Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Witam Wszystkie przyszle mamusie i obecne mamusie Ja dzisiaj strasznie slabo sie czuje, i jakas napuchnieta, glowa boli, oczy rowniez. Mialam juz takie stany ale nadal nie wiem czy to normalne... W ogole tez mi jakos smutno... Powiedzcie mi kiedy sie robi badanie na glukoze i nie robilam badania na toksoplazmoze, wiec czy powinnam zrobic? Aha i jak dlugo czeka sie na paszport dla malenstwa? Taka pogoda a ja tak tragicznie sie czuje... Jezeli pozwolicie to wpisze sie na liste oczekujacych mam Pozdrawiam karina82..........28/10.....42....Chichester.....syn.... ....maks/julek? Dora23............02/11.....40....Croydon........synus.. ........Dorian? czarna101........08/11.....40....Hereford............... ..?...............? anagro............15/11.....37.....Alcester..........?.. ........Maya/Alex camillee..........29/11.....38.....Bristol.........córka ...........Noemi? yagoda13.........11/12.....24.....Windsor........córka.. ........nabela lorenka...........22/12......17.....Milton Keynes.......?.................... eulalia.............23/12.....18......Londyn............ ...................... SuleViae...........24/12....19?.....Grimsby..?...Joshua , Marie.Natalie? karinella...........05.01......32....Southend.....córka. ........Kornelia leeds1977aga.....8/01.......30... Leeds............synuś......Daniel.... asiulek27........15/01......30.....Preston.........?.... Judytka/Szymon Kasia78...........20.01 ? .....29...Gosport.......?........?............... fasolka.............28/01.....17.....Belfast.........?.. ............?.......... Jennny........28/01.....27......Stratford on Avon........synek/Tristan agnes23............09.02......27.....Northampton........ ?...............? asiamaks..........14/02....15.......Londyn............?. ...................? Kagimka ...........15/02.....6.......Watford.......?......Julian/Ste fania juska27............26/02.....12......nottingham......... .....?............? mamunia2..........?....14......Wellingborough........... .......?............ Sasania...22.02...25...Szczecin/Northampton...córeczka. ..Gabrysia Karolinah.....04.05.2008...13.......Londyn.............. ..?..............? Monika2......07.05.2008...13.......Coventry............. ?.... .........? Felicity001....9.05.2008...13.......Coventry............ ?.... ........? Maddalen83.....02.03.08....22....Łódź/Londyn......córeczka...Julia Szczęśliwe Mamusie : purpurowa rzeka....02/03...3540..Wolverhampton..syn.....Szczepan sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos zeluchna.....26/04.......?........Hillingdon.......chło pak.........Kacper aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn......chłopa k.............Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka agata27.........../09.....?......Londyn.......dziewczyn ka.........Lania magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corci a.......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia edziulka...........15/10....???...Bristol....córeczka... Laura/Wiktoria migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus...........D awidek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny tak mi juz dobrze. mialam rano scan. dzidzius dobrze wazy , ma 1804 g i mierzy 38 cm. zrobili mi tez badanie przeplywow metoda dopplera i wszystkie pomiary. mam tylozgiecie macicy i dlatego mala tak sie jakos chowa ze wydaje sie ze jest polowe mniejsza i do tego strasznie duzo wod plodowych. a lozysko jest I stopnia. wiem ze napanikowalam,ale przynajmniej jestem spokojna i widzialam jak moja corcia wyglada - ma takie male sliczne paluszki i na pewno potwierdzilo sie ze to dziewczynka pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maddalen musisz poprosic o skierowanie na toksoplazmoze , sami nie dadza,mi robili w 26 tyg razem z badaniami na cholestaze a na glukoze mialam w 24 tyg razem ze scanem szyjki macicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmieniam tydzień, bo ktoś mnie odmłodził ;) Szczęśliwe brzuchatki: karina82..........28/10.....42....Chichester.....syn.... ....maks/julek? Dora23............02/11.....40....Croydon........synus.. ........Dorian? czarna101........08/11.....40....Hereford............... ..?...............? anagro............15/11.....37.....Alcester..........?.. ........Maya/Alex camillee..........29/11.....38.....Bristol.........córka ...........Noemi? yagoda13.........11/12.....24.....Windsor........córka.. ........nabela lorenka...........22/12......17.....Milton Keynes.......?.................... eulalia.............23/12.....18......Londyn............ ...................... SuleViae...........24/12....19?.....Grimsby..?...Joshua , Marie.Natalie? karinella...........05.01......32....Southend.....córka. ........Kornelia leeds1977aga.....8/01.......30... Leeds............synuś......Daniel.... asiulek27........15/01......30.....Preston.........?.... Judytka/Szymon Kasia78...........20.01 ? .....29...Gosport.......?........?............... fasolka.............28/01.....17.....Belfast.........?.. ............?.......... Jennny........28/01.....27......Stratford on Avon........synek/Tristan agnes23............09.02......27.....Northampton........ ?...............? asiamaks..........14/02....15.......Londyn............?. ...................? Kagimka ...........15/02.....6.......Watford.......?......Julian/Ste fania juska27............26/02.....12......nottingham......... .....?............? mamunia2..........?....14......Wellingborough........... .......?............ Sasania...22.02...26...Szczecin/Northampton...córeczka. ..Gabrysia Karolinah.....04.05.2008...13.......Londyn.............. ..?..............? Monika2......07.05.2008...13.......Coventry............. ?.... .........? Felicity001....9.05.2008...13.......Coventry............ ?.... ........? Maddalen83.....02.03.08....22....Łódź/Londyn......córecz ka...Julia Szczęśliwe Mamusie : purpurowa rzeka....02/03...3540..Wolverhampton..syn.....Szczepan sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos zeluchna.....26/04.......?........Hillingdon.......chło pak.........Kacper aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn......chłopa k.............Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka agata27.........../09.....?......Londyn.......dziewczyn ka.........Lania magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corci a.......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia edziulka...........15/10....???...Bristol....córeczka... Laura/Wiktoria migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus...........D awidek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
relation to brim to jest stopien wchodzenia główki w kanal rodny. Polozna \'maca\' glowke dziecka, na ile jest ona juz w kanale rodnym. Dzieli glowke na 5 czesci i potem zapisuje ile zdołała wyczuć, czyli ile jest poza kanalem. Wiec jesli napisze, że masz 4/5 - znaczy to że cztery piąte glowki jest jeszcze przed kanalem, czyli tylko 1/5 juz w kanale. Spotkalam sie jednak też z mierzeniem odwrotnym, czyli jesli pisze 4/5, to znaczy ze cztery piąte jest juz w kanale. Warto sie wiec zapytac poloznej jak ona to zapisuje; czy zapisuje to co outside czy inside. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak czytam posty dziewczyn, które jeszcze w ciązy są, to sentyment mi się włącza, bo pamietam jak jeszcze 15 dni temu sama brzuszek jeszcze mialam. I aż sie łezka w oku kręci, jaki to piekny okres w życiu moim był. Te scany, wizyty u poloznej, oglądanie zdjęć z usg..... mimo, że taka zła bylam na tę sluzbe zdrowia tutaj - teraz tylko pozytywnie do tego podchodze. Tak pięknie, tak slodko bylo.... patrze teraz na moją Izunię i wierzyc mi sie nie chce, ze jeszcze miesiac temu tylko na zdjeciu usg ją ogladalam i mialam ją pod wlasną skórą. Aż sie wztuszylam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dlugo czekalyscie na porod od czasu gdy polozna wpisala do ksiazeczki ciazy relation to brim 2/5??? dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karinella, dobrze ze sie wszystko wyjasnilo i juz sie nie denerwujesz :) czy przez to tylozgiecie bedziesz miala utrudniony porod??