Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

do szpitala warto wziasc swoja wode mineralna co prawda oni daja w dzbanku ale mi sie wydawalo ze to kranowka i wogole jej nie pilam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane dostalyscie jakas liste co zabrac dla maelnstwa i dla Was do szpitala ...??? ja mam poród za 3 tyg i przygotowuje wlasnie torbe ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek mi kazala polozna wziac dwie koszule do karmienia jedna na porod do wyrzucenia 2 zmiany ciuszkow dla dziecka (body+ spioch+ skrpetki) niedrapki nie kazala nic rozpinanego na wierzch brac dla malej bo w szpitalu panuja tropiki (to fakt-bylam) jak nie bede karmic piersia to kazala wziac wlasna koncowke do butelki ( smoczek) pampersy sa, ale biore kilka swoich klapki pod prysznic recznik 2 pieluchy tetrowe dwa staniki do karmienia no i tam co sobie chcesz Ty bedziesz miala cesarke wiec dla niuni wiecej komplecikow i pewnie jakies kosmetyki sobie ja nie biore, tylko paste i szczoteczke, jak cos to maz dowiezie swoje wkladki laktacyjne osobiscie dodalam nozyczki zeby malej sciac paznokietki jak cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha biore jeszcze bepanthen swoj i zapomnialam kazala wziac swoje chusteczki nawilzajace do mycia jak chcesz, bo daja tylko wode i waciki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skleroza daja jakies kiepskie podklady i maty poporodowe zgodnie z radami dziewczyn kupilam alwaysy takie duze na noc i jeszcze majtany wielkie bawelniane oraz jednorazowe szczoteczka dla niuni do wlosow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki Jenny dzieki :) Maddalen nie martw sie ja poszlam do lekarza panstwowo z ta karta EHIC co sie wyrabia tutaj zeby leczyc sie w Europie i wyobraz sobie ze powiedziala mi tak: niestety cos sie pozmienialo i musi pani jechac do NFZ zeby sie zapytac czy moge pania przyjac i leczyc na podstawie tej karty. jakze sie wk..am poszlam prywatnie. ja juz z tesciowa liste zakupow zrobilam i jutro albo w sobote na zakupy :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za rady co do torby wszytsko w sumie mam ... tylko spakowac jutro popiore dla malenstwa ubranka i tez spakuje, zobacze co mi brakuje ...dzis mam podjechac po koszule do karmienia bo mam jedynie pizamy i pampersy dla malenstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek27 jesli moge cos poradzic to do swojej torby nie zapomnij wrzucic pomadki ochronnej do ust. Dla mnie to bylo zbawienie i ciesze sie ze ja mialam! usta tak schna a do tego jeszcze jak wdychasz ten gaz to juz wogole, idzie oszalec. :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Serdecznie:) Ciesze, ze zostalo wspomniane cos o rzeczach ktore trzeba wziac ze soba do szpitala, malo sie na ten temat mowi, gorzej jak mnie skurcze zlapia na ulicy i co wtedy? Bylam dzisiaj prywatnie u lekarza, zbadal mnie i zrobil USG,pokazalam wyniki.Wszystko gra i nasza corcia rozwija sie prawidlowo, no i chyba juz napewno bedzie dziewczynka drugi lekarz potwierdza. Dziewczynki, wszystko w Polsce takie drogie, patrzylam na pampersy i laktatory AVENTu, szok ze stresem,drozsze niz w Londynie.Ubranka nieciekawe...bez rewelacji. Juz nie wspomne o lekach i jakis srodkach, ja nie wiem skad ludzie na to wszystko biora... Kupilam sobie dzisiaj taka herbatke dla kobiet w ciazy 17zl, niezle co? Ale zastanawiam sie ,czy przypadkiem nie zaopatrzec sie w pewne rzeczy w polsce bo ni wszysytkie sa w Anglii,przeciez juz nie wroce tylko bede w Anglii do rozwiazania ciazy. Macie moze jakies pomysly co jes przydatne?Co moze byc niezbedne? Caluje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka2484
