Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Uch... dziewczyny jestem po 3 godz. prasowania... A wszystk oto garderoba Gabrysina :) Popakowałam już toto w kartony i myślałam, że w dwa się zmieszczę, a tu jeszcze trzeciego potrzeba. ;) Można pomyśleć, że oszalałam. Ale z drugiej strony bardzo się cieszę, że mam już tego tyle i będę mogła zalegać na wyspie i za dużo nie chodzić za tym wszystkim. Choć na pewno skorzystam z wyprzedaży ;) Ale.... mam prawie ciuszkowstręt po tym prasowaniu, idę jeść zasłużoną kolację. Anka Manchester ale ta Twoja mała to Kizia Mizia :D Czarna dzięki... 🌻 Naprawdę powoli widać koniec tej rozłąki. Żyję poniedziałkiem. Dziewczyny to powiedzcie mi już za wczasu... Do szpitala bierze się własne podkłady, czy też majtki jednorazowe, i własne pieluchy i ciuszki dla dziecka? Już sobie w głowie poukładam. Oleczka... jak pomyślałam, że za 3 tyg. miałabym rodzić, to mi się to w głowie nie mieści. Jak sobie dajesz radę? Trzymaj się, chciałabym dodać Ci otuchy... Dobrej nocy, oby była przespana. Tym razem nie mam już żadnej fantastycznej książki.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta26
do Moniki2 czesc Monika chcialabym sie zapytac gdzie mieszkasz? bo ja tez wczoraj mialam egzamin ustny, a w czerwcu koncze moze chodzimy do tej samej szkoly, jestem nowa w tym miescie i z checia bym kogos poznala :) pozdrawiam moze akurat gdzies blisko mieszkasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cicho tu było w nocy, znaczy, że wszystkie spały? Oby... Witam Was z rana. Mamy po porodzie, napiszcie proszę czy podkłady, pieluchy i ciuchy dla dziecka trzeba mieć swoje do szpitala. Bo np. w Polsce szpital o to dba, a nie rodząca. Dobrego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sasania podkladow jest tyle ile chcesz i podpasek tez tylko ze ja proponuje kupic swoje podpaski bo te szpitalne sie nie kleja i przeciekaja Witam z rana i pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki :) Oleczka jak sie czujesz i niunia i reszta czyli maz (badz partner) :P nie moge sobie wyobrazic jakbym miala teraz rodzic... matko!!! a powiedz a raczej napisz jak mozesz jak doszlo do porodu, co bylo przyczyna? wody czy skorcze czy jak to jest z wczesniaczkami. wiem ze glupie pytanie ale nie znam sie na tym wiec pytam bo moze cos niedobrego sie dzialo i trafilas do szpitala?? jak bedziesz miala chwile i chec napisac to bylabym wdzieczna. Sasania a gdzie Ty te trzy kartony zmiescisz?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sasania- nalezy miec wlasne , choc w moim szpitalu pieluchy dla dzidzi byly ale tylko 6 . Podklady po porodzie tez dostalam ale to sa zwykle lepiej kupic lepsze i z paskiem do przyklejania na bielizne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia004
witam jestem w 12 tygodniu ciazy mieszkam w swindon niedaleko bristolu mam problem bo kapletnie nic nie wiem na temat ciazy w angli duzo czytam i chyba juz za duzo bo ciagle mam inne informacje moze ktos mi powie do ktorego tygodnia ciazy musze pracowac dodam ze pracuje 5 miesiecy w anglii u jednego pracodawcy mam normalny katrakt i nie mam zadnych kaplikacji wyczytalam ze w 29 tygodniu moge juz przestac pracowac ale musze mniec kaplikacje dla mnie jest to smieszne ale sama nie wiem i tak samo z maciezynskim wiem ze trwa on 26 tygodni czyli 6 miesiecy ale czy pieniazki bedzie mi przez ten caly okres wyplacal pracodawca i jak macie pojecie to ile procent wyplaty jeszce jedno wiem o roznych dofinansowaniach w job center ale nie wiem od kiedy moge sie o nie starac i ile ona tak na prawde wynosza moje i meza zarobki nieprzekraczaja 25 tys rocznie jesli ktos mi umnie przyblizyc kwote ile bede dostawala na dziecko miesiecznie to byla bym bardzo wdzieczna tak samo slyszalam ze od 20-ktoregos tygodnia tez sie cos nalezy dla kobiet w ciazy ale niewiem co i ile prosze o odpowiedz bo sie strasznie denerwuje niewiedzac co mnie tak naprawde czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marika londyn
