Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość blagam o pomoc
RATUNKU JAK ZDOBYC PIGULKE "PO" W UK??? COS MNIE SPOTKALO WCZORAJ!!!! POMOCY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania i Babel
Witam serdecznie Dzieki ziarnko piasku ale juz uslyszalam tyle roznych opinii od wykwalifikowanego personelu w moim GP i szpitalu (skrajnie roznych!), ze juz zglupialam. Zreszta dla mnie jest juz i tak za pozno... Pigulka po? A w Familly Planning Clinic nie beda tego mieli? Przeciez tam sie zajmuja antykoncepcja i aborcjami... :-/ Maddalen83, witam Cie serdecznie. Opiekna nad ciezarna w UK to temat rzeka! Sama widzisz juz prawie 450 stron zapisanych chociazby w polowie o opiece w Anglii. Czy jestem zadowolona z opieki? Ciezko stwierdzic. Jestem zadowolona ze swojej ciazy, ze przebiega bez wiekszych ekscesow ale zadowolenie z opieki medycznej tu to kwestia bardzo indywidualna. Tak samo jak w Polsce mozesz trafic na konowala ale i na doswiadczona i pomocna osobe. Nie dajmy sie zwariowac: i Polki i Angielki rodza zdrowe dzieci! Maddalen, jesli bedziesz miala jakies bardziej konkretne pytania to wal smialo, czy tu czy na maila. Pozdrawiam i zycze milego i spoojnego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania i Babel -> badanie z tego co mi polozna ostatnio powiedziala wykonuja przy jakichs obciazeniach - typu: cukrzyca w rodzinie. Ja bede miala bo moj ojciec ma cukrzyce. Choc przy pierwszej ciazy nie mialam, bo przyjechalam dopiero w 28 tyg. do anglii, ale za to mialam w polsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgonia Mencz
ziarnko_piasku test obciazenia glukoza wykonuja gdzy sa wskazania - np w rodzinie wystepowala cukrzyca, tak to raczej nie. A co do badania krwi to moja polozna wszystkiego pilnowala, nawet pobierala mi krew na poziom zelaza 4 tyg przed porodem czym bardzo mnie zaskoczyla. a co w tym takiego dziwnego? test obciazenia glukoza robiono mi dwa razy w ciazy i wcale nie z powodu cukrzycyc w rodzinie nikt jej u mnie nie miał a ja miałam ja w ciazy jak sie okazało a badanie zelaza to norma co miesiac czym wiec cie zaskoczyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgonia Mencz
przeciez cukrzyca w rodzinie moze byc a chory moze o tym nie wiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was brzuszki :):):):) ziarnko_piasku- to prawda, Julus to juz sobie troszke wazy i przy dluzszym noszeniu na rekach da sie odczuc. Co do karmienia to od ostatniego kryzysu na razie jest ok. Za to Ja zamiast zrzucic troszke wagi- bo tak z regoly jest przy karmieniu piersia- troszke przytylam.Ale to raczej od tego, ze jem wszystko- czekoladki tez:D- zeby Julus mial dobre i slodziutkie mleczko:D:D Dziewczyny karmiace piersia- czy u was pojawil sie juz okres?.Bo u mnie cos sie pojawilo od wczoraj. I teraz nie wiem czy to przez tabletki anty ?(nigdy wczesniej nie mialam plamien ani silniejszych krwawien przy tabletkach) czy juz poprostu dostalam miesiaczke. A tabletki ktore biore to Micronor. Na dodatek za pare dni mam wizyte na cytologie i mysle, ze do tego czasu juz sie to skonczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki Mada ja karmię piersią już 5 miesięcy i nadal nie mam okresu tak że może faktycznie to przez tabletki. Mada a jak z karmieniem i ilością mleczka w trakcie brania tabletek? Ja dostałam cerazette ale jakoś nie mogę zacząć ich brać. Skleroza czy co P;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duila- jak narazie nie mam z tym problemu. Ale tabletki biore od 9 dni wiec zobacze troszke pozniej czy bedzie roznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korekta
