Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Musicie miec umowe wynajmu i potwierdzenie oplat za to mieszkanie czy pokoj... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam umowę wynajmu,ale nie jest na nas i tak samo jest z opłatami za to mieszkanie-też nie są na nasze nazwisko,tzn,że nam się w takim przypadku nie należy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evka jesli umowa najmu nie jest na Was to nie możecie starać się o dofinansowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie nalezy się ... Musisz mieć potwierdzenie.. A nie masz chociaz pokwitowan ze placisz co tydzien albo co miesiac...???? To by wystarczylo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o umowe wynajmu to ja moge zalatwic,ze bedzie ona na mojego meza(jako jedyny utrzymuje rodzine),ale na umowie jest ze placimy co miesiac 1000 funtow,a moj maz zarabia 100 funtow mniej.Czy uwzglednienie w jakis sposob,ze wspolwynajmujemy to mieszkanie nie wchodzi w gre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli ktos wie to prosze o porade,jak to jet z tymi mieszkaniami socjalnymi jest cos takiego i jak to mozna zalatwic?My jestesmy we trojke w jednym malym pokoiku,no a wszystko inne jest wspolne,takze to nie sa warunki dla 2,5-letniego dzieciaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yardleyka
Ewa 21 sorry, troszkę źle mnie zrozumiałaś (to moja wina)nie musieliśmy się odwoływać (dostaliśmy od razu całe wyrównanie)I TERAZ JEST SUPER!!!(fakt, że był moment iż nie miałam kasy na autobus, a pracy znaleźść mi się nie udawało...)ale waerto było czekać...:)Będzie dobrze...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich:-) jeśli chodzi o Housing Benefit to u mnie wystarczyła sama umowa wynajmy-nie trzeba mieć dowodów wpłaty.Oni wiedzą,że jakbyście nie płacili-to by Was wyrzucili. A jeśli Twój mąż mniej zarabia niż wydaje,to trzeba dołączyć osobę z którą się mieszka do dochodów,tj,znajomy czy ktokolwiek kto z Wami zamieszkuje. U mnie była kontrola-1 pan i wypytywał gdzie mąż,rozglądał się po całym domu spisując to i owo,oraz jak wszedł do łazienki to chyba minutę tam siedział i sprawdzał ile szczoteczek i różnych kosmetyków wskazujących na to,że może ktoś z nami jeszcze mieszka,a nie zgłosiliśmy. Pytał też czyje są wykładziny,sofy.... Wrócę jeszcze do tej umowy najmu.Jest tak,że na HB można się starać zaraz po wyrobieniu HO więc może być tak,że od 1 dnia zamieszkania można złożyć o dofinansowanie i wtedy nie masz kwitków. Ale tak jak pisałam parę postów wcześniej-im szybciej tym lepiej złożyć wniosek,nawet jeśli nie masz kompletnych dokumentów-składaj będą najwyżej prosić o resztę dokumentów,ale data złożenia jest najważniejsza.A jeszcze lepiej,złożyć przed benefitami CTC i WTC :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamiętaj to nic,że nie masz NIN,na mój czekali ,aż miałam spotkania w jobcentre.Mieli NIN mojego męża i do złożenia wystarczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, jestem tu nowa. Mieszkam w Anglii i mam 3 miesieczna corke. Wasnie zaczelam robote papierkowa i ubieganie sie o ctc i wtc, bo cb juz mam. Zastanawiam sie jak dlugo sie czeka na odpowiedz w zwiazku z CTC i jakich dokumentow beda ode mnie potrzebwac dodatkowo do formularza. I czy ctc wyplacaja 3 miesiace wstecz skoro ja dopiero jesli rodzilam w Polsce a do Anglii wrocilam dopiero 7 lutego?? Prosze o odpowiedz pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam ze child benefit dostalam od 4 lutego wiec wyglada na to ze nie