Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość elif48
" [zgłoś do usunięcia] Pan Prezes Wertyp linki moze dawac. ale tak jak mu pisalem, zeby nie psuc obrazu strony. te wklejanie kilkuset zdan jest daremne. link wystarczy." W końcu i tak nikt tego nie czyta to przynajmniej się stronę szybciej przewinie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ Wertyp, mowiac ze nie mozna przejsc na Alewi chodzilo mi o to, ze nie ma jakiegos obrzedu oficjalnego. Jesli zadeklarujesz sie, ze masz podejscie alewickie to zyjesz jak alewi, ale nie konwertujesz. Skad wziales te statystyki? Ok. 30 (o ile nie 40) % spoleczenstwa tureckiego to Kurdowie, ktorzy w zdecydowanej wielkosci sa Alewitami, skad wiec te 3% @ Elif, kazdy muzulmanin z kazdego odlamu mowi, ze Koran jest jego wyznacznikiem ;) Najwiekszym problemem muzulmanow jest to, ze malo kto ten Koran czyta i wie co sie w nim znajduje. Szczerze mowiac to ja tez nie rozumiem nadgorliwosci religijnej konwertytow, szczegolnie zakrywania sie w dzisiejszych czasach, do tego w krajach europejskich, gdzie noszac hijab, czy chuste tym bardziej zwracasz na siebie uwage, choc cel ma byc odwrotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z muzułmanami trzeba ostrożnie
elif48 z muzułmanami trzeba ostrożnie Czy ty naprawdę jesteś aż taką ignorantką? Odpisalam juz dawno, dawno temu, pisałam też już wcześniej, że odpisałam, bo czepiasz się już któryś raz z koleji, ale oczywiście zamiast przestudiować kilka stron to przeczytasz 2 posty i heja do czepialstwa. Nawet nie doczytalaś, ze zmieniłam nick na elif48, bo się już gamma48 "sam zaczernił". Z powodu Twojego ignoranctwa uważam, że sama sobie przeszukaj strony i moją do Ciebie odpowiedź, bo ja Ci w tym pomagać nie zamierzam. Również proszę o trochę szacunku do religii, bo ja Ci nie piszę, ze będziesz miała jakieś tam święta w grudniu. Zuza, chyba trzeba sobie odpuścic odpisywanie "z muzulmanami trzeba ostrożnie", bo jak widzisz czytanie sprawia trudność a co dopiero czytanie ze zrozumieniem. Pozdrawiam i miłego dnia. ------------- Prosiłam o prostą odpowiedź, nie zauważyłam, że zmieniłaś nick, nie obraziłam Ciebie, słyszałam w tv, że mieliście jakieś święto, nie wyrzucam Tobie tego, jestem uprzejma, a Ty już najeżdżasz. To poszukam sobie tych odpowiedzi elif48. Zadałam proste pytania, ale widzę, że jak się poruszy temat pedofilii, obrzezania i nizszej wagi głosu kobiety, to już zbyt ciężkie tematy. Jak i pedofilia Mahometa. ------- Pierwsza miesiączaka i już współżycie i to nie jest pedofilia???????? Zuzanno!!!! Pedofilia jest wtedy, gdy stosunek uprawia dorosły z nieletnim, zatem pisanie, że to nie jest pedofilia, gdy dziewczynka, która miała już miesiączkę musi odbyć stosunek z dorosłym mężczyzną, bo została zmuszona do ślubu, jest obrzydlwe. Sądziłam, ze uzyskam konkretne i normalne odpowiedzi, a pisanie, że pedofilią nie są stosunki nieletnich dziewczynek z dorosłymi mężczyznami jest zwyrodnieniem. Jesteś dziewczyno (nie elif48 tylko Zuzanna) w swoim myśleniu zwyrodniała. To pedofilia!!!!! Tak nie wolno!!!! To jest karalne!!! To nie jest dopuszczalne!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ z muzulmanami trzeba ostroznie, po kolei: najpierw sprawdz czym jest pedofilia, potem sie oburzaj, a nie na odwrot ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z muzułmanami trzeba ostrożnie
Pedofilia rodzaj parafilii seksualnej: stan, w którym jedynym lub preferowanym sposobem osiągania satysfakcji seksualnej jest kontakt z dziećmi w okresie przedpokwitaniowym lub wczesnej fazie pokwitania. Pokwitanie, dojrzewanie płciowe (łac. pubertas) okres procesu dojrzewania u człowieka, trwający ok. 4-5 lat, w którym następuje rozwój drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych. Zachodzi przeciętnie w 11-16 roku życia, przy czym u dziewcząt nieco wcześniej niż u chłopców. Nie ma jednak określonego wieku dla pokwitania. Średnio zaczyna się to w wieku 9-14 lat jednak medycyna potwierdza przypadki, w których "objawy" pokwitania występowały na początku