ze wzgledu, ze widzialam kiki 26 juz na Matkach Polkach wpisuje ja do szczesliwych mamus🌼 MONDZI25........26/10.....41.....Banbury.......córka.... ..Aleksandra karina82..........28/10.....42....Chichester.....syn.... ....maks/julek? Dora23............02/11.....40....Croydon........synus.. ........Dorian? Ania Grimsby.....02/11......40....Grimsby.....synus.............. Dawid czarna101........08/11.....39....Hereford............... ..?...............? anagro............15/11.....37.....Alcester..........?.. ........Maya/Alex camillee..........29/11.....37.....Bristol.........córka ...........Noemi? yagoda13.........11/12.....24.....Windsor........córka.. ........nabela lorenka...........22/12......17.....Milton Keynes.......?.................... eulalia.............23/12.....18......Londyn............ ...................... SuleViae...........24/12....19?.....Grimsby..?...Joshua , Marie.Natalie? karinella...........05.01......32....Southend.....córka. ........Kornelia leeds1977aga.....8/01.......30... Leeds............synuś......Daniel.... asiulek27........15/01......30.....Preston.........?.... Judytka/Szymon fasolka.............28/01.....17.....Belfast.........?.. ............?.......... Jennny........28/01.....27......Stratford on Avon........synek/Tristan agnes23............09.02......26.....Northampton........ ?...............? asiamaks..........14/02....15.......Londyn............?. ...................? Kagimka ...........15/02.....6.......Watford.......?......Julian/Ste fania juska27............26/02.....12......nottingham......... .....?............? mamunia2..........?....14......Wellingborough........... .......?............ Sasania...22.02...25...Szczecin/Northampton...córeczka. ..Gabrysia Karolinah.....04.05.2008...13.......Londyn.............. ..?..............? Monika2......07.05.2008...13.......Coventry............. ?.... .........? Felicity001....9.05.2008...13.......Coventry............ ?.... ........? Szczęśliwe Mamusie : purpurowa rzeka....02/03...3540..Wolverhampton..syn.....Szczepan sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos zeluchna.....26/04.......?........Hillingdon.......chło pak.........Kacper aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn......chłopa k.............Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka agata27.........../09.....?......Londyn.......dziewczyn ka.........Lania magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corci a.......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia edziulka...........15/10....???...Bristol....córeczka... Laura/Wiktoria migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małgonia Mencz- a dlatego mnie zaskoczyło bo wg maternity records nie ma juz tak późno kontroli poziomu żelaza we krwi, a testu obciążenia glukozą nikt mi nie robił bo w wywiadzie położniczym nie było osoby w rodzinie która ma cukrzycę, a chodzi o najbliższą rodzinę, matkę, ojca rodzeństwo i chyba dziadków. Dlatego :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ciągle tu ciekawe jak ania i reszta oczekujacych dziewczyn.dziewczyny te ktore mialy masaz ten na wywolanie jak dlugo on u was trwal bo moja polozna dzis byla poraz drugi i trwalo to z 10 sekund bo stwierdzila ze ma za krotkie palce i cos tam nie moze dostac .ogolnie uwazam ze zrobila to od niechcenia.bo wie ze w czwartek mam isc na prowokacje.boze zadnych boli nic czemu to trwa tak dlugo????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze pytanko jak nazywa sie rozwarcie po angielsku i czy w karcie polozna jakos to oznacza.wiem ze bylo kiedys o tym pisane ale nie moge znalezc tej stronki gdzie bylo to poruszane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karina - zapytaj czy musisz przechodzic ten masaż. Ponoć gdzieniegdzie mozna sie nie zgodzić na to i nie robią. Kolezanka mi mowila, ze jej nie robili, bo nie wyrazila zgody i wywolywali inymi metodami, (ostatecznie miala cesarke ale to z innych przyczyn).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona pytala sie mnie czy ja chce, no i ja chcialam by bylo szybciej.a w czwartek do szpitala i na zastrzyk wywolanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maddalen83
