Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość do zozolinka
ale o które benefity ci chodzi i czy masz dziecko/-ci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zozolinka
Ja zrezygnowałam tylko z zasiłku wychowawczego, z pracy sie nie zwalniałam i z tego co wiem nie ma takiego obowiązku jesli za granica nie będziesz pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o child benefit, CTC,WTC, teraz pracuje tylko mąż i mamy w chwili obecnej 10-czną córcię, pytamn dlatego że mam również możliwość podjęcia pracy popołudniami a że jest to praca z niewielkie pieniądze chciałam się dowiedzieć czy warto wogóle zaczynać i szukać kogoś do opieki nad córcią na 2 h kiedy ja już będę musiała wyjść a mąą jeszcze nie wróci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zozolinka
jeśli to praca na kilka godzin i za małe pieniądze to musisz się zastanowić sama. opiekunki sporo kosztują w uk, ale ja nie korzystam więc dokładnie nie wiem. może ktoś inny ci poda kwotę za godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zozolinka - srednio opiekunki biora 2,50 funta na godzine(przynajmniej w mojej okolicy i to jest najnizsza stawka) i \'do zozolinka\' ma troche racji.jesli w tej pracy zarobisz tyle co wydasz na opiekunke to czy oplaca ci sie pracowac?za siedzenie w domku z wlasnym dzieckiem dostaniesz tez pieniazki chocby z CTC a do pracy zawsze mozna pojsc pozniej(ja przynajmniej tak robie-czekam az dzieci sie przyzwyczaja do UK - jestesmy tu od lipca tego roku- i wtedy bede szukac czegos chocby na kilka godzin zeby nie siedziec w domu) ALE OCZYWISCIE DECYZJA NALEZY DO CIEBIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do do agugu
jak sobie nie radzisz i nie umiesz rządzić swoimi rachunkami to wracaj do polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mój maz dostal dzis NIN i mówili mu o cb i innych taxasach pytal mnie o jakie mogli mówic bo wie ze ja tu z Wami pertraktuje :) ale to bedziemy załatwiac jak bede juz na miejscu i bede miala wszytkie papierzyska :) pozdrawiam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za wszystkie odp, ale nie do konca chodzilo mi o ceny opiekunek moze sie powtorze ale napisze wszystko w jedej odp. to bedzie wiadomo o co mi chodzi :-) chodziło mi o to czy jesli bedziemy pracowac razem z mezem i zarobki nie przekrocza 15000f to czy beda nam rowniez przyslugiwac dodatki np. child benefit,WTC,CTC czy zeby je otrzyamc to moze pracowac tylko maz a ja powinnam zajmowac sie opieka nad dzieckiem.( mamy 10 m-na corcie, pytam bo tak jak pisalam wczwsniej mam mozliwosc podjecia pracy popludniami ( bylaby to jakas odskocznia od obowiazkow domowych:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nickinicki
chb i ctc - bez zmian w twoim przypadku, wtc zmniejszony lub wcale jesli przekroczysz próg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nickinicki
nie wiem czy zrozumiałaś - na chb i ctc oraz wtc nie ma wpływu czy pracują oboje czy tylko jeden czlonek w rodzinie. 58 tys nie przekroczycie więc ctc zostaje taki sam, chb -zawsze taki sam ale wtc będzie zmniejszony lub odebrany dodatkowo przy ctc możesz dostawać pokrycie części kosztów, ale wykwalifikowanej niani (zarejestrowanej) .... ale to wszystko było już napisane. dziewczyny na przyszłość trochę chęci wykazujcie, -kartka, długopis i notować najważniejsze jak czytacie(to co was interesuje) bzy bzy i inne dziewczyny od samego początku forum chyba po kilkanaście razy pisały o tym samym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nickinicki
ctc też się zmienia, czyli też przy wzroście dochodów powinno się u was zmniejszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do do agugu
CHCIAŁABYŚ SUKO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nickinicki
ale ty jestes mundra, idz sie wypchaj z ymi swoimi mądrościami, dobeze ze ty jako jedyna wszystko wiesz i rozumiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do prosty
ty żebraczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nickinicki
ty żebraczko,widzę że znasz się na żebraniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nickinicki
