Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CHARISMAA

PRZYGOTOWANIA W TOKU-BO ŚLUB W 2007!!!!ROKU

Polecane posty

Witam :) Lila -> trzymaj się Kochana 🌻 Co do tematu dzieci to ... kiedyś owszem, ale na razie nie. Z tym, że wychodzę z założenia, że tak naprawdę to nigdy nic nie wiadomo i zawsze może się zdarzyć kinder niespodzianka :P Dlatego przy okazji tych wizyt u specjalistów wypytuję już o temat ciąży. Wiem już od mojego kardiologa, że jeśli będę kiedyś w ciąży to skończy się to CC. Dzisiaj mam wizytę u gina (niestety nie było o tej godzinie możliwości umówienia się do faceta więc idę do jakiejś pani bleee :P) i poproszę ją o zestaw badań które należy przed ciążą wykonać (tzn. test na toksoplazmozę itp.) Poza tym muszę się wybrać do stomatologa na przegląd ząbków bo to też ważna sprawa w ciąży. Wolę załatwić te wszystkie sprawy już teraz żeby sobie stresu oszczędzić na przyszłość :P Lubię dzieci, chyba mam do nich dobre podejście (w końcu opiekowałam się już 5 maluchami jako niania), ale wiem też ile wysiłku i jaka odpowiedzialność ciąży na rodzicach i to wcale nie jest tak, że im większe to łatwiej, wręcz odwrotnie :P Nasi przyjaciele zostali 1.5 tygodnia temu rodzicami, mają ślicznego zdrowego synka i na razie świetnie się czujemy w roli cioci i wujka i o nam wystarcza :) Wczoraj np. specjalnie jeździliśmy po pieluchy dla małego bo były w promocji :P Oki dość już o dzieciach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak bedie topik o przygotowaniach do dzieci tonapewno mnie nie bedzie jeszcze w nim:(tak szybko nie planuję. Lepiej załozyc \"te co wyszły za mąz w 2007 roku.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 27. Planuję dziecko, ale myśle,że w przyszłym roku może. Co do imion- nie wiem. Weronika, Wiktoria, Dominika, a dla chłopca nie mam pojęcia. Mamy jeszcze czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asha ty to masz naprawde przerypane .cesarke ci powiedzieli ze zrobią? masz coś z sercem moze powaznego? ja do stomatologa raz w roku chodze a czasami jak trzebabyło na przegląd 2 x w roku więc o ząbki jestem spkojna. Co do badań.robie badania krwi na tSH co kilka miesięcy i sprawdzam sobie, ginekolog powiedział ze jestem zdrowa i jak mnie nic nie boli nic nie piecze nic nie smierdzi nic nie leci za duzo zza mało to za dwa lata mam wpaść.......no i w sumie u mnie jest Ok z pipka:P, badań przed ciążą nie będe zadnych raczej robić tylko pierwsze badania jak juz zajdę, poco mam robic jakies przed ciąża jak sie okaze ze ciąy nie bedzie....no ale jak u ciebie tak nieciekawie to rób często te badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominika tak jak ja, w sumie dominiki to fajne dziweczyny ( tak mówią) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gradia a macie zaplecze finansowe ze myslisz o dzieciaczku? czyli mieszkanko w miare urzadzone, pracę. Wynajmujesz czy macie swoje? asha a te badanie przed ciążą co masz zrobic co wykaże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DzIdZi_87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sobie mysle ze chyba jestem z was nastarsza tu. co ja tu robie? powinnam juz dawno byc conajmniej na topiku , niebawem zostanę babcią:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety mieszkanie wynajmujemy, ale mamy pracę i raczej zawsze ją będę miała. Jakos to będzie, a chciałabym mieć pierwsze dziecko przed 30-stką, bo później trochę się boję zaczynać. Kilka moich koleżanek stara się o dziecko i to nie jest takie proste w tym wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gradia uważam tak samo i te z chcę miec przed 30. Moje znajome maja podobny problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gradia gadanie, moje kolezanki rodziły przed 30stka bo sie tez bały, a moje