Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość Ja Turek...
Wertyp...uwazaj co mowisz...kazde slowa co mowisz,napiszez jest zapamietane i zapisane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomóżcie, za 2 tygodnie mam wyjechać na stałe do Turcji troszkę się waham... Ogólnie kocham mojego mężczyznę on mnie też ale zawsze to inny kraj,kultura. Zamierzamy mieszkać w Ankarze jest wiary alewi. Proszę opowiedzcie coś o Turcji, Ankarze, alewi. Boję się, gdyż jestem osobą dość konfliktową z tego względu ,że zawsze mam swoje zdanie a nie każdy to lubi. Oczywiście najważniejszy jest kompromis ale moje potrzeby też są ważne- nie tylko faceta... Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie o tym kiedyś kiedyś pisałam beta. niektórym dziewczynom nagle spadają klapki z oczu, kiedy już jest za późno, a potem piszą że ich turek okazał się zły. prosić o takie rady w internecie to jakieś nieporozumienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swiat zwariowal czytajac wasze posty wiem jedno - niektorzy z was sa milion razy gorsi niz nie jeden Turek, poza tym jak mozna dzielic Turek Polak itd oceniac narod nie pojedynczego czlowieka, to prawda ze wielu Turkow to psy na baby ze mysla tylko o jednym ze wykorzystuja itd ale zazwyczaj sa to ci mieszkancy Turcji ktorzy pochodza z bardzo malych miasteczek wsi i nagle wyrwa sie do innego kraju do duzego miasta i glupieja, pewnie nie wiecie ze na prowincji Turcja jest bardzo malo rozwinieta tak chlopcy nie chodza do szkoly z dziewczetami nie maja z nimi kontaktu wiec jak sie nagle wyrwia z takiego swiata to glupieja bo widza dziewczyny ktore sa chetnie na sex na zabawe bez problemu , to zle oczywiscie ale tak jest i ci Turcy o ktorych tak zle sie wypowiadacie to wlasnie ten typ wyjedzie taki pracowac w budce z kebabami i czaruje glupie baby, aleeee do tanga trzeba dwojga a dziewczyny sa nimi oczarowane czemu nie wiem, nie mniej jednak mieszkajac w Turcji dosc dlugo wiem jedno tu sa normalni ludzie nie kazdy jest taki jak pisalam wczesniej nie kazdy jest muslimem i tlucze zone niektorzy sa super sa wyksztalceni mili kulturalni uczciwi NORMALNI i niczym nie roznia sie od normalnych Polakow , wiedzac jacy sa Turcy naprawde trzeba zamieszkac w Turcji bo ci ktorzy panosza sie po innych krajach robia poprostu wiele zlego i psuja opinie tym prawdziwym i dobrym, poza tym popatrzcie Polacy na siebie ile chamstwa ile zdrad bicia kobiet gwaltow przemocy itd itd zanim rzucicie kamien w Turka popatrzcie wokol, moj maz Turek jest najcudowniejszym czlowiekiem na swiecie wygralam los na loterii poznajac go milosc i to czy ktos jest dobry nie ma nic wspolnego z narodowoscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy? Już zatruł. Polacy od niedawna mają kontakt z cudzoziemcami. "Ksenofobiczne nastroje wobec cudzoziemców (a w tym szczególnie wobec emigrantów podejmujących pracę w danym kraju) znajdują zwolenników przede wszystkim wśród niezadowolonej ze swej sytuacji życiowej, gorzej usytuowanej ekonomicznie części ludności danego kraju, która postrzega obcych jako potencjalnych konkurentów (...)." (źródło: wikipedia.org) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez kocham moje psy a mamy ich z mezem 5 :) poza tym wspieramy finansowo schroniska bezdomne psiaki itd :) ale ludzi tez kocham tych bliskich oczywiscie, nie kazdy jest zly choc duzo popaprancow na swiecie ale to sami sobie szkodza bo nie sa szczesliwi ze swa glupota chamstwem zloscia, ja jestem szczesliwa w moim zyciu a reszta choloty mnie nie interesuje:)tylko sie zastanawiam skad sie bierze ta agresja zlozyczenie itd ale to pytanie retoryczne:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beheeeee
