Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość ewelizarda22
do Fuksiara, Wiem od kolezanki ,ze jezeli jestes w ciazy i nie pracujesz to niestety nie morzesz dostac normalnego maciezynskiego ale..... jezeli zarejestrujesz sie jak najszybciej we wczesnych miesiacach ciazy jako self- emloyer i bedziesz wplacac sobie na konto min 30 funtow tygodniowo, a raz w miesiacu musisz oplacic sobie NIN okolo 10 funtow , to wowczas mozesz starac sie o macierzynskie z JOBCENTRE PLUS a nazywa sie to Maternity Allowance ( chyba- musisz sie dopytac) i na dzien dzisiaejszy to okolo £117,80 tygodniowo, przez okres 26 tygodni lub 39 zalezy od nich na ile ci przyznaja. Deklaracje na ten benefit mozesz skladac na 11 tyg przed data urodzenia sie dziecka do 3 m-ca po urodzeniu (ale nie pozniej bo co juz niestety nie przyznaja). Tyle moge Ci pomoc, pozdrawiam i zycze powodzenia Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASIA 29
JESTEM TU 1 RAZ i mam takie pytanko mam juz jedno dziecko i otrzymuje working tax credit child tax credit i child benefit i zaaszlam w ciaze czy jako nie pracujaca na benefitach do dam ze moj maz pracuje naleza mi sie jakies pieniazki za urodzenie dziecka z gory wam dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny mam taka sprawe... Pracuje na part-time,15 godzin tygodniowo i mam pytanie czy bedzie mi sie nalezalo macierzynskie z firmy?Np.Sick pay mi sie nie nalezy bo pracuje na part-time.Nie mam dzieci i nie pobieram zasilkow,w lutym urodze dzidzie i stad pytanie czy jesli z mojej firmy nie dostane zasilku macierzynskiego,to czy z jobcentre dostane??I czy bedzie mi sie nalezalo angielskie becikowe te 500 funtow?Mieszkam w UK od prawie 3 lat,pracuje z przerwami,mam NIN I H.O moj partner pracuje na full time.Czytalam gdzies ,ze nie dostane becikowego bo musze byc albo samtnym rodzicem itd.Powiedzcie jak to jest?Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2222222222
witam moze ktos wie cos na temat alimentow tutaj,przedstawie wam w skrocie moja historie przyjechalam do meza z 12 letnia corka,po pol roku zaszlam w ciaze a on nas zostawil ,w listopadzie minie rok jak jestem w uk i pracuje obecnie staram sie o dofinansowanie do domu bo zostalam sama z oplatami 625f miesiecz.+100tax,teraz jestem na Maternity sprawa w concilu wyglada na razie beznadziejnie,dopoki mam maternity to placa mi przynajmniej TAX WORK I TWC.to jakos ciagne, w conciluo chca ciagle nowych dokomentow i tak w kolko,jestem zalamana do tego moj byly maz oswiadczyl ze zlozyl juz pozew o rozwod w polsce i alimenty i tu mam pytanie jak polski sad moze zasadzic alimenty facetowi ktory tu pracuje dla kobiety ktora tu zyje przeciez to beda grosze!!!!dzwonilam do tej instytucji tutaj w uk ale czekam na CHB dla starszej i mlodszej corki OBIECALI ZE SKONTAKTUJA SIE Z NIM ALE TEGO NIE ZROBILI,a on smieje mi sie dziad ze dostane grosze od polskiego sadu!!!prosze was o madre porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o poradę
Proszę pomóżcie mi bo nie wiem.... Mój mąż stracił pracę i nie wiem co teraz? otrzymujemy WT i CTC na podstawie jego zarobków-a teraz jak zgłosimy,że nie pracuje to co będzie?-zbiorą czy nie?.Ja myślę ,że mogą zbrać WT ale CTC chyba nie.Proszę jeśli ktoś zna odpowiedź na to pytanie. Chyba,że zmieni to coś jak zapiszę się na zasiłek dla bezrobotnych. No nie wiem-pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o poradę
:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mg131
witam, proszę o inf. ma temat waszego czasu oczekiwania na WTC i CTC, ponieważ jak dzwoniłam po formy mieli wysłać od razu a czekan juz 3 tydzień i powiedzieli ze czeka sie na odp. 1-2 tyg.czy rzeczywiście to trawa tak krotko bo na CB czekam już od paru tygodni i cisza, z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
ja na formularze czekalam krotko, moze tydzien, na drugi dzień wysłaliśmy (wyslij poleconym listem na poczcie), po miesiącu dostalismy formularz do uzupełnienia, i teraz czekamy aż skierują mnie na NIN , bo ja nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do proszę o poradę....
Niestety zabiorą... :( Chyba,że mąż pracuje jako samotrudniony(self-employed) to wtedy nie musicie zgłaszać,bo może "pracować" we własnym zakresie... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do proszę o poradę....
Niestety zabiorą... :( Chyba,że mąż pracuje jako samotrudniony(self-employed) to wtedy nie musicie zgłaszać,bo może "pracować" we własnym zakresie... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o poradę
czy muszę ten fakt tak odrazu zgłosić? czy oni już sami będą wiedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do proszę o poradę....
