Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

cięzarówki pomóżcie!! Sprawa wyglada tak,pracuje 15 godzin tygodniowo od stycznia w firmie,wczesniej pracowalam tez 15 godzin tygodniowo ale przez agencje od 14 listopada 2006 do 22 stycznia 2008.Jak przeszlam na kontrakt to dali mi kod BR i wychodzilo na to,ze zarabiam 60-70 funtow na tydzien.Firma odmowila mi macierzynskego bo pracuje na part-time,i mam sie zglosic do jobcentre i mam pytanie dostane tylko 90% moich tygodniowych zarobkow???Czyli z tych 60funtow???Bo tak gdzies wyczytalam,normalnie sie zalamalam bo wychodzi,ze bede musiala wrocic do pracy niedlugo po porodzie bo nie dam rady sie z tego utrzymac.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie juz 7miesiecy od zlozenia papierow na ChB i 6 na CTC, i nadal nic, ostatnio po dlugich probach maz sie dodzwonil do biura child benefitu i pan powiedzial ze mozemy czekac dzien a moze nastepne 6 miesiecy, idzie kota dostac, wszystko ok z papierami a decyzji niet, co do CTC to na pewno musza najpierw wydac decyzje na benefit bylam juz na NINie, chyba z miesiac temu, numer juz mam, na karte czekam.......... wlasnie CZEKAM , ile jeszcze bede czekac?????? a wogole to cos mi sie odbilo o uszy o jakis strajkach, wiecie cos moze na ten temat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozna to jakos rozwiazac
Przyslali nam dzisiaj pismo ze musimy oddac 800 funtow za benefit (child benefit) Zaczne tak: Maz na poczatku pracowal przez agencje kilka miesiecy wkoncu dostal stala umowe, w firmie tej pracuje do dzis. Jednak nie wiedzielismy o tym ze jesli nie przepracuje sie roku w jednej firmie i zacznie prace w innej to trzeba uzyskac nowa zgode o prace w Anglii (Homo Office), za ktora juz sie nie placi. Dowiedzial sie o tym jak po pol roku w jego aktualnej pracy poprosili o kopie tego dokumentu i to wtedy dowiedzial sie od anglikow jak to wyglada i zalatwil nastepna zgode. Niestety dzisiaj przyszedl nam list, wktorym nas informuja ze musimy oddac pieniadze za ten okres kiedy maz nie mial zmienionego papieru na nowy. Jest to nie ukrywam duzy wydatek dla nas. Czy sa jakies instytucje ktore moga pomoc nam w takiej sytuacji oczywiscie moze to byc jak najbardziej angielska instytucja nie przeszkadza nam to. Dziekuje za kazda porade i przepraszam ze nie na temat. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość advocaat
siemka dziewczyny dzisiaj byłam w jobcentre w sprawie nin-u nie było żle teraz pozostaje czekanie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam takie pytanko,czekamy z narzeczonym na child tax credit i working tax credit w sumie to czekamy juz 8 miesiecy,i ciagle Nic..raz w tygododiu dzwonimy tam do nich,i wciaz mowia,ze wszsytko jest ok..nasze dane w porzadku ale mamy czekac na decyzje o przyznanie..i zastanawia nas ile to moze jeszcze potrwac,moze jest jakas mozliwosc by to przyspieszyc! Od dwuch miesiecy mowia by czekac na ta decyzje,moze cos jest nie tak..mial ktos podobna sytuacje? prosze by ktos odpisal to dla nas bardzo warzne! Z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia 2377
WITAM NIKOLA 24 NIE JESTESCIE SAMI W TYCH OCZEKIWANIACH MY TEZ MAMY KOMPLET DOKUMENTOW OD POL ROKU I TEZ CIAGLE KARZA CZEKAC CHOCIAZ W PIATEK JAKIS DEBILNY URZEDNIK STWIERDZIL ZE NIE MAM NIN ALE POTEM JEDNAK GO ODNALAZL I JAK TU WIERZYC W ICH KOMPETENCJE ?????SZUKAM KOGOS KTO WIE JAK MOZNA NA NICH WPLYNAC ZEBY COS SIE RUSZYLO BO WYDZWANIANIE NIE POMAGA ZEBY BYL JAKIS OKRESLONY LIMIT CZASU NA ROZPATRZENIE NIC O TYM NIE WIEM:((((((( A MOZE JEST ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