nie jestem żebraczką , ja przepracowałam w swoim życiu już ,15 lat w instytucjach finansowych, jestem po dwóch fakultetach w PL. przyjechałam tutaj tylko ze względu na mojego męża i dobro dziecka, bo w PL miałam super pracę, komórkę i samochód służbowy. nie pobierałam w pl nigdy zasiłku na moje jedyne dziecko. niestety dłużej niż rok nie byłam w stanie żyć w rozbitej rodzinie i dlatego jestem tu . nie jestem żadną specjalistką od zasiłków. poprostu umiem trochę angielski i używam google jak chce się czegoś dowiedzieć i pomóc innym. mam tylko ctc i chb, czyli podstawowe zasiłki, które należą się na DZIECKO w tym kraju. Wynajmuję za cholerne pieniądze samodzielne mieszkanie, bo cenię sobie spokój rodzinny. .... I TAKA TO ZE MNIE CWANIACZKA ale jeśli ktoś tak bardzo poczuł się obrażony , że nie umie czytać ze zrozumieniem i że powinien notować to trudno. ja też na początku kopiowałam sobie zdania , czy artykuły , które mnie interesowały i korona mi z głowy nie spadła. życzliwe koleżanki wklejały tu CAŁE OBSZERNE ARTYKUŁY NA TEMAT ZASIŁKÓW I ZASAD ICH PRZYZNAWANIA, a także linki do interesujących stron. przykro, że to forum przybiera zły kierunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do prymitywnej idiotki
A ja dostalam od panstwa 5300 funtow w grudniu!!!!!!!!!!!!! I co w gaciach juz mokro, no nie pierdusnico obsrana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku powstrzymajcie na chwile emocje kobiety nie potraficie normalnie dyskutowac ?? to jest forum gdzie kazdy moze wyrazic swoje zdanie a anie ring

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane a skad wy takie kwoty dostajecie ? moze i ja sie zalapie ? hehe jejka nie kłoccie sie kazdy ma takie slownictwo jak ma a czasami jak tu wchodze czuje sie jak na bazarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nickinicki
nienawidzę was, jesteście wstrętne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nickinicki - ślicznie dziękuję \\ci za odpowiedź. a \\pytałam nie dlatego że nie che mi się czytać, bo próbowałam kilka razy przejrzeć co napisałyście ale niestety moja córcia mi na to nie pozwala - jak tylko zaśnie to zanim ja się dobrzez zabiorę za czytanie to ona już nie śpi. \\także jeszcze raz dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nickinicki
ktoś powyżej podszył się pod moje pseudo, ale to już nie ma znaczenia, bo ja się z wami już żegnam na stałe. nie będę czytać jak ktoś kogoś ciągle obraża. a ja nie posiadam uczucia nienawiści - info dla podszywaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do wszystkich NORMALNYCH dziewczyn i facetow przeczytalam ten temat od samego poczatku i dzieki wam za extra informacje mam pare pytan ale to juz nie dzis bo i tak juz dawno powinnam spac:O ale mam jedna wielka prosbe a moze rade DZIEWCZYNY zastrzezcie haslem swoje niki i bedzie po ptakach ja poniewaz czesto bywalam na innym forum tak mi poradzono i tak zrobilam i nikt nie moze sie podemnie podszyc bo od razu bedzie \"pomaranczowy\" radze wszystkim fajnym babkom nikiniki;agugugu;agatka102;bzybzy i nie tylko - wkladamy \"male czrne\" i te wszystkie prymitywne komenty IGNOROWAC totalnie ,bo mam wrazenie ze pisze je jedna osoba zeby ot tak namieszac dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc 🌻 Dziewczyny pam pytanie moze nie na temat(bo ten jest wczesniej bardzo dokladnie wyjasniony wiec o co tu pytac:P) a mianowicie piszecie ze przy zarobkach ok.1000 Fmozna zyc spoko i jeszcze moc wynajac dom nie jakas zdechla kawalerke to ja sie pytam jakim cudem-ile wy wydajecie na tzw.zycie i tu mam na mysli rodzine z conajmniej dwojka dzieci moj maz za dwa tygodnie ma leciec do Irlandii tyle ze to ja robie zakupy i on na cenach nie zna sie kompletnie 👄 prosze powiedzcie ja se z tym radzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elzunia zapraszam na stronke 17 moj wpis 21.12 00:07 za leniwa jestem zeby pisac jeszcze raz to samo :-D jedno powtorze - bardzo chcialabym znac zloty srodek ale naprawde to jakos samo nam wychodzi bez jakiegos specjalnego wysilku wkierunku oszczedzania na sile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super 👄 to moze podpowie mi ktos ile sie tygodniowo lub miesiecznie zostawia w sklepach spozywczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojaja
ja 120Funtów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×