Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość agata26
no i dobrze posluchaj wredna babo jestes chyba z tych kobiet ktore ziona jakas zlosliwoscia i checia mieszania wszedzie i kazdemu - jak chcialas popsuc topik to ci sie udalo , siedz sobie na nim teraz sama ale pewnie zaczniesz jatrzyc na innym - no gratulacje , super zdolnosci ja tez sie juz stad wynosze , mozesz sobie pisac juz ile zechcesz bo juz tu napewno nie zajrze , do takiej wredoty jak ty? wiec zycze powodzenia w prowadzeniu monologu z sama soba ZEGNAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyganial kocial garnkowi
hipokryzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agato26
to ty jestes wredna baba i zioniesz zloscia. kazdego wypedzilas z topiku i chcialas byc najmadrzejsza. sama krytykujesz ale w druga strone to juz jest zlosc. zostan tu sobie,bo to twoj topik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgorzatka26
hej. Jestem w 21 tygodniu. Mieszkam w tamworth kolo Birmingham. Moja dzidzia ma 15 cm i na 95% jest dziewczynka. Kiedy zorientowalam sie ze sie udalo, poszlam do GP i powiedzialam ze dwa testy potwierdzily ciaze. pytalam co powinnam robic, poniewaz pracuje fizycznie i czasem musze dzwigac ciezkie przedmioty. on mnie jednym slowem wysmial, bo okres spoznial mi sie tylko tydzien. na wizycie u lekarza w 9 tygodniu ciazy w Polsce, mialam USG i lekarz wykryl jakas cyste w jajniku. Poszlam z tym do prywatnej kliniki podobno najlepszej w Lublinie. Pani dr porzadnie mnie nastraszyla. ale w sumie sie spieszyla i niewiele wyjasnila. przepisala mi leki na podtrzymanie ciazy, dwa razy dziennie naspe. powiedzial ze mam ciaze zagrozona i na prawde nie jest ciekawie. pozalilam sie mezowi, ale on trzezwo patrzac powiedzal ze musimy pojsc do innego lekarza. jeszcze tego samego dnia bylismy u zwyklej pani dr na oddziale polozniczym, kobieta wszystko mi wyjasnila. zdecydowalam sie jej zaufac i jednak nie brac tych lekow. wrocilam do Anglii. Nie podoba mi sie strasznie ze tutaj pierwsze zainteresowanie kobieta w ciazy okazuje sie dopiero ok 12 tygodnia. Te pierwsze trzy miesiace, zwlaszcza dla nowych w tym temacie, to najgorszy okres. Ja bylam zdezorientowana, niedoinformowana i bardzo sie martwilam tym wszystkim. jednak normalne w GB jest pierwsze usg i badanie krwi w 16 tygodniu, choc nie sadze czy wlasciwe. teraz jest dobrze. wlasnie mialam 2 skan. jade do polski wiec zrobie tam wszystkie badania, ale nauczylam sie nie ufac lekarzom. chodze do normalnego szpitala, ale chetnie poszlabym na wizyte prywatnie, wiec jesli ktos wie cos o jakiejs dobrej przychodni, niekoniecznie z polskim lekarzem, ale w okolocach Birmingham, do bylabym wdzieczna pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
hej malgorzatka , topik sie rozpadl z pwodu .. jak wyzej...ktos nie mogl chyba zniesc tej naszej radosci cieszenia sie nowym zyciem...ale dosc tego....to tez moja pierwsza ciaza i wlasnie bedzie mi sie zaczynal 11 tydzien i prawie ze koniec 1 trymestru, ja dostalam taka ksiaze od poloznej i przeczytalam w niej ze w Anglii mozesz miec zrobione dwa skany! pfff szok, pierwszy miedzy 6 a 9 tyg. a drugi 20, 21 tydzien i na tym koniec, ja pierwszy skan mialam w 3 tyg bo strasznie bolal mnie brzuch a ze mialam rozne problemy gin. wiec sie przestraszylam, nie chciano mi dac skierowania ale sie