placa wstecz koro si enie bylo na terenie WB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO NINA. PISZESZ ZE DO HOUSING BENEFIT POTRZEBNY JEST HOME OFFICE, ALE NA FORMULARZU NIE MA RUBRYKI, CZY POPROSZĄ O DOSTARCZENIE? DODAM ZE PRACUJE OD 6M W UK, MAM NIN ALE NIE MAM HOME OFFICE, WYNAJĄŁEM MIESZKANIE , ZA KILKA DNI PRZYJEŻDŻA MOJA ŻONA Z SYNEM. JESZCZE JEDNO PYTANIE CZY DOSTANE TAX CREDITS BEZ POSIADANIA CHB? Z GORY DZIĘKUJĘ ZA POMOC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak potrzebny jest,przynajmniej u nas wymagano.Dostarcza sie go przy dokumentach.Oni potrzebuja go do wgladu albo kseruja juz nie pamietam.Swoja droga 6 m-cy pracujesz jak ty sie uchowales bez homne office.Musisz to koniecznie zalatwic,ten dokument jest nie tylko potrzebny do pracy,ale prawie wszedzie do benefitow.Nie wiele z dzialasz nie majac tego.Zreszta ten dokument wyrabia sie tylko raz i masz na caly okres pobytu.Nie lekcewaz tego tylko zalatw,tak bedziesz mial trudnosci z wieloma sprawami. Jesli chodzi CT to procedura jest tu dluga i nie ma nic wspolnego CHB.CHB nawet dostaniesz szybciej niz CT.Proponuje zlozyc najpierw CHB.Z drugiej strony starajac sie CT nie otrzymasz go bez nawet bez Home Office. Takze zacznij najpierw od HO.Zycze cierpliwosci o urzedow.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie chcieli HO i decyzję z CHB .Ja składałam dokumenty osobiście i ona sobie kserowała.Składaj to co masz teraz -najwyżej poproszą o doniesienie.Trzeba też z banku zamówić steatment 3 miesiące wstecz-nie kopię tylko oryginał dla nich.Mi nie chcieli przyjąć wydruku z komputera,zrobiłam sama bo mam konto w LLoyds i jest tam możliwość-no ale odrzucili i musiałam czekać 2 tygodnie na list od nich,a i kosztował 10 f. Słuchaj-z praktyki wiem,że ważna jest data złożenia-a później będziesz im dosyłał wszelkie dokumenty-bo zwrócą Ci od daty złożenia.Tak było w moim przypadku.Ciągle coś donosiłam-no i czekali na mój NIN-także u mnie ciągnęło to się 2 miesiące. Ale podstawą jest Home Office-zacznij od tego i składaj na CHB ,bo to najszybciej dostaniesz,a napewno jak żona przyjedzie to pieniądze się przydadzą:-) A na CTC i WTC trzeba mieć cierpliwość,tak jak pisze eewula,ale życzę Ci jak najlepiej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może ktoś się orientuje,czy jeśli kończy się rok podatkowy,to trzeba na nowo składać o housing benefit? przysłali mi pismo,z którego wynika,że do 7 kwietnia mam złożyć,a niżej że jak zmieniłam adres -i jestem skołowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika 2222
Hej ile czekaliscie na decyzje tax credits bo mi powiedzieli że okolo 3 tygodnie mamy czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yardleyka
Ja też czekałam, ale...3 miesiące (około!)...a mówią, że w Polsce biurokracja, ciągle kazali sobie coś dosyłać...itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Working Tax Credit---wiem że jest dzielony na dwie części.Mam iwięc do Was pytanie dziewczyny.My dostaliśmy już Child Tax Credit w grudniu zeszłego roku.Wniosek składalismy we wrześniu.Na początku tego roku dostaliśmy pismo,że ta druga częśc dostaniemy(była tam nawet symulacja w jakiej mniej więcej kwocie)ale dopiero po 5kwietnia 2008r.Dlaczego?Mąż pracuje tu od 2005r.Mamy wszysztkie potrzebne dokumentu.Czy któraś z Was też miała taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madeleine86