przeraziłam sie , ile mozna czekać!!!!!! Nicola, a macie juz child benefit? bo wiem, że jak sie czeka na te wszystkie to tak długo trwa, ale jesli macie CHB to strasznie długo czekacie ciekawe czy wysle tego posta bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość advocaat
siemka wydaje mi sie ze to zalezy właśnie od child benefit i od miejsca złozenia wniosku moze jest tam gdzie mieszkacie duzo osób wnioskujących i dlatego tak długo to trwa pozdrawiam i dla mnie to szok ze tak długo to trwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za odpisanie:) Child benefit juz mamy ponad 4 miesiace..a na to wciaz czekamy! dzwonimy tam raz w tygodniu i ciagle to samo,ze czekaja na potwierdzenie przyznania z glownego biora w preston...czy jakos tak,,,sama juz nie wiem.. W dodatku maja wszystko,wszystkie nasze papiery sa w porzadku...nie wiem czemu tak to sie ciagnie! Moze ktos wie..czy jak sie juz dostanie takie potwierdzenie o przyznaniu to pewnie jeszcze jakis czas trzeba czekac na pieniazki??? A mieszkamy w birmingham to duzeee miasto wiec moze i dlatego tak sie czeka:( Zastanawi mnie tez ile moga przyznac...ktos wie jak to obliczyc? wchodzilam juz na te rozne calkulatory,,ale nie wiem jak to obliczyc no niestety...a jak czlowiek tyle czeka to chociaz by chcial wiedziec na co;) (Moze ktos sie orjentuje ile mozna dostac..mamy jedno dziecko ja nie pracuje,,moj nazecznony zarazbia 228 funtow tyg??? ktos ma podobnie???) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona malutka24
kurde cos mi ta stronka nie chce dzialac albo nie wysyla w ogole albo z 10 na raz...hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ostatnio opisywalam sytuacje i mam jeszcze jedno pytanko...a co jezeli moj narzeczony straci prace...a na benefoty czekamy 8 miesiecy..nie zwroca nam tego i beda liczyc od nowej pracy...czy jak to jest...??? Prosze niech mi ktos odpisze to bardzo wazna!!! dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyxyxy
Do Nikola24.Ja mam podobnie, dostajemy 102 tygodniowo,mój mąż zarabia jakies 20 funtów mniej jak twój.Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość advocaat
dzisiaj właśnie dostałam numer nin-u wie moze ktoś jak długo jeszcze bedziemy czekać za pieniążkami .Za numerem czekałam tydzień od spotkania pozdrawiam odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my ciagle czekamy...ehh dzis znow dzwonilismy i powiedzieli nam..ze pieniazki sa juz przyznane...mamy teraz czekac na list z potwierdzeniam adresu ( z poczty)a pozniej juz na pieniazki..wiecie moze ile sie czeka na taki list z potwierdzeniam adresu...czy jak juz go dostaniemy to pieniazky przyjada w ciagu kilku dni??? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość advocaat
a jaki czas temu podałaś swój nin ile już czekasz od tego momentu bo my mamy taką nadzieję ze moze przed świetami wpłyna pieniążki na konto wiadomo wyjazd do Polski tez troche kosztuje a jeszcze prezenty pozdraewiam iczekam za odpowiedzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Markiza__
