Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość Marcia ***

Czytajac te wszystkie topiki, szukalam najodpowiedzniejszego dla siebie.....chcialam sie dolaczyc do dyskusji i poznac dziewczyny mieszkajace w Anglii i bedace w ciazy.Dziewczyny- odezwijcie sie! Napiszcie gdzie mieszkacie, jak daleko jestescie w ciazy, czy zamierzacie rodzic w Polsce czy zagranica?....Mam mnostwo pytan i z checia pogadam i powymieniam poglady. Jestem w 10 tygodniu ciazy, z ktorej sie niesamowicie ciesze!!!! 2 dni temu mialam pierwsza wizyte u lekarza , a za 2 tygodnie pierwszy scan. Pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha ha czesc . Ja juz w 33 tygodniu ciazy jestem jeszcze troche i sie rozdwoje . Mieszkam w Londynie . Hej hej powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
hej ja jestem w 7 tyg ciazy mialam juz dwa skany 9 maja mam 3 mieszkam w Brighton kolo londynu pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
hej Roxellka a czy ta klinika to polska cztangielska? bo ja szukam tez polskiego gina w londynie bo tu niestety nie ma a skany mialam tylko dlatego ze je wywalczylam i podejrzewam ze nastepnego mi juz tak szybko nie beda chcieli zrobic bo polozna ktora mnie prowadzi powiedziala ze to absurd :/ pfff pozatym nie chcialabym rodzic w normalnym szpitalu bo tak samo jak ty nie wierze w tutejsza publiczna opieke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
hej dzieki za wiadomosci a powiedz mi ile za wizyte placisz i co ona obejmuje? wogole jak cie prowadza w tej klinice? ja mam tez namiary do jakiejs polskiej przychodzni w londynie ale nic wiecej nie wiem, musze tam zadzwonic a pozatym to nie orientujesz sie jak swiadczenia przysluguja samotnej matce albo jeszcze przed tym kobiecie ciezarnej? nie jestem mezatka i z tego co wiem cos mi sie nalezy ale nie wiem co z pracy mnie zwolniono bo jednym slowem bylam malo wydajna no i samopoczucie mam nie najlepsze do polski raczej nie dam rady poleciec wiec bede musiala szukac tutaj jakiejs opieki, mialam do tej pory dwa spotkania z moja polozna i w sumie procz tego co mam jesc a czego nie to sie nie dowiedzialam a tak wogole kiedy zaczyna rosnac brzuch;)? mimo ze to dwa miesiace niepelne to juz sie nie dopne w zadne spodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny, gratuluje wam przyszlych pociech.my niestety sie jeszcze staramy i jakos nam to nie wychodzi. proponuje stwozenie 2 tabelek, z podzialem na starajace sie i te ktore juz sa z opisem ile cykli wam to zajelo i jak dlugo juz jestescie.podobnie widzialam robia dziewczyny na tym forum.mozna ja zaznaczyc i kopiowac do siebie,zeby sie wpisac. napiszcie co o tym sadzicie a ja tymczasem wpisuje sie jako pierwsza. pozdrawiam STARAJACE SIE IMIE................WIEK............. MIEJSCE...................ICS Aleksandra 28 londyn 5 PRZYSZLE MAMY IMIE.............WIEK.............MIEJSCE...........ICS........TYDZ.CIAZY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny, gratuluje wam przyszlych pociech.my niestety sie jeszcze staramy i jakos nam to nie wychodzi. proponuje stwozenie 2 tabelek, z podzialem na starajace sie i te ktore juz sa z opisem ile cykli wam to zajelo i jak dlugo juz jestescie.podobnie widzialam robia dziewczyny na tym forum.mozna ja zaznaczyc i kopiowac do siebie,zeby sie wpisac. napiszcie co o tym sadzicie a ja tymczasem wpisuje sie jako pierwsza. pozdrawiam STARAJACE SIE IMIE................WIEK............. MIEJSCE...................ICS Aleksandra 28 londyn 5 PRZYSZLE MAMY IMIE.............WIEK.............MIEJSCE...........ICS........TYDZ.CIAZY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rada jak sie bedziecie wpisywac to oddzielajcie wszystko kropkami to unikniecie tego co ja zrobilam w tabelce.za pozno sie zorientowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
hej aleksandra jesli chcesz otrzymywac wiecej informacji o staraniach to poszukaj topikow na ten temat bo jest ich mnostwo a tutaj wlasnie wymieniamy sie informacjami na temat naszych doswiadczen zwiazanych z ciaza wlasnie w Anglii pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam agato26 dzieki wielkie za tak cieple przyjecie.jak bedziesz dalej tak trzymac to na pewno zaroi sie od wpisow na tym twoim topiku!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
