Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Cześć Babeczki:-) Piszę tutaj pierwszy raz, ale czasami Was czytam. Mam pytanko odnośnie husteczek dla dzieci. Czy możecie mi jakieś polecić?Na rynku jest ich cała masa, a nie bardzo chcę kupować zupełnie w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika2 to znowu ja. Nanosze poprawke. Ta bardzo pomocna książka w kwestii karmienia, spania i rutyny to \"Secrets of the baby whisperer\" a nie \"The baby whisperer\". A ty którą czytałaś? kiedyś mialam je obie. Teraz zostala mi tylko \"The baby whisperer\"- ta jest pomocna bardziej dla mam nieco starszych dzieci, chociaż o noworodkach też jest trochę I jak ci idzie wprowadzanie rutyny? Zdecydowałaś się już? teraz właśnie czytam ze rutyne najlepiej wprowadzać od pierwszych dni dziecka w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika2 jutro wstawie kawalek ze swojej \"biblii\" na temat najadania sie. moje dziecko niestety dalo sobie wprowadzic rutyne dopiero po 3 miesiach,. wcale jednak nie uwazam ze to byly miesiace stracone. mialam przynajmniej czas by poznac jej wlasny rytm i nie ustawiac go zgodnie z tym co ja chce na sile. nie wszystko da sie zaplanowac sama zobaczysz :) a maly rozgardiasz jeszcze nikomu nie zaszkodzil. co do smoka nigdy go nie stosowalam bo nie kazde dziecko chce go ssac, moje nawet nie chcialo patrzec w strone smoka mimo iz probowalam wiele razy. to tez ma swoje plusy bo nie mialam problemow z oduczaniem. jedyna rutyne jaka wprowadzilam bezapelacyjnie to bylo oddzielne spanie w swoim lozeczku o godzinie 19.30. teraz mam z tym problem bo mi dziecko wychodzi z lozeczka wierzchem ale to dopracuje jak pojde na macierzynski po powrocie z wakacji :) ulotna chwila ja uzywam chusteczek pampersa bo byly jakies takie najsprytniejsze, ale niektorzy wola haggisa lub johnsona. w tamtym tygodniu kupilam asdowskie i tez ujda. sama zdecydujesz jak uzyjesz kazdej po opakowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka* no tak mi sie wydaje ze to braxtona skorcze. Chociaz wczoraj troche sie nastraszylam bo przez 2 godziny lezac mialam okolo 7-8 takich kilkunasto sekundowych sko9rczy i plecy mnie dziwnie bolaly ale na szczescie minelo. Tak chyba bedzie az do porodu mam nadzieje ze nie codziennie bo nie chce wylondowac w szpitalu przez pomylke. Co do rutyny ja wprowadzalam od samego poczatku staly rytm dnia. Zawsze o tej samej poze kompanie szegolnie przed karmieniem, mala wtedy byla tak glodna ze duzo jadla i spala przez kilka godz jak aniolek. Z reszta nigdy nie mialam z nia problemow nigdy nie plakala nic jej nie dolegalo. Tylko ja plakalam bo bolaly mnie sutki, ale wtedy bylam niedoswiadczona nikt mi nie wytlumaczyl jak mam karmic i mysle ze teraz bedzie calkiem inaczej bo juz chyba ze 3 ksiazki przeczytalam na ten temat i wszysko co mozliwe na necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika2,obiecany fragment ksiazki: czy dziecko wystarczajaco duzo je przy sztucznym karmieniu dowodem na to ze,ze dziecko przyjmuje odpowiednia ilosc pokarmu, jest pusta butelka. natomiast jesli dziecko jest karmione piersia, trzeba przeprowadzic bardziej staranne sledztwo. oto wskazowki, ktore pozwola ocenic, czy malec je tyle ile potrzebuje: -przynajmniej piec razy dziennie oddaje ziarniste, przypominajace musztarde stolce. mniej niz piec wyproznien dziennie moze swiadczyc o skapym pozywieniu ( przy czym wraz z uplywem czasu, miedzy szostym tygodniem a trzecim miesiacem zycia dziecka liczba ta zmaleje do jednego lub mniej dziennie). -pieluchy sa mokre, gdy je zmieniasz przed kazdym karmieniem -mocz jest bezbarwny,zolty