Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

zabytkowa, te pół egzaminu sie nie liczy. Sama jestem w trakcie robienia prawka i wiem że ich interesuje tylko czy masz polskie prawko- wówczas wymienią ci, jeśli nie masz to musisz tutaj zdawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabytkowo
do anusia d mam pytanie czy tutaj jestes w trakcie robienia prawka czy w polsce jak tutaj to opisz mi o tym jak trzeba to zaczac i czy mozna zdawac teorie po polsku ja mieszkam w canterbury niedaleko dover czy jest mozliwe zdawanie teorii po polsku pa odpisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, żyje w Londynie i tutaj też zdaję prawko. Nie mówię perfekt po angielsku więc jeszcze nie wiem na jaki jezyk się zdecydować. Po pierwsze musisz wypełnić podanie i z załązonym zdjęciem oraz paszportem zostawić w DVLA Wimbledon. Za tydzień odeślż ci prawojazdy tymczasowe które są wazne jakos 5 lat i możesz na nich jeździć pod obecność jakiegoś innego kierowcy (np. męża jeśli ma prawko) Koszt 40 f. Po 3 miesiacach możesz dopiero przystąpić do egzaminów teoretycznych (ok. 40 f.). Na egzaminie tym, zakreślasz pytania w komputerze który wyświetla ci po angielsku a w słuchawkach słyszysz polskie tłumaczenie. Oczywiście wcześniej, w trakcie zapisów na egzamin musisz zgłosic to życzenie. Kiedy zdasz, możesz przystąpic do egzaminu praktycznego też ok 30-40 .) korzystając ze swojego auta lub szkoły. Chodzą słuchy, że od nowego roku wejdzie przepis o 40 godz. obowiązkowej jazdy w szkole. Jedna godzina to ok. 35 f. co daje ok 1000 f. za prawko!!!! w tej chwili mozesz jeszcze wziaść sobie godzinkę, dwie albo wogóle i zmieścisz się w 100- 150 f. Zatem, kobitki, apeluję- ŚPIESZCIE SIĘ. Acha, krążą przetłumaczone pytania i odpowiedzi do teoretycznego, ale ja z zasady nie płace kartą pzez internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusia podaj dokladnie... jak mozna sie zapisac i jakie koszty wypisz mi to w punkcikach jakbys mogla ...czyli moj maz moglby uczyc mnie praktycznej jazdy ?? dobrze zrozumialam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze zrozumiałaś, twój mąż może cię uczyć. Mnie również mój będzie mnie uczył. Oczywiście zaczniemy gdzieś na jakimś wielkim, pustym parkingu. Nie wiem jakie są dokładnie opłaty ale te kwoty które podałam to 5 funtów w tą czy w tą. Ja jestem wściekła, bo wyobraź sobie że wysłali mi prawko pare dni temu i zobili literówkę w nazwisku!! Co za głąby :O teraz muszę jechać tam znowu- planuję jutro- i znowu będe czekać ponad tydzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakbys mogla powiedz mi dokladnie gdzie załatwia sie prawo jazdy ... gdzie sklada sie na te egzaminy teoretyczne i sakad wziac materialy do nauki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) dawno nie zagladalam widze ze mowa o prawku ja tez staram sie zrobic ;) :D Asiulek pojdz na poczte po formularz na provisional driving licence do druczku dolaczony jest informator i tam jest adres pod jaki trzeba wyslac w styczniu wysylalam ja i placilam za prawko 38f nie wiem czy cena ta obowiazuje ale w informatorze powinien byc cennik ze szkolami jazdy jest roznie jesli chodzi o ceny Anusia podala kosmiczne ale widze ze to w Londynie wiec sie nie dziwie ja placilam 15f za godzine przy wykupieniu 10 godzin jazdy od razu pojedynczo placone kosztuje 17-18 funtow, rzadko 