wscieklam i w koncu dostalam, ale jeszcze nic nie bylo widac wiec umowiono mnie od razu na za dwa tyg. juz wtedy widzialam dzidzie w 5 tyg. potem , mialam skan w 8 bo tez powiedzialam poloznej ze chce wiedziec co sie dzieje z moim dzieckiem , no i dali mi i od razu umowili mnie na 20 tydzien , a u poloznej dostalam skierowanie na za dwa tyg jak dzidzia bedzie zaczynac 13 tydzien, i to wszystko wiec po 20 tygodnia bede musiala cos wymyslec zeby znow muc pojsc na usg....badania mialam robione dopiero teraz w 10 tygodniu i tez nie wczesniej a wiadomo ze np na toksoplazmoze sie robi na poczatku ciazy a nie w 2 czy 3 trymestrze bo to juz jest za pozno, mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze , ale tez ani mnie nie zwazyli ani nie zmierzyli cisnienia dopiero teraz bo powiedzialam ze mialam bardzo wysokie...na szczescie nie dzieje mi sie nic takiego, nie mam boli brzucha nie plamie , a co do lekarza to mam kilka namiarow ale w Londynie - polskie przechodnie , tutaj udalo mi sie namierzyc polskiego gina , ale kawalek ode mnie, mialam jechac w tamta sobote lecz zle znosze wszelkie podroze teraz i ustalilismy ze jak dzidzia bedzie ciut wieksza to sie przejade ale zawsze moge zadzwonic do niego jak mam potrzebe bo ze swoim ginem w polsce nie moge sie skontaktowac bo ciagle zajety... wogole napisz jak sie czujesz :) ja do 8 tygodnia czulam sie bardzo zle ale po 8 przeszly mdlosci i bol piersi - teraz mam ale maly i czym sie zaczelam martwic ale uspokojono mnie ze mdlsoci wcale nie musza trwac dlugo i piersi tez nie musza bolec, za to brzuch mam ciagle wzdety i sikam duzo:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!!! Dlugo sie nie odzywalam bo mialam przeprowadzke, jestem juz w 38tygodniu ciazy ostatnio mialam dodatkowy trzeci skan bo okazalo sie ze moje malenstwo jest zle ulozone i rzeczywiscie glowa do gory!!! To oznacza ze bede miala cesarskie ciecie czego w zyciu sie nie spodziewalam! Tyle czasu przygotowywalam sie do naturalnego porodu a tu takie cos, nie pozostaje mi nic innego jak pogodzic sie z ta mysla. Gdybyscie cos wiedzialy o cesarskim cieciu to napiszcie. Ostatnio ktos pisal ze zna polskiego ginekologa w Londynie czy moge dostac jego namiary, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
hej niki pozniej poszukam to ci podam te namiary nie wiem nic o cesarce zwlaszcza tutaj w Anglii a ja mam pytanie , jak to jest z tymi piersiami ? czy one faktycznie pozniej zaczynaja bolec bo mnie bolaly do 8 tyg. teraz mam 11 i nie bola w sumie ale sa wielkie iobrzmiale i brzuch, nie boli mnie normalnie, nie mam skurczy ale czuje go takie jakby sciskanie i klocie czy to moze jest zwiazane z rozciaganiem sie macicy i wiezadel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgorzatka26
do 11 tygodnia wiec prawie ksiazkowo nie czulam sie najlepiej. jak tylko nie bylam najedzona od razu bylo mi niedobrze. Zawsze mialam cos pod reka do zjedzenia i torebke wypchana zapychaczami.Jakos wtedy pojechalismy na tydzien do Polski. Balam sie jak to bedzie w samolocie, ale niepotrzebnie bo jak reka odja wszystkie dolegliwosci zniknely. 🌼 W Polsce czulam sie doskonale i wlasciwie od tamtego czasu nie narzekam na dolegliwosci. nie wiem wiec czy to ojczysty klimat mnie uleczyl, czy po prostu tak mialo byc. moze jeszcze uda wam sie naprawic nastroj w tym topiku... :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgorzatka26
