Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość zmiana tabelki
NICK........TERMIN.....TC.......MIEJSCE. . ......PŁEĆ...........IMIĘ magdzior29........04/09.....41.......Enfield...........s ynus .max/alan ***niunia***.........14/09.....40...Wolverhampton....... ..Bartek/Oliwia agata27............15/09.....39......Londyn........corec zka.. .....Lania kaska0110.........16/09.....40.....Leicester.......synek ...........Filip anka00.............27/09.....37.....streatham......?.. .Roksana/Kubus Ola26.........28/09......37....Essex-Great Dunmow.......synek....Maks Gosia24Leicester.03/10...38....Leicester....dziewczynka ....Madzia Justyna M..........03/10....36.....London............synus........Ad rian edziulka............05/10...15.........Bristol.......?.. ..Wiktoria/Oliwier lara27..............10/10....24...........Hull.......... ?.. .........?......... Izabela26.........12/10.....35.....Kidderminster....córc ia......OLIWIA migotka_bober..15/10...36..Londyn-chlopczyk..Maximilian lub Samuel Skorpionka81....19/10......35....Southampton.....dziewcz ynka...Iza Ania Grimsby.....20/10......33....Grimsby...synulek.....Pawel,Cez ary jovka..............21/10......35.....Londyn.........córc ia ...........Maya MONDZI25........26/10.....33.....Banbury....dziewczynka. Aleksandra Kiki26..............31/10.....27.....Liverpool .........synek...........Staś karina82..........01/11.....32....Chichester.....chłopcz ysko.....????? czarna101........08/11.....31....Hereford............... .?...............? anagro............15/11.....31.....Alcester.....synus?.. ..... Maya/Alex camillee...........29/11.....29.....Bristol......coreczk a .........Noemi? yagoda13.........11/12.....24.....Windsor.....córusia... .......Anabela lorenka...........22/12......17.....Milton Keynes.......?................... eulalia.............23/12.....18......Londyn............ ..................... SuleViae...........24/12....19?.....Grimsby...?...Joshua , Marie Natalie? karinella...........05.01......23....Southend.....corecz ka.....Kornelia asiulek27........06-15/01..20/21..Preston.............Ju dytka/Szymon leeds1977aga.....8/01.......20.....Leeds................ .......Król Dawid fasolka.............28/01.....17.....Belfast.........?.. ............?........... Jennny.............02.02.....14......Stratford on Avon........?...........? asiamaks..........14/02....15.......Londyn............?. ....................? Kagimka ...........15/02.....6.......Watford.......?......Julian/Ste fania juska27............26/02.....12......nottingham......... ....?... . ........? mamunia2..........?....14......Wellingborough...... ... .?............. Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak ......Alexander asiek 392....22/03....3,740g......Londyn..........chlopak.......Pa tryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopczyk. .. Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .......Synus jak ulal Antos zeluchna.....26/04.......?.........Hillingdon........chl opczyk .. Kacper aneczka21...09/05...3400........Bedford.....chłopczyk. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....synuś........... Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...córcia...Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn........syne k ............Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester...dziewczynka ... Julia bebka_k......21/06.....?..........londyn..........chlopc zyk .......Ryan s_daga........28/07.....3100....london/richmond...synek. . ....Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... coreczka....Mayeczka gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate........synus... ....... Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak.......Aleks Anka Manchester......06/09......3470...Manchester...corcia. ....Wiktoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....corcia... ......Julka.. Ola - kopiuj zawsze ostatnią tabelkę i razem ze szczęśliwymi mamusiami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna101