mocz o zapachu ryby albo zawierajacy krysztalki moczowe (maja wyglad rozkruszonej cegly i nadaja pieluszce ceglaste zabarwienie; sa czyms normalnym przed pojawieniemsie pokarmu u matki, lecz nigdy pozniej) jest sygnalem, iz ilosc plynow podawanych dziecku jest niedostateczna. -slyszysz czeste polykanie i niekiedy krztuszenie sie mlekiem w trakcie karmienia -dziecko wyglada na szczesliwe i zadowolone po kazdym karmieniu. placz zlosc, ssanie palcow po kazdym pelnym karmieniu moze oznaczac ze dziecko jest nadal glodne. przyczyna moze byc tez kolka gazowa lub proby oddania stolca albo tez ukladanie sie do drzemnkiczy proba zwrocenia na siebie uwagi. - twoje piersi bywaja przepelnione. obrzek piersi spowodowany zbyt duza iloscia pokarmu to znak ze produkuja one duzo mleka.jezeli piersi sa nabrzmiale, ale dziecko dobrze przybiera na wadze nie ma powodow do niepokoju. -nie miesiaczkujesz przez pierwsze trzy miesiace po porodzie. miesiaczka nie wystepuje u kobiet karmiacych wylacznie piersia przez co najmniej trzy pierwsze miesiace po porodzie. jej przedwczesny powrot moze byc spowodowany obnizonym poziomem hormonow, odzwierciedlajacym niewystaczajaca produkcje mleka w piersiach. to by bylo na tyle, milego dnia dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ale sie rozpisalyscie ja w koncu do szpitala pojechalam, mialam jakies uderzenia goraca plytki odech, duszno i moje stopy i rece przybraly tak ogromny rozmiar ze az strasznie to wygladalo. po zbadaniu kazali odpoczywac, wiec dzis nie poszlam do prqacy i leze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej arvena co z toba się dzieje? co ci powiedzieli w szpitalu? ty to sie męczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedzieli ze mam odpoczywa i tyle bo cisnienie oki dziecko oki, tylko mi cos to wszystko nie sprzyja :( w poniedzialek do pracy. musze pomyslec mam jeszcze 14 dni urlopu dzis wypelniam papiery o maternity allowance, tylko tam pytaja o date od kiedy mam czy chce pobierac i nie wiem co mam wpisac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kiedy masz zamiar isc na macierzynski ktory jak najbardziej przeciez ci sie nalezy. widze to najlepsze byloby dla Ciebie, ja nie ryzykowalabym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlansie nie wiem, chcialabym jak najdluzej pracowac ehhhh, gdyby nie to puchniecie to czulabym sie dobrze tylko nie wiem jak mam wybrac te date kiedy zaczac maternity leave?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz lepiej zrobic cos niż tego nie zrobic a potem tego zalować. Sama wiesz co jest dla Ciebie ważniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze Twoj pracodawcanie nie zachowa sie nie fair jak pójdziesz wcześniej, ajesli tak to znaczy ze nie jest odpowiedni dla ciebie, i predzej czy pozniej cos mu sie nie spodoba, wiesz, dzieci chorują, ciągle masz jakies wizyty, szczepionki, poza tym pomysl sobie jak moze byc jak dojda upaly i nastepne kilogramy, a bedą napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najgorsze jest to ze ja nie wiem, boje sie zdecydowac. ciezko :( zatrudnili mnie w ciazy, boje sie ze strace prace, chociaz z jednej strony wiem ze to nie mozliwe, za slaby mam charakter :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz zupelna racje tylko ja zawsze na koncu mysle o sobie :( i nadal jakos nie dociera dom mnie ze dziecko bede miala :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo sprobuj wykorzystac teraz te 2tyg urlopu ktory piszesz ze jeszcze ci przysluguje, a potem zdecydujesz, zależnie od tego jak bedziesz sie czula. O maternity allowance przeciez nie musisz jeszcze skladac Teraz nie musisz myslec tylko o sobie ale i o tej istotce którą nosisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Wielkie dzięki za rady Borówka i MamaEli. 