Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CHARISMAA

PRZYGOTOWANIA W TOKU-BO ŚLUB W 2007!!!!ROKU

Polecane posty

Lista rzeczy które mamy już załatwione: * fotograf * datę, godzinę ślubu i protokół w kościele * suknie ślubna (jeszcze 2 przymiarki przede mną) i bolerko * pończochy (ecru i białe), bielizna * mam już buty * zarezerwowany catering (w kwietniu ustalamy menu i liczbę gości) * zarezerwowana sala na przyjęcie weselne * mamy podpisaną umowę z zespołem * wstępnie umówiona fryzjerka * wstępnie zamówione ciasta (w kwietniu ustalamy jakie i ile) * wybrani świadkowie * mamy obrączki (tylko muszę \"naprawić kamień\" w swojej) * dekoracja samochodu (ale samochód jeszcze niezdefiniowany) * prawie skończyliśmy nauki przedmałżeńskie * wstępnie mamy zarezerwowany nocleg dla gości * zaproszenia rozdane, ale jeszcze bez potwierdzenia * kotyliony dla gości i dla rodziców Nie mamy jeszcze: * M. nie ma garnituru, butów, koszuli (krawat będzie szyty z materiał na moją sukienkę więc odpada nam kupowanie krawatu) * wybranego tortu * spowiedzi przedślubnej * wizyt w poradni rodzinnej * busa który zawiezie gości na salę * księgi gości * nie mam jeszcze biustonosza do sukni ślubnej * pudełek na ciasto dla gości * bukietu tzn. mam pomysł na bukiet, ale nie wiem czy teściowa mi zrobi czy zamówimy w kwiaciarni * nie mamy wybranej pierwszej piosenki * nie wiemy co z organistą w kościele, bo jest nim mój sąsiad który będzie gościem na ślubie i głupio jakoś tak (sprawa do przemyślenia) * nie mamy jeszcze alkoholu * nie wiemy co musimy sami dokupić (wyjaśni się w kwietniu w rozmowie z właścicielem restauracji) Na chwilę obecną to wszystko co mi przychodzi do głowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia moinikaa ...
ashia kiedy masz slub?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ashia, jestem normalnie w szoku. Jaka ilość i jaka skrupulatność :-D Chyba ta listę zapożyczę od Ciebie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wktoria 9.04.2007
witam dziewczyny dopiero dzis zauwazyłam ten topic a w polsce jestem już drugi tydzien:) czytam was...ale kurcze tyle tych tron ...my mamy slub michaelem 9.04.07 czyli tuz tuż ja mam 22 lata a moje złotko 29... kurcze zaczynam sie stresowac tym dniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wktoria 9.04.2007
kurcze moj nick miał być czarny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ashia dobry pomysł z tym wymieniam sie co załatwione a co nie :) o wielu rzeczach myśle lub jestem w trakcie załatwiania a zapomiałam dadac ich na liste :) zostały nam jeszcze 2 nauki do poradni nie musimy isc bo to pani z poradni przychodzi na nauki i ma wykład, dziewczyny jak cos jeszcze sobie przypomicie to dawac na listę :) bo z tego co pamietam teraz w kolejce jest Dee, potem ja i ashia, no chyba ze o kimś zapomiałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ślub mamy 5 maja, godz. 14. Mam nadzieję, że to nie za wcześnie, ale w moich stronach raczej nie ma później jak o 15. Lila -> podobają mi się te obrączki tzn. wg. Twojego opisu to całkiem ładnie powinno wyglądać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro muszę się dopytać jak to z tą poradnią jest bo u nas na 4 spotkaniu na którym nas niestety nie było był właśnie temat o planowaniu rodziny. Mam nadzieję, że nas ksiądz jutro oświeci bo teraz to już sama nie wiem co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wktoria 9.04.2007
NIO nraeszcie zrobilam sie czarna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra to może i ja się zmierzę: Załatwione: * fotograf :-D * suknia ślubna (jeszcze ze 4 przymiarki, ale jest juz wybrana) i bolerko * zarezerwowana sala na przyjęcie weselne * mamy podpisaną umowę z zespołem * wybrani świadkowie * prawie skończyliśmy nauki przedmałżeńskie * wstępnie mamy zarezerwowany nocleg dla gości * jedzenie już przygotowane * alkohol (wódka) jest Nie mamy jeszcze: * obrączek * butów * ja nie mam bielizny, ale zważywszy, że to będą tylko majtki, to raczej nie mam co panikować ;-) * datę, godzinę ślubu i protokół w kościele * mój facetnie ma garnituru, butów, koszuli (krawat będzie szyty z materiał na moją sukienkę więc odpada nam kupowanie krawatu) * spowiedzi przedślubnej * busa który zawiezie gości na salę * bukietu tzn. pomysłu za bardzo na niego * kolorowych alkoholi * listy piosenek do zagrania dla zespołu I tyle, sama nie wiem, co jeszcze