Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość mamusia Beata
Hej! Czy ktos moze sie orientuje czy przysluguje mi jakas pomoc? Mieszkam w Londynie od ponad roku, moj szescioletni synek nadal w Polsce. Oczywiscie jezdze co 2, 3 miesiace do Polski, wspomagam rodzine finansowo, mojemu synkowi niczego nie brakuje. Zamierzam go zabrac do Anglii i tutaj z nim sie juz osiedlic, ale tak... Ja pracuje na czarno (sprzatanie, opieka nad dziecmi), nie mam insurance number, nie mam nic, wynajmuje tylko pokoj w czwartej strefie. Angielski moj jest okay, dogadac sie potrafie. Jestem samotna mama, dostaje na dziecko alimenty w Polsce. Czy w Anglii przysluguje mi cokolwiek i jaka kolwiek pomoc dla dziecka? A szkole w jaki sposob sie zalatwia? Prosze mamy juz troche starszych dzieci aby jezeli sie orientuja, doradzily mi w tej sprawie. Bardzo dziekuje. Beata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz,ja nie do końca jestem tego pewna-ale do benefitów zawsze potrzebny jest NIN-choć jednej osoby w rodzinie,a jak w przypadku samotnej matki to nie wiem.Jeśli chcesz sprowadzić tutaj dziecko-to jak zamierzasz je zapisać do przychodni-bez NIN-u chyba raczej nie da rady,a wiadomo-różne sczepienia.Dobrze by było,żebyś złapała jakąś legalną pracę-po to,żeby chociaż wyrobić Home Office i NIN.W większości benefitów chcą te dokumenty. U góry zapisałam numer na infolinię polską,gdzie mówią jakie benefity i co Ci się należy-sprubój i zadzwoń.Ponoć z 02 (operator) jest za darmo. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia Beata
Dziekuje, Nina. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nina obawiam sie, ze jak pracujesz na czarno to nie dostaniesz żadnej pomocy, do wszelkiego rodzaju benefitów musisz mieć NIN I HO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIECIE COŚ O PRĄDZIE W UK?? WYNAJĄŁEM MIESZKANIE 1 BEDROOM FLAT,WSZYSTKO NA PRĄD,PRE-PAYMENT NA KLUCZ,PRZY WŁĄCZONYCH 2 GRZEJNIKACH,LODÓWCE TELEWIZORZE PRZEZ TRZY GODZINY ZJADŁO MI PRZEZ DOBE 4 POUNDS!!!!! CZY TO normalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naprawde zalosne jestescie
...ze te 16F na tydzien tak was podnieca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abaabi
Buhaha!!! 16L na tydzień..a skąd ty takie błedne informacje masz...? Chyba 160L. albo i więcej... I co? Łyso Ci :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naprawde zalosne jestescie
abaabi --> lyso ? Nie ! Tylko smiac mi sie chce z tych wypowiedzi : "...dwa tygodnie temu juz mialam dostac i dalej nie ma nic !!"," ...przyslali mi jakies papiery do wypelnienia..." , "Co robic ?" Skandal !!" ...Tak jakby wasze zycie od tego zalezalo :-D:-D :-D :-D A pozniej jedziecie do Polski i WIELKIE PANIE zgrywacie :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abaabi
Zastanawiające jest, po co zgłębiasz ten temat... skoro Ciebie to nie dotyczy.... Jedziemy i zgrywamy wielkie Panie...? Ciekawe..? Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka,proszę...No chyba,ze mierzysz ludzi własną miarą,to rozumiem... Poza tym gdybyś znała realia zycia w tak drogim kraju jak UK,wiedziałabyś,jak czasami wiele zależy właśnie od tego,jak szybko rozpatrzą Twoją aplikacje... Zresztą... Po co ja Ci to tłumaczę...Pewnie siedzisz sobie w Polsce i napewno wszystko wiesz lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda sie wysilac i tlumaczyc taka pusta osoba i tak tego nie pojmie. Jej umysł nie jest w stanie ogarnąc jak to wszystko wyglada. Potrafi tylko widziec ze cos jest albo czarne albo białe a tego po srodku nie widzi. A swoja droga to z tym\' byciem pania \'to jakies kompleksy, chyba?Ponawiam prosbe abaabi nie mierz wszystkich swoja miara!!!!!!!! Szkoda miejsca na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alabasterek201