wieku szkolnego. ------ Czyli do 16 lat, tak jak zresztą jest to w prawie polskim ustalone, nie wolno odbywać stosunków z nieletnimi, bo jest to pedofilia. Proste. Sama powinnaś się była zapoznać z tymi podstawami, a nie pisać takie zwyrodniałe brednie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg tego rozumowania dziewczyny wychodzace za maz w wieku niespelna 17 lat (znam takie przypadki) maja za mezow pedofilow :) Do tego 13-letnie dziewczyny rodzace dzieci w calej Europie. Jakos o nich jako o ofiarach pedofilii sie nie mowi. Dla pedofila nie wazny jest wiek ofiary, ale jej wyglad fizyczny. Szuka osob mlodych o niewyksztalconych narzadach plciowych, o ciele dziecka. To jest zasadnicza cecha pedofilii i stad taka rozbieznosc w wieku ofiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elif48
"z muzulmanami trzeba ostroznie" odpisalam Ci tam na wszystko, napisałam duuuużo, a duuuużo mogłabym jeszcze napisać, ale wybacz, nie mam kiedy, mam inne sprawy niz pisanie epopei na caffee. Czego Ci nie dopisałam, konkretne pytanie, będzie konkretna odpowiedź, a nie ogolnikowe pytania, na ktore wyczerpująca odpowiedź wymagalaby napisania z 2 stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z wiki. ze ok 20% to alevi, i to glownie te miasta po europejskiej stronie. nie wiem, ale Kurdow ti chyba jest mniej. z 10%. jakby bylo wiecej to chyba by weszli do ich rzadu.Kurdy, jeszcze bardzie zryte glowy niz turki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dzialane w afekcie. wiele wyzwisk padlo w moim kierunku. ja to staralem sie dzielnie znosic. latwo powiedziec, ze jestem chamem, a nie zauwazyc tez dobrych cech w moich dzialaniach. ostatnio dokormialem z kumplem kaczki (chyba fotki wrzuce, bo zrobilem). jestem po prostu wrazliwym czlowiek, ale czasem i takich ponosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wertp, jesli informacje o swiecie czerpiesz z wiki to nie dziwie sie, ze nie masz pojecia o czym mowisz. Wez sie za bardziej ambitne zrodla, a dowiesz sie jak faktycznie wyglada statystyka % jesli chodzi o alewitow i dlaczego partia pro-PKK-owska nie wygrywa wyborow. Ja Ci na ten temat pisac nie bede, bo i tak nie uwierzysz, ze swiat bardzo rozni sie od twojego wyobrazenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok.15% (wedlug wiki, teraz spr.) - obywateli Turcji to Kurdowie (ok. 20-25% z nich to alevi, reszta to przewaznie sunnici ). Ogólnie ok.20% obywateli Turcji to alevi. alevi w Turcji to glownie osoby odrzucajace Islam sunnicki, czyli nie uznaja Koranu. teoretycznie sa za rownouprawnieniem, moge sie zenic z kim chca (kobiety takze). alevi ogolnie sa w opyzycji do sunnitow. dane z wiki (na podstawie opracowan, badan), sa 100x wiecej warte niz mardrosci co nie ktorych dziewczyn. ogolnie Kurdowie sa bardziej radykalni niz ich "koledzy" tureccy, stad tez popelniaja % wiecej niz powinni tych zabojstw za honor. do rzadu nie wchodza, bo nie moga przekroczyc progu. proste. nie kazdy kurd tez glosuje, nie kazdy lubi ich partie. jakby ich bylo niby 30% to pewnie by weszli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elif48
A tak szczerze? czy związek Polak-Polka albo chrześcijanin-chrzescijanka są łatwe czy łatwiejsze? Wszystko zależy od ludzi, od tego jak się dobiorą, od tego czego oczekują od siebie nawzajem, od wielu czynników, więc może nie nalezy mówić, bo z muzulmaninem to ciężko, może warto spojrzec ile związków niemuzułmańskich się rozpada i zadać pytanie: dlaczego??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elif48