Powinnaś zgłosić, bo w przeciwnym razie będziesz musiała zwrócić te pieniądze,które dostałaś, w okresie kiedy Twoj mąż nie pracował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moadra
proszę o poradę- wt zabiora, ale ctc nie powinni( a nie jest przypadkiem na Ciebie- bo Ty sie opiekujesz dzieckiem?).. w przyszlym roku Wam wyrownają.. ale zglosic musisz.. mozesz isc do job center i oni wszytkos Ci powiedzą i doradzą co zrobic, o co sie starac itp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o poradę
witam i dziękuję Wam za pomoc. Dzisiaj poczytałam druki od WT I CTC i mam 1 miesiąc na wszelkie zmiany. Planuję jutro załatwić sobie pracę-więc może jakoś to będzie-oby,bo opadam z sił. A CTC jest faktycznie na mnie,a WT na męża.To może ... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
prosze o porade--- jak to jest, ze na Ciebie jest CTC ? kto był wnioskodawca u Was o te taxy, czy jeśli mój mąż pracuje - ja nie i On składał na WTC i CTC , to może byc, że j dostanę CTC, czy trzeba było to zaznaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aagnieszkaaa
Czesc mam na imie Agnieszka.Jezeli chcecie jakis informacji na temat Child Benefitu Child Tax Creditu,Working Tax Creditu badz tez innych benefitow piszcie na mojego maila:agnieszkasek@wp.pl Odpowiem na kazdego maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
moglabys Agnieszka odpowiedziec mi tu na topiku, a przydaloby sie moze tez komus kto bedzie skladał w przyszłości, wszystkie informacje na tym topiku służą potem innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moadra
anielaa- ctc zazwyczaj bierze osoba, ktora nie pracuje(albo min) bo opiekuje sie dzieckiem.. a po prostu musisz skladac wspolnie z partnerem, bo na tej podstawie wam wylicza wysokosc tax. W formularzu jest pyt. kto jest faktycznym opiekunem dziecka(main carier)- trzeba zaznaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o poradę
aniela CTC jest na mnie,ponieważ mój mąż tak napisał we wniosku.On dostawał WT na konto,a ja czekiem(bo nie miałam jeszcze konta).Jak przysyłają decyzję to podwójnie-1 dla Męża i 2 dla mnie-osobno w kopertach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lawrence close
mam pytanie. wplynela mi na konto z child tax credit pierwsze pieniadze, tzn 531 funtow. Prosze mi powiedziec, czy ta kwota to jest wyrownanie, czy ta kwota jest comiesieczna? moje dziecko ma juz 9 miesiecy i innych benefitow nigdy nie dostawalam. z gory dziekuje za podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość advocaat
a jak długo czekałaś za tymi pieniążkami wydaje mi sie zeto bedzie co miesieczna kwota ale nie jestem tego pewna moze ktos ci jeszcze odpowie na to pytanie dokladnie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawdopodobnie to wyrównanie- zazwyczaj wyrównuja do 3 mcy od złozenia wniosku. Powinnas miec jakąs inf. ile będziesz otrzymywac i za jaki okres jest ta kwota( nie dostalas listu?). Mysle jednak, wyrownali za 3 mce- a bedziesz dostawac ok. 1/3 tego mcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
lawrence a zaznaczylas ze jak chcesz dostawac przelewy co tydzien czy co miesiac? i ile czekalaś na CTC? dziewczyn a jak było u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lawrence close obstawiam, że to raczej wyrównanie, bo po pierwsze jak na miesięczną kwotę to trochę za dużo, a po drugie wtc i ctc z reguły wypłacane są tygodniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zresztą to zwykle wygląda tak, że najpierw są pieniądze, a potem list:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeaaaa
to jest wyrownanie za ten okres co sie zlozylo wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Mam pytanko. Od około roku pobieram Child Tax Credit i Working Tax Credit. Na początku grudnia spodziewam się drugiego dziecka. Nadal pracuje, ale zamierzam około tydzień przed porodem iść na macierzyński. Kiedy powinnam poinformować instytucje od której otrzymuje CTC i WTC o narodzinach drugiego dziecka, żeby otrzymać ciągłość w płatnościach też na drugie dziecko. O czym dokładnie powinnam ich poinformować? W formie pisemnej czy ustnej? Kiedy powinnam złożyć wniosek o child benefit i becikowe - przed urodzeniem czy po urodzeniu dziecka? Pomóżcie bo jestem zdezorientowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wypłacane co miesiąc WT i CTC.Tak zaznaczyliśmy z mężem. A na wszelkie zmiany w benefitach jest 1 miesiąc. Dziecko musi się najpierw urodzić,bo potrzebny akt urodzenia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
Nina----> dzwonilismy tydzien temu do reveniu i powiedzieli ze skieruja mnie na nin, bo oprocz tego jest juz wszystko....nie wiesz ile bede teraz czekac? i czy przysla mi teraz juz termin z Ninu? Jak to było u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×