potrzebuję, a czego nie ;-) Ślub mam 1.09 więc powinniśmy się z tym wszystkim spokojnie wyrobić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropka, ja mam nawet mniej załatwione niż Ty, a ślub pare miesięcy wcześniej :) Zupełnie nie mamy czasu załatwić zaproszeń i obrączek. Jak na razie jedynie co się nam udało to utargować cenę za limuzynę, którą pojedziemy do ślubu. W końcu za cały dzień zapłacimy 1000 zł, a nie tak jak w innym miejscu nam proponowano 1800 zł (te 1800 jeszcze miało być \"po znajomości\" :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No więc nie jest ze mną jeszcze tak źle ;-) Wiosna, przypomniałaś mi o zaproszeniach - oczywiście są \"nieruszone\", ale to działka mojego faceta, i na pewno będzie to robił na ostatnią chwilę. Nie wtrącam się do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosna -> ta cena nr 1 to zabójcza moim zdaniem. Ale fajnie, że udało się Wam coś taniej załatwić :) Kropka -> z ta listą piosenek to dobry pomysł, muszę chyba sobie zacząć spisywać. Ostatnio gdzieś wpadło mi w ucho (tylko proszę się nie śmiać :P) \"Daj mi tę noc\" taki weselno-festynowy hit i jestem pewna, że zagrają to na naszym weselu bo w końcu postanowiłam podejść do całej tej zabawy z przymrużeniem oka i jeśli goście będą się chcieli do takiej muzyki bawić to czemu mam im zabraniać :P Tak się zastanawiam czy może uda mi się jeszcze wykombinować \"ktosia\" do zaśpiewania \"Ty tylko mnie poprowadź\" w kościele. http://radek78.wrzuta.pl/audio/8T438dGZFB/tomek_kaminski_-_ty_tylko_mnie_poprowadz Ksiądz się już wstępnie zgodził, mamy mu na Wielkanoc przynieść tekst żeby się zapoznał z tym o czymś to jest. Tym "ktosiem" mógłby być mój były facet, obecnie nasz dobry znajomy którego zaprosiliśmy razem z żoną na ślub :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój się upiera, żebym sama wybrała zaproszenia, ale mowy nie ma. Nie chcę później słyszeć, że mu się nie podobają :D Wcześnie załatwiliście sobie wódkę. U nas pewnie zakupimy alkohol w ostatnim tygodniu, bo wcześniej to nawet nie ma gdzie tego trzymać. Nie wiem, czy w ogóle będziemy przygotowywać listę piosenek. Poza kilkoma dedykowanymi i pierwszą piosenką może lepiej jednak zdać się na zdanie zespołu, który ma doświadczenie w grywaniu na takich imprezach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosna, wódka jest już razem z salą, w cenie, więc oddzielnie jej nie składowaliśmy ;-) A listę piosenek (mniej więcej jakie bym chciała) chcę mieć, żeby mnie zespół nie powalił jakimiś szlagierami disco polo :-) Jednak trochę kontroli chciałabym nad nimi mieć ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosna - ta moja lista to będzie raczej zawierać nasze ulubione kawałki które chcielibyśmy usłyszeć więc warto je zapisać bo może zespół ich nie zagra tak sam z siebie. Jestem spokojna jeśli chodzi o zespół bo wiem, że fajnie grają i potrafią rozkręcić imprezę :) Właśnie dopisałam do listy gości kolejne osoby -> ponieważ już parę osób nam powiedziało, że nie przyjdą zaprosiłam najlepszego przyjaciela mojego brata z przyszłą żoną ( zarówno ja jak i M. znamy go i bardzo lubimy). Dziś A. mi powiedział, że jego prawie żona jest w ciąży, po prostu rewelacja bardzo się cieszymy razem z nimi i fajnie będzie móc się razem pobawić na naszym weselu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to i ja się przyłącze Załatwione: * fotograf * podpisana umowa z kamerzystą * datę, godzinę ślubu * suknia ślubna (jeszcze 1-2 przymiarki przede mną) * sala na przyjęcie weselne * jedzenie, ciasta, napoje i dekoracja sali * tort * mamy podpisaną umowę z zespołem * wstępnie umówiona fryzjerka * wstępnie zamówiona wizażystka * wybrani świadkowie * wybrane obrączki i grawer * dekoracja samochodu (mam w głowie) * prawie skończyliśmy nauki przedmałżeńskie * zaproszenia rozdane, ale jeszcze nie wszystkie potwierdzone * wybrana pierwsza piosenka * nowy odpis aktu urodzenia do ślubu Nie mamy jeszcze: * protokół w kościele * zaświadczenie z USC o braku przeciwskazań do ślubu * świadectwa chrztu i bierzmowania J * J. nie ma garnituru, butów, koszuli * ja nie mam butów i dodatków * spowiedzi przedślubnej * ostatnie wizyt w poradni rodzinnej - mam nadzieje że nie będzie jej ksiądz wymagał * nie mam jeszcze bielizny * bukietu dla mnie i świadkowej * nie mamy alkoholu * nie wiem co z szmpanem na przywitanie dla gości * listy piosenek do zagrania dla