😍 Była dziś health visitor i powiedziała,że te problemy ze spaniem mogą być powodowane też wiatrami.Poleciła infacol.Jak się nic nie zmieni do poniedziałku to wtedy spróbujemy.Poza tym rozpieściliśmy małego, bo ciągle na rączkach u nas wisi, więc łóżeczko jest bee.Wina tatusia. Co do karmienia co 2h to u mnie nie wchodzi w grę, bo Czarek jak nie jest głodny to z cycem przy samej buzi i wielkiej kałuży mleka zaśnie.Nie będę więc go karmić jeśli mi nie da znaku,że jest głodny.Boję się też że nie zje odpowiedniej ilości tego najbardziej wartościowego mleka, bo wtedy ciumcia cyca tylko przez kilka minut i znów zasypia.A dobudzić go nie idzie, za żadne skarby świata! Co do rutyny to na razie fiasko.Spróbujemy kąpać o tej samej porze i od poniedziałku spacerki lub ogródek , ale to zależy od pogody. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia****
Witam wszystkich! Jestem w 35ym tyg. i mieszkam w Londynie.Mam pytanie,czy któras z Was miala tzw.skurcze przepowiadajace i jak dlugo przed rozwiazaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika.stansted
tak patrze ze jakas epidemia ciezarnych monik grasuje...hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia****
Chyba na to wyglada,a Ty tez jestes w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Brzuchatki: Monika.stansted..22.06.2008...37...stansted.........syne k.. ...Oscar Aneta_s.............07.07.2008...34...Slough...........c orka.....Jessica Borowa.............12.07.2008....34...Thornton Heath......córka...... Julia...8............13.07.2008...33...Telford......? .....Oliwia/Olivier arvena4-gosiaia....08.08.2008...30...Basingstoke..chlopa k-Alexander Julka...............15.08.2008....24.....Londyn......... ..... ............. agnieszka75......18.08.2008....22...Ash, Surrey.....synek Gosia1302.........18/08/08......33.....Londyn/Croydon... ...?.... .....? natusia22..........28.08.2008....23.....Londyn.......... ....? ..........? asiunia876........15.09.2008.....21.....Derby........... ..... ?............? mama Eli...........02.10.2008.....22.....WGC........synek...Jakub Jan monika820227....15.10.2008.....20.....Londyn..........?. ...............? mala79.............07.11.2008.....17......Londyn........ .?................? Asanna.............11.11.2008.....16......Wood Green.......?...........? Salma...............10.12.2008.....8.......Leicester.... .......? ...........? Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczka .....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.. .. Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synuś... ....Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....corcia .......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......synek... .Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n....Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin...synek ...Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k....Tymon Felicity001.....18/05....4070.....Chesterfield.......syn ek.....Filip Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek ....Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ... .Julia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia*** jeśli twardnienie brzucha na min albo dluzej to skurcze perzepowiadające to je mam. Od 1-2 m-cy zauważyłam. Widze ze róznie o nich piszą, ja póki co sie nie przejmuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, pozdrawiam wszystkie serdecznie, ja mam dzis z Tymonem totalny hardcor, przez 12 godz moze spal z 4. Tak jakby mial jakis problem z kupka, bo jak zrobi to jest luz. Nie wiem o co chodzi bo nie jadla niczego ciezkiego. Pije jak wariat herbatki z kopru wloskiego i rumianku. Dzis probowalam dac mu wode. Ale maly cwaniak w ogole nie chce zassac smoka. A mam taki fajny wyprofiliwany, antykolkowy NUK. Dziewczyny jak nauczyliscie swoje maluch ssac, smoki? Bo jak go nir naucze to bedzie totalny problem, nie bede mu mogla podac niczego w butelce. Mama Eli????napisz cos, poradzcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy wam tez wycieka mleczko z cycow?? Od 2 dni tak mi sie dzieje, czuje mokro i mam wielkie plamy na staniku- dziwne to troche przed porodem. Do tego czuje sie strasznie slabo i mam zawroty glowy. Nic takiego nie robie zeby sie zmeczyc. Hormony szaleja i jest mi do tego strasznie smuno :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia****
A z tymi skurczami przepowiadajacymi to ja mam tak nietypowo(chyba)bo bole mam tylko z jednej strony i trwaja po 15minut,zaczely sie w 32 tyg.i tak do tej pory 4 razy juz mialam srednio raz w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja ja przyzwyczailam swoja dame so butelkowego piciu dopiero w 4 miesiacu. wczesniej probowalam ale jak wypila 20 ml to byl wielki sukces. przekonala sie do butelki dopiero jak zaczelam wprowadzac pokarmy stale. wlasciwie to byl koniec 4 m-ca. do tego czasu cycus byl the best and only :D. sprobuj kapnac pare kropel herbatki na usteczka i podac mu butelke zaraz potem, ale szczerze watpie by to zadzialalo. mozesz kapac mu na usta przez kilka dni pare razy dziennie zeby przyzwyczaic go do smaku a potem dopiero podac butel. a tak wogole to dlaczego tak Ci zalezy na butelkowym piciu? a ustalila Ci sie juz laktacja? nie bedzie mnie jutro do 7 pm ale pozniej chetnie popisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do mamy eli nie z laktacja ok. Tylko chcialam go troche oszukac, dac mu wody, bo dosc cieplo bylo, i jednoczesnie dac odpoczac moim piersiom na ktorych wisial od rana:). Druga sprawa, przy dluzszych spacerach tez czasem sciagniety do butelki pokarm by sie przydal, nie zawsze jest jak wyciagnac \"cyca\" :) ale jak on smoka nie chce wziasc do buzi to nie wiem :( Na herbatki to jest jeszcze za malutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka 75
czesc dziewczyny Jakos rzadko pisuje ale czytam wszytsko dokladnie, super jest to forum. Ja bylam w szpitalu na spotkaniu z lekarzem w sprawie cesarki i ku mojemu zaskoczeniu nie bylo problemu. Mialam kiedys -8 dioptrii. Czy ktoras z Was miala tu cesarke? Jak to wyglada? Ja mam na 6/08, jeszcze dwa miechy ponad. W sumie sie nei boje ale warto wiedziec z pierwszej reki. Kupilam w koncu wozek, dlugo sie zastanawialam, nawet myslalam zeby z Polski sciagnac, ale w koncu na ebayu sie udalo, bardzo tanio i ma doslownie wszystko z M&P. Tylko jeszcze remont, uff, i wyprawka. Pozdrawiam goraco i jesli macie cos na temat cesarki bede wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja rozumiem chec oszukania bo probowalam swoja panne przekonac z takich samych powodow do picia z butelki :D u mnie niestety zakonczylo sie to fiaskiem. wiem jednak ze udalo sie jednej z moich kolezanek. jednak udalo sie troche za bardzo bo jej synus zrezygnowal z cyca na rzecz butelki i to na wieki wiekow amen :D:D:D. ciagniecie smoka jest latwiejsze niz piersi stad moje pytanie o ustabilizowana laktacje i karmienie. mi sie udalo dopiero w 4 m-cu i w sumie dobrze bo z karmieniem bylysmy juz \"na Ty\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×