Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość karmelowa25
Witajcie Moj partner byl i sie dowiadywal to mu powiedzieli ze moze pobierac na dzieci ale pod warunkiem ze w akcie urodzenia dzieci bedzie jego nazwisko . Nic juz z tego nie lapie moze ktos mial taka sytuaje jak moja i umie mi pomoc Z gory dziekuje za kazda minimalna nawet podpowiedz Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucilla 29
dziewczyny ja mam nastepujacy problem: Pracuje w anglii ponad rok (4mce agencja,9 mcy fabryka)zaszlam w ciaze i od 14 stycznia moge isc na macierzynskie,termin mam na 1.04.09.Problem w tym,ze moja fabryka oglosila bankructwo i zamyka 12 stycznia.Powiedzieli mi ze macierzynskie mi bedzie placic panstwo bo fabryki juz nie bedzie... Teraz pytanie czy jako bezrobotna mam prawo do takiego samego macierzynskiego co gdybym dalej byla pod fabryka ? czy cos sie zmieni? (tzn.czy cos strace,np.bedzie krocej lub mniej platne...?) I czy wogole moga mnie tak zwolnic na 2 dni przed odejsciem na macierzynskie? Tym bardziej ze firma dalej istnieje zamyka tylko fabryke.(ma wiele fabryk w Anglii i nie tylko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość advocaat
siemka dziewczyny ja właśnie dostałam workingi bardzo sie ciesze z tego powodu zwrotu mielismy prawie trzy tysiace i co miesiac 400 funtow naprawde duzy zastrzyk pieniedzy tymbardziej ze sa swieta serdecznie was pozdrawiam i zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do advocat
a kiedy zlozylas wniosek? i od kiedy ci przyznali pieniazki? a jeszcze jak mozesz napisz mniej wiecej ile macie dochodu rocznego i ile dzieci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
advokat---. wreszcie się odezwałaś, gratuluję, że już masz to za soba, a mam nadzieję, że teraz pora na nas....jeszcze w tym tygodniu musielismy im wysłać dokumenty potwierdzajace wszystkie dane i rożne takie, jak chcielismy podac przez tel, to o niczym nie wiedzieli, więc wysłałam specialem i oprócz tego z CHB, żeby potwierdzic czy faktycznie ja z dziecmi przebywamy na terenie UK od daty którą mąż podał advocat ile macie dzieci???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia 2377
bardzo sie ciesze ze advocaat sie udalo chyba nie czekala dlugo no i miala spotkanie w sprawie NINU pozniej ode mnie coz trzeba miec szczescie .....Anielaa trzymam cie za slowo ze teraz kolej na nas:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość advocaat
wniosek składalismy w sierpniu mamy jedno dziecko roczny dochod to 16 tys funtow naprawde długo nie czekalismy wydaje mi sie ze to zalezy od regionu w ktorym mieszkacie i mamy przyznane do maja zycze wam powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
taaak, trzeba być dobrej myśli, teraz czas na nas, misia.... przed świetami decyzja, cóż mogłoby być piękniejszego pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goya 007
w sierpniu zlozylas i juz masz przyznane ;) super ;) ja skladalam na CTC w maju, wiec jestem dobrej mysli, ja mam jedno dziecko a dochod meza to niecale 11tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuMui
witam was \zagubione dziewczyny :) teraz posłuchajcie mnie wszystko wam opisze jezeli chodzi o child benefit to otzrymuje go karzdy kto pracuje w angli niewazne ile czasu czeka sie 3 miesiace minimalnie maxa nie ma mozesz czekac nawed rok zwracaja piniadze odkad złozyłas wniosek jezeli chodzi o to jak szybcjiej mozna otrzymac child benefit to powiem tylko jedno bo jest tylko jedna rada na to trzeba dzonic do nich co 3 tygodnie i pytac sie o stan swojej aplikacji child tax odrazu napisze ze tez niewazne ile sie pracuje w angli i nie trzeba mies child benefitu zeby ten zasiłek dostac wystarczy ze parcujesz a twój dochód nie przekracza 50000 funtów i masz conajmniej jedno dziecko im wiecej dzieci tym wiecej zasiłku:)tez niestety trzeba do nich dzonic i pytac sie co 3 tygodnie o stan swojej aplikacji working tax to zasiłek który zazwyczaj dostaje sie razem z child taxem przyznawany jest osoba które pracuje w angli legalnie nieistotne ile czasu ten zasiłek dostaja osoby której maja mały dochód osoby samotne do 10000funtów rocznie brutto natomiast osoby które posiadaj 1 dziecko do 15,900 funtów brutto rocznie im wiecej dzieci to skala coraz wyzej tez nie musisz miec ani child b ani child tax i niestety tez trzeba dzonic do nich i pytac sie dosyc czesto jesli macie jakies pytania piszcie na wszystkie odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem w Angli 3lata,pracowłam tu 2lata poczym przywiozłam dwójke swoich dzieci znalazłam prace na part time by móc pogodzić obowiązki domowe z pracą.W międzyczasie zaszłam w ciąże z ówczesnym partnerem który zostawił mnie w 6miesiącu ciąży.od prawie roku czekałam na mieszkanie z Counsilu gdy po urodzeniu dziecka zgłosiłam w Counsilu jego przyjscie na swiat Council skreslił mnie z listy oczekujących na dom oraz zawiesił wypłacanie mi Housing Benefit tłumacząc że nie kwaifikuje się gdyż nie pracuje.Zostałam sama z trójka dzieci bez pracy na wynajetym mieszkaniu.Niedawno skonczył mi się zasiłek macierzyński więc udałam sie do Job Center Ci wypełnili dla mnie aplikacje o Income Support ale dodali ze nie gwarantują czy owy zasiłek mi przyznają(a kwalifikuje mnie on staranie się o dom z Councilu).poprosiłam tez opomoc w znalezieniu pracy na part time powiedzieli że najpierw musze znależć opieke dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evi38 uk
a masz home office

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivonia22
ja jestem w podobnej sytuacji pracowalam w angli, pozniej zaszlam w ciaze bedac na macierzynskim mialam consil benefit i house benefit ale jak mi sie skonczylo maciezynskie to mi to cofneli, bo zlozylam wniosek o income support i mi tego nie przyznzli pani do mnie zadzwonila i powiedziala ze mi sie to nie nalezy bo przyjechalam do anglii pracowac a jak nie pracuje to mi sie nic nie nalezy teraz mam tylko pieniadze na dziecko, chociaz to:-) dostaje childtaxcredit i childbenefit teraz rozgladam sie za jakas praca bo zeby miec income support tzreba pracowac nie wiecej niz16godz tygodniowo i wtedy dodatkowo dochodzi 60funtow income suport i benefity za chate pozdrawiam wszystkie polskie mamy w anglii :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mam Home Office.co do listu Ivoni piszesz że Housing Benefit cofneli Ci jak skończyłCi się macierzynski my cofneli to wszystko w momencie kiedy przestałam pracować i zaczęłam pobierać Maternity a prace przerwałam 2tygodnie przed porodem(pracowałam całą ciąże) nikogo nie obchodziło że za pare dni rodze dziecko że nie mam na opłacenie domu pani w Councilu powiedziała do mnie dosłownie: GO TO WORK IF YOU WANT TO BE ON THE LIST FOR SOCIAL HOUSE. Ja siedziałam przed nią wtedy z miesięcznym dzieckiem na reku obok stały moje starsze dzieci ja spłakana bo naprawde nie wiedziałam co robić a ona do mnie z czyms takim.to jest pomoc socjalna dla samotnych matek???? podkreslam ze naprawde jestem sama z dziecmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mam Home Office. Co do listu Ivoni piszesz ze Counsil cofnął Ci wszystko jak skonczyl Ci się macierzynski mi wszystko cofneli w momencie kiedy przestałam pracować i zgłosiłam ze zaczełam pobierać Maternity a przerwałam prace 2 tygodnie przed porodem(pracowałam całą ciąże).Nikogo nie obchodziło że za pare dni rodze dziecko i niemam na opłacenie mieszkania ze taki dom z Councilu ratuje mnie bo jest o wiele tanszym.pani w Councilu powiedziała do mnie dosłownie:GO TO WORK IF YOU WANT TO BE ON THE LIST FOR SOCIAL HOUSE, ja siedziałam przed nią wtedy z miesięcznym dzieckiem na ręku obok stały moje starsze dzieci,ja spłakana bo naprawde nie wiedziałam co robić,a ona do mnie cos takiego.To jest ta super pomoc socjalna dla samotnych matek????? Podkreslam że na prawde jestem sama z dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam Home Office. Co do listu Ivoni piszesz że cofnęli Ci wszystko jak skonczył Ci się macierzyński mi Counsil cofnał wszystko w momencie kiedy przerwałam prace i zgłosiłam im że zaczęłam pobierac Maternity a przerwałam prace 2 tygodnie przed porodem(pracowalam całą ciąże)nikogo nie obchodziło ze za pare dni rodze dziecko i że nie mam na opłacenie mieszkania że taki dom z Councilu mógłby byc dla mnie ratunkiem bo jest o wiele tanszy.pani w Coucilu powiedziała do mnie dosłownie:GO TO WORK IF YOU WANT TO BE ON THE LIST FOR SOCIAL HOUSE. Ja siedziałam przed nią wtedy z miesiecznym dzieckiem na ręku,obok stały moje starsze dzieci ja spłakana bo naprawde nie wiedziałam co robic.... To jest ta super pomoc socjalna dla samotnych matek???? Podkreślam że naprawde jestem sama z dziecmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 9 miesięcy temu nie byłaś sama
i ochoczo rozkładałaś nózki mimo, że miałaś już dwójkę, a co myślałaś że ciagle będziemy płacić i pracowac na stale powiększające się grono kurewek, którym jak nie chce sie pracowac, to zawsze sobie zajda w ciąże i znajdą pretekst żeby nie pracowac. Szukaj tatusia, albo tatusiów tych dzieci, a nie że obcy ludzie, którzy pracują musza płacić coraz większe podatki, żeby utrzymywac stale powiększające sie grono beneficjentów, tanich dziwek i maneli, dla których dzieci tylko sa pretekstem do nieróbstwa, otrzymywania pieniędzy i domków, na które w zyciu nie zapracowali. Tatuś( tatusiowie ) zrobili to mają obowiązek łozyc na te dzieci, jeżeli nie wiesz przed kim nogi rozkładałaś no to przykro bardzo sama sobie radź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kim jesteś żeby wyzywać mnie od kórewek całe życie pracowłam od ukonczenia szkoły ale nic Ci do tego,tutaj pracowałam całą ciąże 2 tygodnie przed porodem ,przerwałam prace.Kocham moje dzieci najbardziej na świecie i i chce dla nich jak najlepiej nie przyjechałam tu po benefity tylko walczyć o przetrwanie swoje i dzieci nie moja wina ze los tak się potoczył.I JESTEM CZŁOWIEKIEM KOBIETĄ I MATKĄ 3 DZIECI KTÓRA WALCZY O ICH SZCZĘŚCIE A NIE KUREWKĄ!!!!!!tr.esć twojego listu Mały człowieczku pokazuje mi ze jestem o wielokroć dużo dużo bardziej wartościową osobą od Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evi38 uk
tu wazny jest home office musisz nieprzerwanie miec rok ciaglasci w ciagu tego roku jezeli zmienia sie pracodawce trzeba to tez zglosic do home office moja znajoma wlasnie miala przerwe w pierwszym roku bo nie zglosila pracodawcy nowego i wlasnie ma problem z benefitami jezeli masz ciaglasc w home officie rok idzi do Citizena oni tam Ci we wszystkim pomoga i odwoluj sie ,nalezy Ci sie wszystko jak tutejszym , nieraz odwolanie pomaga slyszalam ze duzo ludzi tak robi z pozytywnym zakonczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evi38 uk