Hej Dziewczynki jak sie macie? Ja dzisiaj wybieram sie do lekarza, zarejestrowac sie... Nie wiem ale mam jakos mieszane uczucie co do opieki tutaj, chociaz jeszcze nic mnie takiego nie spotkalo... No zobaczymy... Ania i Babel :) Ja wiem, ze kazda indywidualnie podchodzi do opieki tutaj ale troszke czytalam i to jest roznie wlasnie z opiniami no i dlatego mam taki metlik w glowie.Narazie musze zalatwic to co mam do zalatwienia czyli rejestracja a pozniej bede myslec i sie martwic:) Caluski dla Was :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia78
MONDZI25........26/10.....41.....Banbury.......córka.... ..Aleksandra karina82..........28/10.....42....Chichester.....syn.... ....maks/julek? Dora23............02/11.....40....Croydon........synus.. ........Dorian? Ania Grimsby.....02/11......40....Grimsby.....synus.............. Dawid czarna101........08/11.....39....Hereford............... ..?...............? anagro............15/11.....37.....Alcester..........?.. ........Maya/Alex camillee..........29/11.....37.....Bristol.........córka ...........Noemi? yagoda13.........11/12.....24.....Windsor........córka.. ........nabela lorenka...........22/12......17.....Milton Keynes.......?.................... eulalia.............23/12.....18......Londyn............ ...................... SuleViae...........24/12....19?.....Grimsby..?...Joshua , Marie.Natalie? karinella...........05.01......32....Southend.....córka. ........Kornelia leeds1977aga.....8/01.......30... Leeds............synuś......Daniel.... asiulek27........15/01......30.....Preston.........?.... Judytka/Szymon Kasia78...........20.01 ? :).....29...Gosport.......?........?............... fasolka.............28/01.....17.....Belfast.........?.. ............?.......... Jennny........28/01.....27......Stratford on Avon........synek/Tristan agnes23............09.02......26.....Northampton........ ?...............? asiamaks..........14/02....15.......Londyn............?. ...................? Kagimka ...........15/02.....6.......Watford.......?......Julian/Ste fania juska27............26/02.....12......nottingham......... .....?............? mamunia2..........?....14......Wellingborough........... .......?............ Sasania...22.02...25...Szczecin/Northampton...córeczka. ..Gabrysia Karolinah.....04.05.2008...13.......Londyn.............. ..?..............? Monika2......07.05.2008...13.......Coventry............. ?.... .........? Felicity001....9.05.2008...13.......Coventry............ ?.... ........? Szczęśliwe Mamusie : purpurowa rzeka....02/03...3540..Wolverhampton..syn.....Szczepan sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos zeluchna.....26/04.......?........Hillingdon.......chło pak.........Kacper aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn......chłopa k.............Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka agata27.........../09.....?......Londyn.......dziewczyn ka.........Lania magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corci a.......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia edziulka...........15/10....???...Bristol....córeczka... Laura/Wiktoria migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was mamuski! bylam dzis na spotkaniu w GP bo jestem 4 dni po terminie ta jak zwykle zrobila rutynowe badanie i skierowala mnie jeszcze dzis do szpitala na wizyte co dalej a wiec pani doktor zrobila mi dzisiaj masazyk i jezeli w ciagu tych dni dalej nic sie niewydarzy to mam skierowanie do szpitala 15 listopada na wywolanie. powiem wam szczerze ze mam nadzieje ze cos sie ruszy samemu bo najgorsze jest to czekanie wiedzac ze juz sie ma termin na wywolanie bo zaczynam juz miec maly stresik ale coz co ma byc to bedzie! a jak tam u ciebie Ania G cos u ciebie sie ruszylo? pozdrawiam was i zycze milego popoludnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia78
