Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość Eva***
hej Olenka2001 nalezy Ci sie macierzynski jezeli zarabiasz na tydzien jakos 80 pare funtow juz nie pamietam dokladnie to wtedy skladasz papiery u pracodawcy o macierzynski jezeli mniej skladasz papiery w job centre gratuluje maluszka ja tez mieszkam w Walii a Ty w jakiej miejscowosci? i od maja jestem na macierzynskim chociaz pracowalam tylko 10h ale dostaje teraz na tydzien wiecej niz jak pracowalam :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbytkowo
prosze odpiszcie mi na moj post powyzszy dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Eva*** ja mieszkam w Cardiff,a ty? A te wnioski to skad moge wziasc od pracodawcy czy z jobcentre? I ile teraz przysluguje macierzynskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbytkowo muszisz przepracowac nim 26 tyg przed pordem, zajrzyj na portal www.mojawyspa.co.uk , tam wszystko jest dokladnie opisane i mozesz poszukac na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbytkowo
dzieki za stronke purpurowa rzeka po przeczytaniu tych wiadomosci juz jestem pewna ze mi sie nalezy macierzynskie na nienarodzone dziecko ale jeszcze nurtuje mnie jedno pytanie ja pracuje jako kitchen porter w restauracji nie ukrywajac jest ciezko bo trzeba dzwigac jak narazie jest ok bo to sa poczatki a co bedzie dalej jak mu powiem ze jestem w ciazy to nie moge wykonywac tej pracy to czy jest taka mozliwosc ze on moze mnie wyslac na urlop bezplatny a 11 tygodni przed porodem dopiero moge zlozyc o maciezynski u tego pracodawcy prosze o odpowiedz bo nie wiem co mam robic jestem w kropce a zwolnic sie nie zwolnie bo wtedy nic mi nie bedzie sie nalezalo plis o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbytkowo, jesli pracujesz na kontrakt, to powinien znalesc ci zajecie, odpowiednie do twego stanu, a nie wysylac na urlop. ale o wiecej zapytaj tam na forum, bo nie przechodzilam takiej sytuacji i moi znajomi tez nie. a jednak tam jest wiecej ludzi i pewnie wiedza wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva***
Olenka2001 ja mieszkam w Swansea to chyba niedaleko ok 80km ja wniosek bralam z jobcentre mi placa macierzynskiego 108 f na tydzien pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja822
witam jestem w uk od roku z czego przez 11 miesięcy praca w pełnym wymiarze godzin (trzy pierwsze dla agencji a kolejne już na kontrakcie). Jestem w ostatnim miesiącu ciąży na urlop przeszłam miesiąc temu. Moj pracodawca oświadczył że będzie mi płacił podczas urlopu macierzynskiego lecz po przejsciu na wolne stwierdził że zabrakły mi dwa tygodnie do wymaganych 26(mogłam mu tylko podziękować że tyle przeciągał bo juz dawno moglam złożyć papiery). Złożyłam dokumenty na maternity allowenc, czekam na decyzję i mam nadzieję że nie będzie problemów??? W chwili obecnej mój pracodawca wypłaca mi co tydzień około 20funtów (niby zwrot z podatku)- co to właściwie jest i jak się ma później do rozliczenia oraz co z moim ubezpieczeniem ??? Jesli ktoś jest w stanie udzielić mi odpowiedzi z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja822
witam jestem w uk od roku z czego przez 11 miesięcy praca w pełnym wymiarze godzin (trzy pierwsze dla agencji a kolejne już na kontrakcie). Jestem w ostatnim miesiącu ciąży na urlop przeszłam miesiąc temu. Moj pracodawca oświadczył że będzie mi płacił podczas urlopu macierzynskiego lecz po przejsciu na wolne stwierdził że zabrakły mi dwa tygodnie do wymaganych 26(mogłam mu tylko podziękować że tyle przeciągał bo juz dawno moglam złożyć papiery). Złożyłam dokumenty na maternity allowenc, czekam na decyzję i mam nadzieję że nie będzie problemów??? W chwili obecnej mój pracodawca wypłaca mi co tydzień około 20funtów (niby zwrot z podatku)- co to właściwie jest i jak się ma później do rozliczenia oraz co z moim ubezpieczeniem ??? Jesli ktoś jest w stanie udzielić mi odpowiedzi z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja822