20 funtow wazne zeby instruktor mial certyfikat (ZIELONY) Approved Driving Instructor-rozowy oznacza ze jeszcze on sam nie zdal do konca swoich testow na instruktora maz moze cie uczyc jezdzic (lub kazda inna osoba ktora ma skonczone 21 lat i conajmniej od 3 lat europejskie prawo jazdy) ale jakies jazdy z instruktorem tez trzeba wyjezdzic bo na koniec dostaje sie od niego podpisany jakis papier z ktorym mozna isc na egzamin praktyczny teoretyczny mozesz isc zdac zanim w ogole nauczysz sie odpalac samochod nie wiem do konca jakie sa ceny testow bo nie pamietam (ja jestem na etapie uczenia sie jezdzic) materialy do nauki (highway code , driving skills manual itp ) mozna dostac w kazdej ksiegarni trzeba tylko spojrzec dokladnie co zawiera dana ksiazka bo mozna kupic sam kodeks albo \'lekko\' grubszy egzemplarz bo z pyutaniami testowymi sa tez testy na plytach cd-rom - sa pytania i jest tez tzw. hazard perception(widzisz na monitorze droge tak jakbys jechala w samochodzie i musisz kliknac myszka w momencie kiedy zauwazysz cos na co musisz zareagowac badz wzmoc uwage - np ciezarowka wyjezdzajaca z zatoczki , bardzo waska drozka wiejska i nadjezdzajacy z naprzeciwka samochod itp itd) to tez jest na egzaminie z teorii to chyba tyle tak na szybko co wiem o prawku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa instruktora mozesz poszukac na necie bo wiekszosc raczej ma swoje stronki albo ogloszenia czasem w sklepach wisza a o egzamin zapytasz sie juz instruktora dokladniej acha , egzamin praktyczny mozna zdawac na swoim prywatnym samochodzie albo na samochodzie instruktora na ktorym sie uczylas albo na samochodzie osrodka egzaminacyjnego instruktor bierze za to jak za godzine jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinah
W koncu ktos powiedzial cos madrego- Anusia D. Ciezko za....rzamy tutaj na chleb i utrzymanie wlasne, placimy podatki wiec dlaczego niby nie mamy sie starac o pomoc i dofinansowanie kiedy wlasnie tego potzrebujemy, np. oczekujac dzieciaczka. Dlaczego inni moga a my nie, tylko roznica jak trafnie zauwazylas miedzy nami, a czarnuchami i ciapaciuchami ze 99% naszych rodakow ciezko pracuje i nie przyjezdza tu z mysla aby ciagnac od Panstwa benefity, tylko azeby polepszyc sobie byt i swojej rodzinie. kosztuje to nas czasami wiele wyrzeczen i trudow. Zaslugujemy na lepsze traktowanie a nie dyskryminacje z ktora sie czesto spotykamy. Mi laska zrobila wyklad na interview do collegu ze nie mam po co isc sie uczyc bo z przeciez nie jestem angolem i ciezko mi bedzie. A do jasnej cholery jak ona moze ocenic moje umiejetnosci pisemne w jezyku angielskim jak przeprowadzila ze mna rozmowe 3 minutowa. Nie zamierzalam studiowc anglistyki tylko florystyke i akurat na h... mi potrzebna umiejetnosc pisana esejow. Ale nie wazne, tez musialam wyrzucic co mi na sercu lezalo. A tak przy okazji Anusia D. jak staralas sie o mieszkanie i jak to wogole przebiega. Probuje sie cos dowiedziec albowiem jestem w ciazy i zastanawiam sie czy sobie bez counsilowskiego lokum poradzimy. Jestesmy tu na stale. Ja od prawie 3 lat, a moj chlopak od ok 4 lat. Na razie nie mamy jeszcze slubu. Ale planujemy. Goraco pozdrawiam Karolinah, Londyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) KArolinah---> gratulacje ciąży 🌼 🌼 który tydzień? Ja tez już jestem prawie w ciąży- zdecydowaliśmy się