zespołu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tak czytam ile tego jest - to mi się wierzyć nie chce, że tak dużo się trzba nachodzić, żeby ślub wziąc ;-) Ciekawe gdzie dzisiaj jest Monia i Zabulina ?? O Ami, to już nie wspomnę 😭 Gdzie Ona jest ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was:) moniu suknie obie piękne, ale mnie bardziej podobasz się w pierwszej. Jednak \"na żywo\" z pewnością wygląda się inaczej więc warto słuchać najbliższych. Mam do Was pytanie, czy do białe sukni ze słotymi dotatkami pasuje stalowy święcoący garnitur? taki ciemno-srebrny? mój M planuje taki kupić ale nie wiem czy to pasuje czy nie bardzo. do tego była by koszula w kolorze ecru. co myślicie o takim zestawie? i jeszcze jedno pytanko do dziewczyn, które kupiły obrączki w Goldcommerce ile kosztuje para, tak mniej więcej bez brylantów i innych kamieni? jeśłi chcecie to prześlę Wam zdjęcie z moją suknią, niestety nie z przymiarki, suknia wisi na manekinie. ja też sprubuję zrobić listę: * fotograf * datę, godzinę ślubu * suknie ślubna zamówiona * zarezerwowana sala * mamy podpisaną umowę z zespołem * wstępnie umówiona fryzjerka * wstępnie zamówione ciasta * wybrani świadkowie * prawie skończyliśmy nauki przedmałżeńskie * fotograf * kamerzysta Nie mamy jeszcze: * garnitur na pierwszy dzień * wybranego tortu * spowiedzi przedślubnej * wizyt w poradni rodzinnej * busa który zawiezie gości na salę * bukietu * zaproszeń * nie mamy wybranej pierwszej piosenki * alkoholu * obrączek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Capria - na mój zamysł, to Twoja sukienka i jego garnitur nie bardzo pasują, ale lepiej to przymierzczie w realu :-) Czemu Twój narzeczony musi mieć garnitur na pierwszy dzień ? Masz taką pozycję na liście, i trochę się zdziwiłam co to takiego ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropko, bo mamy 2-dniowe wesele. na poprawiny już ma ubranie ale na pierwszy dzień jeszcze szukamy. dzięki za opinię, ale z tym mierzeniem w realu to chyba nie bardzo wyjdzie bo nie chcę, żeby mnie oglądał w sukni przed ślubem. muszę mu wyperswadować tego garniaka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a za trzy lata rozwód...
I po co to pocenie się i nerwówka. Małżeństwo to zdecydowanie niebezpieczna przygoda a na pewnym etapie życia nawet niezbyt przyjemna. uniesienie szybko mija, a jak zaczynają się pieluchy, kupki i płacz dziecka to panowie szybko zaczynaja pracę na trzech etatach a samotne matki borykają się z życiem. jestem 18 lat po ślubie i nie mam wokól siebie znajomych , którzy po tylu latach byliby zachwyceni życiem, większość po rozwodzie już a wielu w dwóch osobnych sypialniach i z dala od siebie. Ślub to najgorsza decyzja w życiu. zastanówcie się co robicie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie zapomniałam dopisać do listy, że to też nie jest jeszcze załatwione. Marzy mi się coś w kolorze piżdżąco czerwonym:) ale to jeszcze kwestia do przemyślenia. zdecydowaliśmy się na 2 dni wesela, bo będzie sporo przyjezdnej rodzinki i tak czy siak trzeba będzie zorganizować im jakiś obiad i śniadanie więc zostało, że dwa dni. a cena różni się tylko 10 zł od osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy większość miejscowej rodziny, więc nie robimy poprawin. Mi to się tak po cichu marzy na drugi dzień już się spakować i fruuuu do ciepłych krajów :-) Capria - boskie określenie \"piżdżąco czerwony\" - chyba je sobie przygarnę :-D Mogę, mogę ?? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia.kakmi78
Kropka ---- ja jestem cały czas . Ale praca mnie wręcz przytłacza :( Szefowa jutro wyjeżdża więc muszę sietrochę pospinać z papierkami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciwszy z pracy melduję się :D Co prawda tylko po to, żeby zaraz się odmeldować;) Te Wasze spisy wyglądają nieziemsko :D Okreslenie \"piżdżąco czerwony\" już wryło mi się w pamięć, aczkolwiek nie dają głowy, że starczy mi odwagi, by go kiedykolwiek użyć ;) Kropa - uwielbiam jedwabne sukienki! Jestem w trakcie poprawek do dwóch sukienek z tegoż materiału u mojej genialnej krawcowej:) Cieszę się, że i Twoje krawcowe najwyraźniej stanęły na wysokości zadania ;) Cóż - ecru też może mieć jasne i chłodne odcienie. Może jednak to srebro nie będzie źle przy tym wyglądać??? Spadam, wybaczcie, że tak niewiele napisałam, ale jeszcze się poprawię;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×