Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość mika 2222
wiecie co to jest dziwne zeby polak tak na siebie nagadywal, mowicie ze to sie nie nalezy i wogule a spojrzcie sobie na tyh pakistancow a co im sie moze nalezy???? tez nie sa z tego kraju i przyjechali tu zeby im bylo lepiej a jakos oni na siebie nie najerzdzaja a wy co zamiast sie wesprzec bo i tak jest tu ciezko to wy sie dobijacie a przeciez tu sie po to przyjechalo zeby poprawic swoja sytyuacje materialna czyz nie?????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaisha
Witam....ja to mam dopiero problem.....mam 7 miesieczne dziecko,partnera deportowali a mama kazala mi sie z domu wyprowadzac moj dochod to 74£,ale co nie poddaje sie ,znalazlam mieszkanie 24 sie przeprowadzam i wierze w mozliwosci i w krolowa.....pozdrawiam was samotne,dobrze ze jest Ela bo nie wiem co bym w polsce zrobila:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaisha
Witajcie.....jezeli ktoras z was miala podobny problem to prosze o pod powiedz,jakimi etapami trzeba isc tzn o jakie zasilki moge sie starac,mam teraz CHT i CHB,bede sie tez starac o dofinansowanie do mieszkania,slyszalam ze jak bede mieszkala sama i jako samotna matka zwolniona bede z taxu,czy to prawda?oczekuje na decyzje z income support no i co jeszcze dzwonili do mnie z reveniu ze jak juz bede miala decyzje z income support moge dzwonic o tax credit i wlasnie nie wiem o co chodzi bo tax credyt to jest pakiet zasilkow takich jak CHT I TW,mozliwe ze cos jeszcze jest dla ubogich rodzin......no nic czekam na decyzje i bede dzwonic,czegos sie dowiem a tym czasem rodacy trzymajmy sie razem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaisha
co tak wszyscy zamilkli:((czy ja cos nie jasnego napisalam.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz jaka cisza sie zrobila :) Ja niestety nie wiele wiem na ten temat,a w poblizu nie mam nikogo w podobnej sytuacji.Takze nie wiele wiem,a glupot nie chce pisac by Cie w blad nie w prowadzic.Ale sytuacje rzeczywiscie masz nie pozazdroszczenia.ciesze,ze pomimo problemow masz\"glowe podniesiona\" walczysz,wierzysz i nie poddajesz sie.Tak trzymaj.Elzunia napewno Ci pomoze.Na forum tym dnia 5 kwietnia 2007 uzytkownik wypisal wszystkie zasilki przyslugujace i wyjasnil w jakich okolicznosciach mozna je uzyskac.Bys musiala wrocic sie wczesniej do tych stron i poczytac,byc moze Ci to pomoze/a byc moze juz czytalas.Wiem,ze jest jeszcze inna stronka podobna do tej,postaram Ci ja gdzies odszukac i przejzysz-moze Ci pomoze. Poki co trzymaj sie,mam nadzieje,ze jest tu ktos kto wie duzo i pomoze Ci.Pozdrawia dla malenstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaisha
Dzieki Ewcia.poczytalam ale jak juz wiesz czekam na decyzje z income support a fakt jest taki ,ze jeden zasilek po pedza drugi ...kurcze martwie sie bo juz minelo wczoraj 7 dni roboczych i nic nie ma ale doczytalam wczoraj(ze slownikiem w reku)ze moze sie opoznic-nie dziwie sie bo podalam dane partnera i go moze scigaja.....jak bylam na interviu to powiedzieli mi,ze jak bym nie podala jego danych to bym mogla sie nie kwalifikowac do income support,no nic mam nadzieje,ze dzis przyjdzie:)POZDRAWIAM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaisha
kAWKA dopita ..trza sie brac za porzadki i na spacerek z maluszkiem...mam chwilke bo spi moja krolewna:)milego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaisha
Hallo....I co mam odpowiedz na swoje pytanie,decyzja z income support nie przyszla ale zadzwonilam i dowiedzialam sie na czym stoje(decyzja przyjdzie ale mieli jakis strajk i sie opoznilo)wiec nie dostane zasilku bo nie mam rezydenta ale sie wscieklam ale powiedzcie mi ...to samo powiedzialam urzedasowi....jezeli jestem w angli 2 lata,pracowalam ,zaszlam w ciaze i dziecko tez tu urodzilam,podielam decyzje o zostaniu tu i chce zostac na stale no a do tego maciezynskie placilo mi job center a nie pracodawca a teraz oni odmawiaja mi dalszej pomocy nie rozumiem....on mi doradzil ze moge sie odwolac i wlasnie takich argumentow uzyc...moze moge pomoc komus swoja sytuacja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiunia
