Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Szczęśliwe Brzuchatki: Monika.stansted..22.06.2008...38...stansted.........syne k.. ...Oscar monia****...........01.07.2008...36...Londyn/Bromley.... .synek...?... Aneta_s.............07.07.2008...34...Slough...........c orka.....Jessica Borowa.............12.07.2008....35...Thornton Heath......córka...... Julia...8............13.07.2008...33...Telford......? .....Oliwia/Olivier arvena4-gosiaia....08.08.2008...31...Basingstoke..chlopa k-Alexander Julka...............15.08.2008....24.....Londyn......... ..... ............. agnieszka75......18.08.2008....22...Ash, Surrey.....synek Gosia1302.........18/08/08......33.....Londyn/Croydon... ...?.... .....? natusia22..........28.08.2008....23.....Londyn.......... ....? ..........? asiunia876........15.09.2008.....21.....Derby........... ..... ?............? mama Eli...........02.10.2008.....23.....WGC........synek...Jakub Jan monika820227....15.10.2008.....21.....Londyn..........?. ...............? mala79.............07.11.2008.....17......Londyn........ .?................? Asanna.............11.11.2008.....16......Wood Green.......?...........? Salma...............10.12.2008.....8.......Leicester.... .......? ...........? Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczka .....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.. .. Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synuś... ....Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....corcia .......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......synek... .Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n....Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin...synek ...Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k....Tymon Felicity001.....18/05....4070.....Chesterfield.......syn ek.....Filip Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek ....Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ... .Julia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dziś pierwszy raz zostałam sam z synkiem na całe popołudnie i pół nocy, bo mężulek w pracy.Czarek kwęczy i marudzi cały dzień.Coś mu się pozmieniało i nagle zaczął być głodny co 2h.Dlatego piszę tego posta już ponad 40 min, bo co raz muszę zaglądać do niego, bo płacze. No i z przykrością stwierdzam,że moje dziecko ma \'UCZULENIE\' na łóżeczko.Babcie doradzają,żeby wziąć malucha d swojego łóżka, ale ja się boję,że mu zrobię krzywdę jak przysnę mocniejszym snem, szczególnie,że jestem dosyć zmęczona albo się w ogóle nie wyśpię.Za to jak leży w łóżeczku to ani on ani ja sie nie wyśpimy, bo on płacze a ja albo go uspokajam albo siedzę i czuwam. Karolinh ależ ja Ci zazdroszczę.:) Mam nadzieję,że za trzy tygodnie będę mogła napisać podobnego do Twojego posta. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po usg. I jestem bardzo zadowolona. Druga córa jak sie patrzy Szkoda ze nie moge wam pokazac zdjęcia jej twarzyczki, jest b. wyrazne,i jak nam panie powiedzialy jest b. podobna do starszej siostry( byliśmy tam calą rodzinką) :))) Ciekawe czy tak bedzie... Ma średnią wagę - 2,294kg i wszystko jest z nią jak należy. Ocenili też wody płodowe i przepływ krwi pępowinowej. No i leży główką w dół :))) Jaki spokój teraz czuję...:))) jednak sie martwiłam, dopiero teraz to widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka - gratuluje coreczki w brzuszku. Nie ma to jak dokladne USG czlowiek zawsze robi sie spokojniejszy.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Eli, to ja tez sprobuje zastosowac ta Gripe Water. Monika2- nie boj sie ze zrobisz krzywde maluszkowi, nie zrobisz. Instynkt nie pozwoli i Twoja czujnosc. Ja tez sie balam ze cos maluszkowi zrobie, bo naleze do osob ktore strasznie sie kreca i wierca. No i co sie okazalo- ze jak malenstwo spi ze mna w lozku, to tak jak zasne tak sie budze. w tej samej pozycji, a jak tylko dzidzia cos kweknie to ja juz oczy otwarte, mimo ze padnieta jestem i wydawaloby sie iz spie kamiennym snem. No i ja nauczylam tez mojego Maksia usypiania i spania w moim lozku i przy cycu. Bardzo wygodne ale uwazam ze niezbyt korzystne przede wszystkim dla rodzico, poniewaz moja druga polowa zostala eksmitowana do living roomu