Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość agata26
Mi powiedziala polozna ze przy nastepnej wizycie beda badania ale jakie? ponoc nie robia polowy tych co mamy zalecone a bede wlasnie konczyc juz pierwszy trymestr, tez bede walczyc o badanie na toksoplazmoze bo bede spokojniejsza a Ty mysle nie masz sie juz za bardzo martwic bo jak juz jestes w 7 miesiacu to chyba dzidziusiowi nic nie jest bo gdyby mial tokso to pewnie by sie cos dzialo ja sie jeszcze martwie o to usg bo nastepne mam dopiero w 20 tygodniu a to ostatnie mialam dwa dni temu w osmym troche sie martwie ze nie bede tyle czasu wiedziec co tam sie z dzidziusiem dzieje ale bede chciala to zrobic wczesniej , udalo mi sie skontaktowac z polskim ginem ktory co prawda kawalek ode mnie mieszka ale to nie ma znaczenia i nie prowadzi prywatnej praktyki jednakze chcialabym byc po prostu zbadana choc raz przez normalnego lekarza bo tutaj go nie zobaczysz o ile naprawde wedlug nich cos zlego sie z toba bedzie dzialo dla mnie to nie do przyjecia ze nie ma sie tu stalego kontaktu z lekarzem a moze ty mi powiesz co z tymi lekami za free? bo ja nie mam jeszcze zadnego zaswiadczenia o tym no i czy wszytskie leki czy tylko te na recepte sa za free? no i na chlamydia , to mi zrobili bo sie domagalam i czekam na wynik ale nie dzwonia wiec pewnie jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
no czesc Roxelka ja kupuje witaminy te wlasnie pregnencare taka baba z brzuchem wiem ze z tego jest tez jakis krem do smarowani chyba brzucha bo w ulotce widzialam a jakie inne sa lepsze? i czy mam lykac cos jeszcze? bo procz tych witamin kupuje sobie kwas foliowy wiec laczba dawka to 800 tych jednostek a co z tym zelazem? ja przez ten caly czas lyknelam tylko z lekow paracetamol ze dwa razy i cos na zatrucie ale bo sie raz przytrulam wogole nie mam pojecia o niczym! a poslkich ksiazek tutaj nie uswiadczysz tylko wszystko z neta a nie mozna tyle siedziec przed kompem pozatym zauwazylam ze jak dluzej posiedze to mi po prostu jest niedobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llilka
mam do wsa polki w Anglii prosbe,czy znacie moze numer tel. do prywatnego ginekologa w okolicach Southampton lub Portsmouth?Z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaat26
fajnie ze maz cie zabiera na kolecje moj ksiaze nie jest za bardzo romantyczny lub po prostu nie mysli o tym a wogole to z kasa tez nie za bardzo, mnie zwolniono wiec nie wiem co to bedzie ale 19 maja mam spotkanie z posrednikiem pracy w job center i moze cos mi znajda tak jak im mowilam na par time a na bostwo tez bym sie chciala czasem zrobic ale nie mam gdzie sie taka ubostwiona pokazac hehe:) pozatym moj nieeee lubi jak sie maluje i to ani troche pfffchoc przyznam sie ze jakos sama sie lepiej czuje jak jestem bez makijarzu no a co do tableteczek to wiem ze wystarczy brac zestaw witamin i kwas foliowy i zadnych innych preparatow bo nadmiar moze zaszkodzic dzidziusiowi , nospe lykam tylko jak poczuje cos brzuch i to wszytsko co biore no i staram sie jakos jesc choc np. nie moge miesa!! jest mi niedobrze jak go jem a wiem ze czasem musze no i powiedzcie czemu trzeba ograniczyc spozycie ryb? choc na kazdej stronie jak czytam to wlasnie zalecaja a moja polozna powiedziala ze nie za duzo... a ja nie mam zadnych ksiazeczek bo jak bylam w polsce w marcu na urlopiku ani nie planowalam ciazy ani nie wiedzialam ze w niej bede a tu...taka niespodzianka, chce jakies zamowic w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaat26