Do Aaisha Witaj, ja sie staralam o Jobseekers Allowance, jednak mi odmowiono. Dostalam w tej sprawie 4 decyzje, z ktorych kazda byla inna. Pierwsza dotyczyla rezydenta UK. Stwierdzili, ze "nie spotkalam potrzeb do tego, zeby byc rezydentem", nic wiecej nie uzasadnili.Zadzwonilam wiec do Jobcentre, mezczyzna z ktorym rozmawialam stwierdzil, ze widocznie nie maja podstaw do tego, by sadzic iz tu zostane. Ale nic wiecej nie mogl mi powiedziec w tej sprawie, stwierdzil, ze oni sie tym nie zajmuja i zebym skontaktowala sie z Home Office.Ciezko bylo sie dodzwonic, wobec czego napisalam do nich apelacje. Poki co czekam na odpowiedz. Druga decyzja w tej sprawie uzasadniona byla w ten sposob, ze nie moga mi placic Jobseekers Allowance, gdyz uzyli roku rozliczeniowego od kwietnia 2006 do kwietnia 2007. Dodam, iz w 2006 roku pracowalam w Anglii tylko 3 miesiace w okresie letnim, a nastepnie od lutego 2007 roku, czyli wzieli pod uwage tylko te 2 miesiace. Trzecia decyzja byla podobna, tzn.wyjasnili w niej troszeczke wiecej, a mianowicie: wzieli pod uwage zeszly rok rozliczeniowy, stwierdzajac ze mam tak duzo pieniedzy przychodzacych niz prawo na to pozwala do zycia. A chcialam zauwazyc, ze zostalam zwolniona z pracy, jestem w ciazy i w zasadzie nie mialam zadnych srodkow do zycia.Pomogli mi przyjaciele i rodzina. No i wreszcie ostatnia odmowna decyzja stwierdzajaca, ze nie moga mi placic Allowance, gdyz zglaszalam inne benefity, takie jak Income Support or Incapacity Benefit. Faktycznie niedawno zlozylam wniosek, ale o Maternity Allowance (pobieram go dopiero od tygodnia). Nie wiem czy ten benefit zaliczany jest do powyzszych.W kazdym badz razie teraz maja usprawiedliwienie, bo wiem, ze jezeli przyznaja Maternity Allowance, to automatycznie przestaja placic JSA i Income Support. Aaisha ciekawa jestem, dlaczego odmowili Ci rezydenta. Slyszalam, ze znajoma kolezanki pracowala w Anglii okolo 1,5roku i zaraz po urodzeniu dziecka dostala rezydenta. Zawsze mozesz pojsc najpierw do radcy prawnego, dowiedziec sie co i jak, a nastepnie apelowac. On Ci poda wiecej argumentow jakich mozesz uzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytalam wasze odpowiedzi i widze,ze wszystko sprowadza sie do rezydenta.Czyli kto posiada status rezydenta. W skrocie jezeli przepracuje sie 12 miesiecy w UK bez przerw w zatrudnieniu dluzszych niz 30 dni wolno rozpoczac starania o status rezydenta UK. Oczywiscie dotyczy to samego zainteresowanego,badz wspolpartnera.Jesli maz otrzymuje status rezydenta,pozostala czesc rodzinny czyli np niepracujaca zona i dzieci otrzymuja status ten status automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaisha
Dzien doberek dziewczyny....podlamalam sie po przeczytaniu ale tak mysle,ze bede drazyc dalej tej incom support tzn odwolam sie a miedzy czasie zloze o rezydenta papiery,moze to bedzie rozwiazanie tylko wiem ze do rezydenta trzeba miec okolo 55 pejslpow co daje okolo jednego roku pracy,chyba tyle nie mam,bo z praca bywalo roznie ...moze zalicza te 9 mieciecy maternity allowense..hmmmy....pojde do avais biuro,moze mi powiedza cos ciekawego tylko to kurcze czas a ja nie mam srodkow do zycia,no jeszcze mam ale chce sie wyprowadzic od rodzicow bo atmosfera jest rozna:(............kolezanki jak wiecie cos na temat rezydenta,jakie dokumenty trzeba przedstawic to prosze o informacje.......dzieki z gory......pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaisha
No nic tymczasem lece do consila bo mi przyznali dofinansowanie do mieszkania,zgadnijcie ile,3.40tyg-smieszni sa ale wzieli pod uwage ze ja pobieram nadal materniti allowense tzw wychowawcze a mi sie to skonczylo 1 marca,ja nie wiem co oni tam maja za balagan,byla babka u mnie w domu i mowilam jej jaka jest moja sytuacja..oni chyba graja na zwloke albo sa zakreceni ....milego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest mozliwe dostanie 3 mies zwrotu tax credits, w pozniejszym okresie? bo wplynelo mi ok 100f nakonto, a powinienem dostac za 3 mies wstecz,nie dostalem jeszcze zadnego listu z decyzją, nie wiem za bardzo o co chodzi,heh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja mam dofinansowanie do domu 47f na miesiac,szok!,a płace 475f.Każdą zmianę zarobków(dochodów) trzeba im podać i wtedy nalicza ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tymi taksami to poczekaj na decyzję-lada dzień przyjdzie i tam masz wszystko napisane co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Delfine
