Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

bebegim: Mój Turek też jest bardzo posłuszny do rodziców, ale kiedy idzie ja vs. rodzice. To zazwyczaj ja wygrywam :P Ale czasami nie powiem, zdanie rodziców jest ważniejsze. (ale tu muszę przyznać mu czasem rację, wiadomo, jak mnie czasem hormony poniosą) A też nie mówię, że są lepsi, ale niektóre kwestie mają zupełnie inaczej wpojone :) Wynika tylko z wychowania. niektóre są lepsze od naszych, niektóe gorsze, ale to tylko moja subiektywna opinia, która też zależy od mojej rodziny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebegim
ojjj ja też potrafię mu nieźle dać do wiwatu i nieraz sprawiałam mu już przykrości , sama często dyskrminowałam jego poglądy i "obrażałam" jego kulturę. I fakt, często to było pod wpływem emocji, mojego wkurzania się i walki z wiatrakami ;) a on nadal mnie znosi, więc chyba to rozumie :D choć i bardzo cięzkie chwile mieliśmy i w sumie teraz też kryzys :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bebegim: Ja jestem czasami taka wredna i okropna dla niego, że to jest masakra. Ale czasami jestem w takich emocjach, nie wiem, z czego to się dzieje, że jestem zła na wszystko i odbija się to wszystko na nim, biedny. My też mieliśmy sporo kryzysów. Szczególnie, kiedy on jest w Turcji a ja w Polsce. Ale kochamy się :) dlatego jakoś kulamy ten nasz związek do przodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wstyd, że skasowałeś swój własny post, gdzie udowodniłeś, że nie należy mieć żadnego względu na Twoje kolejne wypowiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostatni moheranin
znajdź podobny cytat w koranie powiem ze nie znajdziesz Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście byli synami Ojca waszego, który jest w Niebie, bo słońce Jego wschodzi nad złymi i dobrymi i deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Bo jeślibyście miłowali tylko tych, którzy was miłują, jakąż macie zapłatę? Czyż i celnicy tego nie czynią? A jeślibyście pozdrawiali tylko braci waszych, cóż osobliwego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? (Mt 5,44-47) nas obawiazuja nauki Jezusa Jezus wypełnił stary testament czy słyszałaś gdzie żeby katolik wysadzał się w powietrze albo krzyczy na ulicy Jahwe jest wielki dlaczego muzułmanie przestrzegają koran Allach pozwala na bicie kobiet , pozwala na zabicie kobiety http://www.youtube.com/watch?v=iREwBHIpapU http://www.youtube.com/watch?v=s4cNLq-fgc4 http://www.youtube.com/watch?v=BitkR2hvNUo http://www.youtube.com/watch?v=6wW90Z_dEEc o zabijaniu http://www.youtube.com/watch?v=z9uc5LomC98 http://www.youtube.com/watch?v=WaRf8bzWe_E http://www.youtube.com/watch?v=7fy5CBZGljE&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=m6OT_tZjedk&feature=related Praktycznie tam kobieta nie ma żadnych praw , oprócz , dawania dupy , sprzątanie , gotowania prania, wychowywania bachorów i dostawania wpierdo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za to u nas bronią krzyża :) a nie skomentujesz może tych wycinków z biblii, które wcześniej podrzuciłam? chętnie posłucham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostatni moheranin
nas obawiazuja nauki Jezusa Jezus wypełnił stary testament czytałaś biblie jak byś przeczytała to bys wiedziała np Onan został ukarany smiercia za wytrysk poza pochwowy każdy grzech zostaje ukarany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moher: a czytałeś koran? bo ja czytałam i koran i bibblię. Dla wiadomości. Islam to też biblia. Islamiści wierzą w Jezusa. Także miłej lektury Kessie: a u nas została tylko siłka, prochy, picie, jakieś anaboliki, i inne takie. Jak tak obserwuje moich znajomych to jestem przerażona ich stylem bycia. Oczywiście zdarzają się normalni, ale niestety większośc jest takich ... innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kessie
Dokładnie... smutne to jest... Ale mój Teo ujął mnie zasadami, które miał mój... dziadek, babcia i ich rodzeństwo. Ja jestem jak z innej epoki i chętnie się do niej przenoszę w tureckich ramionach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kessie: jestem tego saego zdania! Kiedyś było inne pojęcie honoru, inaczej się zdobywało kobietę i zabiegało się o jej względu, a nie tekstem typu "ej, lala, idziemy w krzaki?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostatni moheranin