hej moje piersi urosly o dwa rozmiary! Na poczatku bolaly i byly nabrzmiale. Teraz juz chyba nie maja urosnac. mam mamine cyce i wielkie, brazowe brodawki. trace nadzieje czy jeszcze kiedys wroca do normalnosci. takie zycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
1. Klinika medyczna - tel. 020 7602 8585 kom. 0775465541 2.Prywatna przychodnia lekarska. 020 74 36 2801 kom. 07968578707 3.Polska przychodnia 020 8932 3558 kom. 07919045167 musisz zadzwonic i zapytac o gina bo ja do tej pory nie potrzebowalam , udalo mi sie namierzyc innego kawalek ode mnie , nie prowadzi pryatbnej praktyki ale zawsze mnie moze przyjac w szpitalu i zbadac malgorzatka a badania to jakie mialas robione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Czesc malgorzatka! Ja wlasnie zaczelam 22 tydzien...:) czyli podobnie jak ty. Jeszcze mnie nie ma w Anglii, ale na poczatku lipca przylatuje do mojego - wowczas juz - meza. On pracuje w Coventry, niedaleko Birmingham...wiec tez calkiem niedaleko ciebie:) Pewnie jak przyjade czekac mnie bedzie sporo zalatwiania, ale sie tego nie boje:) Chce byc przy mezu, kiedy przyjdzie na swiat nasze pierwsze dziecko... Jeszcze nie znam plci - ale mam nadzieje poznac juz za ok. tydzien :) To bedzie dopiero moje 3 usg(w tym 1 prywatnie) - bo w Polsce z NFZ robia tylko 3 (wiec wcale tak lepiej niz w Anglii to nie jest - nie zaplacisz, nie dostaniesz). Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
Felicity a jak u ciebie bylo z tym brzuchem? on mnie nie boli ale mam takie dziwne klocie i sciskanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie rzeczy sa normalne - zwlaszcza na poczatku...Ja teraz to czuje glownie kopniaki od mojego szkraba:) Jak czujesz,ze brzuszek ci utrudnia normalne funkcjonowanie - poloz sie, odpocznij. Ja musialam sporo na poczatku lezec, bo mialam zagrozona ciaze (wczesniej poronilam raz), ale po jakims czasie juz bylo ok i teraz nie mam zadnych dolegliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dziewczyny!! jestem gosia, 26 lat, ja dopiero planuję swoją ciążę, chcemy sie z mężem wyprowadzić do anglii i nie wiemy czego się spodziewać. na razie troche jestem przestraszona tym, że kobieta w ciąży nie ma za dobrej opieki, że nie jest badana dokładnie..dlatego piszcie jak sie sprawy układaja, co slychac..mam nadzieję, że jak pojedziemy do anglii to nie będzie tak źle, przynajmniej z językiem nie będzie problemu, ale te załatwienia niepewnośc, to troche stresuje. na razie czytam wasze listy i innych dziewczyn, i dużo to mi pomaga. dziękuję wam i pozdrawiam dzidzie, niech rosną zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
gosia 80 jak mozesz to porob sobie w Polsce wszelkie mozliwe badania , tutaj nie wszedzie robia i nie wszystkie , ja dopiero czekalam do 10 tygodnia na badania , toksoplazmozy czy chlamydiow tez nie robia , opieka jest faktycznie do niczego - ja nawet nie bylam zbadana przez lekarza czy nie tyle z dzidzia co ze mna tez wszystko ok, u mnie dzieki Bogu nie ma nic niepokojacego, w sumie nic sie nie dzialo i mam nadzieje nie bedzie ale jak niektore dziewczyny maja zagrozona ciaze albo jakies problemy? i usg - przepisow mozesz miec dwa skany - ja Cie nie strasze:) mowie tylko czego mozna sie spodziewac, i wylecz sobie zeby bo tutaj mozna sie nie doczekac na wizyte do dentysty , ale nie bedzie zle a w jaki rejon sie wybieracie? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