Wasze forum sledze juz od jakiegos czasu. Mam pewien problem - chodzi o Tax Credit /child i working/. W ubieglym roku podatkowym wyszlo nam 20 - pare godz tyg pracy /tylko jedna osoba pracuje/. W tym roku niestety juz o wiele mniej - jestem pewna ze bedzie ponizej 16 godz tyg. Czy w takim razie zabiora nam pieniadze, jezeli moj chlopak pracuje mniej niz 16 godz??? moj chlopak pracuje w dalszym ciagu przez agencje - na telefon i stad taka roznica w godz. Czy ktos byl w podobnej sytuacji?? Bede wdzieczna za jakiekolwiek wskazowki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO NINA7224 I EEWULA,DZIEKI ZA RADY,ANO UCHOWAŁEM SIE JAKOŚ DZIEWCZYNY,MAM JESZCZE JEDNO PYTANIE : CZY PO ZŁOŻENIU PAPIERÓW NA TAX CREDITS,PO ROZMOWIE MOJEJ ZONY W JOB C. W CELU NADANIA NIN,PO WYSŁANIU PRZEZ NICH NUMERU DO TAX OFFICE, I MOIM POWIADOMIENIU ICH,DOSTANE DECYZJE CZY MOGE SPODZIEWAC SIE JESZCZE NIESPODZIANEK TYPU DOŚLIJ TO I TO , I DALEJ CZEKAJ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz spodziewać się\"dośli to i owo\":-)Oni już tak poprostu mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam przed rozmową o NIN takie-doślij to i owo.Od rozmowy,którą miałam 1 listopada(w dzień zmarłych)-do wypłaty tj.22 listopada minęło spokojnych:-) 22 dni(nic nie chcieli już). Ale fakt chcieli ode mnie jakieś bzdury typu-niby źle mieli wpisaną datę urodzin i źle wpisane nazwisko-ale dziwne,bo na dobre wysłali.Ja myślę,że to taka procedura sprawdzająca i w większości chcą jakieś bzdury. Pozdrawiam bądź dobrej myśli oni są nieprzewidujący :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie dostałam numer na polską infolinię o taxach.Na O2 jest ponoć darmowa. 01312211112 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas na szczescie juz sie wyjasnilo. pomylili daty i zamiast przyznac nam wyrownanie od listopada- bo wtedy skladalismy wniosek o taxy- przyznali nam od lutego. nie musielismy sie odwolywac wystarczyl tylko telefon na infolinie. Ale nie moge sie nadziwic jaki tam maja delikatnie mowiac balagan. w zeszlym tyg przyslali nam pismo z decyzja, ze wyrownaja nam taxy az od 1 stycznia 2007! kwota wyszla astronomiczna a tak naprawde to wtedy jeszcze nie myslelismy nawet o wyjezdzie. zadzwonilismy do nich i okazalo sie ze pomylka i jak nam wplyna jakies pieniadze to zeby im oddac. potem przyszla nam jeszcze jedna decyzja tylko juz ta wlasciwa w zwiazku z wyrownaniem. Malo tego juz 5 razy podawalismy moj nin a oni i tak go nie zapisuja. a pierwsza decyzje dostalismy jeszcze zanim mi przyznali nin. ale jesli chodzi o platnosci to naprawde jak w zegarku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie też płatności terminowo! to trzeba im przyznać ale trzeba pamiętać,że przysyłają co 4 tygodnie,a nie co miesiąc i zawsze tego samego dnia tygodnia.czyli np.co 4-ty wtorek:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedzcie mi proszę,czy co roku się składa nowy wniosek na WTC i CTC?-czy tylko w wypadku zmian,np.adresu,czy wynagrodzenia? Jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my dostajemy pieniadze co tydzien w czwartki bo chcielismy co tydz.nina7224 co do nowych wnioskow to mialam takie same watpliwosci i na infolinii powiedzieli ze w polowie kwietnia oni wysla jakies dokumenty ktore trzeba wypelnic i im odeslac. chodzi o uaktualnienie zarobkow,sytuacji zyciowej itp. jak sie im to odesle to oni sprawdza i zdecyduja czy podniesc ,zmniejszyc albo zostawic takie taxy jak byly. aha i podobno nie ma zadnej przerwy w platnosciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj,Bóg zapłać dobra kobieto-to dobra wiadomość:-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×