witam jestem w uk od roku z czego przez 11 miesięcy praca w pełnym wymiarze godzin (trzy pierwsze dla agencji a kolejne już na kontrakcie). Jestem w ostatnim miesiącu ciąży na urlop przeszłam miesiąc temu. Moj pracodawca oświadczył że będzie mi płacił podczas urlopu macierzynskiego lecz po przejsciu na wolne stwierdził że zabrakły mi dwa tygodnie do wymaganych 26(mogłam mu tylko podziękować że tyle przeciągał bo juz dawno moglam złożyć papiery). Złożyłam dokumenty na maternity allowenc, czekam na decyzję i mam nadzieję że nie będzie problemów??? W chwili obecnej mój pracodawca wypłaca mi co tydzień około 20funtów (niby zwrot z podatku)- co to właściwie jest i jak się ma później do rozliczenia oraz co z moim ubezpieczeniem ??? Jesli ktoś jest w stanie udzielić mi odpowiedzi z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja822
Mam jeszcze pytanie dotyczące wysokości maternity allowance. Jest to kwota około 120 funtów czy 90 % zarobkow???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja822
Nie wiem czy dobrze zrozumialam dostępne informacje że wypłacane jest kwota około 120 funtów lub 90% jesli zarobki były niższe niż ta podstawa?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja822
Mam jeszcze pytanie dotyczące WTC gdzie trzeba określić dochody i ilość przepracowanych godzin tygodniowo. Co mam wpisać jesli moj chłopak w zeszłym roku nie miał stalej pracy, pracował dla kilku agencji, dorywczo "(często musiał być w Polsce ), pracowal różnie czasami dwa dni czasami siedem dni w tygobniu a jego dochód to tylko 4.000 , ja pracowalam w pełnym wymiarze godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mila22
Hej! Mam 22 lata i jestem w 2 miesiącu ciąży przebywam w Szkocji przeszlo pół roku i już od 2 tygodni przebywam na zwolnieniu lekarskim bo mam zagrożoną ciąże a zaklad nie chciał mi znależć lżejszej pracy. To moja pierwsza ciąża i mam wiele obaw. Mam kilka pytań czy ktoś może mi udzielić info?: - jak długo mogę przeciągać zwolnienie?; - kiedy mogę iść na przedwczesny urlop macieżyński?; - o jakie dodatki mogę się starać i ile to mnie więcej będzie?; - czy w czasie urlopu macieżyńskiego mogę jezdzić do polski na dluższe okresy okolo miesiąca?; acha mam NIN i HO i jestem w związki małżeńskim. Tak poza tym to chyba mam jakąś depresje i chce wrócić do Polski ale tam to juz wogole mi sie nic nie nalezy i to by byla najglupsza decyzja w moim życiu Pomóżcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanko czy dostaje sie w szkocji cos od Panstwa kiedy urodzisz dziecko? jakies \"becikowe\"? moj maz pracuje legalnie oplaca podatki aq ja zamierzam przed poroderm do niego dolaczyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka007
hej dziewczyny, widze ze jestescie dobrze poinformowane w sprawach dodatkow dla kobiet w ciazy jak i po. mam do was wiec pyatanie , mianowicie jestem w osmym tygodniu ciazy i mam przepracowane 10 tygodni ale niestety teraz zostane zwolniona i nie wiem co robic jak nie znajde szybko nastepnej pracy zeby przepracowac 16 tygodni i miec te 26 przepracowanych tygodni, tylko jesli od razu nie znajde pracy to te 10 tygodni bedzie mi sie liczylo ? czy te 26 tygodni musi byc bez przerwy przepracowane ? moj chlopak pracuje juz ponad rok w tej samej firmie bez zadnej przerwy , czy na niego przyslugiwalyby mi jakies dodatki? czy w ogole moge sie starac sie o jakies dodatki? co musze miec za dokumenty i gdzie powinnam byc zarejestrowana aby teraz lub pozniej byloby mi latwiej otrzymac jakies dodatki? z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamllo
Julka007 Witam z tego co ja wiem tak bylo jak ja bylam w ciąży 3 lata temu musialam miec przepracowane 6 misiecy bezprzerwy w jednym miejscu pracy,zeby otrzymac macierzyńskie.Musiałam miec insurance number i HO.To sa dokumenty potrzebne do jakiego kolwiek zasilku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka777
Czesc dziewczyny!! Mam problem od 3 lat z moim partnerem mieszkamy w UK. Mam 2 dzieci 19 i 11 lat strsze jest w Polsce, gdyż tam konczy szkołę młodsze jest ze mną. Moje dzieci nie mają ojca ponieważ zmrl ja z moim partnerem nie mam slubu. Mialam przyznany Working tax credit ,child tax credit, child benefit razem okolo 480 funtow teraz zmniejszyli mi do kwoty 35 funtow+ child benefit. W lutym skladalam papiery o House benefit dostalam odmowna decyzje,bo mam inne taxy. Teraz moj partner nie pracuje ja zarabiam 140 funtow tygodniowo, ale wyplate dostaje raz w miesicu. Ponownie złozylam papiery o House benefit czekam na odpowiedz. Teraz nie mam pieniedzy gdzie moge sie udac a moze zglosic do taxa ze sie rozeszlismy. Moze ktos mi pomoze co mam zrobic? Co miesiac musze wyslac pieniadze mojemu synowi do Polski a teraz swiat mi sie zawalil. W tax credit przekroczyly zarobki. Prosze poradzcie mi!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domanek
hej, znowu powróciłam. Dziewczyny może orientujecie się ile mogę dostać miesięcznie CTC na 6 dzieci. Dodam, że pracuje tylko mój mąż. Zarabia ok 13 tys. rocznie. Złożyliśmy już dokumenty, jednak nie były kompletne, bo nie miałam jeszcze NIN. Dostałam go dopiero tydzień po złożeniu dokumentów. Nie wiem, czy teraz dzwonić do nich i powiedzieć, że już go mam, czy czekać na ruch z ich strony. Proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:-) jeżeli kierowali Cię z HR to poczekaj na ruch z ich strony,ponieważ jobcentre odsyła im te dokumenty-trwa to około 3 tygodni(wypłata)-tak miałam ja i wszyscy znajomi wkoło.Pozdrawiam i cierpliwości:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domanek
Dzięki nina7224 Niestety nie kierowali mnie oni. Sama pojechałam na spotkanie. Agencja dla której pracowałam przez pół roku dała mi list polecający i sama się umówiłam na spotkanie. No cóż, niestety cierpliwość jest wskazana w każdej sprawie jaką chce się załatwić w Anglii. Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulusik
Czesc dziewczyny! dawno mnie tu nie było. i moze pisze nie na temat ale POTRZEBUJE POMOCY!!! Moze ktoras z Was sie orientuje w sprawach prawniczych lub ma namiary na polskiego prawnika??bo potrzebuje porady. problem polego na tym ze rok temu mieszkalismy na mieszkaniu gdzie nie placilismy Councilu bo Landlord bral benefity na to mieszkanie( nie bylismy wogole zarejestrowani ze tam mieszkamy).teraz po roku czasu stary Landlord zarejestrowal nas miesiac temu w Councilu i przyslali nam do zaplacenia za Council za rok 2007 za poprzednie mieszkanie.czy bede musial to zaplacic czy moze moge cos z tym zrobic?? pozdrawiam i dziekuje za jakiekolwiek informacje. Ula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulusik
nina 7224!!! dziekuje bardzo za ten link.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma za co-skopiowałam ten link z innego tematu. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do nina 7224
Jezeli cos kopiujesz-to sama nalpierw przeczytaj ! Wprowadzasz ludzi w blad !!!!!!!!! Firma do ktorej podajesz link- to prawnicy,ktorzy zajmuja sie TYLKO sprawami o odszkodowania z tyt. wypadkow !!!!!!! Dobrze,ze nie skopiowalas linku z tematu o pogrzebach... pewnie tez bys go tu wkleila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do nina 7224
sorry........ najpierw-zebys nie miala sie do czego przyczepic . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×