z mężem na kolejne dziecko. Za 3 dni mam szczyt o. i jestem taka podekscytowana... Chciałabym miec to już z głowy- być w ciąży i wiedzieć że nie ma odwrotu, ale ja się teraz staram o chłopca więc muszę poczekać na drógą połowę jajeczkowania. Z moim mieszkaniem to był czysty przypadek- nie staralismy się, więc nawet nie znam formalności. Okazało się że Anglicy którzy wynajmowali nam mieszkani (dostali domek po rodzicach) zatrzymywali sobie pieniądze od nas. Po roku przyszla do nas kobieta z council\'a sprawdzić stan mieszkania.(myśleli że mieszkanie stoi od roku puste ponieważ nikt nie odpowiadał na ich listy i wezwania) i oświadczyła nam, że zostaliśmy eksmitowani i mamy 3 tygodnie na opuszczenie mieszkania. Wcześniej wysyłali nam przez cały rok różne informacje i papiery z sądu ale że nie były na nasze nazwisko to nie otwieraliśmy. I tak chcąc czy nie, wylądowaliśmy w brudnym, śmierdzącym hostelu na jednym pokoju i wspolnej łazience i kuchni. Syf był tak potworny, że w kuchni się kleiło, a w wc wiecznie smierdział. Już nawet chciałam kupić mojej 9 letniej córce nocnik bo tak się bałam że się zarazi czymś. Musieliśmy za to jeszcze płacić ok. 120 f !! byliśmy tak wściekli, przecież mogliśmy sobie znaleźć na ten czas jakiś czysty pokój za niższą cene. Ale chodziło o podpisywanie listy w tym hostelu- obecność w nocy obowiązkowa, żadnych gości... Bylismy tak ok. 1,5 miesiąca, to był szczyt wytrzymałości. Poznałam tam młodego Afganistańczyka który mieszkał tam już ok. 8 miesięcy (może dalej mieszka) ale on był samotny; my z dzieckiem od razu go przeskoczyliśmy. W tej chwili mamy śliczne mieszkanko z ogrodem w rejonach Richmond :) Wysiłek i cierpliwość naprawdę się opłacają... Jasne, że macie szanse na mieszkanie, ale wydaję mi się że większe gdybyscie oboje byli bez pracy... Całuski, chętnie wybiorę się z tobą na ciążowe zakupki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po ciezkim dniu pracy! To dopiero 5 tydzien, mam przeczucie ze to dziewczynka. Moj Marcin chcialby chlopaka i cala rodzinka go w tym dopinguje. Ja chce aby bylo zdrowe i to dla mnie jest najwazniejsze. Dopiero pomalu oswajam sie z ta mysla. Na poczatku bylam przerazona, jak to bedzie i co to bedzie. A teraz juz sie zaczynam cieszyc i planowac. Hmmm, wlasnie sie zastanawiam jak to wszystko rozwiazac, bo ja caly czas pracuje, jestem zarejstrowana w Home Office ze wszystkimi zmianami miejsc pracy- pilnowalam tego bardzo, bo wiem ze pozniej moga byc problemy. Teoretycznie jestem utytulowana do wiekszosci benefitow. Wlasnie bede wysylala papiery o working tax credit. W dokumentach wykazuje 30h tyg. Moj Marcin zarabia sporo. Sam jakies 30,000 a ja wykazuje ok. 12,000. Wiec zastanawiam sie czy nie lepiej mi uchodzic za samotna matke i sprobowac strarac sie o mieszkanie. Mimo wszystko i tak za jakies 5-6 miesiecy wynajmiemy cos odpowiedniego dla nas i dzidziusia. Ale czy nie probowac?? A moze lepiej udac sie do jakiegos biura o porade, sama nie wiem jak to rozwiazac. Bo przy moich dochodach to pewnie bym dostala cos. W dokumentach figuruje na adresie gdzie dziele pokoj. Mam tam lazienke ale nie ma kuchni wogole, pralki. Kuchnia prowizoryczna. Cos jak pokoj w bed& breakfast. Mieszkam gdzie indziej oczywiscie, ale tak mieszkalam wczesniej ale moge sie poslugiwac tym adresem i w razie co sie tam przenniesc gdyby trzeba bylo. Hura, hura. Kolejny dzidzius w planach. Ale super. To fajnie sie Wam udalo z tym mieszkankiem. Zmykam spac i zycze stosunkowo udanej nocy. Jutro znow do pracy i to na 10h. Dobrze ze chociaz robie to co lubie. :) papap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ann-ulka