Ale wy jesteście naiwne i w waszej naiwności nie przebija was nikt. Wiecie czemu muzułmanie tak lecą na Europejki? To jest bardzo proste: 1. Europejczycy są bardziej powściągliwi i opanowaniu. Staranniej planują i postępują bardziej pragmatycznie, no ale pustej kobiecie spragnionej tony emocji to nie wystarcza - potrzebuje kogoś kto da jej iluzje bycia "wyjątkową" i tą pustkę wypełni. 2. Południowiec - zwłaszcza muzułmanin - z reguły ma ciężko jeżeli chodzi o seks. W sensie miejscowe dziewczyny są ściśle chronione przez rodziny - w noc poślubną panna młoda ma być dziewicą, więc wniosek prosty - nie porucha więc ujścia szuka u "turystek" np "Habibi party" 3. Najgorsi ze wszystkich są tzw "Erazmusy", czyli studenci z uczelni południowych, którzy przyjeżdżają do Polski na wymiany. Widziałam ich wielu w akademikach, nie wrzucam wszystkich do jednego worka, jednak duża większość jeżeli chodzi o płeć męską urządza sobie dosłownie polowania na polskie kobiety. Najłatwiejszym celem są tutaj tzw "panienki z prowincji", którym odbija woda sodowa - one są najpodatniejsze na ich zaloty, nieraz graniczące z nachalnością. 4. Oni umieją dobrze kłamać i grać na emocjach. Często zgrywają "bogatych w swoim kraju", gdy rzeczywistość jest zupełnie inna, a taka "dziewczynka" rozmarzy się o "księciu 1000 i jednej nocy" i tym sposobem wpadnie w jego sidła. Dziewczyny - doceńcie Polaków, nie są tacy źli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wertyp, podejrzewam, ze pytanie o zamach w Norwegii zadales zanim okazalo sie, ze terrorysta jest blondwlosy chrzescijanin, czlowiek o prawicowych pogladach. Podejrzewam, ze stad Twoje milczenie w temacie, bo i co mozna powiedziec, gdy po raz kolejny okazuje sie, ze patrzac na obcy ogrodek za malo skupiamy sie na swoim. Jacek Zakowski napisal bardzo ciekawy artykul, polecam szczegolnie tobie, Wertyp, do przemyslenia: http://wyborcza.pl/1,75968,10003298,Czas_popatrzec_w_lustro.html?fb_ref=su

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haa hmmm... tylko jak to zrobić :P masz racje, jak podam tu swojego maila bede dostawac zapewne jakies dziewaczne wiadomości :P zastanawiam się jak z tego wybrnąć. co prawda nie mam jakiś tajemniczych pytań ale kilka konkretno-praktycznych, nie chce jednak ich tu omawiac na forum :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oprócz tego pierwszego na który odpisałaś, wysłałam jeszcze dwa. wczoraj dostałam tak jakby maila od ciebie, ale w nim była tylko moja wiadomość, więc chyba jakiś błąd nastąpił. informuje jakby co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rojiiinnn
Moj przypadek jest taki-poznalam swojego obecnego partnera w pracy,od pierwszego spotkania zaiskrzylo miedzy nami,choc na poczatku zadne z nas nie chcialo sie do tego przyznac.Spotykalismy w pracy i poza nia jako dobrzy(zaznaczam)znajomi.W koncu oficjalnie zostalismy para.Znam jego brata i kuzynow,a o pozostalej rodzinie tez slyszalam wiele dobrego.W przyszlym roku planowalismy slub(jestesmy razem ponad 1,5 roku).Wiem ze On jest dobrym czlowiekiem,ze mnie kocha i nie oszukuje ale jest bardzo zazdrosny.Przezylismy wiele dobrych i zlych chwil,co jeszcze bardziej umocnilo nasz zwiazek,ale Na chwile obecna nasz zwiazek wisi na wlosku:(zawsze wspolnie zartowalismy na rozne tematy jednak kilka dni temu poklocilismy sie przez wzajemne niezrozunienie...Bardzo Go kocham,jednak nie wiem jak Mu to wszystko wytlumaczyc.Jak zapewnic Go,ze tylko On mnie interesuje.Jakies rady???POMOZCIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka 789
