Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość jerzyk
mąż złożył dokumenty w sprawie Child benefit w pażdzierniku .Powiedzieli o trzech miesiącach czekania .Niestety do tej pory nic.Czy ktoś czekał tak długo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aura.askim
goraco polecam strone POLTAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzia2510
Witam.Prosze o pomoc!Mąż wyjechal do pracy w uk i podisal umowe na 3 mce i zapewnieniem ze kolejna bedzie na stale ,bedzie zarabial ok .900 mcznie.Ja chcialabym dolaczyc do meza z dziecmi (5,5 roku i 2 mce) za ok.3 mce kiedy skonczy mi sie maciezynski i zwolnie sie z pracy.W zwiazku z tym ze synek bedzie mial ok 5 cy nie pojde do pracy.Czy i jakie mamy sznse na benefity?Czy maz nie majac ukonczone 25 lat ma sznse na jakiekolwiek benefity? ps.Tylko nie krzycie na mnie!!! z gory dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzia---poczytaj sobie ten temat od początku a wszystkiego się dowiesz.Z tego co się orientuję to Wam się należy bo mąż ma niskie dochody. A krzykaczami się nie przejmuj.Zawsze się tu tacy znajdą.Życze powodzenia w UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majeczka02
do Jerzyk O CHB składałam 15 września,dokładnie 13 stycznia przysłano decyzję i pieniądze przelano na konto.Dokładniej część pieniędzy za okres 3msc do tyłu(czyli za czas kiedy jeszcze byliśmy w Polsce).Kiedy będzie reszta nie wiadomo,a jest to sporo licząc od września. Czy ktoś z Was miał płacony CHB na raty ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jerzyk
Do majeczka02 dzięki za odpowiedż wygląda na to że musimy uzbroić się cierpliwość . A ja tak się denerwuję bo mąż niedłlugo zaczyna szukać dla nas mieszkania a wiadomo że bez pieniędzy ani rusz.Pozdrawiam wszyskie dziewczyny na tym forum .Niedługo dołączę do męża z dzieciaczkami i mam mnóstwo obaw, ale jestem optymistką i wierzę że wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majeczka02
Do jerzyk Ja też miałam obawy,także mam 3 dzieci,tylko mąż pracuje. Dom wynajęliśmy z agencji, nie żałuję,mamy dodatki.Długo czekamy na benefity,ale i tak jest łatwiej niż w Polsce,najlepiej świadczy o tym nastrój dzieci.Czy możesz mi zdradzić w jakiej części Wielkiej Brytanii będziesz mieszkać?Jak masz jeszcze jakieś pytania to w miarę możliwości odpowiem.W jakim wieku są Twoje dzieci? POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aqska
czy ktos wie na jakiej stronie mozna znalezc wzór wniosku o tax credits bo wzór wniosku o child benefit znalazłam to moze ten tez bedzie, bardzo by mi to pomoglo bo moj angielski jeszcze jest niezabardzo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola82
dziewczyny jak to jest z tym child tax credits dostaje sie 545f na rodzine i najmniej 545f na dziecko dostaje sie to rocznie czy miesiecznie?ja juz czekam8 miesc. powiedzieli ze mi sie nalezy dzwonie do nich 2razy w miesiacu i ciagle cos innego wymyslaja mam juz ich dosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jerzyk
Do majeczka02 Będę mieszkać w Belfaście bo tam pracuje mój mąż.A dzieci mam piątkę ale młodsze jadą ze mną bo najstarsze córki 21 i19 uczą się jeszcze.Młodsze to 14 letni syn ,6 letnia córka i 3 letni syn.Martwię się głównie o dzieci jak poradzą sobie w szkole. Syn kończy teraz drugą gimnazjum.Nie wiem jaką szkołę dla niego wybrać ,czy musi pisać jakieś testy? A w jakim wieku są twoje dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jerzyk
Zapomniałam pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Jerzyka----jutro postaram Ci się podac adres i nazwę szkoły do której Twój mąz może zapisać syna.To jest jedna z najlepszych szkół w Belfascie.Mam nadzieję,że syn ma opanowany choc trochę język bo może miec z tym problem.Co prawda szkoła zapewnia pomoc w nauce.Dobrze by było gdyby już teraz złożył aplikacje bo cięzko się tam dostać.Twoja sześciolatka też już tu bedzie chodzić do szkoły do 3klasy.Czy wiesz już w jakiej części Belfastu będziesz mieszkać?Ja też tu mieszkam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia2222
Ja zlozylam wniosek chb i przyslali mi jakies papiery do wypelnienia bo chca wiecej informacji na nasz temat czy ktos z was tez tak mial ??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My jak składaliśmy wnioski o benefity to co róż nam dosyłali następne do wypełnienia.Widocznie tak już mają,że nie moga dać wszystkich razem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak..wszyscy tak maja..to normalna procedura... Pozdrawiam.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak potwierdzam to normalna procedura i nie nalezy sie zrazac.Rzeczywiscie to troche trwa,ale w koncu wszystko przyjdzie.Zalecam cierpliwosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia2222