jak czytałas koran to co powiesz na to Mariam, siostra Mojżesza, zostaje Matką Jezusa... Tymczasem Maryję i Mojżesza dzieli - bagatela - dwanaście stuleci! To nie Izaak, syn Sary, uniknie śmierci na ołtarzu przygotowanym przez Abrahama, lecz Izmael, syn jeg o niewolnicy Hagar! r Duch Święty zamienia się w „anioła Gabriela", który ukaże się Mahometowi! r Trzecią Osobą Trójcy nie jest Duch Święty, lecz Ma- ryja Dziewica! Na krzyżu nie umarł Jezus, lecz - w zależności od wersji - Judasz, Barabasz, albo... sobowtór Jezusa! Abraham - pierwszy muzułmanin Abraham jest „pierwszym muzułmaninem", nie opiera się na żadnych podstawach naukowych i lekceważy zwykłą logikę historyczną: bo jak to możliwe, żeby Izmael, pa- triarcha, który żył 2000 lat przed Chrystusem, był przod- kiem muzułmanów, podczas gdy historycznie rzecz biorąc islam istnieje dopiero od VII wieku n.e.? Powstaje w ten sposób luka czasowa wynosząca ponad 2500 lat! Ten obłędny anachronizm zdaje się jednak nikomu nie prze- szkadzać, w tym muzułmańskim uczonym, „ ulemom islam jest plagiatem religii chrześcijańskiej i religii żydowskiej oraz starożytnej filozofiigreckiej PRAWDZIWE OBLICZE ISLAMU Autor Jean Alcader prawa muzułmanów i nie muzułmanów o prawach muwi przywódcza muzułmanów Omar Bakri Muhammad http://www.youtube.com/watch?v=k1eRYuy8v7g&feature=autoplay&list=UU6-riq3zZKiIqTw71MIGYJg&playnext=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostatni moheranin
to zostało przepowiedziane ze Europa powróci do neopogaństwa a było przepowiedziane 2000 lat temu ze będzie wyszydzany kościół apostazja w kościele to sa znaki przed końcem świata proroctwa daniela 1 godzi sa proroctwa biblijne o muzułmanach http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mUp1fHpRFlQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kessie
Czyli do wszystkich panów wczytujących się w nasze posty i rwących włosy - dlaczego mając tylu "macho" dookoła decydujemy się na Turka mimo obaw o religię kulturę język akceptację bliskich... Nie chodzi o śniadą cerę perłowe zęby czy błysk w oku, ani nawet niezaprzeczalnie ognisty temperament - chodzi o to - o czym Wy już nie pamiętacie - wzajemny szacunek, ale także szacunek do tradycji korzeni i starszych ojczyzny i historii, umiejętność odróżniania mężczyzny i kobiety - każde z nas ma swoje role - i uwaga - nie chodzi tu o zamknięcie w kuchni :) ani dawanie mopa na urodziny. Już raz to pisałam - znajdziecie to w Koranie - kobieta jest jak księżyc, mężczyzna jest jak słońce - każdy ma swoje role, swoje przeznaczenie - nie mogą się prześcigać ani zamieniać rolami. Przy Turku wystarczy być kobietą - realizuj się - ale pozostań kobietą - daj czułość emocje i uśmiech, a dostaniesz szacunek i pełne oddanie. Dla Polaka to już za mało - wymaga od nas dbałości o dom czyt. sprzątaj gotuj pierz, ale czy kupić nowe garnki ja zdecyduję; pracy zawodowej najlepiej 24h żeby on nie czuł że za mało zarabia, urody przelansowanej nastolatki no i dzieci - urodź, dbaj i przedstaw nie wcześniej niż koło 13 roku życia - bo z młodszymi nie potrafię rozmawiać. Tak wiem, to też jest generalizowanie, ale wg moich doświadczeń, najbliższe prawdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to juz wina matek
ze tak wychowały synów ze nie szanują kobiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hsadihsd
tak polak wymaga od kobiety tyle ale Turek tak samo nawet jeszcze wiecej a nawet jesli myslisz ze nie bo nie mowi i nie pokazuje Ci to dla niego jestes tylko kobieta w domu a na boku i tak bedzie mial inne.Po co sie pytasz swojego Turka o tym co napisalam przeciez to logiczne ze Ci nie powie prawdy.Pracowalam kiedys w Tureckiej Caffe i przychodzili tam tylko mezczyzni i starsi i mlodsi wszyscy mieli kobiety ktore siedzialy w domu i wszyscy byli tacy sami bez wyjadku poprostu dzikusy jakby z lasu uciekli.Nawet nie wyobrazasz sobie jak sie zachowuja gdy sa sami faceci bez swoich kobiet i co robia.Ale przeciez ty mu wierzysz hahaha.Powiem Ci tylko jedno Zobaczysz a jak nie zobaczysz to znaczy ze zyjesz zaslepiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kessie