Ola -dziekuje slicznie :))mam nadzieje ze sie dodzwonie, zastanawiam sie tez nad rezerwacja terminu przez internet bo jest taka mozliwosc ale juz sama niewiem jak lepej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna 101 Rezerwacja przez internet , może być ok, ale ja słyszałam , że podobno długo się czeka na spotkanie , a póżniej na sam paszport - ile wtym prawdy ???nie wiem . Wiem tylko , że jak dzwoniłam do biura paszportowego , w czerwcu to termin mi dali na listopad....sama widzisz. Ja powiedziałam , że paszport jest dla mnie ważny i w listopadzie to już powinnam być w polsce, więc dali mi ten mr tel. Myślę , ze spróbuj przez neta a jak termin Ci nie będzie odpowiadał to dzwoń do pani konsul -trzeba niestety się trochę nagimnastykować , żeby coś załatwić...... Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna101
mam jeszcze jedno pytanko na ile czasu jest wazny paszport tymczasowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego, co wiem, to mozna rezerwowac termin spotkania paszportowego TYLKO przez Internet. A wazny taki paszport jest przez rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........TERMIN.....TC.......MIEJSCE. . ......PŁEĆ...........IMIĘ magdzior29........04/09.....41.......Enfield...........s ynus .max/alan ***niunia***.........14/09.....40...Wolverhampton....... ..Bartek/Oliwia agata27............15/09.....39......Londyn........corec zka.. .....Lania kaska0110.........16/09.....40.....Leicester.......synek ...........Filip anka00.............27/09.....37.....streatham......?.. .Roksana/Kubus Ola26.........28/09......37....Essex-Great Dunmow.......synek....Maks Gosia24Leicester.03/10...38....Leicester....dziewczynka ....Madzia Justyna M..........03/10....36.....London............synus........Ad rian edziulka............05/10...15.........Bristol.......?.. ..Wiktoria/Oliwier lara27..............10/10....24...........Hull.......... ?.. .........?......... Izabela26.........12/10.....35.....Kidderminster....córc ia......OLIWIA migotka_bober..15/10...36..Londyn-chlopczyk..Maximilian lub Samuel Skorpionka81....19/10......35....Southampton.....dziewcz ynka...Iza Ania Grimsby.....20/10......33....Grimsby...synulek.....Pawel,Cez ary jovka..............21/10......35.....Londyn.........córc ia ...........Maya MONDZI25........26/10.....33.....Banbury....dziewczynka. Aleksandra Kiki26..............31/10.....27.....Liverpool .........synek...........Staś karina82..........28/10.....33....Chichester.....syn maksymilian julek..? czarna101........08/11.....31....Hereford............... .?...............? anagro............15/11.....31.....Alcester.....synus?.. ..... Maya/Alex camillee...........29/11.....29.....Bristol......coreczk a .........Noemi? yagoda13.........11/12.....24.....Windsor.....córusia... .......Anabela lorenka...........22/12......17.....Milton Keynes.......?................... eulalia.............23/12.....18......Londyn............ ..................... SuleViae...........24/12....19?.....Grimsby...?...Joshua , Marie Natalie? karinella...........05.01......23....Southend.....corecz ka.....Kornelia asiulek27........06-15/01..20/21..Preston.............Ju dytka/Szymon leeds1977aga.....8/01.......20.....Leeds................ .......Król Dawid fasolka.............28/01.....17.....Belfast.........?.. ............?........... Jennny.............02.02.....14......Stratford on Avon........?...........? asiamaks..........14/02....15.......Londyn............?. ....................? Kagimka ...........15/02.....6.......Watford.......?......Julian/Ste fania juska27............26/02.....12......nottingham......... ....?... . ........? mamunia2..........?....14......Wellingborough...... ... .?............. Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak ......Alexander asiek 392....22/03....3,740g......Londyn..........chlopak.......Pa tryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopczyk. .. Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .......Synus jak ulal Antos zeluchna.....26/04.......?.........Hillingdon........chl opczyk .. Kacper aneczka21...09/05...3400........Bedford.....chłopczyk. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....synuś........... Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...córcia...Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn........syne k ............Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester...dziewczynka ... Julia bebka_k......21/06.....?..........londyn..........chlopc zyk .......Ryan s_daga........28/07.....3100....london/richmond...synek. . ....Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... coreczka....Mayeczka gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate........synus... ....... Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak.......Aleks Anka Manchester......06/09......3470...Manchester...corcia. .Wiktoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....corcia... ......Julka.. zmiana w tabelce i widze ze dzieciaczki sypią sie jedno za drugim hihhii:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna101
WIELKIE DZIEKI DZIEWCZYNY :) zabukowalam sobie przez internet w sumie to nie tak zle dostepny termin na luty a mi i tak sie nie spieszy bo mam zamiar jechac do polski dopiero kwiecien -maj wic spokojnie sie wyrobie:) nie jestem natomiast pewna jak do konca to wyglada (zetknelam sie z roznymi wersjami) termin w ktorym mam sie pojawic musze byc z dzieckiem i z mezem tak? czy wniosek moge wypelnic na miejscu? i jak to potem wyglada przy odbieraniu paszportu tez musze byc z dzidzia i mezem czy wystarczy jedna osoba a moze oni wysylaja paszport do domu, pytam tak bo mieszkam dosc daleko od londynu i chcialabym zaoszczedzic podrozy chociazby malemu dziecku, z gory bardzo dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziarnko piasku serdeczne gratulacje❤️ mowilam ze zaczniemy od poniedzialku;) wszystkiego dobrego 🌻 czarna ja nie mam pojecia, tez ustalilam termin przez neta ale nie wiem czy cos trzeba wypelniac i co i jakie zdjecia dzidzi i gdzie je zrobic? dziewczyny pomozcie🌻 bylam u poloznej, wszystko ok, do zobaczenia za 2 tyg:) czyli w 39tc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdjecie dziecka robi sie u normalnego fotografa; musicie iść i sie zapytac czy dany fotograf robi fotki niemowlakom do paszportu. Niektorzy mają nawet napisane u siebie na szybach, że takie robią. Oni mają swoje sposoby, by zrobic dziecku zdjecie; :) najczesciej kładą je na podlodze na jakims materiale bialym i z gory robią. :) Skoro tyle osob juz to robilo - znaczy, że sie da. :) No i oczywiscie trzeba jechacv z dzieckiem do konsulatu - niestety :( - ale dziecko musi byc, bo oni muszą widziec, porównać, kto jest na fotce, a kto w rzeczywistości. Znajomy byl ostatnio, mówil, ze bardzo szybko to poszlo; milo ich potrwaktowali, powiedzieli ze po ok. 2 tygodniach paszport juz bedzie, (ale zapomnialam spytac czy trzeba we dwojke jechac czy jedna osoba też może; ale zdaje mi sie ze jedno z rodzicow tylko może - trzeba doczytać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie poczytalam, jak pisze skorpionka trzeba maluszka zabrac ze soba, potrzeba oboje rodzicow no chyba ze ma sie zgode podpisana przez nieobecnego rodzica na wystawienie paszportu przez notariusza! formularz wypisujemy tam, oplata za tymczasowy 12mies to 17+4 czyli 21f platna tam, lub przez postal order, potrzebne sa 3 zdjatka maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli jestescie malzenstwem potrzebny jest tez odpis aktu malzenstwa, jak chcecie paszport na 5 lat konieczny jest akt urodzenia z pl dla dzidzi:) a tak moze byc pelny brytyjski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny orientujecie sie czy jak jestem na macierzynskim a maz ma male dochody czy nalezy mi sie working tax credit? bo nigdzie nie moge znalezc wzmianki na temat kiedy kobieta jest na macierzynskim. w ogole zgubilam gdzies nasze p60 i nie moge znalezc!!a juz chcialam dzwonic i sie pytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety nic nie wiem na temat tax creditów, wiec nie mogę pomoc :( A co z tym aktem ślubu do paszportu dla dziecka? Nie wiem w ogole gdzie on jest, może w Polsce zostal.... :-0 Jak go nie bedzie, to co? Czy trzeba to miec? A co jesli bysmy nie byli malzenstwem? Wtedy inaczej sie to załatwia? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorpionka tu jest wszystko, no jest pare rzeczy jak dla mnie bez sensu ale coz nie my ustalamy co i jak:) WYDANIE PASZPORTU TYMCZASOWEGO MAŁOLETNIEMU, KTÓRY NIE UKONCZYL 5 LAT Zgodnie z obowiązującą właściwością terytorialną, paszporty tymczasowe dla dzieci w wieku do 5 lat wydawane są przez Konsulat Generalny RP w Londynie obywatelom polskim na stałe zamieszkałym na terenie Anglii, Walii, Wysp Normandzkich, Wyspy Man oraz na Gibraltarze. Zgodnie z ustawa z dnia 13 lipca 2006 r. o dokumentach paszportowych małoletnim do ukończenia 5 roku życia wydawane sa paszporty tymczasowe na okres 12 miesięcy. Na zadanie rodziców małoletniemu przed ukończenia 5 roku życia może być wydany paszport książeczkowy ważny przez 5 lat (konieczny jest pisemny wniosek obojga rodziców - formularz dostepny w konsulacie), ale konieczne jest wowczas przedstawienie polskiego aktu urodzenia dziecka. Pierwszy paszport dla dziecka wydawany jest na podstawie odpisu skróconego lub zupełnego aktu urodzenia wystawionego przez polski Urzad Stanu Cywilnego (dzieci urodzone na terenie Wielkiej Brytanii nalezy zarejestrowac w urzedzie stanu cywilnego w Polsce wg miejsca zamieszkania jednego z rodzicow). W uzasadnionych przypadkach konsul moze wystawic paszport na podstawie brytyjskiego aktu urodzenia w wypisie zupelnym. Do drugiego paszpotu niezbedny jest polski akt urodzenia oraz numer PESEL (nadawany jest w urzedzie gminy w Polsce wg miejsca zamieszkania jednego z rodzicow). Paszport 5-letni moze byc wydany wylacznie na podstawie polskiego aktu urodzenia. Do wydania paszportu dla dziecka wymagana jest zgoda obojga rodziców lub opiekunów prawnych chyba, że z orzeczenia sądu wynika, że prawo do decydowania w tej sprawie jednemu lub obojgu z rodziców nie przysługuje. W przypadku niemożności uzyskania takiej zgody, odpowiednie postanowienie wydaje sąd opiekuńczy w Polsce. Okres oczekiwania na paszport tymczasowy wynosi 4 tygodnie, a na paszport 5-letni 4 miesiace. W celu wystawienia paszportu dla małoletniego należy dostarczyć do Konsulatu: 1. Wypełnione w 2 egzemplarzach wniosek paszportowy - dostępny w Konsulacie. 2. Oryginał polskiego skróconego lub zupełnego odpisu aktu urodzenia dziecka. W uzasadnionych przypadkach konsul moze przyjac odpis zupelny brytyjskiego aktu urodzenia i wowczas w okresie waznosci paszportu tymczasowego (12 miesiecy) należy zadbać o umiejscowienie brytyjskiego aktu urodzenia w księgach Urzędu Stanu Cywilnego w Polsce (umiejscowienie). W przypadku ubiegania się o kolejny paszport dla dziecka polski akt urodzenia jest niezbędny (oraz numer PESEL). Uwaga - zasady nadawania nazwiska dziecku: Jeżeli rodzice dziecka są małżeństwem dziecko nosi nazwisko zgodnie z aktem małżeństwa, w zależności od treści oświadczenia złożonego przez małżonków w momencie zawarcia związku to może być nazwisko po ojcu, po matce lub podwójne nazwisko stanowiące połączenie nazwisk rodziców (małżonków); Jeżeli rodzice dziecka nie są małżeństwem dziecko nosi nazwisko ojca (jeśli nastąpiło uznanie dziecka i ojciec jest wpisany w akcie urodzenia) lub nazwisko matki; Jeżeli rodzice dziecka nie są małżeństwem dziecko nie może nosić podwójnego nazwiska stanowiącego połączenie nazwisk rodziców; Jeżeli dziecko nie zostało uznane przez ojca (ojciec nie jest wpisany w akcie urodzenia) dziecko nosi nazwisko matki; Jeżeli dziecko urodziło się w czasie trwania małżeństwa matki albo przed upływem trzystu dni od jego ustania lub unieważnienia, domniemywa się, że pochodzi ono od męża matki. Domniemanie powyższe może być obalone tylko na skutek powództwa o zaprzeczenie ojcostwa. 3. Dokument potwierdzający charakter pobytu rodzica na terenie Wielkiej Brytanii, np. umowa o pracę, dokument rejestracyjny z Home Office, National Insurance Number, zaświadczenie od pracodawcy potwierdzające zatrudnienie lub zaświadczenie o podjęciu nauki na studiach wyższych. 