na materac i strasznie ubolewa nad tym. Wiec zaczelam po malu uczyc Maksia spania w lozeczku. Wiec po wieczornym kapaniu i karmieniu troszke go ponosze azeby sie mu odbilo i jak widze ze on juz ma takie oczki bardzo ciezkie to klade go do lozeczka, troszke na boczku. Podpieram mu plecki poduszka duza i siadam na krzeselku kolo niego, trzymam czasami raczke. Nie reaguje na jego male kwekanie, tylko patrze i przy okazji czytam sobie ksiazke. Jezeli placze to biore go na raczki, uspokajam i odkladam z powrotem. Pierwszy wieczor siedzialam ok. 1 godz ale z kazdym dniem coraz krocej, dzis tylko 20 minut.. Trzeba byc konsekwentnym i nie poddawac sie, powodzenia i milego wieczoru zycze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie -Kupki
Cześć Dziewczyny, mam nietypowe pytanie do Mam Maluchów, Jak wyglądają kupki Waszych Pociech? Mój SYNEK tylko przez pierwsze 3-4 tyg miał dobre kupki potem zaczeły sie problemy kolka(naszczęście tylko 3-4 tyg) i ciągły śluz w kupce, odstawiłam mleczne produkty od czasu do czasu jadlam sojowe jogurty ale to chyba też uczula, 2 tyg temu mój Maluch(skonczył 4mce) robił caly tydz ciemno zielone kupki z bardzo gestym śluzem własciwie to był tylko śluz ponad 5-8 dzienniepraktycznie po kazdym jedzeniu, lekarz powiedział ze jest okey i mam jeść wszystko!!! do tego 4tyg temu pojawiła się u niego wysypka na nosku i w okolicach ust i brodzie, zastanawialam sie co to może być i wpadam, że może herbatka z Hippa dla dzieci powyżej 4 mca i miałam częściowo racje bo kupki zmieniły kolor na żółty są 1-3 razy dziennie ale nadal jest w nich tylko śluz ale w dużo mniejszych ilościach niż wcześniej i dużo cieńszy, chrostki zeszły na chwilkę ale znów się pojawiły ,dostaję już do głowy z tym co mam jeść, a obecnie jem tylko , kasze gryczaną, ryż , makaron , ziemniaki, chleb biały i ciemny, margarynaPURE słonecznikowa bez dodatku mleka, kompot z jablek, wędlina, kurczak, brokuły, buraczki, marchewka. soków nie piję, tylko herbatki ziołowe albo zwykłe, woda niegazowana. z góry dziękuję za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorkiem. karolinah - zgadzam się z tobą,że pewnie odezwałby się we mnie instynkt, ale mimo wszystko aż tak sobie nie ufam.Poza tym, jak sama napisałaś, budziłabym sie na każde zakwilenie.A ja potrzebuję się wyspać.Ponadto bardzo dużo naczytałam sie i nasłuchałam od położnych, które mnie odwiedzały, na temat cot death.Nie chcę ryzykować. Konsekwencja - to klucz do sukcesu w wychowaniu, nie tylko maluszków. Życzę powodzenia - już widać efekty. Ja mam teraz misję pod hasłem :spróbuj polubić swoje łóżeczko.Dziś Czarek płakał tylko 4 minuty.Karmię go, zmieniam pieluchę, sprawdzam,czy jest \'odgazowany\' i kładę do łóżeczka.On momentalnie zaczyna płakać,głaszcze po buzi i siadam obok i czekam aż sie uspokoi.Czasami wychodzę , bo nie mogę słuchać tego płaczu, wtedy mój mąż jest \'twardzielem\'. To była dobra lekcja życia - Co zakwilił, to my go braliśmy na ręce i huśtaliśmy (teraz waży TYLKO 4,3 kg - co by było później?).Więc przestał lubić swoje łóżeczko.Teraz nie chce w nim spać i usypia tylko na rękach, na rękach też się uspokaja i to bardzo szybko.To jest błąd wychowawczy.Naprawianie jest okrutne dla mnie, bo serce mi sie kraje, jak on tak strasznie płacze.Ale będę konsekwentna. borówka - gratulacje.Fajnie tak zobaczyć skarbeczka, co? ;) Pozdrawiam i dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry!!! Monika2, a sprobuj przetrzymac Malenstwo bez spania tak ze 4 godziny- ja tam zrobilam. Bedziesz widziala ze juz oczki sie zamykaja, jest bardzo padniety to wtedy go do lozeczka poloz. Wydaje mi sie ze zmeczenie i chec snu wezmie gore. osiedz kolo niego zeby mogl Cie widziec. Ja tak wlasnie zrobilam. Wykorzystalam to iz dal mi \'koncert\' marudzenia ponad 4 godzinny i \'pokonalam\' go jego wlasna bronia. byl tak zmeczony i spiacy ze chyba nawet nie mial sily wyrazic sprzeciwu. Dzisiejsza noc tez przespal super, tylko meczyly go gazy. W ciagu dnia spi na spacerze- ponad 2h i pozwalam mu spac w living roomie na lezaczku - sciagam tylko zabawki i owijam kocykiem. Zycze wytrwalosci i powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialam sie Was pytac czy ktoras z Was nosi