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem szczerze, że ten relation to brim to malo miarodajny jest. mnie polozna mowila, ze miala wiele pacjentek, u ktorych w ogole nie tak ten postep szedl. Np. jedna miala ciągle 3/5, non stop i urodzila nagle. Duzo takich historii slyszalam, wiec nie ma sie co tym sugerowac :-0 Szkoda, wiem, ale cóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny :) myslalam ze moge sie nastawiac na porod w ciagu najblizszych 2 tygodni, ale teraz juz wiem ze lepiej nie ;) 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny czy ktoras wie jak tu sie nazywa herbatka z kopru wloskiego? prosze napiszcie jak cos wiecie,moja mala boli brzuszek ale nie wiem jak tu sie nazywa ta herbatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Izabela to sie nazywa Fennel Tea firmy Hippo one zazwyczaj sa tu w torebkach po 20 ale insatnt tez powinny byc. w polskim sklepie tez widzialam :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze raz dziekuje za rade.A ty probowalas Gripe water? jak tak to czy jest skuteczna,czy lepiej ta herbatka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje wam za rady,jutro wysle meza zeby kupil to i to. Nie wiem czy to brzuszek czy po prostu byla glodna,bo raz je co 2 godziny a raz co pol i ja nie wiem czemu placze czy dlatego,ze jest glodna czy cos ja boli. A co ile jedza wasze malenstwa i czy jak ktoras z was karmi cycem to czy zawsze jak jest mleko w piersi to czy piers musi byc twarda czy nie koniecznie?,bo ja juz sama nie wiem moze mam slaby pokarm,bo piersi wczesniej byly twarde a teraz juz nie sa. A jak jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia78
Laboszku, Sztefko bardzo dziękuję za informację, zawsze to kilka funcików w kieszeni:) Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie spotkań z midwife po 32 tyg, wyczytałam, że później są co dwa tyg czy to prawda? Nie wiem czy wiecie o istnieniu portalu nasza-klasa.pl można tam znaleźć sporo znajomych ze szkolnych czasów i nie tylko, mnie się udało poodnajdywać znajonych, których nie widziałam po 10 lat. W moich stronach ten portal jest bardzo popularna i może dlatego. A jak nie ma tam Waszych znajomych to drogą pantoflową możecie same ich zachęcić do zalogowania. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabela - ja karmię piersią i nie martw się, po kilky tyg laktacja się stabilizuje i z piersi robią się flaczki ;) ale to nie znaczy ze nie ma w nich mleka, po prostu popyt = podaż więc cycusie produkują teraz tyle pokarmu ile dziecku jest potrzebne :) acha, potwierdzam, Gripe Water jest skuteczna i mojemu dziecku smakowała. Tylko uważajcie przy podawaniu bo Julka kiedyś tak się zachłysnęła że aż nei emogła oddychać :O aż się cała czerwona zrobiła a ja się wystraszyłam że szok - i to był ostatni raz kiedy jej tą wodę podałam, a podawałam raczej zapobiegawczo bo Mała kolek nie ma :) (a, i nie podawałam łyżeczką tylko zakraplaczem , powolutku a ty taki numer :O )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podaje aktualnie INFACOL- tez tani i dobry- tym bardziej ze nie trzeba przepajac, tylko podaje sie jedynie 0,5 ml przed karmieniem, wiec malo. U Hani dziala,bo troche sie meczyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dziewczynki podawalam maluszkowi infacol i nic nie pomagal, a b.plakal-potem hv.przepisala mi colief czy jakos tak sie to pisze i to bylo wybawienie drogi bo 9f malutenka buteleczka ale znakomity polecam.teraz ma dopiero 2 mce i juz mu przeszly kolki wiec nic juz nie stosuje.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laboszek my też tak jak sztefka chrzcimy mała w polskim kościele z polskim księdzem, w niedziele po mszy sami sobie taki termin wybraliśmy, zadzwoniłam do księdza i zapytała o chrzest i pytał sie mnie kiedy chcemy, nauk żadnych nie mieliśmy w 15 inutach wytłumaczył nam co kiedy mówić, do spoowiedzi mówił ze trzeba iśc ale zadnego zaświadczenia nie trzeba dawać także to juz twoja wola czy chcesz iśc czy nie, u nas płaci sie co ``łaska``. A co do szat i świcy to ja mam od koleżanki bo miała dwie ale u nas można kupic w kościele i ksiądz się nas pytał czy mamy, ale to juz musisz zapytac na miejscu, a i najważniejsze chrzestni nie musza być osobiście możesz w dokumentach podać a w zastępstwie moze iść ktoś inny, my tak właśnie robimy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomnialam sie pochwalic