Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

dzieki:) i jeszcze caly dzien czekam na smsa i nic............ moze juz o mnie zapomnial:((((((( poczekam do jutra i najwyzej napisze jeszce raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ymm ... moze jest w pracy i jest zajety?? czesto tak mam z moim.. czekam na esa.. lub telefon i nic pod wieczor przeprosiny,ze byl zajety ;) zobaczysz napisze ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje. ale z tego co pamietam to o tej porze powinien byc juz wolny.... chociaz zdaza sie ze dopiero ok 1 w nocy cos pisze albo rano cos na messengerze znajduje.... ale ja tak juz bym chciala chociaz tego glupiego smsa dostac to taka malenka namiastka ukochanego:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba pojde juz spac, nie bede czekala ja jakas glupia..... a moze rano spotka mnie jakas mila niespodzianka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carooo
Ja z moim narzyczonym jestem od pol roku i w koncu jestem naprawde szczesliwa! Mieszkamy juz ze soba 4 miesiace i wiem,ze mimo to dopiero poczatek, jest osoba z ktora moge porozmawiac na kazdy temat i ktora mnie wspiera w kazdej zyciowej decycji. Jest ze swoja rodzina od 9 lat w Anglii i przez ten czas tyra jak wol i nigdy nie narzeka Bylam w dlugoletnich zwiazkach z Polakami i pierwszy zakonczyl sie przez wplyw narkotykow, drugi alkohol... Terazniejszy Luby nie pije,nie pali ale nigdy tez nie zwraca mi uwagi zebym nie ruszala alkohoolu-gdyz nie narzyca mi swojej woli. Jezeli chodzi o religie - szanuje jego wyznanie tak jak on i moje! Czesto rozmawiamy o roznicach i podobienstwach,a nawet i byl w 'moim' Kosciele... Owczem, rodzina jest w szoku i strachu ze wzgledu na glupi stereotyp o ktorym i ja slyszalam. Jednak sadze,ze trzeba wiasc pod uwage CZLOWIEKA...indywidualnie. Fakt ze balabym sie gdyby modlil sie 7razy dziennie w stronne Mekki i kazal mi sie opatuilic apaszkami, ale tak nie jest... Nasz zwiazek opieramy na szacunku, zaufaniu i szczerosci. Dlatego wierze ze nam sie uda. I nie wazne co inni wokol mowia... Najwazniejsze ze to JA jestem szczesliwa... I ciesze sie czytajac komentarze innych szczesliwie zakochanych.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nasrallahzamazku
ZALUZCIE BUTKE Z KEBABEM :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N....
Przeczytałam stronke, http://adonai.pl/milosc/?id=135 poznałam Turka i się zakochałam... co robić..., boję się... nocka73 proszę lukni w wolnej chwili, odpisz na mój meil, co o tym sądzisz. Wiem,że religia Islamu nie jest dla kobiet zbyt łaskawa i że to zależy od człowieka, ale to co przeczytałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N....
Carooo cieszę się,że jesteś szczęśliwa. Ja poznałam Turka i muszę czekać cały rok na niego, bo ja w czerwcu kończe studia,wtedy moge wysłać zaproszenie, i on przyjedzie. Tak więc ja mogę Go poznać w realu dopiero w lipcu, sierpniu 2009 roku :(. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze, nowe posty ;) ciesze sie,ze znalazla sie kolejna szczesliwa dziewczyna ;) ja niestety juz chyba nie bede ... niestety moj zwiazek z Turkiem juz chyba dobiega konca.. a mialo byc tak pieknie .. :( moze to tylko krysyz .. oby :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aysa
jestem polka; czasem dla rozrywki i szlifowania angielskiego wchodzilam na spin chat; pozniej rozmowy na msn. hmm... turkowie mnie nie krecili w rozmowie, zeszlam na temat religii - dobrze ze nie dostalam w łeb przez internet bo ich to strasznie drazni; predzej czy pozniej palneli cos niemilego... zaczelam unikac. 1 z nich puscil dalej moj MSN; poznalam jego kolege.. jest swietny rozmawia mi sie z nim super, tak 'po prostu' i co ja mam zrobic? bo na tym forum juz nie wiem kogo sluchac a przesledzilam je od poczatku ;/ aaa! dla niektorych powyzszych postow: nie ma tylko muzulmanow; sa muzulmanie fanatycznie kochajacy religie ale so i modern, żyjacy normalni jak zwykli ludzie np polacy. kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edunia