pytanko czy rzeczywiscie zglaszacie liczbe godzin tyg gdy spada do wtc, czy moze czekacie na uaktualnienie danych co wam przysla.ja otrzymuje wtc od 6 mcy. boje sie ze kaza mi cos zwracac.dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLGAZUZIA
URODZILAM W SZKOCJI 2 DZIECI JEZELI WROCE DO POLSKI TO NADAL BEDE MOGLA POBIERAC CHILD BENEFIT? PROSZE POMOZCIE TO PILNE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agiiiiiiiia
no...raczej nie,chyba ze ojciec dzieci pracuje w SZkocji i on zlozy oswiadczenie ze bedzie pobieral .nawet jak dzieci sa w Polsce mozna brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka7
Witajcie. Mieszkam wAnglii od dwóch lat i w tym czasie zajmowalam sie wylacznie wychowywaniem mojego dziecka.Nie jestem mezatką,lecz zyje w zwiazku,ktory juz powoli dobiega konca. W zwiazku z tym mam takie pytanie:Czy tu nalezy mi sie status samotnej matki,czy musialabym jakis czas pracowac zawodowo? Z jednej strony mam ochote wrocic do Polski,a z drugiej musze myslec o dziecku i jej przyszlosci. Mam jeszcze pytanko odnosnie przedszkola.czy bez problemu mozna wyslac do przedszkola dziecko,czyjest jakis okres oczekiwania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anglia
DO ANULKA7 CZESC. TEZ ZAJMUJE SIE TYLKO DZIECMI, NIE MAM SLUBU, ALE JESTEM Z OJCEM DZIECI. W TWOIM PRZYPADKU PRZEPISZ PIERWSZE CO ZASILEK RODZINNY NA SIEBIE, A OD TEGO ZACZYNAJ UBIEGAC SIE O RESZTE. WIEM ZE MATKI SAMOTNE NIEZLE WYCHODZA FINANSOWO. MUSISZ BYC SAMA ,BO WIEM ZE CHODZA I SPRAWDZAJA CZY MIESZKKASZ SAMA. O MIESZKANIE SOCJALNE MOZESZ SIE UBIEGAC , ZAWSZE MATKI ,CZY RODZINY W MOIM MIESCIE, MAJACE NA WYCHOWANIU DZIECKO BYLI WCIAGANI NA PIERWSZE MIEJSCE NA LISCIE OCZEKUJACYCH. CZASEM NIE CIEKAWE TE MIESZKANIA , A ZALEZY OD MIASTA TO I ZNIKOME OPLATY, BO PANSTWO DOPLACA. JESLI CHODZI O PRZEDSZKOLE TO BYWA ROZNIE ,ALE WIEM ZE W TWOIM PRZYPADKU MIALABYS DARMOWE . MUSISZ ISC DO COUNCILU ,ABY DOWIEDZIEC SIE SZCZEGOLOW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam do was takie pytanie bo nie wiem co zrobic korzystam z zasilkow na 3 dzieci ale terz syn mojego partnera poszedl do szkoly i moglibysmy sie starac tez na niego ale z wyliczen wychodzi ze bardzo duzo stracimy czy moze tak byc ze na trojke dzieci jest wiecej niz na trojke ? bo wtedy nie warto skladac papierow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka7
dzieki anglia za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalena nie wydaje mi sie, zeby moglo tak byc...to nielogiczne... a gdzie to sprawdzalas na kalkulatorze IR..? Ja mam dwojke dzieci a moja kolezanka trojke i ona oczywiscie dostaje wiecej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalena na tym kalkulatorze sa wyliczenia wysokosci benefitu od dnia w ktorym sprawdzasz,a nie wysokosc za rok podatkowy... Jezeli sprawdzalas teraz, to kwota jaka uzyskalas, jest od pazdziernika do kwietnia. Moze stad taka duza roznica..niemozliwe by na czworke dostawac mniej niz na trojke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baypera