Hi!dla sprostowania pisze ten tekst moja serdeczna przyjaciolka Ania z Polski,jestem rodowita Angielka,mam 25lat i Ania przetlumaczyla mi o co chodzi na Waszym forum.zobaczylam ze pare osob Was znegowalo,ale nie przejmujcie sie tym.bylam w Polsce 4razy na odwiedzinach i wiem ze macie ladny kraj,ale ubogi w pomoc socjalna.wiec jezeli legalnie tu przebywacie,Wasi mezowi napedzaja Angielska gospodarke,podnosicie nam skale finansowa kraju,Wasze dzieci podnasza nam poziom ludnosci w kraju,co sie wiaze z wiekszym,lepszym poziomem szkolnictwa to w imieniu moich rodakow mowie Wam ze nie robicie nic czego powinniscie sie wstydzic skladajac wnioski o zasilki.jezeli Wam sie naleza to je dostaniecie,a dostaniecie je po to zebyscie tu zostali,bo rzad chce tutaj Was bo wie ze takich pracownikow jakimi sa Polscy ludzie nigdzie sie nie znajdzie.pozdrawiam i naprawde uwazam ze milo jest Was Polakow spotykac na drodze bo jestescie nieprzecietnie milym i uprzejmym Narodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaisha
Hi...Delfine dzieki za slowa otuchy,bo slyszy sie rozne opinie....pozdrawiam Justyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaisha
WITAM.....jak tam swieta ???mnie nie oblali nawet,mowia ze to pech.....pisze bo mam pytanie....jezeli przerwalam prace ze wzgledu na ciaze i bylam na maciezynskim czy to moze sie liczyc do statusu rezydenta???????.....mam okolo 9 miesiecy pracy i 9 miesiecy maciezynskiego ktore placilo mi job center.....jak myslicie???POZDRAWIAM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zalamana Olga
Prosze Wszystkich o pomoc!moj maz pracowal tutaj 3lata,u Polskiego stolarza.przed wczoraj mial wypadek w miejscu pracy,niestety zginal.Pracodawca w ogole wszystko zataja,ze pracowal u niego itd/nie byl legalanie zatrudniony,mial z tego wieksze pieniazki.nie mam pojecia jak przewiezc cialo do Polski,moj tato juz tu jest ale nawet on nie wiec co robic.PROSZE O POMOC,ZOSTALAM SAMA Z 2 DZIECI NA OBCZYZNIE!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olga-nie wiem co Ci poradzić.Bardzo Ci wspólczuję.On nie jest chyba wstanie tego zataić.Musiał wezwać policję a ona przeprowadzi dochodzenie.Jak Wy żyliście tutaj z dziecmi nie mając NIN i HO?Mam nadzieję,że ktoś ci pomoże,nawet na tym topiku są potrzebne informacje gdzie powinnas się zgłosić o pomoc.Trzymaj się.❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaisha
Olga.....nie wiem jak Tobie pomoc ale jedynie moge poradzic bys sie zglosila do advaic citrizen biuro,oni daja pomoc prawna wszystkim na rozne tematy i to jest za darmo........ja mam rozne dziwne sytuacje i nie jasnosci w zyciu angelskim i zawsze tam sie kieruje...zycze sily i powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Bobcia
hej!pewnie ktoras z Was oddaje tu dzieci do przedszkola...moj bobas ma 15miesiecy i we wrzesniu z mezem chcemy oddac go do przedszkola,maly jest silnie uczulony na mleko i produkty mleczne,pije nutramigen.napiszcie prosze czy tu w przedszkolu uwazaja na takie dzieci zeby nie zjadly czegos co je uczuli itd, dziekuje za odpowidz i bardzo Was pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam do Was pytanie.Na początku kwietnia kończą mi się benefity.Nic jeszcze nie dostalam od nich na temat przedłużenia zasiłków.Nawet nie wiem czy dostanę czy sama musze się z nimi skontaktowac w tej sprawie.Jak to właściwie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość askaaaaa0901
czesc wam wszystkim mam pytanie odnosnie wtc czy ta maksymalna kwota 15900 przypadajaca na rodzine to kwota brutto czy netto????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa***
brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stir
Czy mogę pobierac benefity w Anglii jeśli posiadam mieszkanie w Polsce? Co mi za to grozi jeśli zostanę "nakryty" lub ktoś namnie doniesie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiapiotrusiowa
witajcie potrezbuje waszej pomocy odnosnie benefitow w anglii.opisze wam moja sytuacje. jestem teraz w polsce moj narzeczony a wkrotce maz pracuje od ponad dwoch lat w bristolu jest to legalna praca,ja w polsce nie pracuje nie pobieram zadnych swiadczen ani na siebie ani na corke 5 ;letnia ktora mam z poprzedniego zwiazku.moje pytanie jest takie czy po slubie i po naszym wyjezdzie do bristolu moj maz moze sie starac o jakies benefity na dziecko ktore biologicznie nie jest jego i niema jego nazwiska i czy ja jako zona moge sie o cos starac?? nie szukam latwych pieniedzy ale chcialaby sie dowiedziec jak w moim przypadku to wyglada. z gory dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okjigdshf
czy jak wypelniam child benefit moge wpisac tylko faceta insulance number? Bo ja nie mam, wiem ze po urodzeniu dziecka mi przysluguje ale nie wiem gdzie uderzyc. Za info dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×