dzidzie w chuscie, bo ja wlasnie zamowilam i zastanawiam sie czy zda egzamin i jakie macie doswiadczenie w tej kwestii. Po malu zaczynam odczuwac skutki wagi mojego Glodomorka Muchomorka wiec wierze ze chusta mnie troche odciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanie-kupki. z tego co pamietam to kupki w tym okresie powinny byc \"musztardowe\" czyli takiej konsystencji i koloru. niestety nie pamietam o co chodzilo z tym sluzem, ale wiem ze jego obecnosc o czyms swiadczyla.zielone zabarwienie wiecej niz dwoch kupek pod rzad zawsze oznaczalo klopoty. bylo to przeziebienie lub infekcje. bardzo czerwona wysypka pojawiajaca sie nagle i znikajaca po kilku godzinach to wynik nietolerancji na ktorys z podawanych pokarmow. a jaka herbatke hipp podawalas malcowi, ze zrobilo mu/jej sie gorzej? karolinah huste uwazam za swietne rozwiazanie szczegolnie jesli dziecko jest kolkowe.maja bardzo uspokajajace dzialanie na malca a Ty masz wolne race zeby cos zrobic. pytanie tylko czy spodoba sie malemu :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ A JA SIE CHYBA ROZCHOROWUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! gardlo nawala, biore tantum verde :( w domu po pracy zrobie sobie syrop z cebuli :( ehhh, nie wiem sama od czego teraz sie rozchorowalam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej Karolinah mój mąż ostatnoi podsunął pomysl chusty. Teraz, kidy niedlugo bedę wychodzic z dwójką intensywnie myślę co byłoby dobra opcja obok wózka. Na bugguy board dla Zuzi to jednak mysle ze za wcześnie, z nosidelkiem nie ryzykowalabym, może chusta?Nosidelko odpada z tego względu, ze Zuzia po kilkunastu min okropnie płakala, chociaz podobno bardzo wygodne, bezpieczne(baby bjorn).Zaraz sprzedalismy. Z chustą to też moglobyc ryzykowne.Ale kto przewidzi co naszym malym wybrednym przypadne do gustu? Sa takie fajne, w ktorych mozesz tez nosic dziecko jak juz podrosnie na biodrze, Zuzie tak zwykle nosilam dopuki nie mialam duzego brzuchola, a zchusta to byloby o duzo wygodniej. Dobrze sie sklada bo w tej kwestii teraz bede miala kogo podpytac :)) :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arvena wierz mi albo nie ale mialam wlasnie pytac jak sie dzis czujesz :D. Ty slonce chodzisz w tej ciazy jak moja kolezanka Ania - same nieszczescia.ona tez byla wiecznie chora i zakatarzona,cos ja non stop bolalo i tez byla spuchnieta pod koniec, nie wspominajac 20kg+ czego Ci nie zycze :D. kupilam sobie w koncu ten pas o ktory was tak terroryzowalam wczesniej :D. czekam teraz na przesylke. zdecydowalam sie jednak na wersje medium support.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanie - kupki sama mam wdomu alergika. Ten śluz mogłby wskazywac na alergie ale jak po zmianie diety nie ma róznicy to możeb to byc jednak innego. Nieduza ilośc śluzuJto sprawa normalna u karmionych piersią. Moja mala nie byla uczulona na moje mleko, moglam jesc wszystko , zaczęlo sie gdy zaczęlam wprowdzac stale pokarmy,po podaniu pierwszy raz mleka modyfikownego, pokrzywka wokół buzi znikająca po kilkunastu min, wymioty. Po roku niepodawania zaczęla tolerować bez zadnych objawów. Ale wysypka i tak czasem występowala, duzo delikatniejsza ale pojawiala sie, wiec okazuje sie ze ma alergie na coś innego niz bialko mleka krowiego - pewnie konserwanty.Nie wiem na co tak naprawde ta alergia(lekarze tez nie wiedzą). jakis czas temu stwierdzilam ze juz czas na mleko krowie (ma 22 m-ce).Niestety. Zaczęły sie kupki gdzie byl porawie sam śluz, nie wiedzialam dlaczego, myslalam ze moze zlapala cośbo czesciej byla na dworze, bawila sie w ogrodzie. Przestalam dawac mleko- kupki są normalne Bylaś z tym u gp? On moze skierowac cie do specjalisty.Zawsze to fachowa pomoc A jak nie pomoże to doradzam polskiego lekarza, ci tutejsi zwykle przymykaja oko na sprawy alergii u niemowląt, wiem z doswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to masz maly problem z tym mlekiem krowim. pamietam ze u nas to byly pomidory i jaja. teraz jednak nie mamy problemow z niczym :) czego i wam zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wiesz co mama Eli to dziwna sprawa bo ser żółty jest najgorszy dla takich alergików a ona zjada go w naprawdę