Witajcie, nie powiem, żebym była nowa już mam za sobą kilka wpisów, ale pod innym nikiem, niestety dawno nie pisałam i zapomniałam hasła więc musiałam zmienić nika ...to tak tytułem wstępu. Pozdrawiam serdecznie dziewczyny z Coventry, mało brakowało a chodziłybyśmy ze swoimi pociechami na spacerki-mieszkałam tam kilka miesięcy w zeszłym roku. Trochę zaczynam się denerwować, pierwsza data porodu była na 03.01 a druga na podstawie 2ch skanów, które były 2 tyg po sobie na 20.01....taka mała prawie 3 tyg różnica,....!!! Wczoraj uzmysłowiłam sobie, że już coraz mniej czasu pozostało i powinnam zacząć się pakować, żeby znów nie było niespodzianek jak rok temu, że mąż mnie pakował a ja ze szpitala mówiłam co gdzie leży:) Właściwie to niby druga ciąża ale tak naprawdę to czuje się jakbym miała pierwszy raz rodzić. Poprzednio nie miałam żadnych objawów porodu, miałam nieplanowaną cesarkę...konflikt pępowinowy...poród w Polsce. Na zasadzie, że nie ma głupich pytań:) mam ich właśnie kilka:, szczególnie do tych dziewczyn, które rodziły w ostatnim czasie, we wszystkich poradnikach pisze, żeby dla partnera wziąść coś do jedzenia lub picia a co z ubraniem może być przy porodzie w tym czym przyszedł?!!! czy może mu coś dadzą? co z poduszkami miałyście swoje czy nie były potrzebne? po ilu godzinach wypuszczali Was do domu? Co tak naprawdę miałyście ze sobą i czy rzeczywiście rodziłyście jak chciałyście?:) chyba wystarczy na dziś:) do usłyszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny,mam pytanko: Dzwonilam wlasnie po formularz do child tax credit i babka sie mnie pytala,o subject immigration control(to jest chyba to,ze masz home office) i ja powiedzialam,ze mam i moj partner tez a ona na to ,ze jesli oboje mamy ten subject... to nie mozemy pobierac taxow. Czy wy moze wiecie cos wiecej na ten temat??? Prosze o odpowiedz jesli ktos cos wie. Z gory dziekuje:)) A moja Oliwka coraz wiecej chce jesc,chyba musze jutro zapytac poloznej o mleko modyfikowane,bo boje sie,ze mala sie nie najada moim mlekiem.Moja mama pojechala wczoraj do Polski...strasznie mi smutno:(( wczoraj prawie caly dzien przeplakalam:(( :(( :(( Musze sie przyzwyczaic do tego ze bede teraz sama z mala,bo moj maz od jutra idzie znow do pracy:(( Pozdrawiam was kochane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny 2w1 i mamusie. Izabela: subject immigration control (nie jestem pewna) to jest podstawa do kontroli emagracyjnej, to znaczy, czy masz prawo być w Anglii legalnie, a ty masz to prawo, bo jesteśmy w Unii.Z tego co pamiętam to zawsze pisałam w różnych formularzach,że NIE MAM subject immigration control, bo jestem European Union Member. Zadzwoń jeszcze raz i poproś o ten formularz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) ma kilka pyatn. czy tutaj w szpitalu wykonuja cos takiego jak KTG?? jesli tak to kiedy? Laboszku pisalas ze polozna badala cie ginrkologocznie, czy ona zawsze tak bada czy badala z jakiejs przyczyny?? dzisiaj bylam u poloznej, dziecko jest \"w polowie\" drogi ;) tzn 3/5 :o moglaby byc juz 2/5 :) no i okazalo sie ze mam infekcje drog moczowych, a najlepsze jest to ze w ogole tego nie czuje :d jutro mam doniesc mocz i sprawedza w laboratorium. jeszcze maja podejrzenia ze mam pre-eclampsia, czyli jakas choroba. wszystko tak ladnie sie ukladalo a teraz na koncu jakies chorobska mi wyskakuja!!!! :o sztefka, co u ciebie????? jak sie mieszka w nowym mieszkaniu/domu??? co u Olka?? 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camille- do KTG podlaczaja jak juz przyjezdzasz do porodu albo jezeli chca sprawdzic czy wszystko jest ok z dzidziusiem (nie oznacza to oczywiscie ze musi sie cos dziac niedobrego ) jest to urzadzenie ktore monitoruje akcje serca dziecka i pokazuje skurcze macicy np.moja znajoma podlaczyli do ktg jak swedzialo ja cale cialo i byla na badaniach kontrolnych, ja natomast w polsce bylam podlanczana pod koniec ciazy bo sprawdzali czy szykuje sie juz akcja porodowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna101, dzieki za odpowiedz! wiem ze w pl podlaczaja pod ktg pod koniec ciazy, dlatego bylam ciekawa jak to tutaj wyglada. czyli nie ma co liczyc na jakas wizyte w szpitalu w celu sprawdzenia skurczy i posluchania dziecka.......?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camillee- pre- eclampsia to nic innego jak zatrucie ciazowe. To jest niegrozne ale beda kontrolowac czesciej twoje cisnienie, mocz i robic ktg,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×