy sie tym co placili i placa podatki - nie wszystkim. Opieka socjalna w UK jest troche zamieszana i czasami niesprawiedliwa, doklada sie tym co nigdy w tym kraju nie pracowali i nie beda pracowac a osoby ktore od lat placa podatki czasami dostaja po prostu w tylek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Dzis po raz drugi mialam robiona membrane a teraz leci mi brazowa wydzielina i do tego mam lekkie ale dokuczliwe skurcze co 10 minut. Moze to bedzie dzisiaj? - chyba, ze rozejdzie sie po kosciach. No zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale my płacimy podatki więc dlaczego nie mamy starac sie o cos co nam się nalezy? ja nie mam na myśli nierobów co to tylko czekają by cos im skapło,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okruch - Maternity Allowance i Sure Start Maternity Grant. To pierwsze to jest chyba zasilek macierzynski a to drugie to wlasnie ta wyprawka. Na 11 tygodni przed terminem idz z tym wnioskiem do poloznej i popros ja zeby ci go podpisala ona bedzie wiedziala o co chodzi. A do zasilku musisz poprosic ( rowniez polozna) o Maternity Certificate, ktory musisz dolaczyc do wniosku i chyba jeszcze swistki od wyplaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i nie wierze,ze ktos wiedząc że może cos od państwa dostac oleje to i nie bedzie sie o nic starał,nie znam nikogo takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie Anastazjo, ja tez nie znam nikogo kto by olal ;) ale sa tez osoby ktore mysla ze im sie nalezy tylko dlatego ze oddychaja. Wiec tak jak mowimy, tak nalezy sie ale jak sie w tym kraju pracuje 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga, dzwonilas do szpitala? nie wiem za duzo ale brazowe mi sie nie podoba! 3mam kciuki! ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivonka79
hej Kochane! czyli rozumiem ze mamsie udac do job center po druk wypelnic dac poloznejdo podpisania i gdzie wyslac??Ja pracuje legalnie od dwoch lat moj misio od 3,no i jest pytanie jak traktuja kobiete ktora mieszka z partnerem ale nie z mezem,jako matke sama wychowujaca dziecko,czy normalnie uwzgledniaja obecnosc partnera,i traktuja nas jak pare,poprostu.Oprocz benefit child,tax credit i tego sure start maternity grant o co moge sie jeszcze starac.Dzieki serdeczne zaodpowiedz bozglupialam juz kompletnie buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polozna mowila ze moze byc cos takiego, tzn. lekkie krwawienie bo to podobno normalne po membranie. Skurcze sie nasilaja, ale sa niereguralne raz co 3- 5 -7 minut. Poczekam jeszcze troche i jak nie przejda to dzwonie do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
No Agnieszko - rodzisz nareszcie :-). Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia 64
Trzymaj sie cieplo zciskam cie goraco powodzenia.Wracajcie do nas szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maz wesolej Ewy
Malenstwo juz jest z nami, urodzila sie w poniedzialek po cesarce, obie czuja sie dobrze, pewnie napisze cos wiecej jak wroci ze szpitala. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa - gratulacje dla dzielnej Mamy i Malenstwa!!!!!!!!!! Agnieszka - powodzenia!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
GRATULACJE!!!!!!!!!!!!! Ale super, czuje sie, jakbym to ja urodzila, albo conajmniej byla ojcem!!!! Ciekawe, jak pozostale dziewczyny....? Dzieki serdecznie, za wczorajsze porady na temat dodatkow na dzieci. Chcialabym tylko dodac, ze prawie na 100% jesli masz meza, to ilosc i wysokosc dzodatkow zalezy od tego, ile we dwoje zarabiacie (podzielone na ilosc czlonkow rodziny zamieszkujacej jedno mieszkanie). Jezeli zas nie masz meza, to w zaleznosci od tego, czy podasz ze jestes matka samotnie wychowujaca dziecka, czy wspolnie z partnerem, rozliczaja to jabys byla sama lub z mezem (partner, z ktorym wychowuje sie dziecko jest traktowany jako maz). Wlasnie dlatego wiele angielskich rodzin zyje w konkubinacie- w koncu kasa to kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRATUJACJE DLA DZIELNYCH KOBIETEK EWY I JEJ CORY 🌻🌻🌻 no i oczywiscie tez dla meza Ewy i nowego tatusia, dzieki za nowiny!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×