4. W przypadku aplikowania o paszport 5-letni Wniosek o nadanie numeru ewidencyjnego (PESEL) wraz z oryginałem polskiego odpisu skróconego aktu urodzenia dziecka (wzór wniosku o nadanie numeru PESEL dostępny w Konsulacie). Powyższe nie dotyczy dziecka, które ma już nadany numer PESEL (dzieci urodzone w Polsce numer PESEL mają nadawany przy rejestracji urodzenia). 5. Polskie paszporty rodziców (m.in. w celu ew. wykreślenia dziecka z paszportu) lub dowody osobiste (w przypadku obywateli RP). 6. Trzy jednakowe fotografie o wymiarach 3,5x4,5 cm, wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy na jednolitym jasnym tle, mające dobrą ostrość oraz pokazujące wyraźnie oczy i twarz z obu stron od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% fotografii; Fotografia ma przedstawiać osobę bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami, nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami. WZÓR ZDJECIA. 7. Pisemną zgodę obojga rodziców na wystawienie dziecku paszportu (dotyczy to również ponownego wydania paszportu dla dziecka). Poświadczenie własnoręczności podpisu nie jest wymagane, jeżeli oboje rodzice stawią się w Konsulacie celem podpisania zgody przed urzędnikiem konsularnym, legitymując się ważnymi paszportami lub dowodami osobistymi. Jezeli wniosek sklada jeden z rodzicow, to podpis drugiego rodzica na zgodzie musi byc poświadczony przez notariusza. 8. Odpis aktu małzenstwa, jezeli rodzice maloletniego sa malzenstwem. Jeżeli dziecko jest wpisane do paszportu rodzica (rodziców), to wpis ten podlega wykreśleniu przed wydaniem małoletniemu paszportu. UWAGA: Zgodnie z art. 15 ustawy o dokumentach paszportowych przy składaniu wniosku o wydanie dokumentu paszportowego wymagana jest obecność małoletniego (dziecka) lub osoby ubezwłasnowolnionej. Natomiast odbioru dokumentu paszportowego dla małoletniego do lat 13 może dokonać jeden z rodziców lub opiekunów. W celu złożenia wniosku o wydanie paszportu dla dziecka należy umówić się na wizytę w Konsulacie samodzielnie przez internet (kliknij). Podstawa prawna: Ustawa z dnia 13 lipca 2006 r. o dokumentach paszportowych (Dz. U. Nr 143, poz. 127). Opłaty za wydanie paszportu są przyjmowane: w gotówce w kasie Konsulatu, w czekach wystawionych na „Consulate of Poland in London\" lub Postal Order.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko już wiemy na temat paszportów-widzicie , wspólnymi siłami jakoś dajemy rade;) A macie może adres do tego biura paszportowego????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna101
KONSULAT GENERALNY RP w LONDYNIE 73 New Cavendish Street Londyn W1W 6LS na stronie jest taki adres i pewnie wystarczy tylko dopisac ze Dzial paszportowy dzieki wielkie za wszystkie nformacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZIARNKO PIASKU GRATULACJE 👄 🌻🌻🌻🌻😍 KARINA Working Tax Credit nie ma nic wspolnego z urodzeniem dziecka tax ktory sie z tym wiaze to CHILD TAX CREDIT oraz CHILD BENEFIT pisalam o tym wczesniej :) Jak tylko znajde kartke to napisze wszystkie numery gdzie mozna o co dzwonic choc najprostsza droga do ich uzyskania jest podejscie do Job Centre i poproszenie o numery tel zwiazane z benefitami dadza napewno nawet jak sie o cos zapytasz to daja ci ta kartke zeby sobie zadzwonic i poprosic o przyslanie application form do domu dochodzi w ciagu dwoch dni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENEFIT ENQUERIES.................................0845 608 8523 CRISIS LOAN..........................................0800 032 8341 SOCIAL FUND.........................................0845 608 8510 JOBCENTRE PLUS NEW CLAIM......................0800 055 6688 JOBSEEKER DIRECT..................................0845 606 0234 PENSION CREDIT.....................................0800 991 234 PENSION SERVICE....................................0845 300 1084 PENSION SERVICE HOME VISIT.....................01706 714153 TAX CREDITS.........................................0845 300 3900 POST OFFICE HELPLINE.............................0845 722 3344 CHILD BENEFIT.......................................0845 203 1444 DISABILITY LIVING ALLOWANCE....................0800 