to nie ja zalozylam ten topik i jak juz wspominalam , nie mylmy tematow bo celem tego topiku byla chyba wymiana informacji o nas kobietach spodziewajacych sie dzieci wlasnie w Anglii - o opiece , warunkach , itp. wiec chyba rozumiesz roznice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sie sklada ze rozumiem roznice ale nie wiem czy ty zdajesz sobie sprawe z tego ze moze ja tez jestem zainteresowana takimi sprawami, choc jeszcze nie jestem w ciazy. zegnaw ten topik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
hmm takimi sprawami? czyli jakimi? tym co mozna aczego nie mozna w anglii? czy tym jak zajsc w ciaze? bo jak tak to juz mowilam topikow na ten temat jest mnostwo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
:) ja mieszkam w Brighton , i pewnie wiesz gdzie to jest takie nadmorskie miasto ale w porowniu z londynem to malutkie do tej pory mialam dwa spotkania z polozna i gdyby nie moje pytania to pewnie znow wyszlabym po 5 minutach powiedziala mi co mam jesc a czego nie i ze wszelkie informacje o bezplatnym leczeniu np. zebow itp mi wysle i cos tam upowazniajacego do tego ale do tej pory nic nie dostalam wiem tez ze mam prawo otrzymywac bezplatne leki ale nawet moj lekarz jak mi wystawial recepte na cos tam nie nie zaznaczyl jest po prostu kijowo , nastepny skan mam 9 maja bo sie wyklocilam z polozna dlatego pytalam o londyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutne wnioski
oj dziewczyny, smutne to, jak potraktowałyście aleksandrę78. Korona by Wam z głowy nie spadała, gdybyście ja przyjęły i porozmawiały. Jak widać, niektórym naszym rodakom, jak tylko znajdą się za granicami kraju, coś dziwnego się dzieje. Smutne to i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaat26
sluchaj ty chyba tez nie rozumiesz i wspomne po raz kolejny ze jesli ktos chce dowidywac sie o tym jak zajsc w ciaze to niech szuka topiku o tym temacie!!! po to chyba one sa prawda???!!?? a nie na kazdym mieszac o wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutne wnioski
pomieszało to się tobie, ale w głowie. Nie ma to jak Polak Polakowi za granicą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
:) dzieki Roxelka ja tez mam dosc takich osob bo tylko sie niepotrzebnie denerwuje ale moze najlepsza opcja jest przestac reagowac dzis ide tam gdzie mam ta polozna i zapytam o te free leki i tez zaswiadczenie o darmowym leczeniu zebow no i chce kupic ten aprat do sluchania serduszka dziecka podibno w argusie mozna dostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
no i udalo mi sie skontaktowac z polskim ginem ktory pracuje troche dalej , nie u mnie w Brighton ale nie prowadzi prywatnej praktyki bardzo mily czlowiek , bedzie w nast niedziele w Brughton to mamy sie spotkac i porozmaewiac to mi wytlumaczy wiele rzeczy a jak sie cos bedzie dzialo to mam dzwonic dobrze ze przynajmniej tyle nast skan we wtorek a wizyte u poloznej tez mam jakos po 20 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, mieszkam w Londynie prawie 2 lata, okolice Wood Green jestem w 33 tyg ciazy, od 14kwietnia nie pracuje i jakos nie moge sie do tego przyzwyczaic. Dzis ide pierwszy raz na spotkanie gdzie co srode 16.00 - 18.00 i co piatek 10.00 - 12.00 przychodza mamusie z dziecmi, kobiety w ciazy. Sa to spotkania bardziej towarzyskie, gdzie mozna poznac nowe osoby, dzieci poznaja nowych malych przyjaciol... Spotkania odbywaja sie w okolicach Shopping Centre - Wood Green :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny prawda jest taka, ze w Anglii trzeba sie o wszystko wyklocac, nawet jezeli masz do czegos prawo to i tak napotykasz trudnosci. Na poczatku lekarze traktowali mnie strasznie, moj GP jak sie dowiedzial,ze jestem w ciazy prawie wywalil mnie z gabinetu, powiedzial, ze napisze list do szpitala, by mnie zglosic i mialam czekac prawie 2 miesiace na list ze szpitala i zaproszenie na pierwsza wizyte a do tego czasu nie mialam sie co pokazywac. Moje pierwsze 3 miesiace ciazy byly okropne, calymi dniami nudnosci, toaleta, jedzenie, toaleta... co rano bieglam do busa, by jak najszybciej dostac sie do pracy i na ulicy nie puscic pawia. Raz postanowilam isc ponownie do GP a ten NIE chcial mnie nawet wysluchac a ja przyszlam po porade jak sobie radzic z nudnosciami i czy wszystko jest ze mna ok. Wiec sie rozryczalam z nerwow i powiedzialam, ze zmieniam lekarza!!!! Dopiero wtedy przyszly pielegniarki i cos sie zaczelo zmieniac - mimo to radze Wam wybierac \"bialych\" lekarzy a nie murzynow czy japoncow - ja mam zle wspomnienia z takimi. Co 6 tyg mam spotkania z midwife, poza tym co 2 tyg chodze do szkoly rodzenia organizowanej przez pielegniarki ze szpitala (Edmonton). Dzieki temu nie boje sie tak bardzo o ten porod, poniewaz od nich mozna sie wiele dowiedziec o przebiegu \"Labour\" Przepisowo w Anglii mozna miec 2 scany, jeden ok 3 miesiaca a drugi w 20 tyg ciazy i to wszystko =niby scany sa niezdrowe dla dzieck...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