no i bylam dzis na plazy ale jeszzce sie nie opalalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Ja jeszcze jestem w Polsce (w sumie dopiero co wrocilam z wizyty u mojego lubego). Ale od lipca przenosze sie do Anglii. Moj narzeczony pracuje w Coventry, kolo Birmingham. Mam troche obaw w zwiazku z porodem w Anglii - bo nie wiem, co musze zrobic i gdzie sie zglosic zeby miec darmowa opieke. Slyszalam,ze zeby sie zapisac do GP trzeba miec potwierdzenie adresu czy cos w tym stylu - problem w tym,ze moj narzeczony mial zalatwiana prace przez agencje i wszystkie rachunki jak i umowa wynajmu domu jest na agencje, a nie na niego. Poradzcie, co w takiej sytuacji mozna zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
Felicity nie musisz miec zadnego potwierdzenia adresu zeby sie zapisac do GP, dadza Ci do wypelnienia to co bedziesz musiala wypelnic, i nawet nie wiem czy jakis dokument tozsamosci potrzebny czy nie i wtedy dopiero jak zarejestrujesz sie kolo GP to mozesz szukac sobie poloznej gdzie Ci bedzie pasowalo ale znajdz sobie taka przechodnie gdzie ona od razu jest, ja mam ja w innym miejscu ale w pozniejszym okresie to ona sama ma do Ciebie do domu przychodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESC.MAM NA IMIE TATIANA.MIESZKAM W ANGLII OD 8 MIESIECY. tERAZ JESTEM W CIAZY 5 MIESIECY. PRZECZYTALAM WSZYSTKIE WYPOWIEDZI DZIEWCZYN I MUSZE PRZYZNAC RACJE W ANGLII WOGOLE NIE DBAJA O CIAZE. MIALAM DOPIERO JEDEN SCAN A TO JUZ 5 MIESIECY, NIKT NIE SPRAWDZAL MNIE W SRODKU, POWIEDZIANO MI ZE W TEN SPOSOB MOGE STRACIC SWOJE DZIECKO. DLA MNIE ONI SA NIENORMALNI. MOJE SIOSTRA JEST W CIAZY ROWNIEZ MIESZKA W POLSCE, CHODZI NA WIZYTY DO GINEKOLOGA MNIEJ WIECEJ RAZ NA DWA TYGODNIE, A JA MOZE RAZ NA MIESIAC. I TO PO WIELKICH UDAWANIACH ZE COS SIE STALO. ZEBY TYLKO SPRAWDZILI CZT WSZYSTKO JEST WPORZADKU. RAZ NIE WYTRZYMALAM I POPLAKALAM SIE NA WIZYCIE U MIDWIFE, WSZYSTKO PRZEZ TO ZE DLA MNIE TO NIKT NAWET NIE SPRAWDZIL CZY WSZYSTKO JEST OK, TYLKO WYPISYWAL GORY PAPIERKOW.ZAPEWNIANO MNIE ZE WSZYSTKO OK, ALE SKAD ONI TO WIEDZA???????????? DZIEKI MOJEMU MEZOWI JAKOS SOBIE RADZE, PRAWIE NIE ROZUMIEM CO ONI DO MNIE MOWIA NA WIZYTACH, ALE MOJ MAZ ZAWSZE CHODZI TAM ZE MNA. ZAMIESIAC WRACAM DO POLSKI, MAM NADZIEJE ZE TAM NIE STRACE TYLE NEMWOW CO TU W ANGLII. CHETNIE POGADAM ZE WSZYSTKIMI DZIEWCZYNAMI W CIAZY. ODEZWIJCIE SIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA MIESZKAM W MAIDSTONE.CO DO GP TO WOGOLE NIE MIALM PROBLEMOW, WYSTARCZYL IM TELEFON, AKURAT ZTYM JEST TU DOBRZE.POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz juz sie przyzwyczailam, czuje nsie lepiej po usg, kiedy zobaczylam w 13 tygodniu jak moje malenstwo szybko rusza nozkami, az mi lzy polecialy.to bylo cudowne.pierwsze pytanie jakie zadalam to czy wsxzystko wporzadku?? bo za bardzo to sie dogadac z nijmi nie moge.:(i na szczescie wssszystko jest ok. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arletta79
to prawda,mnie tez denerwuje to uciskanie poloznej na brzuch. Mnie w tamtym tygodniu tak zalatwili,bylam umowiona 4 maja na wizyte,musialam wstac rano a tu nikogo nie bylo. Kolejna mam na 18. Sa po prostu niepowazni. Tylko sie usmiechaja i udaja milych a tak naprawde to sie nami nie przejmuja a tymbardziej naszymi maluszkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
