Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Tez slyszalam, ze dentysci z NHS uzywaja gorszych wypelnien. Myslalam, ze to raczej plotka. Szanta a gdzie ja teraz lisci malin nazrywam, zima przeciez :D :D :D. A tak powaznie to gdzie moglbym nabyc? Popijam sok malinowy od czasu do czasu. Niestety nie taki prawdziwy - domowej roboty, pewnie dlatego nie dziala :-(. Ulus no to sie ladnie spakuj bo Cie juz nie wypuszcza ;-). Bardzo brzydko z ich strony, ze nie poinformowali o tym co nastapi. Ze mna przeprowadzono rozmowe i nawet dostalam ksero do przestudiowania :-). W okolice szyjki wprowadzaja Prostin Gel w celu wywolania skurczy. Jezeli nie zadziala to kolejna dawka zelu po 6 godzinach i nastepna po kolejnych szesciu. Trzeba niestety zostac w szpitalu bo musza kontrolowac bicie serduszka Malenstwa, Twoje cisnienie i puls (poza tym w kazdej chwili mozesz zaczac rodzic). Jezeli zel nie pomoze przebijaja pecherz plodowy i podaja kroplowke z hormonem na pobudzenie macicy do skurczy. Na koncu jest notka , ze po przebiciu pecherza spodziewaja sie, ze urodzisz w ciagu 24 godzin :D. No raczej ze nerwicy dostane jak to tak dlugo bedzie trwalo :D :D Zuzanna jak Maluszek 🌻 ? Czemu nic sie nie chwalisz :-)? Dziewczyny trzymajcie sie bo ja juz wysiadam :O ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
Agnieszka26-slyszalam ze tarczyca ma wplyw na porod poniewaz pod czas porodowego wysilku moze dojsc do ponownego pojawienia sie tarczycy i moga rowniez wyniknac inne komplikacje-zalezy jak masz wade tarczycy!!!MUSISZ powiadomic polozna ze mialas taki zabieg i ze masz lub mialas tarczyce oni mam nadzieje beda wiedzieli co robic!!!a jezeli nic nie zrobia to podczes porodu przyciagnij brode do klatki piersiowej to zapobiegnie ponownemu pojawieniu sie jej i zamknij oczy zeby Ci zyłki nie popekaly!!!!!!Tak mnie instruowal lekarz ginekolog w polsce i mama!!!! Madzik24 Dziekuje za informacje!!!!!!:) Widzisz-co miasto to obyczaj mi nic nie powiedzieli oprocz tego ze beda wywolywac jak nie urodze do 17.01!w zwiazku z tym czekaniem!!juz codziennie mam omamy ze rodze jak tylko pojawi sie skurcz lub jakis bol!!moja mama sie smieje zebysmy poszly do poloznej i powiedzialy zeby cos teraz zrobily bo jak jeszcze troche poczekamy to mama i babcia zwariuja:)!Ona tez nie moze sie doczekac to moich rodzicow pierwszy wnuk lub wnuczka wiec rozumiesz(prawdopodobnie bedzie chlopak ale pewnosci na 100% nigdy nie ma)poza tym jakby byl chlopak to w mojej rodzinie od strony mamy od 2 pokolen to pierwszy chlopak!!!!!! Codziennie mam nadzieje ze to juz!ale gdy klade sie spac wszystko odchodzi i znowu rozczarowanie!! Trzymam za ciebie kciuki i mam madzieje ze jakos samo cos sie ruszy!! mam jeszcze pytanie:nie wiesz czy to boli te smarowanie zelem bo wiesz jak normalny porod sie zaczyna to zdazysz sie z tym bolem oswoic w jakims stopniu a tak??a jesli chodzi o wywolanie to jak ja mam swojego tlumacza na czas porodu to kiedy mam do niego zadzwonic czy on moze byc przez caly czas ze mna??ma tam ze mna byc przez caly czas czy moze mam zadzwonic jak sie juz wszystko zacznie na dobre??nie orientjesz sie jak to wyglada?? POZDRAWIAM!!!!!! Szczerze mowiac jesli chodzi o membrane to nie dalabym sobie jej zrobic drugi raz bo jak pierwsza nic nie dala to lepiej sprobowac czegos innego-MI NIC NIE DALA!! POZDROWIENIA DLA TYCH MAM I POCICH KTORE SA JUZ RAZEM NA TYM SWIECIE!!no i jak zwylke wytrwalosci i malo zlosci dla "przeterminowanych":))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za odpowiedz. Ulus - ja tez bede miala tlumacza na czas porodu i bede do niej dzwonic od razu jak bede jechala do szpitala. Pozniej moze nie zdazy dojechac na czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik, Ulus - ale wam zazdroszcze... Wy tylko do srody musicie czekac a ja az do przyszlego poniedzialku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesola.ewa