witaj Roxelka:) czuje sie w sumie lepiej, nie jestem juz tak bardzo zmeczona i jak pisalam mdlosci nie mam , moge wiecej jesc choc od mieska wciaz mnie odrzuca tylko wlasnie sobie mysle jak z tym siusianiem bo w sumie zauwazylam ze teraz nie chodze siusiac tak czesto chyba ze sie czegos wiecej napije, piersi tez nie bola sa jedynie wieksze i nabrzmiale i mam pelno tego bielego sluzu to chyba dobrze? no i od kilku dni czuje takie klucia i ciagniecia w dole brzucha, raz w srodku raz z jednej strony raz z drugiej , nie boli ani nie mam skurczy ale czuje takie dziwne cos , mowiono mi ze to mi sie macica rozciaga i dzidzius rosnie ale u mnie to dopiero 11 i pol tygodnia brzuszek wciaz wzdety zwlaszcza po jedzeniu a na usg ide na przelomie 12/13 tygodnia , nie moge sie juz doczekac a i tez bardzo denerwuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agata26 dzieki za info, przyda sie! najbezpieczniej dla nas bedzie wyjechac do Birmingham lub okolice bo tam jest moja młodsza siostra, zreszta pielegniarka:-) ale zobaczymy, nam marzy sie Londyn bo bylismy i jest piekny ale to kwestia pracy.. bede sie odzywac maluszki - rosnijcie zdrowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
hej gosia 80:) a jak Twoja siostra ocenia Brimingham? przejezdzalam jedynie kolo miasta , jest bardzo szare i brzydkie ale moze uda sie wam znalesc jakas ladna okolice a Londyn - sa tacy co go kochaja , ten szum i gwar i ciagle cos sie dzieje, dla mnie byl strasznie gromadny , za duzo ludzi za duzo halasu ale to kwestia gustu :) ja osiedlilam sie w sumie niedaleko Londynu w Brighton nad morzem :) w porze zimowo jesiennej moze nie czuc tego klimatu ale w wakcje np jest fantastycznie slonce , woda, plaza:) ale jak napisalas - praca i w sumie to o nia najbardziej chodzi dbaj o siebie i lykaj folik:) i odzywiaj sie zdrowo :) pozdrawiam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
:(:(:( strasznie sie martwie bo zaczelam plamic, w sumie niewiele , moze odrobina byla na wkladce ale sie przestraszylam , wczesniej nic sie nie zdarzylo ale moze to od przemeczenia i zbytniego ruchu bo od wczoraj zaczelam prace sprztanie i po 4 godz bo tyle mialam dziennie juz bylam zmeczona czulam krzyze i brzuch i wlasnie w pracy pod koniec to sie zdarzylo , bylam na pogotowiu ale tutaj kaza czekac do nastepnego dnia :( boje sie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agata26 jak sie czujesz??? mam nadzieje ze juz lepiej?? moja mama tez miala plamienia, to sie zdarza, ale sprawdzic trzeba koniecznie bo przyczyny sa rozne. odpowiadam na pytanie o birmingham - mieszkala tam pare dni, teraz uciekaja do \'przystani spokoju\' czyli straford-upon-avon, tam gdzie rezydowal shakespeare..tam beda szukac pracy bo mimo ze birmingham jest w sumie fajne to chca ciszy, a w straford malenkim to jest mozliwe.. my pewnie pojedziemy do nich, zeby latwiej bylo nam na poczatku. jesli chodzi o brighton - to miasto do ktorego z mezem bardzo chcemy pojechac - jestesmy anglistami i mielismy taka lekture \' brighton rock\' swietna ksiazka w ktorej brighton to takie tajemnicze miasto - musimy tam pojechac! jesli bedzie tam praca dla nas to z przyjemnoscia. jedziemy