pisalam do was kilka razy ale ten moj komputer............ jestem w 7 tygodniu ciazy przez pierwsze 4 tygodnie czulam sie strasznie ale w koncu po wizycie u ginekologa troche mi ulzylo czy na siodmy tydzien 1.6 mm to nie malo troche sie obawiam ostatnio nawet jak zaczelam sie lepiej czuc to pomyslalam sobie ze moze poronilam i zrobilam test ale wszystko wporzadku!!!jutro wyjezdzam na swieta do Polski wiec porobie sobie wszystkie badania , chcialam zapytac czy takie spotkani tu w angli z polozna sa dlugie? i jak czesto? kolezanka mowila mi ze raz w miesiacu! pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie !!!!!!!!!! No i wogole wszystkie mamusie!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasienka spotkania raz w miesiacu pozniej co dwa trzy tyg jak wszystko jest ok. spotkania nie sa dlugie. zazwyczaj krew pobiera ale nie na kazdej wizycie, mocz pada, wymaca brzuszek jak juz mozna wyczuc dzidzie, serduszka poslucha, zapyta sie czy wszystko ok i juz. aaa cisnienie zmierzy. nie bada ginekologicznie oczywiscie. moje w 6 tc mialo 5mm... ale nie wiem jak to sie rozwija w tym okresie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasienka zalezy gdzie u mnie wizyty na poczatku co miesiac, potem od 6 miesiaca co 2 tyg, od 34 tyg co tydzien wizyta trwa tyle czasu ile zajmie zbadanie wszytskiego plus moje pytania, ktore zajmuja srednio jakies 10 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sul
Witam. Mam pytanie, a raczej kilka. Planowaliśmy z chłopakiem wyjechać w wakacje do Anglii, niestety chyba nie wypali. Zaszłam w ciążę, jestem w 7 tygodniu. Mam ogromną prośbę do dziewczyn mieszkających w Anglii o radę. Czy opłaca mi się zrezygnować z ostatniego semestru szkoły, na której mi kompletnie nie zależy (chodzę tylko ze względu na rentę) i przyspieszyć wyjazd? Czy gdy tam przyjadę mogę liczyć na zasiłek po porodzie? Czy w ogóle jest taka możliwość jechać tam i rodzić? Z tego co wiem, do Ameryki tak nie wpuszczają... I jeszcze jak wygląda sam poród w państwowym szpitalu, tzn nacinanie, na punkcie którego jestem przewrażliwiona itd. Ten topic zawiera wiele stron, większość przeczytałam, ale mogłam przeoczyć niektóre odpowiedzi na moje pytania, za co z góry przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym faktycznie doradzila to zeby zaopatrzyc sie w nie ktore rzeczy w polsce:) Tego typu jak preparaty na kolke moge polecic espulmisan na kolki w angli nie ma zaduzego wyboru jest tylko infacol i greyp water i chyba jeszcze jeden srodek. W cherbatki dla niemowlat bo tu wogule nie maja- na poczatek polecam Planteks - herbatka koperkowa ktora tez mozna podawac na kolki itd. No i w pieluchy tetrowe bo napewno sie przydaja do wycierania buzki kiedy dziecku sie ulewa . W WODE MORSKA do czysczenia dzieciatku nosk. W wITAMINKI CEBION i w VIGANTOL - WITAMINKA D. No i czopki Homeopatyczne VIBURCOL -N ktore wam sie przydadza w stanach niepokoju u niemowlat, mozna je stosowac po szczepieniu ,super sprawa podczas zabkowania bardzo pomagaly kiedy moji chlopcy zabkowali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słyszałem, że Polki wa Brytanii puszczają się z ciapatymi. W sumie się nie dziwie, bo Polki zawsze lecą na obcokrajowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarancza wszedzie grasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarancza wszedzie grasuje
a ty tu czego chyba pomyliles forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maddalen mnie mama przywiezie bo tutaj nie ma masc na plesniawki- alpthin rozek - mozna kupic tylko rewelacyjny miracle blanket, ktory jest podobno swietny, ale ja chce jeszcze nasz polski rozek frida- do odciagania z noska, tutaj kupilam w mothercare ten ichniejszy sprzet, ale dziewczyny narzekaja na to. duzo malych buteleczek soli fizjologicznej, mozna dostac, ale latwiej z Polski jak ma sie okazje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze masc majerankowa super jest do smarowania pod noskiem lepiej sie dziecku oddycha i mozna smarowac brzuszek przy kolkach bo rozgrzewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnóstwa prezentów pod zieloną choinką, pyszności na wigilijnym stole, wspaniałej rodzinnej atmosfery wypełnionej melodią staropolskich kolęd, a także wystrzałowego, bąbelkowego Sylwestra spełnienia marzeń w Nowym Roku oraz aby wasze najcudowniejsze male pociechy sprawialy wam najwieksza radosc w zyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada dzieki ! Wzajemnie! Asiulek miracle blanket jest w mothercare za 15 funtow.jest cudny, mieciutki i specjalnie szyty, zeby dobrze dzidzie zawinac do spania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sul jak mozesz to skoncz szkole, ja bym tak zrobila. a zasilki niezaleznie od tego czy urodzisz w Pl czy w UK to i tak mozesz dostac. a papierek zawsze lepiej miec. kto wie co sie w zyciu wydarzy... no i lepiej jakby chlopak najpierw polecial znalazl prace i pozniej