ze dzisiaj pracowalam ostatni dzien :) od poniedzialku zaczynam macierzynski!!! jupi :) zrobili mi mile pozegnanie w prcy :) az szkoda bylo odchodzic ;) dostalam ogromny album na zdjecia dla dziecka i mnostwo akcesoriow do robienia kartek (robie okolicznosciowe kartki) :) w dodatku losowalismy dzisiaj nagrody bo w tamtym tygodniu mielismy target i wylosowalam glowna nagrode ktora bylo 100funtow!!!!! :D nie moglam uwierzyc ;) wiec mialam podwojnie udany dzien ;) od poniedzialku zaczynam leniuchowac (a tak naprawde przygotowywac wszystko dla dziecka ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabela26- u was w tym polskim sklepie niedaleko tesco mozna kupic herbatke koperkowa- do zapazania , widzialam tez ta w granulkach z rumianku i jeszcze kilka innych. Ale ja bylam tam w pazdzierniku wiec mozesz sie jutro tam przejsc i zobaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camille nie powinnam przez tylozgiecie miec problemow z porodem, bo moja mama ma to samo i raczej z tego co mowi miala wyjatkowo szybkie i lekkie porody. problemy moga jedynie byc z zajsciem w ciaze, chociaz ja raczej nie mialam. zapisuje sobie te herbatki i inne metody , ktore podajecie i potem bedzie mi latwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camille nie powinnam przez tylozgiecie miec problemow z porodem, bo moja mama ma to samo i raczej z tego co mowi miala wyjatkowo szybkie i lekkie porody. problemy moga jedynie byc z zajsciem w ciaze, chociaz ja raczej nie mialam. zapisuje sobie te herbatki i inne metody , ktore podajecie i potem bedzie mi latwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabela26- u was w tym polskim sklepie niedaleko tesco mozna kupic herbatke koperkowa- do zapazania , widzialam tez ta w granulkach z rumianku i jeszcze kilka innych. Ale ja bylam tam w pazdzierniku wiec mozesz sie jutro tam przejsc i zobaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dziwnie mi skopiowalo 2x tego samego posta. jovka- pisalas kiedys o tych patyczkach do uszu- co sie czysci za pomoca wypalania czy jakos tak. Mozesz napisac mi ich nazwe najlepiej po polsku i angielsku . Z gory dziekuje:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpionka 81 dzięki za wyjaśnienia, powoli, powoli i chyba dogadam się z środkową żoną, jak to mówi mój mąż ;). Camilee to dobrze, że już będziesz mogła odpocząć sobie, kiedy będziesz tego potrzebowała, a nie - kiedy będziesz miała czas. Agnes23 mąż mój ma dziś dzwonić na umówienie się w celu zobaczenia mieszkania. A jak tam u Was - są szanse na przeprowadzkę? Mam już bilety na wyjazd, 13 grudnia. :) Zaczyna to wszystko nabierać realnych kształtów. Pozdrawiam i ściskam i dzieciaczki w i poza brzuchem, o mamach nie wspomnę, bo to oczywiste :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Sasania to fajnie ze juz sie uklada po Waszej mysli. my mamy zamiar sie przeprowadzic w polowie grudnia, misiac przed teoretyczna wyprowadzka z tej chaty bo wiadomo niby umowa na pol roku ale na szczescie nic nie podpisalismy i teraz kwestia dogadania sie z landlordem. mam nadzieje ze nie bedzie problemu. niestety i trzeba bedzie pozyczyc troszku kaski gdyz za mieszkanko jednopokojowe plus living room kuchnia i lazienka trzeba zaplacic od 405f miesiecznie za lepsze na ktore sie czaimy 425f plus depozyt 625f plus oplaty jakies dla agencji nie pamietam ile ale ok 100 wyjdzie nam ponad 1100f cholera ile to pieniedzy, ale to nic jak juz urodze i zaczniemy sie starac o benefity mam nadzieje ze damy rade :) a jak reszta dziewczynek?? dzis wieczorem lece sobie do Polski. wczoraj bylam u pana doktora ktory mnie tak pieknie skasowal 25f. a bylam po to zwolnienei z pracy o ktoreym pisalam i wypisal mi ale tylko na miesiac i to od 20 czerwca do 20 lipca ale powiedzial ze to powinno pomoc. napisze notke ze po tym juz i tak mnie nie chcieli do pracy i ze dostalam p45 i ze w agencji na sam moj widok nie chcieli rejestrowac, a co... kurde zobaczymy moze cos mi dadza a jak nie to niech spadaja :P damy rade i bez tego choc wiadomo ze przydalyby sie pieniazki jakiekolwiek... a to wyniesie 110f na dwa tyg ale zawsze to cos... ach sie rozpisalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×