Witajcie Kochane ciezaroweczki. Chcialbym tylko wam powiedziec, ze dzisiaj w nocy i nad ranem mialam wiekszy wyplyw wod niz zwykle. Pojawila sie brazowawa wydzielina z pochwy i co gorsza mam jakby regularne bolesne (pewnie nie az tak tak bolesne, jak podczas porodu) skurcze srednio co 10-15 minut. Moze to jest juz poczatek tego na co czekamy wszytskie "przeterminowane". Zobacze, jak zakonczy sie dzisiejszy dzien. Chcialabym juz lezec w szpitalu i miec malenstwo na piersi. pozdrawiam goraco wszystkie przyszle i obecne mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesola Ewo- mysle, ze skoro odchodza ci wody to powinnas zglosic sie do szpitala a przynajmniej zadzwonic i spytac czy masz juz przyjechac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
Wesola.Ewo - ja rowniez uwazam ze powinnas zadzwonic do szpitala lub tam jechac bo jak wodu odchodza nawet w malych ilosciach to nalezy monitorowac tetno dziecka bo przeciez bez wod ono za dlugo przebywac w macicy nie moze!!nic nie szkodzi jak zadzwonisz lub p9ojedziesz a wyslo cie spowrotem do domu przynajmniej bedziesz spokojna ze wszystko ok!Mam nadzieje ze chociaz ty juz ujrzysz swoje malenstwo!!ODEZWIJ SIE PO!! Agnieszka26-my z Madzik24 czekamy juz tydzien na nasze malenstwa wiec w srode to juz bedzie 10 dni i najwyzszy czas na rozpoczecie porodu!! Nie martw sie bedzie dobrze!!!do nastepnego poniedzialku sie rozpocznie-trzymam za to kciuki!!:)) POZDRAWIAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuski !!!! mam jakies wirusy w komputerze i nie mohe tutaj bywac tak czesto jakbym chciala :( poza tym mialam nadzieje, ze juz bedzie troche wiecej malenstw, ale widac nie chce im sie spieszyc na swiat. To chyba ta angielska pogoda;) Przede mna ostatni tydzien pracy. Wreszcie!!! a potem poszukiwania chatki. Chcemy sie straac tez o council house, bo moj maz jest imigrantem i ma zakaz pracy (ale pracuje ;)). Niedlugo kolejna wizyta u gp, potem polozna i coraz blizej dnia zero :D Pozdrawiam wszystkie mamuski i malenstwa i czekam z niecierpliwoscia na najmlodsze ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivonka79
hej kochane!ja przepraszam ze tak ni z gruchy ni z pietruchy,ale czy ktoras z Was mogla by mi podac jakiegos linka badz tez udzielic informacji jak mam zarejestrowac i gdzie nasza dzidzie,bo ja juz zglupialam.Wyczytalam e powinnam z tym leciec do Polski,ale janie czuje takiej potrzeby i czy nie bedzie problemem bo ja i moj chlopak nie jestesmy malzenstwem i nie wiem kiedy bedziemy bo nam sie nie spieszy.Co jesli chcialabym pojechac z moja dzidzia do Polski,czy moge wyrobic paszport w ambasadzie?? co za durnota zemnie,nie moge az przez tp spac... pomozcie buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
Witam przyszle i obecne mamusie. Ivonka- podejdz do Job Center tam ci powiedza gdzie masz dziecko zarejestrowac.A po paszport i tak bedziesz musiala sie zglosic do ambasady.Ojciec dziecka tez bedzie musial byc. Dostalam dzisiaj pismo z NHS dokladnie od ginekologa- przynajmniej tak mi sie wydaje.Mam tu propozycje zrobienia Cervical screening test- to jest wymaz z szyjki macicy czy usg szyjki- tym aparatem usg dopochwowym? Nie wiem co mam teraz robic bo polozna mowila mi wczesniej , ze takich badan w ciazy tu nie robia.A te badania sa tu raz na 3 lata bezplatne.Ja zaraz koncze 25 lat i wlasnie od tego mometu moge je zaczac robic az do 49lat. A moze umowic sie na wizyte to przynajmniej zobaczy czy wszystko jest ok i nic nie mowic , ze wiem, ze w ciazy tych badan tu nie robia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Czesc, jestem tu nowa, bardzo sie ciesze, ze moge z kims pogadac na temat ciazy. Jestem w piatym miesiacu, a za godzine ide do midwife i nie wiem, co mnie tam czeka. Na tazie bylam tylko raz, bo ominelam jedna wizyte(bylam w Polsce). Mam nadzieje ze midwife sie nie wkurzy. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada - powiedz ze jestes w ciazy, przysla Ci skierowanie na badania po porodzie :) Okruch - witaj :) nie wkurzy sie, cos Ty:) to i tak wizyty bardziej kurtuazyjne, o ile sie nic nei dzieje Siobhan - dzieki za info, widze ze jestes stara wyjadaczka, mnie bron boze nie chodzi o tlumaczenia pisemne, jak probuje to robic, to wychodza mi jakies koszmarki tragiczne na pograniczu obu jezykow, tylko o ustne, w szpitalu - jak jest pacjent ktory wlasnie nie zna jezyka, a potrzenuje sie dogadac. Raz to robilam, jako przysluge dla kumpla lekarza, potem sie dowiedzialam, ze moge sie starac o zarejestrowanie i robienie tego na zlecenie...Ciekawa bylam, czego wymagaja, bo dodzwonic mi sie nie udalo - ale tez i czasu zey jakos uporczywie probowac nie mialam :D Madzik - sok z malin jest na nic, nawet domowej roboty, musza byc liscie :) mozna kupic podejrzewam chocby gotowa herbatke w sklepie ze zdrowa zywnoscia, nie trzea na wszelki wypadek hodowac krzaka w ogrodku :) Ale ze dziewczyn na koncowce cos dzis nie ma na sieci, podejrzewam, ze sloneczko wyploszylo malenstwa z brzuszkow!!! Trzymam kciuki za zdrowe i sliczne malenstwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Czesc szanta, juz jestem po wizycie. Rzeczywiscie nie bylo zle...balam sie, bo podczas wizyty w Polsce wyladowalam w szpitalu i tak mnie tam potraktowali, jakbym byla winna krwawienia, ciazy i jeszce wszystkiego zla na swiecie. Ale tu jest inaczej...na szczescie. Ciesze sie, ze jestem w Anglii, chociaz nie mowie biegle po angielsku, co mnie onesmiela i czasami sa klopoty, bo za malo pytam. Moze wiec ktos powie mi jak to jest na porodowce? Juz wiem, ze sie wychodzi w ten sam dzien, ale czy ma sie osobna sale i czy daja jakies znieczulenia przy porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie Szanta ja caly czas tu jestem. Mojej dzidzi cos sie nie spieszy na ten swiat. Ale ciekawe co u pozostalych, moze juz tula swoje pociechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Okruch Jeszcze niewiem jak tu jest na porodowce, bo caly czas czekam na ten moment. Podobno sa osobne sale i znieczulenia tez. Mam nadzieje , ze przekonam sie o tym jak najszybciej, a wtedy dam ci znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
jeszce raz ja: a co z jedzeniem? czytalam, ze nie powinno sie spozywac niepasteryzowanych produktow z nabialu. Ale tutaj tylko na mleku jest napisane-pasteryzowane. Reszta, np.sery zolte, jogurty owocowe itp nie zawieraja takiej informacji. Co w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanta ja robie tylko pisemne , ustnie tez bym chetnie cos potlumaczyla ale nie mam czasu sie wywiedziec gdzie sie zahaczyc; znam jedna dziewczyne co tlumaczy dla NHS ale nie chce wyjawic szczegolow (boi sie konkurencji heheh:) Witaj Okruch:) dzisiaj znowu mam lenia - czy tez bylyscie takie cholernie zmeczone w pierwszych trzech miesiacach? nie mam wymiotow nudnosci tylko nic mi sie nie chce i spalabym ciagle, dziwnie sie z tym czuje w pierwszej ciazy nie mialam tak a poza tym z natury jestem szalenie aktywna:) Pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64