Ciebie sciagnal. bo jak oboje wylecicie i bedzie kiepsko z praca to sie nie utrzymacie... pozdrawiam jade wlasnie na zakupy z tesciowa do polskiego sklepu. matko w poniedzialek juz wigilia... wolalabym byc w domu. przytlacza mnie dzis wszystko jakos i plakac sie chce i mam depresje znow :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha Asiulek on sie nazywa swaddle blanket zamiennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello babeczki! Wpadam na doslownie chwile....zeby sie pochwalic, ze bedziemy miec raczej na pewno synka Tak jak myslalam....no ale jak na razie wciaz mamy klopot z imieniem (bo dla nastepnej dziewczynki od czasu Oli, mamy: Maya i Zuzanna) Poza tym bede zabiegana wiec nie bede wpadac....mimo,ze swieta tylko w 4 spedzamy to i tak sporo mnie czeka przygotowywania A o to co zamierzam (bo widzialam,ze sie chwalilyscie listami): barszczyk z uszkami pierogi - z kapusta i z grzybami, ziemniaczano-cebulowe, i sama kapusta karpik smazony (jutro odbieramy zamowionego w polskim sklepie) sledzik w smietanie z cebulka oczywiscie z wypiekow to: pierniki, babka, sernik i makowiec mniam (mam nadzieje,ze zdolam to wszystko zrobic - z pomoca meza ) Pozdrawiam i zycze Wesolych Swiat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika2-> jak bedziesz miec czas to sie odezwij :) Wesolych Swiat! Co do macierzynskiego - to chyba wezme od wielkanocy 25.03....bo nie chce mi sie juz po swietach wracac na tydzien czy dwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jeszcze zmiana w tabelce: Agata85 ....24/12...39...Ząbkowice Śl.(Grimsby) ... syn ... Joshua Nathaniel karinella...........05/01......38...Southend.....córka. ........Kornelia leeds1977aga.....8/01.......36... Leeds............synuś......Daniel.... agnes23............09.02......33.....Northampton.....cor cia.......Zuzia asiulek27........15/01......32.....Preston.........?.... Judytka/Szymon Sasania.......27/02...30......Northampton......córeczka. ....Gabrysia Kasia78...........20/01 ? .....29...Gosport.......?........?............... Jennny............28/01.......34...Stratford on Avon...synek/Robert Vika25......4/02.......33........Peterborouhg.... .syn......Kacper Maddalen83.....02.03.08....26....Łódź/Londyn......córecz ka...Julia Karolinah.....04.05.2008...18.......Londyn.............. ..?..............? Monika2......07.05.2008...20.......Coventry............. ?.... .........? Felicity001....9.05.2008...20.......Coventry............ synek ........? Monika.stansted....17.06.08...9...stansted......?....... ............? Pozdrawiam i dobranoc. Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos zeluchna.....26/04.......?........Hillingdon.......chło pak.........Kacper aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn......chłopa k.............Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka agata27.........../09.....?......Londyn.......dziewczyn ka.........Lania magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corci a.......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford.......coreczk a.....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a.......Noemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sie napisalam i wszystko wcielo ehh. Fajnie,ze piszecie co do szpitala,bardzo sie przydaje! Sul wydaje mi sie,ze powinnas zostac w szkole,bo nie wiadomo czy dostaniesz jakies pieniadze tu skoro nie pracowalas Ty ani Twojpartner a jesli dostaniesz to grosze, Jak pisalajdna z dziewczyn Twoj chlopak powinien ajpier znalesc jakas prace a teraz jest cienki sezon az do marca wiec moze byc ciezko!Ale zawsze mozna sprobowac! Dziewczyny myslalyscie o porodzie w wodzie?Ja sie wlasne zastanawiam bo boje sie bardzo bolu a to podobno mniej boli..choc wiem,ze bedzie i tak bolalo,ale slyszalam ze jest mniejsza trauma dla dziecka jak rodzi sie w wodzie.Jestem ciekawa jak to wszystko sie odbywa! Czy znacie jakies leki,kremy,czopki lub masci ktore mozna tu kupic bez recepty na infekcje bakteryjne drog rodnych? Straszne jest to ze tu nie ma badan ginekologicznych,a slyszalam ze w Pl sprawdza sie czystosc pochwy,jest tu cos takiego?Podobno jak sie cos podlapie to podczas porodu moze zarazic sie dziecko! Pozdrawiam i zycze Wesołych i Spokojnych Swiat Bozego Narodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×