a te szkoly rodzenia sa za free? czy sa organozowane przez kazdy szpital? ja mialam skan w pierszym miesiacu bo mialam silne bole brzucha - oczywiscie polozna powiedziala ze sa normalne ale ja mowie ze moga byc normalne i nienormalne i w koncu poszlam do szpitala na skan ale ze bylo wczesnie kazali przyjsc za 2 tyg. wtedy juz widzialam swojego dzidziusia a naste skan mam 9 maja bo wywalczylam u poloznej i powiedzialam ze chce wiedziec jak rozwija sie moje dziecko!! nie chciala ale sie tak uparlam ze w koncu dala ale juz do innego szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no cóż
niektórym to tylko słoma z butów wygląda, nawet jak do Anglii pojadą, żenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
do no coz a ty jak nie masz tu czego szukac to po co tu wchodzisz??? nudzi ci sie czy ci czegos zal i tylko ciskasz swoimi zlosliwosciami? osoby o wyzszym poziomie inteligencji nie rzucaja takich hasel jak ty wiec potraktujemy cie z poblazaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka 32
Witajcie dziewczyny! Czy jest tu ktoras z Was z Bristolu? Chcialabym zaczerpnąć informacji o opiece med.-ginekolog. wlasnie w Bristolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
hej Roxelka przyszlam tu bo na innym nas nie chca ;) powiedz mi, ile razy mialas robione usg w przeciagu np 4 miesiecy bo po wczorajszym wyznaczono mi nastepny na 31 lipca!! o zgrozo , i co ja zrobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
JA mialam jakos w 3 moze ? bo mialam silne bole brzucha a potem w 5 tyg.no i teraz wczoraj w 8 wiec juz nie dali mi w 13 ale dopiero wlasnie w 21 czy w 22 a powiedz mi , bo ja dopiero w tamtym tyg bylam u poloznej zeby dala mi zaswiadczenie ze jestem w ciazy i zebym nie musiala placic za leki ale ona dala mi jakis papierek, musialam go wypelnic sama i sama odeslac na wskazany adres jeszcze do Newcastle i powiedziala ze dopiero oni mi przysla takie zaswiadczenie o ciazy i wtedy dopiero? a ja myslalam ze to od razu wystawia polozna pozatym czy wszystkie leki sa za free czy tylko te na recepte? czy np witaminy jak kupuje bez recepty place czy nie? tutaj mi nic nie mowia a ja sama nie wiem nic bo i skad:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arletta79
dziewczyny a robilyscie sobie badania na toksoplazmozę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
ja chcialam zrobic od razu ale powiedziala mi polozna ze to pozniej!! wrr wiec moze juz przy nastepnej wizycie okolo 12 tygodnia ciazy mi zrobia jak mowila - ma nadzieje ale tez mam nadzieje ze juz ja przeszlam i jest to wielkie prawdopodobienstwo gdyz jak powiedzial mi jeden lekarz bardzo dobrze ze mialam zawsze duzo kotow i psow bo to znaczy ze napewno raczej zarazilam sie toksoplazmoza i ja przechorowalam nie wiedxzac oczywiscie o tym gdyz objawy sa jak przy zwyklej grypie czy przeziebieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arletta79
w Polsce od razu robią.Ja niestety nie moglam w Polscer zrobic tych badan. myslalam ze tu mi zrobia,niestety nie chcieli. ponekalam ich bardzo i juz siwe zgodzili,lecz podczas wizyty polozna powiedziala zebym sie nie martwila,bo wedlug lekarza nie mam podstaw do zamarwiania sie(a niby skad on to moze wiedziec).bylam w 4 miesiacu. Niestety tak sie dlugo uzeralam,az zadzwonilam do szpitala i powiedzialam,ze zle sie czuje. Myslalam ze umowiono mnie z lekarzem a tylko zrobili mi usg. Tamtejsza pielegniarka powiedziala,ze takich badan nie robia,ja nie dawalam za wygraną,wiec poszla do lekarza a on powiedzial ze te badania robi sie w pierwszym trymestrze. Normalnie wsciec sie mozna. juz jestem w 7 miesiacu a oni mnie tak zwodzili,ze nawet nie moge poleciec do Polski,bo juz jestem za gruba. Najlepiej wszystkie badania zrobic prywatnie i w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×