ja nie mialam niestety zadnego badania ginekologicznego a usg mialam robione tylko dlatego ze sie wscieklam i powiedzialam ze chce wiedziec co z moim dzieckiem sie dzieje , ostatnie mialam robione we wtorek czyli 8 tydzien a nastepne mam miec dopiero w 20! ale ja nie wytrzymam tyle i na nastepnej wizycie u poloznej 26 maja powiem ze dzieja mi sie rozne rzeczy bole , krwawienie itp zeby ich troche nstraszyc zeby mi zrobili to nastepne udg bo ja zwariuje jak nie zobacze wczesniej mojego dzidziusia:(:(:( :( a moj facet na poczatku jak sie dowiedzial ze jestem w ciazy to byl bardzo zly juz nie powiem nawet o czym myslal:( teraz sie juz po swojemu cieszy ale nigdy nic sam nie powie na temat dziecka i przyznam ze jesli chodzi o to to nie mam w nim za wiele oparcia kocham go ale jest mi czasem z nim ciezko bo czuje sie taka zostawiona sama sobie:( nie ma tak zeby przyszedl przytulil sam i poglaskal mnie po brzuchu i powiedzial cos o dzidziusiu t5ak naprawde z radoscia...juz nie wiem co on sobie mysli a ma juz 30 lat ...ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja juz po
czy bardzo mnie nakrzyczycie jak sie troszku podlacze? ja juz urodzilam w anglii, moje szczescie ma pol roczku. rodzilam w publicznym szpitalu w manchesterze. mialam cudowna polozna, ktora zobaczylam pierwszy raz dopiero na oddziale. super babka. ale ogolnie opieka nad kobieta w ciazy pozostawia wiele do zyczenia. tak samo zreszta jak opieka (publiczna) nad dzidziusiem powyzej trzeciego miesiaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
ja sie znow zaczelam amrtwic bo przestalam miec mdlosci i nie jest mi juz tak niedobrze:( czy to cos znaczy? czy objawy takie tak by mi szybko przeszly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość he he
nie chcą was na innych forach? wcale się nie dziwię... może zaczęłybyście wreszcie trochę myśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja juz po
ojej, wyszlo nie tak jak chcialam. zwykla polozna mialam przy moim GP ale jak rodzilam to calkiem inna. wizyty mialam co dwa tygodnie ale tylko dlatego tak czesto, bo mam problemy z nadcisnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamuski. mowia ze taka zla ta polska, a przynajmniej ciaza sie lepiej zajmuja. tutaj kobiecie z samych nerwow i wymyslania co zrobic zeby ja zbadali cos sie stanie. ja jeszcze do dzisiaj myslalam ze usg jest szkodliwe i dlatedo tak zadko je robia ok trzech razy. bo tak mi tutaj nagadali.dlatego tyle dzieci niepelnosprawnych i chorych tutaj jest bo nie dbaja wcale.ja mialam pierwsze usg w 13 tygodniu ciazy dopiero teraz jestem w 18 i nastepne usg mam dopiero 2 czerwca.nie moge sie doczekac czesto o tym mysle to jedyne kiedy moge zobaczyc moje malenstwo albo dowiedziec sie jak tam u niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
a co z tymi mdlosciami? czytam wypowiedzi kobiet to niektore mialy czasem tylko dwa tygodnie niktore wogole a mnie przeszly po 8 czy to mozliwe ze tak szybko? mam nadzieje ze nic zlego sie nie dzieje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Długość i przebieg mdłości i innych tego typu dolegliwości jest bardzo indywidualny. Niektore kobiety nie maja mdlosci wcale, inne przez cala ciaze - a innym po pewnym (roznej dlugosci) czasie ustepuja. Mi tez dosc szybko przeszly i bardzo sie z tego cieszylam - bo przez nie zamiast przybierac - tracilam na wadze. Teraz jest ok. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no coz...