Ja bylam w Turcji. Nie moge powiedziec ze oni sa zli albo dobrzy Nie mozna kazdego wrzucic do jednego worka. Bardzo podoba mi sie ten kraj, styl ich zycia i podejscie do zycia. Ja bylam osobiscie w alanya. Tam jest pieknie. Moglabym tam pracowac i poznawac nowych ludzi, Turcy sa fantastyczni i bardzo przyjaźni. na pewno nie jest latwo sie w nich nie zakochac dlatego tyle kobiet europejek z nimi jest. Ja osobiscie zastanawiam sie nad powrotem tam za rok ale na dluzszy czas.. Chcialabym sprobowac zycia tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zeta, rozumiem, ze przeszlas na islam. Co Cie przekonalo do islamu? Dlaczego Ci jest przykro, ze chlopak nie posci? Nie chce to nie. Kazdy posci dla siebie. Nie rozumiem calej tej presji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Restauracje sa otwarte, niektorzy faktycznie krzywo na to patrza, ale to ich problem :) Ja np. nie jem i nie pije na ulicy, czy w autobusie podczas Ramadanu, bo wiem sama po sobie, ze jak jestem glodna to na widok jedzenia jeszcze bardziej mi burczy w brzuchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka 789
czy jest tu jakas kobietka ktora mieszka w turcji ?? Sama badz ze swoim wybrankiem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka 789
chcialabym sie dowiedziec, bo sie zastanawiam juz od jakiegos czasu czy nie pojechac do turcji na stale...strasznie mi sie podoba tamten styl zycia itp. Chcialabym sprobowac tam zyc i dlatego chcialabym sie dowiedziec jakie sa realia i jak to wyglada... od kogos kto juz tam jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rojinnnn
zeta48 Jak juz wczesniej wspominalam pracujemy razem,Jego kuzyn poprosil mnie o przysluge,taka blaha rzecz o ktorej On rowniez wiedzial.Tamtego dnia byl jakis dziwny,myslami gdzies dalekooo...zapytalam Go czy wszystko ok pdp ze tak i cmoknal mnie w 'czolko'.Rozmawialismy chwile po czym zapytalam Go o to czy Jego kuzyn wpadnie odebrac to o co mnie prosil,odp ze nie wie i ze zloscia zaczal wypytywac co sadze o Jego kuzynie.Zdziwilo mnie to ale z usmiechem na ustach odp mu ze jest sympatyczny i nic poza tym i zeby sie nie martwil bo Jego kuzyn mnie nie interesuje ze liczy sie tylko ON.Jego reakcja na moja odp byla dziwna,popatrzyl na mnie i tak po prostu stwierdzil ze mi nie wierzy ze cos w tym musi byc skoro pytam o tamtego.Myslalam ze to jakis zart ale On byl zupelnie powazny.Probowalam Mu wytlumaczyc ze zle mnie zrozumial ale nie chcial sluchac,powiedzial tylko ze ten kuzyn jest dla niego jak brat i nie powinnam o Nim tak myslec ze to nie dobrze dla Niego.Nie wiem dlaczego tak sie stalo ja nigdy nie dalam Mu powodu do zazdrosci,naprawde Go kocham i wiem ze On kocha mnie.Juz sama nie wiem co o tym myslec moze mial zly dzien...Nierozumiem dlaczego tak sie stalo i dlaczego nie chce ze mna porozmawiac o tym,przeciez nic zlego nie powiedzialam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oni mają trochę inny temperament niż Polacy, są bardziej zazdrośni. Skoro Cię kocha, przejdzie mu, bo zrozumie że przesadza :) Ty natomiast, jesli masz czyste sumienie nie przepraszaj go, bądź twarda, pokaż ile jesteś warta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka789
oni są bardzo sympatyczni. Na pewno sa inni niz polacy maja inne podejscie do zycia... zostali inaczej wychowani i maja zupelnie inna wizje zycia... ale czy nie uwazacie ze jednak wszystko w jakis sposob sie zmienia... ludzie ze soba rozmawiaja poznaja nowych ludzi o innych pogladach, przekonanaiach innym trybie zycia... kiedys na pewno turcja byla niebezpieczna... mysle ze dzis jest inaczej... oni nie sa juz jakims obcym swiatem zamknietym i nieobytym... nie moge zrozumiec dlaczego wciaz sa atakowani i wszyscy oceniani jako calosc.... przecviez my sami nie chcemy byc utozsamieni z tym polakami ktorzy popelnili jakies bledy, zrobili cos pod wplywem emocji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×