duzych ilosciach i nic sie nie dzieje. Nie jest zle dopuki wcina ser i mamy polskie kaszki na mleku modyfikow - wtedy ma tego wapnia ile potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najgorzej bylo jak musialam odstawic od piersi. Mleko zastepcze soyowe przestalo ja interesowac zupelnie, na modyfikowane tez checi nie mila, a na widok jogurtu uciekala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co borowka z tym serem to by sie zgadzalo. ser ma duzo wiecej tluszczu niz bialka wiec powiniem mniej uczulac niz mleko. a moze ona ma nietolerancje laktozy? to calkiem popularne, niestety. mam kolege ktory je ser i inne przetwory mleczne ale nie moze wypic szklanki mleka bo ma gwarantowany dzien na kibelku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamusie i brzuchatki Ja od wczoraj poje Tymona Infacolem. Mam nadzieje ze podziala. Wczoraj przez caly dzien spal moze 2 godz. Dzis od 7 rano, dopiero teraz zasnal. Wczesniej probowal ale wybudza go bolacy brzuszek. Kurcze mam nadzieje, ze te kolki czy cokolwiek to jest, przejdzie, albo chociaz nie bedzie trwalo caly dzien. Ja juz chodze na rzesach:).Ciezko w takiej sytuacji wyjsc czy gdziekolwiek pojechac jak drze sie w nieboglosy. Co do spania w lozeczku to nam sie udalo, bo jak tymon juz zasnie to nie ma dla niego znaczenia gdzie:).A co do spania z nami, czasem nad ranem ja zasypiam z nim u nas w lozku i rzeczywiscie mimo zmeczenia, budze sie w tej samej pozycji.Takze wydaje mi sie ze Karolinah ma racje wlaczy ci sie Monika2 instynkt bacznego spania:) kurde koloru kupek nie analizowalam, tymon narazie robi jak to nazywam zolte farbki. mama eli w ktora czesc mazur jedziesz?, to moje strony, dzis ogladalam fotki znajomych w PL cieplo, kapia sie juz w jeziorze, jak ja im zazdroszcze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bardziej na suwalszczyzne niz na mazury jade. jezdze tam bo same mazury sa dosc drogie a woda w jeziorach jest taka sama i tylko poltorej godziny ode mnie z domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie z tego co wiem to ser żóły dziala silnie alergizująco, ale nie na małą,w drugiej kolejności jogurty - po tym czasem ma krostke lub dwie.Mozliwe ze masz racje z tą laktozą Mamo Eli. Tutaj lekarze nie pomogli mi za bardzo i wiem tyle ile doweidzialam sie z innych zródel . Widze też ze nic sie nie dzieje po maśle ale tylko śmietankowym, po innym ma pokrzywkę(konserwanty!), ani po mleku UHT, czy gotowanym - a wtym rodzaju mleka bialko jest już zmodyfikowane przez przetworzenie. A co wtedy z laktozą? chyba ona pozoataje w tym mleku bez wzgledu na przetworzenie Teraz juz tym tak sie nie przejmuje, wiem co moge jej dawac a czego nie, a z czasem dzieci wyrastaja z tych przypadłosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie, w Polse ponoć upały, ja uwielbiam upaly, tak wogule to dla mnie mogą być calutenki okrągły rok. A to co sie tutaj dzieje to kompletne nieporozumienie. Co ja tutaj robię? nawet do głupiego sklepu wyjsc nie mozna bo woda z nieba sie leje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj klientka rozczulala sie nade mna ze jeszcze mam do przechodzenia w wysokiej ciazy cale lato, wiec ja zapytalam jakie lato ? obie sie usmialysmy :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
latem w tych rejonach jest pieknie, mnostwo dzikich plaz:) mozna sie na golasa kapac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam znajomych z Olsztyna, Korsz i paru innych malych miejscowosci, a siostra mojej babki mieszkala prawie cale zycie w Braniewie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i dodam jeszcze ze moj wuj wykladal kiedys na katedrze rolnictwa (nie wiem czy nadal wyklada) ,moja kuzynka studiowala tam technologie zywienia a moj mlodszy brat sluzyl w wojsku. troche mnie posrednio z tym miastem laczy :D. a poza tym to bardzo piekne miasto :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba moj syn zostanie jedynakiem, od 7 rano spal moze z 40 min, co zasnie to go wybudza ten brzuszek :( teraz wisi mi na ramieniu, ile maksymalnie razy dziennie mozna podac ten infacol? mama eli tylko ci pozazazdroscic tego wyjazdu:) na ile jedziesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×