Kochani moi!! Moze ktos mi odpowie na pytanie jak dlugo mozna czekac na home office. Ja oddalam agencji moj dowod 6 wrzesnia i do tej pory cisza, Jak pytam w agencji to oni sie tlumacza, ze to nie od nich zalezy kiedy moj home office przyjdzie. Pracuje, nie mam zadnych taksow czy benefitow a dowod jest mi niezbednie potrzebny do wyrobienia NINu bo powysylane formularze na te taksy i benefity nie rusza z miejsca jak nie dostarcze im NINu. Jestem samotna matka i mam na utrzymaniu 3 dzieci. Nie wiecie na ile moge liczyc i wogole na co tutaj moze liczyc taka osoba jak ja?? Prosze odpowiedzcie na moje pytania. Juz kiedys Wasze odpowiedzi mi pomogly wiec licze, ze i tym razem tak bedzie. Pozdrawiam Was cieplutko!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dida33
Witam Mam do was pytanie, moze mi pomozecie . Ja przebywam w Polsce z 2 dzieci z pierwszego malzenstwa. Nie pobieram tutaj zadnych zasilow rodzinnych na nie a moj obecny partner zyje i pracuje w Anglii od 3 lat , czy moze skladac tam podania o benefity( jesli tak to na jakich zasadach i jakie dokumenty musze mu dostarczyc ) czy dopiero jak ja dojade do niego z dziecmi to bedziemy mogli zkladac wnioski. Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelowa25
Witam Mam do was pytanie, moze mi pomozecie . Ja przebywam w Polsce z 2 dzieci z pierwszego malzenstwa. Nie pobieram tutaj zadnych zasilow rodzinnych na nie a moj obecny partner zyje i pracuje w Anglii od 3 lat , czy moze skladac tam podania o benefity( jesli tak to na jakich zasadach i jakie dokumenty musze mu dostarczyc ) czy dopiero jak ja dojade do niego z dziecmi to bedziemy mogli zkladac wnioski. Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelowa25
Witam Mam do was pytanie, moze mi pomozecie . Ja przebywam w Polsce z 2 dzieci z pierwszego malzenstwa. Nie pobieram tutaj zadnych zasilow rodzinnych na nie a moj obecny partner zyje i pracuje w Anglii od 3 lat , czy moze skladac tam podania o benefity( jesli tak to na jakich zasadach i jakie dokumenty musze mu dostarczyc ) czy dopiero jak ja dojade do niego z dziecmi to bedziemy mogli zkladac wnioski. Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelowa25
Witam Mam do was pytanie, moze mi pomozecie . Ja przebywam w Polsce z 2 dzieci z pierwszego malzenstwa. Nie pobieram tutaj zadnych zasilow rodzinnych na nie a moj obecny partner zyje i pracuje w Anglii od 3 lat , czy moze skladac tam podania o benefity( jesli tak to na jakich zasadach i jakie dokumenty musze mu dostarczyc ) czy dopiero jak ja dojade do niego z dziecmi to bedziemy mogli skladac wnioski. Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markiza-to mnie zmartwiłaś tym Home Office,bo ja własnie wysłałam i mam nadzieję,że do świąt mi zwrócą dowód,bo będzie klęska z wyjazdem do Polski :-( Ale powiem Ci,że jak będą mi przetrzymywać dowód,to wyślę im pismo aby zwrócili mi wcześniej,bo potrzebuję na wyjazd-może to coś da. Karmelowa-z tego co wiem,to możecie sie starać o Child Benefit-to odpowiednik rodzinnego.Do tego na pewno potrzebne są akty urodzenia dzieci -czy jeszcze coś to nie pamiętam.Mój kolega też załatwiał WtC I CTC jak jego dzieci były w Polsce-więc możliwość jest-podawał przybliżony termin kiedy żona dojedzie z dziećmi do niego do Anglii.Ale bliższych szczegółów to Ci nie podam-nie mam kontaktu teraz z tą osobą.Też mi coś mówił,że istnieje coś takiego jak rozłąkowe-jeśli mąż jest w Anglii,a żona z dziećmi w Polsce-ale też nic więcej na ten temat nie wiem.Może jeszcze ktoś się wypowie,kto tak załatwiał. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelowa25