tak, jak wy przyjmujecie tu osoby, tak i nowo zagladajace traktuja was ...nie dziwie sie...zajrzalam na oba topiki, bo myslalam, ze jestem w ciazy, ale nie zostalabym na zadnym glownie przez Agate Agata, widocznie nie masz zadnych argumentow skoro o inteligencji innych sie wypowiadasz, pomysl najpierw o swojej-- bo sama robisz beldy... --makijaz sie pisze przez "zet " z kropka... nie chce tu nikogo obrazac, ale to jak potraktowalas aleksandre nie bylo najmilsze...zawsze mozna powiedziec komus, ze sobie nie zyczysz tabelek, ale w milszy sposob... nie dziwie sie, ze uciekla mnie nie odpisuj, nie fatyguj sie, juz tu nie zajrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
no coz.... niektoreosoby wrecz uwielbiaja moralizatorstwo i jak powiedziala Roxelka nudzi im sie skoro ciagle gdzies wlaza i wbijaja komus gwozdzie ..ale tak to bywa , chyba najlepsza rzecza jest pomijac to ale ja czasami nie potrafie nie zareagowac na tak ewidentna glupote innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arletta79
agato26 nie zamarwiaj sie z powodu mdlosci,ja ich wcale nie mialam i wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
fajnie Roxelka ze tak masz to jest spora roznica gdzie sie jest i kto sie toba opiekuje ja w sobote jade do tego polskiego gina , mam nadzieje ze przy okazji zrobi mi usg i znow zobacze swojego dzidzia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie lekarz powiedzial
ze usg jest szkodliwe,jest wiele osob ktore rowniez tak twierdzą, i niekoniecznie są one prymitywne. Takze sa dwa stanowiska w tej sprawie,moze warto jednak nie ryzykowac i nie robic tak czesto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
ja niestety musze powiedziec ze teza o szkodliwosci usg to kompletna bzdura! kiedy rozmawialam o tym z jedna lekarka zaczela sie smiac ze sa jeszcze tak zacofani ludzie jak tak mysla - tak powiedziala ...zreszta dla mnie 2 skany w Angli ktore tutaj mozna niby miec sa absurdalne .... dlaczego w niektorych krajach jest wiekszy odsetek chorych dzieci ktore rodza sie chore i niepelnosprawne? poniewaz nie robi sie tak czestych badan prenatalnych ktore wykrywaja wady plodu a ktore jescze w łonie matki moga byc zoperowane , ja nie wyobrazam sobie dwoch skanow w ciagu 9 miesiecy, chyba bym zwariowala nie wiedzac co sie z moim dzieckiem dzieje , jak sie rozwija, czy dobrze mu waga rosnie czy moze gdzies pepowinka sie mu nie zawinela? a potem na koncu jak sie ulozylo do porodu moja bratowa ma dwoje dzieci przy kazdym chodzila na usg co miesiac a przy drugim od 7 miesiace co dwa tygodnie bo dzialo sie cos niedobrego i urodzila zdrowe i silne dzieci, wiec nie wiem skad sie biora te mity o szkodliwosci usg skoro tylko moze przyniesc to cos dobrego i pomoc w zdiagnozowaniu wielu wad i nieprawdidlowosci u dzieci a wszesnie wykryte daja szanse wyleczenia jeszzce zanim dzidzius sie urodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badania prenatalne
to co innego niz usg mądzycie sie jakbyscie wszystkie rozumy pozjadaly. troche wiecej kultury w wydawaniu sądów. lekarze muszą tak mowic,bo mają z tego pieniądze, a skonczony kierunek nie przesądza o trafności gloszonych poglądów. Najpierw zrobcie badania a potem sie wymądrzajcie Jesli ktos sie z wami nie zgadza to od razu go obrażacie. Jedne matki piją alkohol w czasie ciąży i rodzą zdrowe dzieci a inne z tym samym problemem,dzieci chore. wiec zamiast najeźdzac na kogos,nie robiac badan,nie mozecie negowac czyichs poglądów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie lekarz powiedzial
to nie moje twierdzenie tylko lekarza,wiec ty sie zastanow,bo czym jest twoj kierunek w porównaniu do lekarza-prymitywne.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
o rany widze ze na zadnym topiku nie ma spokoju i wszedzie wleza jakies jatrzycielki zeby tylko pogadac pogadac pojatrzyc i nic wiecej jak nie chcesz robic usg to nie rob ja dzieki temu bede wiedziala lepiej od ciebie co sie dzieje z moim dzieckiem w przeciwienstwie do tych ktore robia moze dwa skany w ciagu 9 miesiecy i nic nie wiedza ale pewnie ich to nie interesuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhhhh
agato, a to ostatnie zdanie nie bylo juz mile tak samo jak te o prymityzmie...te ktore chca miec duzo usg niech robia, a te ktore nie chca, niech nie robia-kazdy ma jak chce!!!! tylko po co epitety???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i dobrze
nie wchodz i zamilcz,pierwsze zaczelyscie krytykowac,choc ja nie negowalam zadnej tezy,tylko powiedzialam co lekarz powiedzial o usg,a wy jak jakies niewyzyte,nie rozumiejace co napisalam,od razu wyjezdzacie z zabobonami tak jakbym to ja sama wymyslila,chociaz widze ze same nie macie o niczym zielonego pojecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×