inne kolezanki jeszcze w weieku 33 lat nie były w ciązy , teraz sa i jest wszystko OK. Moja znajoma w wieku 18 lat urodziła z wodogłowiem, a inna w wieku 26 lat lezy na podtrzymaniu. Nie ma tego złego,chodzi tylko o to ze w weiku pózniejszym jest większe ryzyko zachorowania dziecka na dwona bo jest to choroba dziedziczna, genowa, a w mojej rodzinie nie było downów więc nie ma obawy. ja jestem po 30stce i jeszcze nie planuje dziecka. Monika jaruzelska urodziła w wieku 40 lat synka, Teraz w wieku 37 lat Chotecka urodziła bliżniaków, Agata Pasent tez w wieku chyba 36 urdziła syna........jak ma się chore urodzić to urodzi sie . Uwierz. Asha twój mąz jakby miał bródkę żółtą i włosy blond to byłby do tego wójcika podobny z kabaretu ani mrum mrum chyba. Tak na zdjęciu wygląda podobnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale piszecie.... ktora to z was zafundowała sobie laserowa depilacje?? prosze o wiecej szczeg. bo ju zkiedys nad tym myslałam ale nie wiem czy to sie opłaca a ze względu na moją ciemną karnacje mam z tym problem ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciżeko jest zajśc fakt kobieto po 35 roku zycia gdyz mniej juz produkuje sie komórek do zapłodnienia i jest cięzej, ale ja z tego co tu obserwuje kolezanki od razu zaszły w ciąże po trzydziectce, dzieci sa na swiecie , zdrowe, matki dojrzałe gotowe do macieżyństwa, i wcale nie starały sie długo, raz dwa , i ciąza. Chyba wszystko zalezy od kobiety. ja jestem zdrowa, i jak to lekarz podczas usg powiedział płodna:) jajniki pracują więc nie panikuje:) Pozatym wrózka powiedziała ze dwoje będe miała:) co ma byc to będzie uwazam. I tak los nademną czuwał nieraz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezpłodnosć to teraz plaga. Niby kobieta jest zdrowa , nic jej nie dolega , meżczyzna również - a czesto sie zdarza że miesiącami a nawet latami nie mogą zajść w ciążę. Staje sie to ich obseją . Moja koleżanka leczy sie juz 6 rok i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lila miała laserowa operację chyba o ile pamietam:) tez mnie ciekawi ile tokosztuje i czy bikini tez wygoliła. ja zaczełam golic sie od zawsze i teraz mi rosnie juz prawie na udach:D porażka, jak gąszcz.......:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj tak jak jest bezpłodnośc to juz jest pech na maksa. na szczęście ja nie jestem chora na to i mam nadzieje mój tez nie. No znam jedną kobietę która wyszła za mąz w wieku 19 lat i do 35 roku zycia nie udało im sie .leczyła to, jeżdziła, a raz chyba poroniła.i rozwiedli się i poszła do innego i juz jest z drugim w ciązy a jej mąz z inna poszedl i tez mają dziecko. No i okazało sie ze ona była uczulona na jego nasienie .tak tak niestety niedobrali się. jej organizm odrzucał jego plemniki a jak juz udalo sie to poronienie........kurcze nie wierze zeby mnie coś takiego mogło spotkac.nie jestem jedyna po 30stce i nie jedeyna bede rodziła po 30stce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla jednych jest to proste, dla innych nie. Nie nie chcę przeżywać dramatu, chociaż i yak mogę mieć problemy planując już teraz. To zależy od kobiety, pewnie. A to że w rodzinie nie było przypadku zespołu Downa, nie oznacza że się nie pojawi. Ryzyko, rośnie z wiekiem matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gradia nie zrozumiałas mnie. Down nie pojawi sie od tak, musisz go miec w genach. I jezeli np ania i ola miały w rodzinie downa kiedys to wieksze prawdopodobieństo ze urodzi downa ma ta kobieta która urodzi pózniej. czyli jak ania urodzi w wieku 20 lat to downa nie bedzie mimo iz w genach miała, a ola jak urodzi w wieku 35 lat to jest wieksze prawdopodobieństwo ze ten down będzie. Od to. jezeli ania i ola nie miały w rodzinie downów i chorówb genetycznych i jak urodzą w w