ok.przelom wrzesnia-pazdziernika. ale wczoraj bylam u ginekologa tu w lublinie bo okres mi sie spoznia i kazal zrobic test za tydzien ja oczywiscie zrobilam dzis :-)ale nic.. pozdrawiam ciebie, was wszystkie polsie englishwomenki i małe w brzuszkach:-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agata26 jak sie czujesz??? mam nadzieje ze juz lepiej?? moja mama tez miala plamienia, to sie zdarza, ale sprawdzic trzeba koniecznie bo przyczyny sa rozne. odpowiadam na pytanie o birmingham - mieszkala tam pare dni, teraz uciekaja do \'przystani spokoju\' czyli straford-upon-avon, tam gdzie rezydowal shakespeare..tam beda szukac pracy bo mimo ze birmingham jest w sumie fajne to chca ciszy, a w straford malenkim to jest mozliwe.. my pewnie pojedziemy do nich, zeby latwiej bylo nam na poczatku. jesli chodzi o brighton - to miasto do ktorego z mezem bardzo chcemy pojechac - jestesmy anglistami i mielismy taka lekture \' brighton rock\' swietna ksiazka w ktorej brighton to takie tajemnicze miasto - musimy tam pojechac! jesli bedzie tam praca dla nas to z przyjemnoscia. jedziemy ok.przelom wrzesnia-pazdziernika. ale wczoraj bylam u ginekologa tu w lublinie bo okres mi sie spoznia i kazal zrobic test za tydzien ja oczywiscie zrobilam dzis :-)ale nic.. pozdrawiam ciebie, was wszystkie polsie englishwomenki i małe w brzuszkach:-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki27
Witam przyszle mamy!!! Ja wlasnie wrocilam ze szpitala, mialam umowione spotkanie na ECV z lekarzem, ktory mial probowac odwrocic moje dziecko, by zmienilo pozycje bo poki co nadal lezy glowka do gory. Jestem w 38tyg wiec powinno sie odwrocic juz!!!! Wiec wczoraj przemyslalam sprawe i dzis powiedzialam w szpitalu, ze rezygnuje z tego bo boje sie i nie sadze, by uciskanie dziecka przez brzuch bylo dobrym pomyslem chcialam by ustalono date cesarki :(((. W Polsce nie stosujemy uciskania recznego z tego co wiem. Oczywiscie lekarze sie oburzali i chcieli mi juz dzis robic cesarke!!! Bylam zaskoczona bo mam jeszcze 2tyg czasu a z dzieckiem jest wszystko oki, mimo to kazali mi ubrac koszule szpitalna, ulozyli mnie na lozku i podlaczyli do aparatow na pol godziny. Pozniej przyszedl doktor przeczytal mi dokument o cesarskim cieciu, o mozliwych zagrozeniach takich jak- krwawienie, uszkodzenie macicy, zator zylny w nogach, bole plecow. Bede pod znieczuleniem miejscowym - zastrzyk w kregoslop, wiec bede swiadoma- ble ble ble boje sie tego.... Podpisalam dokument i w nastepny PIATEK 09czerwca o godz 8rano mam cesarke WIEC 3MAJCIE KCIUKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
wiec tak... dwa dni temu zaczelam prace, sprztanie 4 godz dziennie ale caly czas trzeba cos robic , przesuwac , ruszac sie, schylac, odkurzac , ja juz po 4 godz bylam zmeczona i czulam krzyze i brzuch, poszlam zrobic siusiu po pracy a tam krew, przerazilm sie strasznie, na pogotowiu nic nie zrobili tylko dali skier. na skan na dzis, wlasnie wrocilam, okazalo sie ze z dzidziusiem wszystko ok , spala sobie , ma juz 8 cm:) ale na moje pytanie czemu plamilam i w sumie plamie nadal powiedzieli ze wiele kobieta tak ma i ze....to dziecko sie rusza i wierci ...szok, zatkalo mnie po tym, a jesli cos takiego sie powtorzy to do GP albo poloznej , zgroza, przeciez kazde nawet najmniejsze plamienie moz byc calkiem niegrozne albo wrecz odwrotnie - moze sygnalizowac cos zlego , ale uspokoilam sie jak zobaczyla m ze z dzidzia wszystko ok..uff.. nawet nie wyobrazacie sobie jak sie balam, ale kamien spadl mi z serca i dzieki Bogu moja dzidzia ma sie dobrze, choc nie wiem skad sie to wzielo bo w sumie do tej pory plamilam , na zdieciu widac jak sobie trzyma raczke przy glowce:) moze faktycznie sie przemeczylam i za duzo tego ruchu ale do pracy juz raczej nie wroce , boje sie zeby sie cos dzidzi nie stalo a jest ona dla mnie najwazniejsza.... gosia80 - jak zrobilas test za wczesnie to nie wyjdzie gdyz stezenie hormonu ciazowego jest jeszcze bardzo male, mnie tez pierwszy wyszedl negatywnie bo tak mi sie spieszylo go zrobic ale juz kolejne 3 w prawidlowym czasie pokazywaly 2 kreseczki:) jak bedziecie w Brighton to zapraszam:) , bede juz miec duzy brzuch:) Roxelka a ty sie jeszzce mozesz ruszac?? i jak u ciebie z podrozami? teraz zimno wciaz ale jak bedzie sloneczko mozna sobie zrobic wycieczke do Brighton na plaze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny agata26 dzieki za zaproszenie:-)na razie siostrze mojej bardzo podoba sie straford, to \'oaza spokoju\', hi,hi..duzo zieleni. a ja zastanawiam sie jak to bedzie jesli przed wyjazdem zajde w ciaze - to takie wazne zeby znalezc fajnego lekarza, ktory nie odmawia ciezarnej przestraszonej kobiecie usg.. poza tym prosze o info na temat: anglia i cesarskie ciecie - ja bardzo chce cesarke, zreszta mam wskazania do cesarki ale nawet w polsce roznie to z tymi wskazaniami bywa czasem je respektuja a czasem nie.. ciekawi mnie czy w anglii mozna po prostu powiedziec chce cc i juz, czy oni negatywnie na ciecie patrza? pozdrowka, dla małych i duzych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej, Przyjmiecie mnie jeszcze do topika ?:) Moze wkupie sie tym ze juz dwie ciaze w Angli mialam nieprzyjemnosc przezywac (jedna niestety bardzo krotko :( ) a teraz 11 tydz 3 :) I po raz kolejny te same nerwy, ze tu kurde porzadki jak za krola cwieczka! Jesli komus poprawi to nastroj, to majac az dwa USG w ciazy jestescie w swietnej sytuacji, jako ze w moim truscie (mieszkam w Portsmouth) jest - uwaga - JEDNO. W 16 tyg. Tak po srodku. I zdaje sie morfologia tez w 16 tyg. I triple test. No i to by bylo na tyle. Pozdrawiam wszystkie przyszle mamy w Anglii, i zycze przetrwania mimo wszystko - bo warto! A na badania jednak warto latac do Polski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki27
Jezeli Twoje dziecko jest ulozone prawidlowo nie pozwalaja na cesarskie ciecie, mimo, ze moje jest zle ulozone to chcieli je metoda reczna przesunac glowka w dol uciskajac na brzuch. Mialam prawo nie zgodzic sie na to i wtedy lekarz wyznaczyl termin cesarki ale nie chetnie to zrobiono. Gdyby to byla moja kolejna ciaza to pozwoliliby mi rodzic normalnie w trakcie odpowiednimi narzedziami probujac odwrocic dziecko ale na szczescie nie musze tego przechodzic. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki przerazilam sie! jak mozna podczas porodu narzedziami dziecko odwracac??? przeciez to jakis horror! a moze to zalezy tez od miejsca zamieszkania, moze np.w londynie jest...troche lepiej? ciekawe co ze wskazaniami - czy oni mowia wogole kobiecie ze sa przeciwskazania do porodu naturalnego? i ze jak raz sie urodzi przez cesarke to drugie dziecko tez trzeba raczej urodzic przez cesarke.. czasem mysle ze ta polska nie jest taka zła, inny kraj=inne zwyczaje, nie zawsze lepsze.. pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