Turk Kizi a co jest /: ( :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fz
no tak Wy potraficie się porozumieć z nimi, a co powiecie na temat Polka-Arab, przy czym On zna angielski, a Ona na poziomie "i love you","this is a pen"... Czy któraś z Was zaczynała w ten sposób tą swoją wielką miłość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Edunia -- powiem Ci jak spotkamy na gg... Do aysa.... nie sluchaj innych.. mozna poczytac niektore posty, ale nie trzeba sie nimi sugerowac;) posluchaj tego co Ci serce mowi.. a po za tym wcale nie musi z tego wielka milosc byc, mozecie zostac kolegami no nie wiem;) do fz... napewno nie wszystkie dziewczyny tak zaczynaly, ja napewno nie! ale nie ukrywam ze dzieki niemu moj angielski sie o wiele wiele bardziej poprawil:) xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fz
A nie wydaje się Wam, że tak nie powinno być? Przecież Ona nie jest w stanie poznać jego opinii, sposobu wysławiania się, nie zrozumie jego żartów, docinek, przekleństw. To samo w drugą stronę. Dla mnie to bez sensu, no chyba że chodzi o sponsoring...sex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znam jedna para... Od poczatku rozmawiali tylko ze slownikiem. Teraz ponad 10 lat maja malzenstwo, 3 dzieci. I on mowi po Polsku, ona mowi po Turecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fz
po ile mają lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carooo
Jezeli chodzi o Islam, to wiedzialyscie,ze Muzulmanin wierzy w Chruystusa?? Tak wiec we wszystko co MY...tyle ze do Nich przyszedl Mohamed i poprowadzil do Allaha - ktory jak by nie bylo jest rowniez Naszym Bogiem - bo w koncu jest jeden praswda?? Co do praw i traktowania kobiet, zalezy to od miejsca zamieszkania. Koran jest czytany w roznych partiach Turcji i Arabii na rozne sposoby. U jednych, zakrycie wlosow przez kobiete jest jej wlasnym wyborem i checia (gdyz chce swoje CAAALE piekno zostawic dla swojego meza) a u drugich MUSZA zaslonic nawet dlonie i oczy... Ja teraz pracuje z mojego narzyczonego bratem w sklepie tureckim z polska zywnoscia ktorego jest wlascicielem w UK. Poznaje, zawiazuje znajomosci z tureckimi parami,silnglami,rodzinami. Wiekszosc z nich to naprawde mile osoby ktore zawsze znajda czas na pogawedke. Garstka kobiet nosi zakryte wlosy,wiekszosc z nich jest 'wyzwolonymi' kobietami z samochodem, komorka,itd. Tak wiec wydaje mi sie,ze stereotyp kobiety siedzacej w domu z dziecmi czekaja na blogoslawionego meza nieco sie zaciera w terazniejszych czasach...szczegolnie na emigracji. Jak wspomnialam moim ;'szefem' jest ziec, pracuje jeszcze z mlodszym bratem, kiedys byl tu ich Ojciec,ale pojechal sprowadzic Matke do UK i najmlodszego brata. Pare dni temu ja poznalam i zaskoczyla mnie cieplym usciskiem. Poprosila mi sie od razu zwracac do siebie Anaa (mama) :) i pozniej w rozmowie stwierdzila,ze nie obchodzi ja jakiej narodowosci lub religii jestem o tyle,o ile bede kochac jej syna i poki bedzie ze mna szczesliwy. A jezeli tak jest,mamy jej blogoslawienstwo... Dziewczyny,wiadomo ze musicie sie zastanowic czy chcecie byc z osoba innego wyznania i innymi obyczajami... Jednak zawsze patrzcie na wlasne szczescie i przyszlosc jaka mozecie zbudowac z chlopakiem. A nie na to co ludzie w kolo mowia... Czasami warto serducha posluchac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N....