czec piszecie o jakims kalkulatorze co to jest i gdzie moge go znalezc? dzieki bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mi sie tak wydaje ze to jest cos nie tak ale tak mi wyliczalo troche sie martwie jak sobie damy rade bo narazie mam zasilek na dziecko ale za trzy miesiace musze isc do pracy a moje dziecko nie nadaje sie do opieki innej osoby nawet jesli by to byla moja mama poprostu wiecej jest w szpitalu niz w domu a te ciagle wizyty musze popytac czy dziecko urdzone w 25 tygodniu ciazy i ktore choruje maze otrzymac status niepelnosprawnosci i dodam ze dziecko to nie slyszy moze jest tu jakas mama ktora ma podobne prpblemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze tak
Kalena przede wszytskim zycze Ci wytrwalosci a Twojej malej duzo duzo sily na te wszytskie badania i zabiegi. mysle ze jak najszybciej powinnas zaczac ubiegac sie o dodatki na dziecko z pewnym stopniem niepelnosprawnosci. jezeli malutka nie slyszy to powinnas dostac pieniazki na wykwalifikowana w tym zakresie opiekunke.kazda rodzina z dzieckiem z takimi trudnosciami powinna dostac dodatkowe finanse.walcz o swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie troche zinnej beczki.Od pewnego czasu slysze ze Child tax credit przy Workingu otrzymuja matki na dzieci uczace sie w kraju systemem dziennym.Dla mnie to jest zaskocznie,ale np.moi znajomi otrzymuja (choc nie dokonca sami potrafia to wytlumaczyc).Powiedzcie mi jesli wiecie czy nalezy sie rzeczywiscie? Czy ktoras z was moze otrzymuje CHTC na dziecko uczace sie w kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o pieniadzach
witam wszystkich czy to prawda , ze takie dobre warunki socjalne sa w anglii jak urodzi sie dziecko? znajoma urodzila pol roku temu i chwalila sie ze przed porodem dostala kupe kasy , ze mogla sobie meble i cala wyprawke kupic nastepnie po porodzie nastepna czesc , to kupila sobie auto a co miesiac dostaje tez duzo no i ze za pampersy nie musi placic wogole czy to prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile tego jest
Child Tax Credit i Working Tax Credit ,child benefit , Housing Benefit o co tu chodzi ile to jest na miesiac i jako samotnie wychowujaca matka czy wszystko dostane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesc odpowiedzi
musi zalatwic HO /pozwolenie o prace/ i NIN /ubezpieczenie/a sa to najwazniejsze dokumenty.Na podstawie tych dokumentow dopiero moze sie starac o zasilek rodzinny dla dzieci/child benefit/.O inne swiadczenia jak working i child tax credit moze sie starac dopiero kiedy juz bedzie z nim.Nie musi przepracowac roku by o te swiadczenia sie starac.Jesli chodzi o mieszkanie socjalne to po roku pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesc odpowiedzi
Jesli chodzi o mieszkanie to najlepiej wynajac przez agencje.Na pewno trzeba bedzie zaplacic na poczatku bond /przwaznie jedno miesieczna opalata za czynsz/to duzo jak na poczatek,ale takie maja warunki.Wszystko zalezy gdzie jedziecie,jak duze mieszkanie/dom/ bedziecie chcieli wynajac.Mieszkania czy domy na ogol sa wyposazone.Ale trzeba dopytac zreszta kazde mozecie obejrzec wczesniej. Proponuje takze by wziasc z soba karty szczepien dzieci to wazne by kontynuowac szczepienia dzieciom.kalendarz szczepien tutaj jest bardziej rozbudowany niz w Polsce,szczepien jest wiecej ale widocznie jest taka potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×