dziewczyny odwolujcie sie ... jezeli macie home ofice i zgloszenie do niego ponad rok temu to naleza wam sie wszystkie benefity tylko trzeba miec ciaglasc pierwszego roku jak sie zmienialo w tym czasie pracodawce to trzeba im tez to zglosic bo jezeli sie nie zglosi to jak sie jest bez pracy wtedy nic sie nie nalezy iddzieci do citizen tam wam pomoga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evi38 uk
dziewczyny odwolujcie sie ... jezeli macie home ofice i zgloszenie do niego ponad rok temu to naleza wam sie wszystkie benefity tylko trzeba miec ciaglasc pierwszego roku jak sie zmienialo w tym czasie pracodawce to trzeba im tez to zglosic bo jezeli sie nie zglosi to jak sie jest bez pracy wtedy nic sie nie nalezy iddzieci do citizen tam wam pomoga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evi38 uk
dziewczyny odwolujcie sie ... jezeli macie home ofice i zgloszenie do niego ponad rok temu to naleza wam sie wszystkie benefity tylko trzeba miec ciaglasc pierwszego roku jak sie zmienialo w tym czasie pracodawce to trzeba im tez to zglosic bo jezeli sie nie zglosi to jak sie jest bez pracy wtedy nic sie nie nalezy iddzieci do citizen tam wam pomoga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evi38 uk
pisze trzeci raz jak mi teraz wetnie to sie wkurze jak macie rok home office naleza sie wam wszystkie benefity ale musi byc ciglasc w home office jezeli w ciagu roku zmienialiscie pracodawce to trzeba to tez zglosic do home officu odwolujcie sie a najlepiej iddzicie do citizen tam wam pomoga jezeli nie macie roku w home officu otworzcie swoja dzialalnosc np sprzatanie i wtedy naleza sie wszystkie benefity bo wiadomo teraz z praca ciezka powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evi38 uk
a masz rok w homo officie ciaglasc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mam Home Office od Listopada 2006 w Grudniu 2007 zmieniłam prace i zgłosiłam to w Home Office otrzymałam nowy i pracowałam ciagle do Maja 2008.Moze masz racje,moze powinnam spróbować w Citizenie myslałam o tym ale w pewnym momencie poddałam sie i przestałam szukać pomocy gdziekolwiek,a byłam po kilka razy Social Service,w Women Center u mojej połoznej,pisałam tez list do Jacsona Stewarta do Londynu jest on głównym Councilerem of Community nikt nie pomógł.Mówili że nie jestem zarejestrowana w A8 Worker Sheme bo nie pracuje i nic z Counsilu mi sie nie należy,proponowali że moze lepiej zebym wróciła do kraju. a ja w kraju niemam nic i nikogo i nie moge tam wrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga xxx
witam ja desperacko szukam ludzi a wlasciwie matek z ktorymi moge poisac siedze w domu i straszne sie czuje mam dosc tego zycia ale przed tym desperackim krokiem trzyma mnie moj roczny synek i partner na niego nie moge bardzo liczyc mowie tu o pomocy psychicznej bo on jest bardziej zalamany ode mnie ,zachcialo mi sie anglii ot tyle jak psychika siada to juz jes koniec wpadlam w jakas depresje i nie moge z niej wyjsc zawsze sobie radzilam a teraz sie zablokowalam nigdy nie szukalam wsparcia w internecie ale widze ze to byl moj blad bo pewnie teraz bym sie tak nie czula pozdrawiam wszystkie szczesliwe i nieszczesliwe mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×