Carooo przeczytałam to co napisałaś, dziękuję Ci, bardzo mnie to podbudowało, ja kiedy zajżałam na http://adonai.pl/milosc/?id=135 to sie załamałam. Carooo możemy pogadać kiedy na gg? jeśli tak to napisz mi prosze swój nr gg na mój meil. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edunia
Do Turk Kizi : oKI Mam nadzieje ze niedługo się spotkamy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edunia
Do fz : heh ja ale jush przez niego bardzo sie nauczylam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fz
Edunia, czyli prawdę mówiąc poleciałaś na jego wygląd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly opis o Islamie z klawiatura Muzulmanina: Islam jest ostatna prawdzila droga. Dla wszystkich ludzi, nie tylko Arabow albo Turkow albo inna narodowosc. Chodzi z samym zrodlo jak wasza religi i zydow. Ale te 2 religi, zostalo zmieny przez ludzi. A w czym Muzulmanow wyznaja? - Muzulmaniny wyznaja w tylko jednego Boga (Allah) Islam, i inny 2 religii tzn zjd i chrestian chodzi z samym zrodlo ale tylko Islam zostal bez zmnian. - Muzulmaniny wyznaja ze nie ma Bog niz Allaha, Muhammed (Pokoj z Nim = Sallallahu Aleyhi ve Sellem = SAV) jest Prorokiem, Wyslannikiem Allaha. - Muzulmaniny wyznaja wyszystkich Prorocy od Adama (Hz. Adem Aleyhisselam = AS = Pokoj z Nim) do Hz. Muhammeda (SAV) i te 2 tez. Np. Mojzesowi (Hz. Musa AS), Abrahama (Hz. Ibrahim AS), Jezusa (Hz. Isa AS) i rzeszta 124.000 albo 224.000 Prorocy. - Muzulmaniny wyznaja w Jezusie. Tak wyznajemy Go jako Wielkim Prorokiem ale nie jako syn Boga. Bo Bog nie ma syn corka ani rodzina. Bog jest inny niz wszystkie. Nie kobieta nie meczyna, nie moze dac rade zastanowic jak Bog jest. Kto NIE wyznajew Jezusie jako Szanownym Prorokiem, on(a) nie moze byc Muzulmaninem. - O Jezusie, nawet w biblii jest artykuly ze On sam powie ze nie jest syn Boga. Ale kosciol nie mowi o tym. Ten \"trinity\" doktryn zaczynal o rok 325 w miejscu \"Iznik\" ktory jest w Turcji teraz. Imperior Konstantin kierowal ten spotkanie, i akceptowali ten 4 czesc w biblii (marka matheusza jana lukasza) I w tym spotkaniu zaakceptowali ze Jezus jest syn Boga. Pierwsza wersja bylo jak w Islamie. W Turcji sa stary koscioly przed tym roku, wygladaja inaczej, bez ikonki bez obrazy itd. Przed chrestianstwo Imperium Romanski byli poganami. I filozofia Grecja. Pod wrazeniem Platon... Bo w jego filozofii 3 jest bardzo wazny numer. On dzielil kazdy rzecy na 3. Np. sposoby dzielil na 3: etyka, inteligentnosc i natura. Natura tez u niego 3 czesc: Czlowieki, zwierzaty, rosliny. Platon powiedzial ze kto tworzil ziemy (Bog) jest jeden ale \"moze byc\" 2 pomocniku dla Niego. I ten wymysl zostal powod dla trinity. W biblii tez sa artykuly o Jeden Bog. Maly przyklad... Mateusza:19:16-17 16 A oto ktoś podszedł do niego i rzekł: Nauczycielu, co dobrego mam czynić, żeby otrzymać życie wieczne? 17 Rzekł mu: Dlaczego pytasz mnie o to, co dobre? JEDEN jest dobry. Jeśli jednak chcesz wejść do życia, stale przestrzegaj przykazań. W biblii Barnabas (zakazana biblia przez kosciol) Sekcja 70: (Musze przetlumaczyc od Turecki) \"Jezus zostal bardzo zly do Petrusa ktory powiedzial \"Jestes syn Boga\". Powiedzial go: \"Idz sobie, zostan daleko ode mnie! Jestes diabelem i Ty chcesz mnie zrobic zlosc!\"\". - Muzulmaniny tez wyznaja anioly, ale oni nie sa corki Boga. Oni nie maja plec ani kobieta ani meczyna. Allah wysylal swieta ksiazka \"Kur\'an\" (Koran) do ludzi. Teraz ani tora (Tevrat) ani biblia (Indzil) wersja oryginalna nie istnieje w ziemi, ale Kur\'an nawet bez zmian kropka istnieje. Kur\'an jest slowy Allaha, nie pisane przez kogos. - Muzulmaniny wyznaja po smiercu jest 2. zycie bez smierc. Bedzie ostatni sad i nasze wiare i akcji bedzie zostane ocenic. Wtedy albo do raju, albo do piekla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edunia
NIe....Bardzo mi sie podobal ale ja mialam chlopka.... I zaczelam z nim pisac ....i napoczotku na slowniku siedzielam i potem sie poduczylam a Ty jak ?Fz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turcy potrafia byc przystojni.. ale to nieoznacza,ze kazda Polka poleciala na wyglad.. przynajmniej ja nie.. moj chlopak jest przystojny, ale sa od niego o wiele bardziej przystojniejsi.. a jednak nie polecialam na wyglad.. lecz na jego wartosc.. tzn jaki jest w srodku .. (kurde .. juz sie wyslowic nie umiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edunia
Ehm turk KIzi itak sie wspaniale wypowiedzialas : DxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owszem.. nie ukrywam.. w Londynie jest pelno Polek, ktore sa z Turkami.. ze wzgledu na kase ( bo dostaja drogie prezenty itp) i na wyglad patrza.. aa potem niestety sa nieszczesliwe.. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fz
No jeśli zaczynałaś z nim pisać to już inna sprawa. Mnie bardziej chodzi o spotkanie twarzą w twarz i nagle Ona kocha jego, nie rozumiejąc ni w ząb żadnego słowa prócz Fuck, love, sex, dream itp.. Po tygodniu znajomości, wyprowadza się do niego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edunia
a Znasz taka osobe fz ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×