witam serdecznie! jestem tutaj nowa, ale widze ze bardzo dobrze orientujecie sie jezeli chodzi i benefity w angli. wiec jeżeli ktos mógłby mi odpowiedziec na moje pytanko bylabym niezmiernie wdzieczna. wiec tak moj maz od lutego 2007 pracuje legalnie w anglii, pobiera child benefit na naszego synka , ja tam z mezem przebywam od marca 2007, nie pracuje nigdzie poniewac opiekuje sie dzieckiem. piersze P60 meza bylo na niska kwote (chyba za okres od lutego do marca 2007)poniewac zarabial wtedy 180 F na tydzien. w Listopadzie 2007 wyslalismy papiery o child tax credit i working tax credit (jeden formularz). Zostalam skierowana do job center na wyrobienie NIN, poniwaz napisali ze aby maz mogl sie starac o te dodatki to ja musze miec ten NIN wyrobiony.dostalam ostatnio dokument ze posiadam ten nr juz, ale karta dopiero przyjdzie, oprocz tego w job center powiedzieli ze sami przesla ten nr do "taxów". wiec moje pytanie brzmi, jak sadzicie czy dostaniemy te dodatki a jezeli tak to ile mozemy sie tego spodziewac, maz podal wtedy dochody z P60 (ok 1700 F bylo) i podal tez aktualne zarobki czyli ok 275 F tygodniowo. Ja niemam zadnych dochodow, mamy 1 dziecko, ktore ma 16 m-cy. Czy ten dochod jaki oni nam wylicza bedzie dzielony na 3 osoby? Prosze napiszcie ile moge sie spodziewac, I jeszcze jedno jak mozemy sie starac o dodatek do mieszkania. Planujemy wynajac studio flat, no ale od czego zacząć z tymi dodatkami do mieszkania. przepraszam ze tak duzo napisalam, ale chcialam przedstawic cala sytuacje. bardzo dziekuje za porade. alabasterek201

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alabasterek201
aha, sprawdzilam dochody meza aktualne, wiec jest to 1652 F miesiecznie, po odtraceniu podatku 1283 F. bardzo prosze doradzic mi gdzie moge sprawdzic ile otrzymamy taxów. dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze jestesmy w podobnej sytuacji dlatego moge ci powiedziec ze raczej dostaniecie, ten dochod ktory podalas to jest dzielony na was 3.my dostalismy niedawno i mamy 135 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika 2222
wlasnie dostalam decyzje z child benefit ze mi sie nie nalezy bo moj chlopak nie jest zarejestrowany w homo office ale jak czytalam co poptrzebne to to nie bylo poptrzebne. a ile sie czeka na ten numer ????????? i jak złoze papiery o ten numer to moge odrazu złozyc tez odwolanie i czy musze tez jakies pismo im pisac sama czy jakies tam zaswiadczenie wystarczy ze zlozylam papiery ????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alabasterek201
dziekuje Ewa, pocieszyłas mnie bardzo, chcialabym zeby chociaz z tych taxów pokryc mieszkanie ktore chcemy sami teraz wynająć. a odnosnie tej strony to nie znam na tyle ang zeby policzyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mika: musi byc zarejestrowany w home office bo tak to jest uznawane ze pracuje nielegalnie. z home officem to jest roznie moj maz czekal ok 2 tyg. Ja bym najpierw zlozyla o home office bo chb i tak wyplaca ci od daty kiedy twoj chlopak bedzie zarejestrowany. alabasterek: sprobuj w takim razie poszukac polskiej strony wiem ze tez jest taki kalkulator na tej stronie ,jest to mniej wiarygodne ale troche ci przyblizy kwote i jest po polsku, nie pamietam adresu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naprawde zalosne jestescie
:-D :-D :-D :-D abaabi --> znam realia zycia w kraju jeszcze drozszym niz UK... istnieje taki. Dziekuje Wamza swietna rozrywke :-D Bede sobie Was podczytywac bo bardzo mi sie Wasz topik podoba :-D :-D:-D:-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Zalosnej ego
ty sam lub sama jestes ZALOSNA az słow mi brak co do ciebie po jaka cholere tu zagladasz wogule co nie masz co robic to sie czyms pobaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika 2222
mam pytanie czy do tax credit ja tez potrzebuje NI mimo iz moj chlopak sie stara na siebie i go posiada. poniewaz ja nie pracuje i nie szukam pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alabasterek201
do mikka: ja potrzebowalam nin, jak maz sie staral o taxy, przeczytaj moj wczesniejszy post. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alabasterek201 podejrzewam ze wpisalas tam w zlotych a musisz w funtach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Working tax przysluguje,jezeli dochod nie przekracza 13800L rocznie... Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika 2222
dziekuje za odpowiedzi jestem bardzo wdzieczna :) mam jeszcze jedno pytanie czy oni z tego taksu umowia mnie na ta rozmowe w sprawie IN czy sama musze to zrobic bo wniosek mam juz zlozony i czekam na decyzje ostatnio mi przyslali papiery do wypelnienia aby sie upewnic czy dane sa prawidlowe. a i jeszcze jedno bo do bodajrze 6 kwietnia jest ten rok rozliczeniowy to czy potem znowu musze skladac papiery????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×