uśmiech_gajowego, tak jestem w związku muzułmańskim już dość długo. Nikt nie nie bije, planujemy slub, ale ja sie nie spieszę, Insha Allah, ślub będzie wczesniej czy później. Narazie jest ok. poza trochę zbyt nadmierną zazdrością to szacunek, miłość, brak alkaholu, papierosów i wiele innych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem z muzułmaninem 3 lata, od dwóch miesięcy jesteśmy po ślubie. Nie twierdzę absolutnie że związki takie są złe ale bywają trudne ze względu na różnice religijne. Ja jestem katoliczką, mąż muzułmaninem. W chwili obecnej studiuję Koran. Nikt mnie nie zmusza do bycia muzułmanką aczkolwiek mąż napewno by chciał. Tobie napewno jest łatwiej ponieważ sama jesteś muzułmanką i kwestie różnic religijnych u Was nie występują. W poprzednim poście napisałam że związki takie są trudne właśnie ze względu na różnice kulturowe, obyczajowe czy również religinje (jeżeli kobieta jest innego wyznania). Nikt mnie nie przekona że będzie łatwo w takim układzie: katoliczka-muzułmanin, no chyba że kwestia wiary dla mężczyzny jest bez znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elif48
Usmiech_Gajowego (już raz wyjaśniałam, ale napisze jeszcze raz, ta szuja się podszywa pod kazdy mój nick i daltego nieraz pod moim sa wstawione takie pierdoły jak widzisz wyżej). A teraz do rzeczy. Owszem możesz poczytać Koran, możesz również przeczytać książki nt. Islamu. Polska Liga Muzulmańska wydaje bardzo dużo bardzo fajnych książek. na początek proponuję Ci "Jezus Prorok Islamu". Niekoniecznie musisz zmieniać wiarę. Nigdy nie zmieniaj wiary dla kogoś, każdą religię trzeba miec w sercu. Jeśli jesteś przekonana, ze katolicka religia jest dla Ciebie dobra to ok. zostań przy niej, jeśli stwierdzisz, że tą jedyna i prawdziwą jest Islam to przejdź, ale zrób to tylko dla siebie i tylko jesli dobrze ją poznasz i będziesz przekonana o jej słuszności. U mnie akurat bylo tak, że ja sama przeszłam na islam a potem poznala tegoż Turka. Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie, Twój mąż jest Turkiem? A jeśli tak to jak podchodzi do kwestii religii i jakiemu odlamowi jest najbliższy? Czy jest bardzo religijny, przestrzega Koranu, chodzi co piątek (co jest obowiązkiem mężczyzn do Meczetu), modli sie o stałych porach codziennie min. te obowiązkowe 5 razy czy raczej z religią ma trochę na bakier co w Turcji jest akurat dość częste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, mój mąż jest Turkiem. Jeżeli chodzi o kwestię religii to pości w Ramadan, w piątki chodzi do meczetu, ale nie modli się pięć razy dziennie. elfi48 jak możesz daj mi do Ciebie jakiśnamiar to popiszemy na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elif48
Uśmiech_gajowego, daj mi swoje gg to sie odezwę, masz zaczerniony nick to liczę, że sobie nikt podszywki nie zrobi. Jak ja Ci dam to się zaraz okaże, ze jest 10 innych źródeł kontaktu i możesz pisać niewiadomo z kim. Pozdrawiam. Salam alaykum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elif48
Wertyp, zakazy i nakazy to moze u siebie w domku co? Forum jest publiczne i kazdy sie może wypowiadać a ty jesteś jednym z piszacych tutaj, zatem nie masz obowiązku, prawa ani nawet czegokolwiek innego żeby komukolwiek czegokolwiek zabraniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elif48
Nakręcaj się dalej. Życze ci powodzenia, ładnie szajtan przez ciebie przemawia. Ku twej rozpaczy muszę nadmienic iż mnie takim pisaniem nie sprowokujesz więc mozesz sobie pisac całe elaboraty wyzwisk. Ewentualnie sprowokujesz sobie zbanowanie IP twojego. Życzę dobrej nocy. Salam alaykum. ALLAHU AKUBAR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elif48
Pozyjemy, zobaczymy :D Wertyp ja nie mam plusa i moge pisac, bo ty wyrażasz zgode a piszę bo to ogólnodostepne forum i poprostu nikomu nie zabrnisz tu pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle, ze predzej ty bys mogla tam trafic ;) nie zamierzam sie z toba droczyc, ale normalna kobieta z EU nie zadaje sie z muslimami :( no chyba, ze szuka ponizenia spolecznego i fizycznego (w koncu moze cie bic).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elif48
To, ze masz smutne doświadczenia nie oznacza, ze możesz wrzucac wszystkich do jednego worka, to dla mnie Polak to wieprz, który ciagle pije i pali (skad taki wniosek? maż mojej kolezanki pije, pali i ma wyrok w zawiasach za znęcanie sie nad rodzina-Polak, katolik). Miło, jakbym tak wszystkich do jednego wora wrzucala, że wszyscy tacy są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×