dzieki wam za odpowiedz pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jerzyk
Do Folety Dzięki za odpowiedż .Mąż dopiero zaczyna rozglądać się za mieszkaniem .Najprawdopodobniej będzie to South Belfast.Syn ma już opanowany język w stopniu umożliwiającym naukę natomiast 6 letnia córka zaczyna od zera.Może mogłabyś polecić jakąś szkołę dla niej ,byłabym wdzięczna.A w jakim wieku są twoje dzieci? Może spotkamy się gdzieś w Belfaście na kawie.Planuję przyjechać na początku lipca.Na pewno początki są trudne ale trzeba będzie to przeżyć. Aha jeszcze jedno czy przez agencje najlepiej szukać mieszkania czy samemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerzyk---podaję Ci adres szkoły:St.Patrick\'s College 619 Anyrim Road.To jedna z lepszych szkół. Jeżeli chodzi o mieszkanie to trudno mi cos doradzić.My mieliśmy niezłe problemy z mieszkaniem,które mąż znalazł w gazecie.Finał był taki ze znalazł inne ale już z agencij.Wszędzie musi zapłacic depozyt.W agencjach jest różnie z wymogami.Potrzebują zaświadczeń z pracy,listu od byłego landlora,jednego lub dwóch \"żyrantów\".Myślę,że Twój mąz powinien wynając dom już w połowie czerwca bo potem może mieć problem znaleźc coś odpowiedniego.Zjeźdza dużo studentów na wakacje. Nie wiem jak wygląda ta część Belfastu,w której zamierzacie mieszkac.Ja mieszkam w pólnocnym,na nowym osiedlu. Jeżeli mogę Ci coś doradzić to poszukaj tutaj czegoś.Fajne forum i życzliwi ludzie. http://www.polskibelfast.pl/forum/index.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lllllllllllllllllllllili
mieszkan mozna szukac na www.gumtree.com na samym dole na tej stronie przechodzisz na miejscowosc w ktorej mieszkasz i wyszukuje ci to czego potrzebujesz,sa to ogloszenia prywatne sama wynajelam tak chate jestem zadowolona zaplacilam tylko depozyt w cenie 1 miesiaca czynszu.umowe mam standartowa na 6 miesiecy !!!!polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jerzyk
Do foleta Dziękuję przekażę mężowi twoje rady .Wielkie dzięki za adres szkoły dla syna .powodzenia, dobrze że są tacy ludzie jak ty ,człowiekowi lżej na duszy.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tisza
witajcie .czy ktpos moglby mi powiedziec jakie papiery musze miec ze soba wyjezdzajac do anglii.mam dwojke dorastajacych dzieci 15 i11 lat a teraz jestem w ciazy z mezczyzna do ktorego wlasnie jade.mamy razem zamieszkac .i chcialabym sie starac o zasilek rodzinny na dzieciaki ale nie wiem czy wystarczy zwykly akt urodzenia dziecka .dodam jeszcze ze dzieciaki zostaja w polsce do ukonczenia roku szkolnego zeby nie stracily roku.sluszalam ze nie ma znaczenia czy beda uczyly sie w polsce czy w anglii ze i tak powinnam dostac rodzinne na dzieci .nie wiem tylko jakie dokumenty beda mi potrzebne.prosze o pomoc .za 2 tyg wylatuje do anglii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia2222
do child benefit potrzebne sa tylko akta urodzenia dzieci moga byc unijne ale nie musza i nie musza byc tlumaczone ale nie moze to byc ksero pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tisza
dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie odnośnie Child Tax Creditu i Working Tax Creditu. Mąż pracuje, a ja zajmuje się naszą najmłodsza córką. Mamy 3 córki i za miesiąc urodzi się nam SYN. Otrzymujemy oba zasiłki na 2 młodsze (starsza 16 letnia czeka na przyjęcie do collegu) i tutaj moje pytanko; na jakiejś stronie można było wyliczyć ile otrzyma się pieniędzy, sprawdziłam i szok: według tego kalkulatora przy dochodach 15 tyś (na rok) na 4 dzieci otrzymuje sie mniej niż na 3. Może mi to ktoś wytłumaczyć:). Wszystkim z góry dziękuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, tylko to nie był kalkulator IR, no i ta róznica na 4 dzieci mniej pieniędzy niż na 3 dzieci? (strona z tym kalkulatorem to PolTax) Przy dochodach 15 tyś i 4 dzieci £374.5 Working Tax Credit oraz £547.5 Child Tax Credit oraz £2732.6 Child Benefit Całkowita kwota dodatkowego dochodu wynosi: £3654.6 rocznie Natomiast przy 3 dzieci £374.5 Working Tax Credit oraz £5847.3 Child Tax Credit oraz £2124.2 Child Benefit Całkowita kwota dodatkowego dochodu wynosi: £8346 rocznie Nie wiem może jest jakiś błąd w obliczeniach na tej stronie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi sie ,ze to musi byc jakis blad..bo to poprostu nielogiczne.. Lepiej sprawdzac u zrodla...ten kalkulator IR daje naprawde rzetelna wiedze na temat kwoty wszystkich taxow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×