Dzisiaj bylam za rejestrowac sie do midwive.Pani w rejestracj powiedziala ze na ogol wizyt wyznacza sie telefonicznie ale jjak juz sie fatygowalam to zapyta ja czy bedzie miala chwilke dlamnie. W sumie to mialam rozmowe z jej asystentka. Zapisala moje dane poinformowala mnie ze do konca tygodnia wysla domnie list z data spotkania z polozna , ze dzis jedzie do szpitala i wyznaczy mi date scana w 12 i 16 tygodniu i z tego co mowila bede miec jeszcze jedno. Poinformowala mnie ze co miesiac beda badac moja krew i mocz,cisnienie. Na wejsciu spytala czy dam sobie rade ze zrozumieniem tego co domnie mowi i czy mowie po Angielsku.Z tego co wiem od mojej znajomej to wlasnie ta polozna zaproponowala jej tlumacza podczas porodu. Wiec jak narazie to same pozytywne wrazenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
czesc Kalcia Ja dzisiaj bylam drugi raz u midwife(powinnam trzeci). Badaja tylko cisnienie i sprawdzaja papierkiem lakmusowum probke moczu. Acha, jeszcze mi sluchala bicie serduszka mojego dzieciaczka. Na badanie ginekologiczne itp nie licz. Zreszta podobno im mniej sie tego robi-tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
agnieszka26! Witaj przeterminowana kalezanko!!:)) U mnie narazie cisza-nic sie nie dzieje wiec sledze wasze postepy porodowe ale widze ze tez nic!!Ach tym naszym dzieciom cos nie spieszno na swiat moze i dobrze bo jeszcze jest zimno:) Wiem ze to nie zabawne ale od tego czekania(juz ponad tydzien) juz w glowie sie przewraca-analiza kazdego objawu i mysl moze to dzis!!! w srode do szpitala na wywolanie-mam nadzieje ze jakos dam rade i ze moje malenstwo to wszystko przetrzyma i ze mu tam nic nie jest bo przez ten okres przeterminowania nikt do niego nawet nie zajrzal-czy wody plodowe sa czyste i wogole!!! mam znajoma co tu w Anglii przenosila 10 dni i jej tez nie sprawdzali wod plodowych-niby bylo wszystko ok a przy porodzie wyszlo ze miala zielone wody plodowe przez co malenstwo i ona mysieli zostac 2 tyg. w szpitalu na leczeniu bo malenstwo napilo sie tych brudnych wod i mialo infekcje!!! Staram sie o tym nie myslec ale juz rozne mysli chodza po glowie!!mam tylko nadzieje ze u mnie jest wszystko oki!! WSZYSTKIM PRZETERMINOWANYM ZYCZE POMYSLNEGO I ZDROWEGO PORODU ORAZ MALENSTWA!! a CIEZAROWKOM w 1-2-3 TRYMESTRZE pomyslnej i zdrowej ciazy!!POWODZENIA!!! Madzik24-czyzbys urodzila??nie ma Cie na forum!!??MAM NADZIEJE ZE WSZYSTKO U CIEBIE OKI!!co z twoja opuchlizna!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulus - a jak mozna sprawdzic kolor wod plodowych w ciazy? pytam zuelnie serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nadal ciezarna :O. W sobote jak usluszalam slowo SZPITAL+SRODA+WYWOLANIE to mnie humorek dopadl i musialam swoje wyplakac. Jak mi przeszlo to musialam odespac ekscesy i wlasnie jem sniadanie :-P. Normalnie tak sie trzese przed tym szpitalem jak dziecko. Dobrze ze Szanta odwiodla od pomyslu, bo juz gotowa bylam szukac plantacji malin :D :D :D. Witaj Okruch. Nie przejmuj sie tak bardzo tym jedzeniem. Z tego co pamietam to w ciazy odradzaja jedzenia jajek na miekko, watroby i miekkich serow typu brie. Tak wiec droga Agnieszko i droga Ulus, nadal jestem z Wami w gronie przeterminowanych i bede pewnie trwac w tym stanie do czwartku (o ile tylko zel z prostaglandynkami zadziala, bo jak nie to i moze do piatku). Wydaje mi sie ze Wesola Ewa dolaczyla juz do rozdwojonych :-). Moja opuchlizna mnie nie opuszcza ale twierdza, ze to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzik- jakbys pobiegala za tymi malinami, moze by pomoglo? :D prosze ile korzysci z jednej rosliny :P Okruszek - w zasadzie caly nabial w supermarketach jest pasteryzowany, nie martw sie. rzeczywiscie na sery plesniowe trzeba uwazac, ale nawet i takie ponoc mozna jesc do dwoch dni po otwarciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze i bieganie by pomoglo. Sprobuje jutro bo dzisiaj juz za ciemno ;-). No Szanta, no nie wiesz jak ;-)??????.......ja tez nie mam pojecia. Ach te historie kolezanek :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×