Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CHARISMAA

PRZYGOTOWANIA W TOKU-BO ŚLUB W 2007!!!!ROKU

Polecane posty

nie w powietrze:D jeszcze ja na chwilkę postanowiłam zajrzeć ja rękawiczek na 99% miec nie bede -wszystko wyjdzie w sobote kiedy ide poraz koljny zmierzyć sie z welonem:classic_cool: Dziś były przedostatnie nauki-za tydzien idziemy protokół spisać. Dzis wypaliłam sobie na płytke te utwory które chciałabym miec w kościele przez chór zaspiewane-prośba-gdyby któras z was miała \"hymn o miłości\"(śpiewany) -i zechiciała mi go przesłac.... \"połóż mnie jak pieczeć na twoim sercu jak pieczeć na twoim ramieniu,bo jak śmierć potęzna jest miłość\" piękne to jest. Witam w naszym gronie nowe twarze🌻-i owocnych przygotowań życze!!! co do dziecka-narazie \'nie planujemy\' ale jeśli dziecko zrobi to za nas będziemy szczęśliwi bardzo:D uciekam.I dobrej nocy życze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ami27 -----> jak miło, że nie jestem sama tutaj o tej porze :) ja jednak rękawiczki chyba bedę miała, też okaże się przy ostatecznej przymiarce. no, teraz to już naprawdę idę, dobrej nocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jednak nie... ami27 -----> niestety niemam hymnu... więc nie pomoge w tej kwestii... ale sie rozpisałam dzisiaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w kwestii
prowokacji zgadzam sie z przeczuciami Sylwi i nawet nie tak trudno zgadnac, kto sie tu znowu miesza :P to juz jest choroba chyba, zaburzenie jakies :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do poprzedniczki
a ja nie jestem przekonana że to prowokacja. bywają osoby na tyle mało inteligentne ze nawet nie zauwaza gdy zaczną wyciagac dyskusje w niebezpieczne regiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczynki moje drogie:) Milego dzionka Wam życze, ja juz dzisiaj w troszke lepszym stanie:) Ami kochana moja, wiesz ja chyba mam ten hymn ale poszukam dopiero pozniej jak znajde to zaraz ci wysylam. Bo nie wiem czy ta plytke zostawialam w domu czy mam ja tutaj a to jest płyta z Lednicy, ze spotkac mlodzierzy ktore organizuje ojciec Góra, naprawde slicznie spiewaja. Dziewczynki ktore prosilam o fotki prosze jeszcze raz, mail jest w nicku. Uciekam do pracy buziole dla Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwio - ja podobnie jak Ami rękawiczek mieć nie będę, do mojej sukienki one nie pasują kompletnie!! I podobnie jak ona nie mogę się zdecydować co do welonu. Mam już sukienkę w domu, dopiero na 2 - 3 tyg przed ślubem mam jechać na ostateczne poprawki (pani pewnie myśli że schudnę :) ) Co do bielizny - kupiłam cudny i co najważniejszy nie drogi komplet - stanik i majtki w kolorze śmietankowym czyli identycznym jak moja sukienka. Pani specjalnie dla mnie zamawiała tak mały rozmiar :) A musze Wam się przyznać, że bardzo dużo czasu zeszło mi na znalezieniu czegoś w tym kolorze, rozmiarze, bez zbędnych udziwnień, które mogłyby przy staniku odstawać od sukienki. Co do pończoch - ja nie znosze rajstop!! Kupiłam zatem pończochy samonośne w kolorze ecri - 2 pary - na wszelki wypadek gdybym jedne potargała. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie :D Kurcze, musze Wam o tym napisac bo aż mnie nosi!!!!! Wiecie jakiego mój K ma po......nego księdza?!!???! Taki dupek wymusza po prostu pieniądze na kazdym kroku, najpierw nie chcial nam wydac metryk chrztu bo za to sie płaci 10, 15 zł o d sztuki - tak nam powiedzial.... a wczoraj to juz przeszedł samego siebie, mój K pojechał do niego z kartka na zapowiedzi, ksiadz oczywiscie ze nalezy sie ofiara i to 50 zł!!!!!!!!!!! Jak mój K powiedział ze nie ma teraz kasy przy sobie to oddał mu kartke i powiedzial ze ma wrócić jak bedzie miał pieniądze!!!!!!!!!!!! Wyobrazacie to sobie????!!!!!!!! I