wieku 40 lat to dzieci urodza się zdrowe. Oczywiście sa rózne przypadki chodzące po ludziach tak jak przypadek mojej znajomej co urodziła z wodogłowiem w wieku 18 lat........a wodogłowie to nie down. Nie bujsia:) będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badania: - toksoplazmoza -> niebezpieczna dla kobiet w ciąży, jak i dla płodu choroba przenoszona najczęściej przez koty (mamy w domu kota więc tym bardziej chcę się przebadać) - sprawdzić czy mam przeciwciała powstałe w wyniku szczepienia na różyczkę - myślałam też o szczepieniu przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B Co się zaś tyczy CC -> wrodzona wada serca, leczona operacyjnie 18 lat temu. Mimo wszystko poród to duże obciążenie dla serca więc stąd CC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam depilacje nóg i bikini tzw głębokie. koszt jednorazowego bikini to ok 260-300 pln nogi ok 500 trzeba zrobić sobie kilka naświetleń ja mialam na nogi 6-7 na bikini 9 teraz raz na pół rku jak coś się pojawi ide i usuwam te malenstwa mam ciemna karnacje i ciemne wlosy dlatego tak duzo zabiegow ale sie opłacało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W koncu planowanie rodziny to indywidualna sprawa każdej z nas, mi osobiście wydaje się jednak ze im człoweik młodszy ( nie mam na mysli 19 latek) tym ma wiecej energii i łatwiej się wychowuje bobaska. Ale to zalezy, każda z nas ma swoje zdanie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A robiłaś sobie badania genetyczne, bo to że nie było u mnie przypadku zespołu Downa w rodzinie , nie znaczy że mogę powiedzieć ze nie jestem genetycznie obciązona i że nie urodze dziecka z zespołem Downa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asha no tak z sercem to powazna sprawa. Wiesz na watrobe i rózyczke te przeciwciała mojej znajomej robili jak juz zaszła , nie musiała robic przed zjściem bo wpadła:) a nie pamietasz czy miałas rózyczkę? ja pamiętam ze miałam ale i tak muszą zrobiic jak zajde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomnialam dodać nogi na poczatku kosztowaly mnie 800 potem im mniej wlosow było tym niższa cena skończyłam na 500 pierwsze 4 zabiegi było po 800 potem 600 i 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a gdzie robi sie te badania genetyczne? chyba dopiero robią badania planetarne u kobiet w ciązy w wieku 35 lat , wtedy robia by wykluczyc chorobę albo potwierdzic i za wczasu leczyc mały płód. Nie u mnie rodza na okrągło i zdrowe dzieciaki:DPozatym rozmawiam z rodzicami o chorobach genetycznych np rak, tarczyca czy cos. I raka nie było. No ale byli sercowcy- dziadek. Tylko ze ja serce mam zdrowe, i moi rodzice tez, babcia tez.moze nie bedzie żle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uważam, jak domiś- niech każdy robi jak chce. Ja nie chcę być stara matką. Poza tym te komórki o których piszesz Arabella-tzn. komórki jajowe, to tak z nimi jest, że z wiekeim kobiety, większe jest prawdopodobieństwo uszkodzenia komórki. One starzeją się z nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie to wygląda tak, że teraz mam czas by zająć się sobą bo przez najbliższe 3 miesiące jestem w domu i nie pracuję tylko piszę moją zaległą pracę licencjacką. Więc spokojnie mogę te badania zrobić, zwłaszcza, że mąż opłacił mi pakiet w CM Damiana i nie muszę za to wszystko dodatkowo płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domis, ja to akurat mam nico inne zdanie, w wieku do 25 lat marzyłam o skończeniu studiów, pracowaniu i miec mieszkanie i udało się. więc czas na małżeństwo teraz i dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak Lilu jakbys mogła napisac ile zapłaciłac za zabieg i ile miałas zabiegów, no iczy juz masz spokuj na zawsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×