Czesc dziewczyny. Jestem w 30 tyg..i chcialabym sie dowiedziec jak wyglada porod.Tzn jak by ktoras z was miala chwilke, to by opisala jak to wszystko wyglada.To moj pierwszy dzidzius i strasznie sie boje porodu..Mam tyle pytan ze nie wiem od czego zaczac..Czy trzeba miec swoje wszystkie rzeczy..co z nimi zrobic po przyjezdzie do szpitala..I jak to wyglada...pojade do szpitala powiem ze rodze i co dalej.......dostane jakis pokoj? czy moj maz bedzie moze byc ze mna caly czas?czy mi zrobia tam lewatywe? Napiszcie jak bedziecie mialy czas...pozdrawiam BUZIAKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, kiedys bylam na tym forum ale pod innym nickiem, niestety poronilam, teraz jestem znowu w ciazy i bardzo sie boje, mieszkam w anglii. bylam u GP, powiedzial ze to bardzo maloprawdopodobne zebym poronila drugi raz. umowilam sie na spotkani ze midwife, ale dopiero w 10 tygodnie. jak to u waz dziewczyny wygladalao?? chetnie dolocze do was, jak juz bede na sto procent pewna ze jest wszystko oki, bo to dopiero poczatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marika nie da sie w sumie opisac jak wyglada porod moge podac Ci kilka podstawowych informacji z moich doswiadczen Rozumiem ze mialas kontakt z Twoja polozna wiec wiesz jak wyglada opieka nad ciezarna w Anglii Mozesz ustalic z nia tzw birth plan gdzie umiescisz informacje na temat tego jak chcesz rodzic bo opcji jest wiele m.in porod w wodzie porod w domu itp mozesz rodzic z kim chcesz (mama przyjaciolka partner) czy chcesz nieczulenie i jakiego typu (epidural-zastrzyk w kregoslup pephidine-zastrzyk domiesniowy etonox gas-gaz rozweselajacy ) Generalnie to jak zacznie sie porod to powinnas najpierw zazdwonic do szpitala i powiedziec jakie sa objawy zblizajacego sie porodu wtedy oni zadecyduja czy masz przyjechac czy nie cgyba ze Ty sama czujesz ze powinnas jechac od razu Idziesz na maternity unit (ja polazlam w szoku na emergency & accident:D) i mowisz jak sie sprawy maja oni podlaczaja Cie do ktg (cos w rodzaju elektrokardiogramu tylko do brzucha) To jest standard a reszta zalezy od tego jak przebiegnie Twoj porod po porodzie podaja dziecku wit K sprawdzaja czy wszysko ok badaja sluch wychodzisz do domu kiedy oni zadecyduja lub kiedy czujesz sie na silach wszystko zalezy od rodzaju porodu (po cesarskim cieciu zostaje sie dluzej) Ciuszki we wlasnym zakresie podklady ile kto chce podpaski tez u mnie pieluch nie bylo trzeba bylo miec swoje W sumie nie wiem co jeszcze dziewczyny dopiszcie o czym zapomnialam (starosc nie radosc :D) Pozdrawiam w szare i mokre popoludnie 🌻 Camille :D rodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki dzis bylam u dentysty :D fajna mila babeczka wyczyscila mi zabki z mojego kamienia :) za pol roku mam przyjsc na kontrol chyba ze wczesniej cos mi sie stanie. wiem ze pewnie beda mi latac zeby i sie zastanawiam czy np nie zrobic tego jak bede w Pl. to doplace sobie na biale plomby i juz a tu pewnie troche kosztuja... :O ehh no nic zobacze i mam pytanie odnosnie zobaczenia sal porodowych. mam numer do szpitala gdzie powinnam zadzwonic jesli chce zobaczyc co i jak, wiem ze chodzi sie tam w sob o 14. i moje pytanie brzmi jak bede dzwonic to o co mam sie pytac? ze chce zobaczyc delivery room?? tak to sie nazywa?? dzieki z gory za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia004