to jeszcze nawet nie jest parafia w której bedziemy ślubować, ciekawe ile ten dupek bierze za ślub???!!!! Czy u Was też są tacy księża????? Normalnie nie moge.... Taka jestem wkurzona ze zaraz zaczne krzyczec!!!!!!!!1 :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, pszczółko -----> z tym welonem to u mnie też było zamieszanie, bo jak już pisałam, w ogóle nie chcialam welonu, a tu na pierwszej przymiarce okazało się, że welon będzie i to długi... więc teraz już się nie zarzekam, że nigdy... bo i tak weryfikacja w realu następuje. gratuluję udanego zakupu... :) hmmm ja też za rajstopami nie przepadam, ale jakoś też nie widzę siebie w pończochach... kwiecień to plecień i chyba na \'gołe\' nogi nie mam co liczyć... pozdrawiam, miłego dnia też życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiuleg -----> nie denerwuj się proszę... my też płaciliśmy za zapowiedzi po 50 złotych w każdej Parafii - widocznie takie stawki, i też od razu dawaliśmy pieniądze, a mój P odebrał dopiero wczoraj, mimo, że zapowiedzi były już w połowie lutego. pewnych rzeczy się nie przeskoczy, trzeba odpuścić - trudne, wiem, bo sama dopiero się tego uczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry;* w ten piekny juz prawie wiosenny dzień;) lilia ja tez prosze o zdjęcia z wakacji;) dziewczyny kwietoniowe jak tak patrze na wasz suwak to az w serce sciska wam juz zostało mieiąc do slubu;P i jak nerwy? jak się czujecie? ale macie fajnie a ja jeszce 3-mce i 23 dni;( buuuuu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilia ile ty masz latek? niom figurke masz cudna;) ale chciałam zobaczyc twarz twojego ukochanego ale nie ma nigdzie z bliska na fotce;P ale fjanie razem wygladacie;) ojj ale sie mi ciepło zrobilo....sliczne zdjęcia;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic darmo nie ma
kasiuleg a na co liczyłas ,że za darmo?Zawsze sie bierze kase jak sie idzie coś załatwiac, czy po zaświadczenia.Nic za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZeść, rękawiczek mieć nie będę, ponieważ suknię mam z długim koronkowym rękawem ( może pamiętacie jak wygląda) - więc nie pasują. welonu też mieć nie będę, bo mi się nie podoba. pończochy samonośne zamierzam kupić , i myśle że kupie nawet 3 pary- jedną do wypróbowania, jedną na ślub, i jedna na wszelki wypadek. rajstop nie wyobrażam sobie zeby założyć. i tak będzie problem w toalecie z sukienką, a tak to trzeba by było jeszcze rajstopy ściągać, żabulinko dzięki za zdjęcia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba mnie nie zrozumiałyście, nie chodzi o sam fakt że trzeba dać pieniądze, ale o to, że nasz ksiądz ma ustalone stawki, przecież to jest ofiara na kościół, a wiec \"co łaska\" a nie ze on mówi ze 50 zł sie należy - dlaczego nie wydają pokwitowania wpłaty w takim razie???? A poza tym co to ma być, że ksiądz mówi ze nie przyjmie zapowiedzi i prosze wrócić jak bedzie pan miał pieniądze??? Czy jakby mnie nie było stać na te opłaty nie udzieliłby mi ślubu??? To wcale nie jest tak, że nie chcieliśmy zapłacić... chodzi o to ze nie przypuszczałam ze ksiądz moze miec swoj cennik!!!!!!!!! Dla przykładu w parafii w ktorej bierzemy slub ksiadz jest tak fajny ze kiedy poruszyłam temat opłaty dał nam jasno do zrozumienia ze to jest dobrowolna opłata i ze nie ma ustalonych stawek, jak bedziemy mogli dac to damy, jesli nie to nie i tyle. Wspomniał tylko o organiście i szlo z tego wywnioskowac ze jemu trzeba cos zapłacić zeby zagrał bo nie ma takiego obowiązku. Chodzi tu o podejscie ksiedza. Jest taki kontrast miedzy tymi dwoma ksieżami ze az razi i tyle!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rękawiczki to następny mój dylemat miec czy nie mieć jedni mówią ze pasuja do mojej sukni inni ze nie koniecznie, mama mowi ze tak, brat ze nie bo po co a moj J powiedzial ze mu to obojetne. A ja sama juz nie wiem czasami mi sie podobaja a czasami nie wszystko zalezy od dnia w ktorym przymierzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiuleg - u mnie w parafii jest tzw cennik (slowa ksiedza przewaznie dają tyle) zapowiedzi 50, ślub z organista i kościelnym 800 ale jesli nie ma sie takiej kwoty to ksiadz powiedzial ze mozemy nic nie dac albo tyle na ile nas stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic darmo nie ma