882 200 NIN.....................................................0845 600 0643 Wszystkie infolinie darmowe bo gada sie dosc dlugo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola - dzieki:) Po papiery o WTC mozna tez podejsc do IRevenue- bynajmniej w moim sa bo wczoraj tam bylismy i maja troche formulazy na stanie:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny te ktore urodzily czy wy tez macie problem z ciuszkami tzn czy tez sa za duze kupowalam na newborn i 0-3 i wygladaja jakos wielko a moja mala wazy 3470 co wcale nie jest tak malo a mowia ze ciuchy na newborn sa stosunkowo male wiem ze sa jeszcze na dzieci z mala masa urodzeniowa ale nie sadze ze taka waga jaka ma Wiki byla az tak mala :( Skorpionka dzieki za mile slowa :) Szkoda ze slodkie malenstwa musza tak szybko dorosnac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania dzieki za informacje chodzi mi o to zeby dostac sure start maternity grand to musze miec jakis benefit.i nie zaszkodzi jak zalatwie working tax credit zwlaszcza ze duzo z mezem nie zarabiamy.ale jak ostatnio dzwonilam to babka mnie zbyla i kazala zadzwonic jak sie urodzi dziecko bo minimalnie przekraczamy 16.000 na rok!!! ale teraz jestem na macierzynskim i dostaje mniej i moze teraz sie da cos zalatwic chcialabym zalatwic cos przed urodzeniem dziecka bo potem bedzie ciężko.wlasnie wrocilam z INLAND REVENUE i nic nie dowiedzialam sie tylko nr.mi podali zeby dzwonic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki czy ktoras z was wie jak nazywa sie reflux po polsku i co to takiego? moj maly chyba to ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s_daga- taka sama nazwa jest po polsku tylko ze ks jest na koncy zamiast x. To jest cos zwiazane z efektem zwrotnym tzn z wymiotami (ulewaniem) . W tym wieku ulewanie jest normalne. No chyb , ze chodzi o jakis inny refluks. Ania Manchester- z tymi ubrankami to nie ma regoly. Moj Julek mial 4 kg przy urodzeniu i niektore ubranka new born sa tez na niego za duze. Ja staram sie go ubierac w takie na 4.5 kg- waga jest podana przewaznie na tej wewnetrznej metce z boku ubranka wiec lepiej popatrzyc przed zakupem:):) Ja mam tez sporo ubranek new born ale ona sa na 6.5kg- i sa duzo za duze:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia 23
na początku gratuluje wszystkim nowym mamusią i witam w gronie szczęśliwych mamusów. Zadko do was zaglądał niestety moja córcia chce aby poświecać jej teraz więcej czasu bo jest coraz starsza. Karina- ja aktualnie przebywam na macierzyńskim i własnie też od nie dawna dostajemy worker tax cerdit, przecie ż ich to nie interesuje co ty robisz teraz tylko jakie dochody miałaś w zeszłym roku. Smiał możecie się starać o wwtc. Ania manchester- niestety nie moge odczytać twojej wiadomości na fotosiku odezwij się na moje gg 10244874 Pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli licza sie tylko przychody za zeszly rok.niewazne ze teraz bedziemy dostawac mniej? bo my leciutko przekraczamy 16.000 a czy moge zapytac ile wy razem mieliscie za tamten rok przychodow.?bo juz nie wiem czy ta babka z IR nas olala czy musimy miec faktycznie ponizej 16.000??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia 23
Anka Manchester widzę że już urodziłaś serdecznie gratuluję córeczki. TO Manchester ma dwie nowe mieszkanki hihihi Moja Julcia ważyła 3260 i też miałam problem z ubrankami te na 0-3 zaczęły jej pasować dopiero po 2 miesiącach. Na początku ubierała ja w newborn lub first size miała też dużo ubranek z Polski. Nistety naszym polskim dzieci anie pasują angielskie ubranka hihihi. Jakbyś chciała pogadać to odezwij się na gg tylko że jutro jedziemy do Londynu po paszport będziemy dopiero w niedzielę rano. Od poniedziałku już będę dostępna także zapraszam i jeszcze raz gratuluję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia 23
Karina myśmy mieli bardzo małe dochody około 10000. Z tego co pamietam to jak mieliście 16000 to napewno dostaniecie mniej ale ile? tego to już ci nie powiem IR to wszystko wyliczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×