Polska naprawde nie jest jeszcze taka zla zachodzi sie w ciaze , wybiera lekarza i nawet co dwa tyg jak sie chce to do noego mozna pojsc czy zadzwonic jak cos sie dzieje.. gosia80 - niestety tutaj nie ma sie swojego lekarza w ciazy, masz jednego GP czyli twojego lekarza do ktorego sie idzie jak cos dolega albo i nie idzie bo oni tu wszystko paracetamolem lecza, ginekologa mozna nie zobaczyc przez cale 9 miesiecy jesli wedlug nich nic ci nie dolega, ciaze prowadzi polozna, czyli chodzi sie do niej i zawsze to samo: jak sie czujesz, bole? krwawienie? nie? to dobrze ....ja nawet nie wiem ile przytylam bo wagi nie mam a mnie nie zwazono ani razu, to polozna daje ci skierowanie na skan i ewentualnie konsultuje sie z lekarzem jak cos wg niej nie tak...musi ci naprawde wedlug nich cos byc zeby cie zobaczyl lekarz...ja do tej pory go nie widzialam, jak bylam u mojego GP np. to mowie mu ze mam takie a takie bole brzucha od tego i tego dnia a on: krwawisz? a ja mowie ze nie a on: w takim razie nic sie nie dzieje..porazka! ten dzisiejszy skan mialam zrobiony tylko dlatego ze bylam na pogotowiu z plamieniami i bylam niezle przestraszona ....do prywatnego lekarza tez nie tak latwo, musisz miec skierowanie od swojego GP o ile on uzna ze faktycznie - czytaj wciaz wedlug nich- to ci jest potrzebne! wrrrrr zreszta takie wizyty sa bardzoooo drogie nie 50 ani 100 futnow, wiecej! dlatego ja juz mysle nad tym jak ja znajde lekarza ktory mi zrobi usg pomiedzy 20 a 40 tygodniem bo od 20 tygodnia juz skanow nie ma, a napewno nie wytrzymam 20 tygodni nie wiedzac co sie dzieje z moim dzieckiem...po prostu tragedia ufff az sie zdenerwowalam jak to pisalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgorzatka26
hej. ze tez ja wczesniej nie trafilam na takie forum. czasami czuje sie zagubiona z moimi problemami, a tu czytam wasze listy o takich samych problemach jak moje. i mysle sobie ze nie jestem z tym sama. agata26 uwazaj na siebie i swoja dzidzie. nie opracuj ciezko i odpoczywaj. To na prawde przerazajace ze z czyms takim wysylaja cie do GP, ktoory sie na niczym nie zna, albo do poloznej, ktora w m=oim przypadku, ma pro=blemy nawet z pobraniem krwi (raz mnie kula trzy razy, a w koncu wyslala do szpitala, zeby mi pobrali. gosia80. mieszkam w Tamworth, to miasteczko podobne do Stratford, choc mniej znane. anglicy go cenia, bo glowna mniejszoscia sa tutaj Polacy. No i calkiem niedaleko birmingham. Oj, to miasto mi sie nie podoba. chodze tan do szpitala, nieswiadomie wybralam Good Hope hospital, a on nie cieszy sie najlepsza opinia. Szczescie jestem optymistka, a z moja ciaza nie dzieje sie nic powaznego. Do tej pory nie wiedzialm, ze usg w 20 tygodniu to moje ostatnie w Anglii. To mnie przeraza. Mam nadzieje ze jednak w razie potrzeby nie bedzie problemu ze zrobieniem nastepnego. Najwyzej zostane symulantka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgorzatka26
Agata to ile taki skan kosztuje? I nie zrobia mi skanu bez skierowania? porazka! gdzyby nie to, ze latanie w ciazy, zwlaszcza zaawansowanej, nie jest wsakzane, najlepszym roziazaniem byloby latac na usg do Polski... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×