Kasiuleg, aby nie było takich sytuacji, zawsze najlepiej jest miec juz przygotowana kopertę z datkiem dla księdza, organisty. ja tez wysłałam pocztą kase i pieknie ładnie ksiądz wysłał mi zaśw. od chrztu z zyczeniami. Nie musiał mnie prosic o nic, sama się domysliłam by wysłać. Rękawiczki pasują jak suknia nie ma bolerka. jeżeli nie masz bolerka Lila to spokojnie można włozyc rękawiczki o ile suknia nie ma rękawka na ramionkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilia fajnie razem wygladcie..ale ty szczuplutka jestes...fajnie masz;) a ty tez skakalas z samolotu?? jejku nie odwazyłabym sie;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic darmo nie ma ----------> chyba nie rozumiesz mnie w dalszym ciągu. Pomińmy już fakt czy chceiliśmy coś dać czy nie chcieliśmy... chodzi tu tylko i wyłącznie o zachowanie księdza. Owszem, ksiądz może \"podpowiedzieć\" ile ludzie z reguły dają np. na zapowiedzi, ale nie rozumiem sytuacji w której ksiądz nie wygłosi zapowiedzi ponieważ młodzi nie zapłacili!!!! Dla mnie to paranoja albo jest tak ze opłata \"co łaska\" i wtedy jak chce to daje jak nie to nie daje, albo niech zrobią faktycznie jakiś ogólny cennik i niech ksiądz odprowadza od tego podatki!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) Lila - zdjęcia do mnie nie dotarły... co do rękawiczek to nie jestem jeszce pewna, ale prawdopodobnie nie będę ich miała... Ami -> jaki welon wybrałaś do sukni? (jeśli wybrałaś bo pamietam że chyba nie bardzo miałas na niego ochotę...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiuleg -> nie denerwuj się, chyba nie warto... my jeszce nie zabraliśmy się za formalności w kościele więc pewnie to wszystko przede mną.. jednak wydaje mi się że ten Wasz ksiądz to jakiś \"typowy\" materialista..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mójslub.eu
Polecam portal ,gdzie znajdziecie wiele ciekawostek,porad na swój ślub http://www.mojslub.eu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic darmo nie ma
kasiuleg rozumiem o co ci chodzi. Chodzi ci nie o to ,że zapomniałas o tym,że trzeba księdzu dac , tylko o zachowanie księdza, że sie oburzył. Ja tez jestem w szoku, w zasadzie to wielu księzy tak się zachowuje. Za co by utrzymywali sie jakby każdy tak "płacił na raty bądz kiedys tam"? Oni musza ponosic koszty druku zapowiedzi, opłacic sprzątaczke, kupic świece, wydrukowac napis, wydrukowac kartki na spowiedz, opłacić kościelnego, zapłacić za prąd w kościele. Tak zareagował bo byc może juz kiedys ktos go w trabę zrobił i nie donósł kasy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic darmo nie ma
Powiem Ci kasiuleg przypadek. Wies zabita dechami, slub jednej z córek pana Z. Pan Z oburzył sie jak ksiądz zechciał od niego chyba 600 zł ze ślub.jak to 600 zł oburzył się Z.Niechciał zapłącić. I co teraz? Slubu dziewczynie nie udzielic bo jej ojciec to "żyd"? ksiądz się wściekł. Pan Z nie opłacił. Slub sie odbył. Zebys wiedziała jak to wyglądało, to kazanie, małosłyszalne mówiące o zachłanności itp.szok. Ksiądz mówił jakby od niechcenia, z obojetnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, dzięki Lila, jak tylko go odbiorę odezwę się na kafe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×