Bez komentarza. Moi rodzice od dziecka wpajali nam szacunek i posłuszeństwo a także role płci - ja to mam - mój brat nie. Także skoro tak mówisz a pewnie jestes facetem to nie masz nawet szacunku do swojej matki - czyli to co pisałam wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kessie
Ja swojego poznałam w pubie byl z tureckimi znajomymi - mężczyznami - kilku ma żony - wyszli na meskie piwko i wcale nie byli dzikusami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebegim
Może niektórzy mylą Turków z Arabami? Sami Turcy odgradzają się od nich grubym murem. Owszem spora część Turków zachowuje się jak dzikusy, tu się z TObą zgodzę. Mój chłopak sam to widzi i jemu również to się nie podoba. Możesz mi go tylko pozazdrościć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To też zależy, czy to nie są turcy emigranci. Tu mogę powiedzieć, że wielu z nich daleko do dobrych manier. Ale tak samo zachowują się Polacy na emigracji, neistety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hsadihsd
tam przychodzili przewaznie Turcy to byla Turecka caffe dla Turkow.Czy mieli zony,dziewczyny czy nie, nie bylo Turka ktory nie chcial ze mna spac.Gdy pojawila sie tam jakas kobieta to wszyscy sie na nia rzucali jak zwierzeta i wszyscy chcieli sex.Zreszta ja ich poznalam dobrze przebywalam z nimi tam codziennie po kilka godzin.Ja nie mowie ze wszyscy sa zli bo nawet spoko bylo tylko chodzi mi o ta jedna rzecz wszyscy zdradzali i nie mieli tego na sumieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko jedno pytanie, czy to byli turcy emigranci? Bo jakoś nie kwapisz się do odpowiedzi na to pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co mówisz, to Turcy emigranci. Większość z nich jest okropna, to Ci przyznam rację. Ale nawet Turcy z Turcji mają dla nich specjalne określenie. Szczególnie w Niemczech Turcy są okropni. Turcy z Turcji się do nich nie przyznają, sami mówią, że to już nie są Turcy i że to plama na ich honorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hsadihsd
Nie to nie byli tylko emigranci.Byli i tacy i tacy.Sam szef tej caffe zyje w niemczech od urodzenia i wcale sie nie roznil od nich.Oki ja wiem o tym ze sa tez normalni ale gdybym ktoremus Turkowi powiedziala chce z toba spac mimo ze ma zajebista laske ktora kocha i nie widzi swiata po za nia to poszedl by ze mna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hsadihsd
Nie to nie byli tylko emigranci.Byli i tacy i tacy.Sam szef tej caffe zyje w niemczech od urodzenia i wcale sie nie roznil od nich.Oki ja wiem o tym ze sa tez normalni ale gdybym ktoremus Turkowi powiedziala chce z toba spac mimo ze ma zajebista laske ktora kocha i nie widzi swiata po za nia to poszedl by ze mna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znam turka który
chciał ode mnie czegos wiecej tez nie chcialam oceniac stereotypowo, ale słusznie ktos tu napisal, ze oni MAJA INACZEJ W GŁOWACH, przy tym sa świetnymi manipulatorami i pscyhologami, do tego jak inteligentny i edukowany, to może tak zmydlić oczy...... jednak temu, który się koło mnie kręcił nie udało się mnie usidlić, kłamstwo wyszło na jaw oczywiście polacy też kłamią, ale tak perfidnego manipulatora jeszcze nie widziałam wole polaka chama, co komplement, mówi raz w roku, niż turka, który słodzi kłamstwami... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hsadihsd
Wlasnie z tym sie z Toba zgodze to co napisalas to cala prawda.Kobiety leca na nich bo sa tacy czuli takie komplementy mowia a oni tak mowia do kazdej.I potrafia prosto w oczy i na perfida klamac ale powiem wam jestem im wdzieczna za jedna rzecz nauczyli mnie byc wyluzowana i nie przejmowac sie drobiazgami i myslec tylko pozytywnie.Oni nie przejmuja sie niczym nawet jakby kogos skrzywdzili to zaraz juz o tym nie mysla i nie maja zadnych skrupulow.Dla nich takie zycie jest fajne ale dla ludzi ktorym opowiadaja bajki i ktorzy wierza im jest chujowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebegim
Dokładnie, Turcy w Turcji nie przyznają się do Turków na emigracji. To są jakieś dwa inne światy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×