nino7224 wiem ze jako maz moze zalatwiac ale on nim jeszze nie jest :) a dzieci tez nie sa jego stad to moje pytanie skierowane na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie ma znaczenia czy to mąż i czyje są dzieci-najważniejsze jest to,że Was utrzymuje i.......... Kocha i stanowicie rodzinę:-) .W Anglii nie musisz mieć formalnego związku-wystarczy,że Pan z Tobą mieszka,albo Ciebie utrzymuje i już uważane to jest za związek. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekam już 30 tygodni na wtc i chtc. Cały czas zbywali mnie i męża tym, że umówią nas na spotkanie w sprawie mojego ninu. Niestety po 26 tygodniach gdy mąż zadzwonił do nich - znów ta sama śpiewka - zapytał się czy ja mogę sama zadzwonić do job centre i umówić się na takie spotkanie. Powiedzieli jemu, że tak będzie o wiele szybciej - ciekawe dlaczego od razu nam tego nie powiedzielli, hmmmm. Teraz już jestem po spotkaniu i czekam na nin. Teraz kwestia tego czy go dostanę czy nie? Orientuje się może ktoś jaką kwotę zarobków się podaje do wtc i chtc? Chodzi mi o to, czy podaje się podstawę czy razem z bonusami ( bonus jak wiadomo raz jest, a na drugi tydzień może go nie być) ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia 2377
do dochodu wlicza sie wszystko co jest opodatkowane zreszta najczesciej podaje sie rzeczywisty dochod roczny P-60 a jesli sie jest krocej niz rok to przewidywany dochod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia2377, a ile czekałaś aż wpłyną Tobie pieniążki jak zgłosiłaś posiadanie ninu? I czy dostałaś cały zwrot czy też tylko trzy miesiące w tył? Ja jak narazie czekam na odpowiedź w sprawie ninu i strasznie się denerwuję. Boję się, że mogą mi nie przyznać tego numeru:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia 2377
Ciagle czekam na przyznanie WTC i CTC bo to ze masz komplet dokumentow chyba nie skraca czasu oczekiwania numer ninu podalam im ponad miesiac temu a ile bede jeszcze czekac nie sa wstanie mi powiedziec moze nawet kolejnych kilka miesiecy:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akatharina
witam! mam pytanko. Przebywam z 2 letnim dzieckiem i mezem w angli. Maz pracuje, a ja zajmuje sie w domu dzieckiem (w polsce jestem na bezplatnym urlopie wychowawczym). Maz otrzymuje WTC, CTC, CHB w sumie na miesiac to ok 230 F. POsiadam wyrobiony NIN. Interesuje mnie kwestia, co by bylo gdybym teraz zaszla w ciaze? :) Jakie swiadczenia moj maz by otrzymal, poniewaz ja to chyba bym nic nie dostala, gdyz nigdy tutaj nie pracowalam. pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona28
czesc, jestem samotna matka, jesli chodzi o macierzynskie, to trwa 9 miesiecy, pierwsze 6 tygodni dostaje sie normalna pensje, a kolejne dostaje sie po 112funtow, mi miesiac temu skonczylo sie juz macierzynskie, i teraz dostaje tygodniowo CTC-57f, CHB-18f, i zwracaja mi za caly czynsz tj, 190f miesiecznie, a teraz jak mi sie skonczylo macierzynskie maja mi podniesc za czynsz i mam miec 220funtow miesiecznie, teraz czekam na decyzje o Income Support, czy ktos wie moze ile czeka sie na decyzje? jesli chodzi o CTC i CHB oraz zasilek mieszkaniowy tj house benefit i conslil benefit to czekalam na nie ok tygodnia. tutaj wszystko macie o benefitach http://dzieciak.co.uk/index.php?kat_id=8#HOUSING%20BENEFIT%20I%20COUNCIL%20TAX%20BENEFIT pozdrawaiam wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dkwiatki
akatharina dopiero jak sie drugie dziecko urodzi to dostaniecie wiecej CHB i CHTC Czy ktos z Was słyszał, ze maja wejsc nowe przepisy, ze jak ktos nie jest rezydentem UK to straci prawa do wszystkich taxow?? Wlasnie dzis mi sie cos takiego o uszy obilo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×