witam jestem w 12 tygodniu ciazy mieszkam w swindon niedaleko bristolu mam problem bo kapletnie nic nie wiem na temat ciazy w angli duzo czytam i chyba juz za duzo bo ciagle mam inne informacje moze ktos mi powie do ktorego tygodnia ciazy musze pracowac dodam ze pracuje 5 miesiecy w anglii u jednego pracodawcy mam normalny katrakt i nie mam zadnych kaplikacji wyczytalam ze w 29 tygodniu moge juz przestac pracowac ale musze mniec kaplikacje dla mnie jest to smieszne ale sama nie wiem i tak samo z maciezynskim wiem ze trwa on 26 tygodni czyli 6 miesiecy ale czy pieniazki bedzie mi przez ten caly okres wyplacal pracodawca i jak macie pojecie to ile procent wyplaty jeszce jedno wiem o roznych dofinansowaniach w job center ale nie wiem od kiedy moge sie o nie starac i ile ona tak na prawde wynosza moje i meza zarobki nieprzekraczaja 25 tys rocznie jesli ktos mi umnie przyblizyc kwote ile bede dostawala na dziecko miesiecznie to byla bym bardzo wdzieczna tak samo slyszalam ze od 20-ktoregos tygodnia tez sie cos nalezy dla kobiet w ciazy ale niewiem co i ile prosze o odpowiedz bo sie strasznie denerwuje niewiedzac co mnie tak naprawde czeka prosze o odpowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.mamatata.co.uk/statutory_maternity_pay.php jak wpiszesz w google to co Cie interesuje to naprawde znajdziesz wiele informacji :) ja tez sie jeszcze w tym wszystkim gubie :O ale za tydz umowilam sie na spotkanie do osrodka socjalnego i oni mi wszystko ladnie wytlumacza co i jak. u Ciebie w miescie tez cos takiego powinno byc. to sie nazywa Welfare Rights. moze na necie znajdziesz ich adres albo popytaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny Piszę do was w takiej sprawie, otozstem w 32tc i mój maluch ma takie dziwne nastroje. Potrafi jedną noc przespać spokojnie, a druga po prostu cały czas sie wierci, kopie, rusz, przekręca. Nie wiem czy to normalne, bo to moja pierwsza ciąża i wszystko jest dla mnie nowe. Po drugie to strasznie mi wychodza żyły, ba powiedziałbym nawet że to sa żylaki, duże sino niebieski żyły, które robia sie pod koniec dnia wypukłe. Macie na to jakieś sposob? Po trzecie to nie wiem czy też tak miałyści eale ja nie moge leżec na plecach, bo mi sie robi słąbo, tzn jakbym traciła oddech. Ktoś mi kiedyś powiedział ,ze się powinno lezeć tylko na lewym boku, ale nie wiem. mnie od lezeni ana boku boli az kość biodrowa, aż nie mogę spać. Moż egłupie te moje problemy, ale jak możecie mi coś doradzić to będe wdzięczna. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joaska gdzies czytalam ze tak jest ze dzidzia sie rusza czesto a pozniej ma \"zastoj\" jakis czas, nie wiem po jakim czasie zastoju powinno sie leciec do lekarza... :O jesli chodzi o spanie to spij jak Ci wygodnie, z ta lewa strona tez tak slyszalam ale jak mialabym spac na jednej stronie i w sumie nie spac z odretwienia i bolu bioder to bez sensu, a na plecach juz chyba nawet nie spie bo mi tez tchu brak czasem i sapie jak parowoz :P a zyly..... mi moze tak nie wychodza bardzo ale cala jestem spuchnieta i widocznie u Ciebie tak sie objawia to. nie znam sposobu na znikniecie. u mnie znow pod wieczor jest tak ze mam taki twardy brzuszek ze mam wrazenie ze mi peknie a rano znow taki miekki. to chyba tak jest zawsze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Agnes Ja z tym brzuchem też mam tak, że wieczorem jest bardziej twardy, ale moż epo prostu za dużo jem;)a rano mięki, bo pusty? sama nie wiem. tez sapię parowóz, a do pracy chodze pół godzinki, wiec pod koniec wedrówki po prostu jest cięzko ( o wiele iężej wieczorkiem niż rano). Jednak nie moge narzekać. teraz jestem do konca tyg na zwolnieniu bo sie coś kiepsko czułam, więc staram się odpoczywać, ale to troche nudno w domu siedzieć, szczegolnie, gdy mąż pracuje na popołudnia i sie nie widzimy. A ja mam różne nastroje i po prostu czasem mi się cały dzień chce przytulać itp, a tu nie ma do kogo....No nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.............TERMIN.......TYDZIEN.....MIASTO.......P LEC. ..... IMIE Szczęśliwe brzuchatki: camillee..........29/11.....41.....Bristol.........córka ...........Noemi? yagoda13.........11/12.....24.....Windsor........córka.. ........nabela lorenka...........22/12......17.....Milton Keynes.......?.................... eulalia.............23/12.....18......Londyn............ ...................... SuleViae...........24/12....19?.....Grimsby..?...Joshua , Marie.Natalie? karinella...........05.01......36...Southend.....córka. ........Kornelia leeds1977aga.....8/01.......34... Leeds............synuś......Daniel.... asiulek27........15/01......32.....Preston.........?.... Judytka/Szymon Kasia78...........20.01 ? .....29...Gosport.......?........?............... fasolka.............28/01.....17.....Belfast.........?.. ............?.......... Jennny........28/01.....27......Stratford on Avon........synek/Tristan agnes23............09.02......31.....Northampton.....cor cia.......Zuzia asiamaks..........14/02....15.......Londyn............?. ...................? Kagimka ...........15/02.....6.......Watford.......?......Julian/Ste fania juska27............26/02.....12......nottingham......... .....?............? mamunia2..........?....14......Wellingborough........... .......?............ Sasania.......27/02...28...Szczecin/Northampton...córeczka.. ...Gabrysia Karolinah.....04.05.2008...16.......Londyn.............. ..?..............? Monika2......07.05.2008...17.......Coventry............. ?.... .........? Felicity001....9.05.2008...17.......Coventry............ ?.... ........? Maddalen83.....02.03.08....25....Łódź/Londyn......córecz ka...Julia Monika.stansted....17.06.08...9...stansted......?....... ............? Vika25..........4/02..........29........Peterborouhg.... .syn......Kacper Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos zeluchna.....26/04.......?........Hillingdon.......chło pak.........Kacper aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn......chłopa k.............Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka agata27.........../09.....?......Londyn.......dziewczyn ka.........Lania magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corci a.......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford.......coreczk a.....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak patrzę na tę tabelkę i widzę, że zaczynam oddalać się od jej końca... Agnes kartony mama mi dośle pocztą, albo inną firmą kurierską. Ze sobą nie miałabym jak ich zabrać. Ech, pożegnałam się już dziś z jedną bliską mi osobą... Tak się jakoś smutno zrobiło. I pojawia się wiele obaw, których jest tym więcej im bliżej do mojego wyjazdu. To chyba normalne - lęk przed nieznanym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Część dziewczynki i bobaski Do Edyty: Czy Ty też jesteś z Coventry? Jeśli tak to jest nas już trzy, Ty, Felicity i ja.Ja mieszkam na Stoke Aldemoor CV3, a chodzę do City College, zajęcia mam w nowo wybudowanym budynku Swansewell Centre. Pozdrawiam, bo już muszę iść na zajęcia. Odezwę się później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vika25
hej!! Dawno mnie nie było,ale jeszcze pracowałam... ale od tego tygodnia jestem już na urlopie :)) i odpoczywam!! z mojej agencji w której pracuję dostałam 33 tyg płatnego urlopu a wydawało mi się,że jest 39?? Mi się zaczął w tym tyg 31 tydzień i już coraz bardziej to odczuwam!! Najbardziej dokucza mi ból pleców... Coraz bardziej myśle o porodzie i mam lęki... Boję się np.,że nie będę wiedziała,że już właśnie zaczął się poród (to moja pierwsza ciąża) Aniu Menchaster ty już rodziłaś... powiedz zadowolona byłaś z opieki?? Boję się,bo mój angielski nie jest perfekcyjny i czy będę mogła się z nimi bez problemów porozumieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam do was ogromna prosbe, co to znaczy grupa krwi 0 rh- antibody report - no atypical red cell antibodies detected czy to znaczy ze mam konflikt serologiczny czy nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli przy grupie krwi jest Rh- to w tym przypadku jest konflikt serologiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppaaa
Vika tak 39 tyg urlopu platnego przez pierwsze 6 tyg 80 procent zarobku nastepnie kwota 113 funtow tyg jezeli zarabialas powyzej chyba 90 funtow tygodniowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta26
do moniki 2 niestety nie jestem z coventry przykro mi :( coz powodzenia na zajeciach x x x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie.Znów rano. Zaraz mam wizytę u GP porażki w sparwie mojej wysypki. Ewelinka - to że masz rh minus to nie znaczy ,że macie z Twoim partnerem konflikt syrologiczny.Ja też mam rh -. Problem polega na tym jaką grupę krwi ma twój partner (ojciec dziecka); jeśli ma rh-, to nie ma konfliktu, jeśli ma rh+, konflikt MOŻE wystąpić.Pierwsza ciąża prawie nie jest obciążona żadnym zagrożeniem, ale kolejne mogą być.Tutaj w Anglii oni nie chcą tego sprawdzać, bo jak mi powiedziała jedna położna,że mąż to nie zawsze ojciec i nie ma komu za takie badania płacić. Kobieta w ciąży z ujemnym odczynem (rh-) dostaje w Anglii antibodies (przeciwciała), bo dziecko może mieć dodatnią grupę.Podają to w 28 tc, 34tc (chyba) i zaraz po porodzi.Gdy będziesz miała jakiekolwiek krwawienia OD RAZU LEć DO SZPITALA. Ja próbuję zmusić mojego GP porażkę do zrobienia mojemu mężowi takich badań. bo nie chcę się szpikować czymś, co nie jest konieczne. A \"antybody report\", to pewnie raport stwierdzający poziom antyciał w Twojej krwi, a \"no atypical red cell antibodies detected\" - znaczy,że nie wykryto żadnych nietypowych antyciał, znaczy jest OK. W Polsce w takich przypadkach: 1)sprawdza się grupę krwi ojca dziecka 2)sprawdza się poziom antyciał we krwi matki, jak jest konflikt i są złe antyciała to podaje się te dobre, ale jak jest ok, to się tylko monitoruje - pytałam gna w Polandzie. Przy kolejnych. a szczególnie ciążach w późnym wieku może to być zagrożeniem dla dziecka lub matki, ale nie pierwsza ciąża. Podawane antyciała eliminują zagrożenie całkowicie. Mam nadzieję,że Cię uspokoiłam i wyjaśniłam wszystko wystarczająco. Edyta26. Ja przyjęłam założenie,że Ty też jesteś w ciąży i że przejrzałaś tabelkę, szkoda,że się nie wpisałaś - uniknęłybyśmy nieporozumienia. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Dziś w nocy znowu mała przerwa w spaniu na czytanie, ale dziś w tv mówili, że mamy najniższe ciśnienie od 40 lat, i z tego powodu nie można spać w nocy. Szczególnie jak kto ma niższe ciśnienie, albo podwyższone. Trochę mnie to uspokoiło, bo szczerze, jakbym tak już do końca ciąży (a wg planowego terminu zostało mi przecież 3 miesiące) miała nie przesypiać każdej nocy, to chyba bym padła prz porodzie i czasie po nim ;) Mam teraz pytanie do Was mamusie. Co z polskich leków warto wziąć ze sobą? Oprócz wapna, którego w GB nie ma? I jeszcze jaki krem najlepszy jest na brodawki wytrzymujące mędlenie dzidzi? Wiem, że gdzieś to tu było już pisane, ale przyznam - no nie chce mi się szukać. :) Dajcie znać, to dopiszę te rzeczy do reszty sprawunków. Jeśli chodzi o grupę krwi, ja też mam Rh-, BRh-. Nie wiedzieliśmy jaką ma mój mąż, ale gdy zrobił, to okazało się, że dobraliśmy się idealnie nawet w kwestiach Rh :) Też ma minus. Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupupupbcxz
czesc dziewczyny mieszkam w Lylam ze jestem londynie i wlasnie odkrylam, ze jestem w ciazy :D w tym kraju robia z krwi bete HCG? bo w pl robia a tutaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×